Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

Marius Ivaškevičius, Oskaras Koršunovas IŠVARYMAS (2011)


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą 2018 09 30 d. 09:23 pradėjo  kertukas, peržiūrėta 3464 k.
Puslapiai: 1 
kertukas
Banginis

Klube: narys

Parašė žinučių: 13898

2018-09-30 09:23 1 žinutė iš 2 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Pasižiūrėjau antrąsyk jau beveik 8 metus esančiu Nacionalinio dramos teatro hitu, Oskaro Koršunovo "IŠVARYMĄ", kuris dėl teatro rekonstravimo persikelia į didžiąsias koncertines šalies arenas. Ta proga prisiminiau bene talentingiausio ir įdomiausio XXI a. Lietuvos teatro kritiko VALDO GEDGAUDO (deja jauno amžiaus pasitraukusio iš gyvenimo (vėžys)) išvadą iškart po IŠVARYMO premjeros:

"Tiesą sakant, pirmas įspūdis prieš gerą mėnesį perskaičius "Išvarymą" ir buvo toks - "matau filmą"... Buvo smalsu ir įdomu, kaip su ta į minkštuosius pjesės teksto audinius kruvinai įsirėžusia "emigracine džinsų šiknos siūle" susitvarkys Oskaras Koršunovas. Ką ir kaip jis padarys?.. Ir susitvarkė, ir padarė taip, kad sunku ir įsivaizduoti kaip bebūtų galima padaryti geriau. Režisūros "siūlė" spektaklyje raumeninga, gyvybinga, veržli, laisvai pulsuojanti, drąsi, plačios amplitudės, audrota, skatinanti ir provokuojanti žiūrėjimo godulį, "šalinanti šūdą ir iš jo formuojanti" grupinį pastarojo dešimtmečio obuolmušiškų lietuvių emigrantų portretą . Po "Išvarymo" jautiesi kaip po gero tūso. O po jo ryte dažniausiai esi truputuką pavargęs, šiek tiek skaudą galvą. Bet malonus prisiminimas, kad vakar nutiko kažkas superinio, atperka laikinus, negeidautinus šalutinius efektus.
Lendi po dušu, sustingsti po jaukaus vandens srovelėmis, sieki švaraus rankšluosčio. Ir pagalvoji - gera gyventi, gera būti, gera savo tėvynėj kalbėti, rašyti, skaityti savo kalba. Kol būnasi. Kol dar kažkiek gyvenasi."

Daugiau kaip 6 valandas su 2 pertraukomis trukusį vaidinimą, show stilistikoje, pusantro tūkstančio susirinkusių SIEMENSE žiūrovų priėmė šiltai, su pasitenkinimu. Nusivylę liko tik vienetai – apleido areną. Tiesą sakant, antroji dalis (manau ir pirmoji, kurios nežiūrėjau) kiek nuvylė lyginant su 2012 m pradžioje matytu reginiu. Susidariau įspūdį, kad per daug "paleistos vadžios" aktorių saviraiškai ir improvizacijai. "Nepralenkiamas" čia yra Marius Repšys, kurio noras iškrėsti kuo daugiau bajerių prasilenkė su skoniu, kreipė spektaklį link vulgarumo ir lėkštumo. Stengėsi neatsilikti ir kiti (abu pagrindiniai – nauji, lyginant su premjera. Nebedalyvauja ir Saulius Prūsaitis) – beatodairiškai pylėsi keiksmai, bandymai koketuoti su žiūrovais (ne visi gero lygio), alsuoti šios dienos visuomenės aktualijomis. Nemanau, kad viskas buvo suderinta su autoriais Oskaru Koršunovu ir Mariumi Ivaškevičiumi.... Tačiau, laimei, atvykę iš provincijos žmonės (ne vienas autobusas buvo) trečiojoje dalyje pamatė ir tikrą "IŠVARYMO" lygio dramą. Dramą apie ne iš gero gyvenimo ekonominius emigrantus iš Lietuvos į Londoną, kuri buvo pastatyta Rygoje, Maskvoje. Trečioji dalis be pokyčių grąžino į seno gero spektaklio lygį...

Plačiau:
http://www.teatras.lt/lt/spektakliai/marius_ivaskevicius_isvarymas/


kertukas
Banginis

Klube: narys

Parašė žinučių: 13898

2018-09-30 09:23 2 žinutė iš 2 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Spektaklio rodymų arenose grafikas:

Rugsėjo 30 (Sk), 17:00 "Siemens" arena, Vilnius

Lapkričio 16 (Pn), 17:00 Klaipėdos žvejų rūmai

Lapkričio 17 (Št), 17:00 Klaipėdos žvejų rūmai

Gruodžio 15 (Št), 17:00 "Cido" arena, Panevėžys

Gruodžio 16 (Sk), 17:00 "Cido" arena, Panevėžys


Puslapiai: 1 
Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja temaPranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

Kultūra: 3.145 Žinučių forume 103.349 548 Narių klube 998 Banga.lt laikrodis 23:32 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymaiKultūra

Moderuoja: BangaLT, offca, Someone*Else
Statusas: ne narys (Įstoti)
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Marius Ivaškevičius, Oskaras Koršunovas IŠVARYMAS (2011)

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai