Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

Mindaugas Survila SENGIRĖ, 2018 m.


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą 2018 04 01 d. 00:59 pradėjo  kertukas, peržiūrėta 4030 k.
Puslapiai: 1 
kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 13811

2018-04-01 00:59 1 žinutė iš 6 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Nelengva rašyti apie naujausią pilnametražį lietuvišką` filmą, apie kurį turėtų žinoti kiekvienas. Juk tiek reklamos ir pasakojimo apie jį žiniasklaidoje!
Bet kai pabendrauji su žmonėmis, kuriems "SENGIRĖ" – dar tik kažkur nugirstas reiškinys, paakinimas pamatyti filmą turėtų praversti.

Filmo scenarijaus autorius, režisierius, operatorius ir prodiuseris, biologijos bakalauras ir ekologijos bei aplinkotyros magistras MINDAUGAS SURVILA skiria savo kūrinį nemėgstantiems filmų apie gamtą. Jo tikslas, kad žmonės pažintų, o po to pamiltų ir imtų saugoti. Esu įsitikinęs, kad 90% skaitančių apie filmą negalėtų konkrečiai pasakyti, kas tai yra sengirė, nors žodis susideda iš aiškių ir gražių lietuviškų žodžių junginio. Bet sengirė nėra tiesiogiai vien "senoji giria". Tai giria, kurios medžiai paseno, nuvirto, sutrūnijo ir jau suaugo jų vietoje nauja giria su brandžiais medžiais. Toks miškas sudaro 0,6% Lietuvos teritorijos ploto. Tuo turėtume didžiuotis, nes daugelyje Europos valstybių tas procentas yra lygus 0. Tiktų sengirės apibrėžimui netgi Vilniaus centre esantis Vingio parkas, bet kadangi nuvirtę medžiai pašalinami, o juose gyvena galybė mikroorganizmų, parkas neatitinka sengirės reikalavimų. Pasak M.Survilos, žmogaus sodintoje ir subrendusioje girioje, kurią jis vadina kultūrine, gyvena tik 10% gyvūnijos, kurios yra tikroje sengirėje.
Jo tikslas ir yra parodyti visiems mums, kas darosi sengirėje kai įvairiausi gyviai ir žvėrys neįtaria, kad juo filmuoja kino kamera.
Mindaugas Survila nesutinka, kad filmo kūrimas tęsėsi 12 metų: 8 pasiruošimo darbai ir 4 metai filmavimo. Jis teigia, kad idėja filmui susiformavo, kai jam buvo ...5 metai. Tada tėtis nupirko fotoaparatą "ZENIT B" ir vaikas visą laisvalaikį praleisdavo girioje. Nuo to laiko praėjo 30 metų...
Žemiau dar parašysiu kelis sakinius apie filmo kūrimo reikalus, bet kuo greičiau noriu apibrėžti, ką matome filme.
1. Neįtikėtinai artimus ir ryškius filmų herojų (taip gyvąją fauną vadina autorius) rakursus. Tiesiog pribloškia, jei tai matai geriausios kokybės kino teatruose. Todėl siūlau rinktis multipleksus – čia rodymo kokybė aukščiausio lygio, kai jaukūs nekomercinio kino teatrai dažnai šiek tiek priversti nusileisti turimų patalpų akustika ir ekrano dydžiu. Vien ko vertas vienas iš pirmųjų kadrų – kranklių bendravimas su ereliais. Ir juokas, ir nuostaba dėl tokios keistenybės!
Gal būt tokius rakursus galima sutikti ir BBC TV filmuose apie gamtą ar tokiuose "galinguose" filmuose apie pasailio gamtą kaip Kinijos, Vengrijos, Tanzanijos, Jungtinės Karalystės, Kosta Rikos, Šri Lankos, Japonijos, JAV filme ŽEMĖ: VIENA NUOSTABI DIENA. (Filmas buvo pristatytas "Kino pavasaryje" ir greitai turėtų pasirodyti k/t repertuare). Tačiau lietuviškas filmas išsiskiria bent dviem kūrybiniais atžvilgiais.
2. Vis rodomi gyvūnai "kalbasi", leidžia garsus arba triukšmauja vietoje užkadrinio aiškintojo balso. Tai suteikia visišką autentiškumo įspūdį ir nenukreipia dėmesio į konkrečius dalykus. Aiškinimas susiaurina gamtos stebėjimo spektrą. Filme "SENGIRĖ" to nėra ir kiekvienas žiūrovas "siurbia" į save matomą vaizdą ir garsą savistoviai, nevadovaujamas.
3. Filme nėra Afrikos plynlaukių liūtų, Brazilijos džiunglių pitonų, ar Indijos miškų dramblių. Čia viskas lietuviška, viskas mūsų! Premjeros "Kino pavasaryje" metu kilusį vedėjo Richardo entuziazmą tuoj bėgti į Sengirę pamatyti visa tai, atšaldė Mindaugas – "rasite tik medžius, nes visi gyvūnai moka slėptis"...

Čia ir aiškėja šio filmo sukūrimo problemos – kaip nufilmuoti tą sengirės fauną? Režisieriaus daug interviu apie sunkumus galima šiomis dienomis pasiskaityti. Jis sėdėdavo, laukdamas gyvūnų pasirodymo specialiame namelyje įkeltame į medį ir 17 ir netgi 23 valandas laukdavo. Mat reikėjo ateiti naktį ir išeiti naktį. Didelius sunkumus sudarė aparatūros atsinešimas į namelį. Jos svoris buvo apie 65 kg. Kad neprakaituotų, Mindaugas turėjo rengtis lengvesniais rūbais. (Suprakaitavimas žiemą reiškia kūno atšalimą vėliau). Tik gerokai pavargęs ir įgijęs patirties, operatorius nusipirko specifinius šiam darbui tinkamus drabužius, ir lengvus , ir šiltus.
Tačiau kur kas didesniais sunkumais M.Survila įvardija finansavimo klausimus. Filmo biudžetas susiklostė 250 tūkst. €, Neskaičiuojant 80 savanorių darbo, kurie gamino tuos namelius medžiuose. Atsirado vokiečių firma, kuri nupirko reikiamą aparatūrą ir padovanojo filmo sukūrimui, bet kitų aspektų finansavimas kėlė daug vargo...

Šią dokumentinę poemą, kaip filmą vadina Mindaugas Survila, montavo vienas talentingiausių amato virtuozų DANIELIS KOKANAUSKIS, kurio paslaugų prašo ir kaimyninių šalių kinematografininkai. Kartu su Mindaugu, reikėjo atrinkti vaizdus į pusantros val. filmą iš daugiau kaip 400 val. nufilmuotos medžiagos. (Kiekvienas kadras turėjo po keletą dublių – tai apšvietimas nepavyksta, tai gyvūnai neįdomiai elgiasi. Ir vėl atgal į medį laukti valandų valandas, kad vėl nufilmuotum).
Kolosalų darbą atliko garso režisierius SAULIUS URBANAVIČIUS. Dalykas tas, jog nepritrauksi garso taip, kaip "zoom" būdu gali pritraukti vaizdą. Todėl garsas įrašytas pastačius mikrofoną miške ir kai garso įrašai atsiranda, reikia kruopščiai pritaikyti garsą nufilmuotam vaizdui.
Todėl, kai matai koks darbas įdėtas, keistai atrodo bendrapiliečių aimanos, kad negali rasti 1,5 val. kinui, kad filmo pamatymas kainuoja kelis €, ir yra brangu...

Gamtininkas M.Survila daug praktikavosi kino kūrėjo profesijos dirbdamas asistentu pas geriausius Lietuvos dokumentinio kino kūrėjus. Labai daug jam davė garsiojo Rusijos-Ukrainos kino autoriaus Segejaus Loznicos pamokos. Kai prieš keletą metų "Kino pavasaryje" matėme Loznicos "Rūke" apie Baltarusijos partizanus II pas. kare, Mindaugas buvo konsultantas, kokioje girios augmenijoje reikia filmuoti. Ir baigiant reikia pažymėti, kad praktikos šiam antrąjam savo ilgametražiam kinui Mindaugas Survila įgijo ir sukūręs pirmą dokumentinį filmą apie savartynuose gyvenančius ir dirbančius žmones Stebuklų laukas (2011 m.)


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 13849

2018-05-17 09:42 2 žinutė iš 6 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
ĮSPŪDINGA FILMO SVETAINĖ: www.sengire.lt

Yra nuoroda, kur visoje Lietuvoje filmas rodomas https://www.sengire.lt/lt#where

Filmą jau pamatė 44 tūkst. žmonių.
Labai vertinga, kad sudarytos specialios programos mokiniams su užduotimis, ką jie turi pamatyti filmą. Programos pritaikytos pagal moksleivių amžių...


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 13855

2018-06-15 08:06 3 žinutė iš 6 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
FILMUI ATSKRIDO TIK 2 sidabrinės gervės. per mažai!

Metų geriausias profesinės meistrystės darbas – Saulius Urbanavičius ir Jonas Maksvytis (už filmo "Sengirė" garso režisūrą)

Metų geriausias operatorius – Mindaugas Survila ("Sengirė", rež. Mindaugas Survila)



kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 13972

2018-12-02 10:01 4 žinutė iš 6 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Jau galima matyti filmą ir namuose:

https://www.zmonescinema.lt/lt/filmas/sengire


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14031

2018-12-28 13:24 5 žinutė iš 6 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Kino kritikė Monika Gimbutaitė:

"Tarptautinį pripažinimą pelniusi Mindaugo Survilos "Sengirė" Lietuvoje surinko daugiau nei 57 000 žiūrovų ir tapo žiūrimiausiu dokumentiniu filmu šalies kino istorijoje. Prireiks laiko, kol galėsime išgliaudyti šį fenomeną, tačiau jau dabar galima daryti keletą prielaidų, mėginant paaiškinti "Sengirės" sėkmę.

Pirma, režisierius Mindaugas Survila atsisako "National Geographic" stilistikos ir žiūrovui, vietoje įprastos faktų virtinės bei tariamo veiksmo filmo siužeto, siūlo mąslų, jautrų, tekstūrišką patyrimą. Antra, "Sengirėje" negausime moralo – galime perskaityti potekstes, užuominas, tačiau jos paslėptos gerokai giliau. Jos – paties žiūrovo atsakomybė. Trečia, filme greta gamtos pažinimo džiaugsmo telpa ir poezija. Vėlgi, neakivaizdi, neprikišama. Perskaitoma kažkur tarp besipešančių kurtinių ir besirąžančių miegapelių."



kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14483

2020-02-14 22:25 6 žinutė iš 6 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
SKALVIJA:

"Režisierius Mindaugas Survila yra ne tik talentingas kūrėjas, bet ir pasakotojas. Klausydamasis jo pasakojimų iš "Sengirės" filmavimų, jautiesi kaip tikram nuotykių filme.Tai pačios įdomiausios gamtos pažinimo pamokos!

Kviečiame į specialų "Sengirės" seansą ryt 14.40 val.
Bilietai: https://bit.ly/38qEvjP. "


Puslapiai: 1 
Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja tema



Pranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

Kinomanai: 3.105 Žinučių forume 189.300 2.241 Narių klube 3.025 Banga.lt laikrodis 21:48 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymai



Kinomanai

Moderuoja: Diaboliq, BangaLT, kertukas, Froidas
Statusas: ne narys (Įstoti)
Filmų archyvas
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Mindaugas Survila SENGIRĖ, 2018 m.

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai