Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

Pierre Thoretton YVES SAINT LAURENT. BEPROTIŠKA MEILĖ (L'Amour Fou, 2010).


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą 2012 01 08 d. 17:59 pradėjo  kertukas, peržiūrėta 1941 k.
Puslapiai: 1 
kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 11410

2012-01-08 17:59 1 žinutė iš 2 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Per rudenį vykstantį įdomų VILNIAUS DOKUMENTINIŲ FILMŲ FESTIVALĮ į šį filmą atkreipiau dėmesį, nes buvo įdomu sužinoti bent kažką apie vieną iš žinomiausių madų pasaulio istorijoje asmenybių. Ne, šiuo pasauliu nesidomiu, niekad nežiūriu Fashion TV programų, nevartau tos krypties žurnalų. Tačiau išvengti šio pasaulio turint net kitus prioritetus, neišeina. Esu tikras, pritarsite.
Per tuomet užgriuvusių darbų gausą, tik į šį vieną filmą ir tesuskubau festivalyje. Atėjau tarp paskutinių žiūrovų, kai jau PASAKOS k/t didžiojoje salėje buvo užgesusios šviesos. Labai nustebino, kad nei vienos laisvos vietos nematau. Mano kažkur buvo viduryje - nenorėjau kelti žmonių. O filmas prasidėjo 2002 metų mados korifėjaus laidotuvių scena kapinėse, kai jo gyvenimo draugas Pierre Berge skaito atsisveikinimo kalbą. Kalba ilga. Galvoju - pastovėsiu kokį pusvalandį ir užteks. Ypač, kai jaučiasi, kad filmo konstrukcijos "pamatas" to draugo prisiminimai.

Ir gavosi visai kitaip. Dokumentinis filmas taip įtraukė, kad apie jokį norą apleisti salę nepažiūrėjus visas filmo 98 minutes nė minties nebeliko. Manau jau čia galima būtų baigti, nes turėjote suprasti, kad vienintelis per festivalį mano pamatytas filmas ir pasitaikė bene geriausiu jame. Žiūrovai taip domėjosi juo, kad po trijų pilnai užpildytų seansų, Skalvijos kino centras nusprendė įsigyti filmą repertuarui. Ir protingai padarė, nes visi, kas prisiruoš į dabar rodomus seansus, neturėtų gailėtis, net jeigu kaip ir man mados pasaulis nėra svarbiausias interesas, ar homoseksualių vyrų matymas ekrane visai nedomintų.

CATHERINE DENEUVE, režisieriaus dukros senelė, gerai asmeniškai pažinojusi Yves Saint Laurent, supažindino jį su tuo Pierre Berge. Jis buvo 5 dešimtmečius, arba tiksliau viso gyvenimo, madų kūrėjo tarsi antra pusė. Jie pykosi, skyrėsi, bet niekada nenutraukė ryšių. Pradžioje rėmęs finansiškai, kai Laurentą išmetė Christion Dior namai ir pasirinko kitą PAGRINDINĮ dizainerį, greitai tapo didžiausia meile ir gyveno kaip šeima. Išoriškai labai skirtingi (aukštas-žemas, plonas-storas) jie papildė vienas kitą neatskiriamai. Filmas remiasi nepaliaujamu plepaus Berge pasakojimu, kuris buvo filmuojamas net dešimtmetį. Didžiulis režisieriaus nuopelnas, kad išrinko ir sudėliojo prisiminimus ir likusius archyvinius kadrus taip, kad dizainerio gyvenimo istorija pateikiama didžiai įdomiai. Nepasakosiu daugiau detalių. O jų filme bus ir skandalingų, minint žinomas kultūrinio gyvenimo žvaigždes. Daug dėmesio koncentruojama į judviejų visą gyvenimą rinktą meno kolekciją. Kai Berge po partnerio mirties "Christie" aukcione nutarė parduoti tuos Picasso, Modigliani, Matisse paveikslus ir dar daug kitų vertybių, gavo ... 480 mln. dolerių. Galite įsivaizduoti kolekcijos vertę!!!
Pinigus Berge, kuriam dabar 81-eri naudoja Yves Saint Laurento įamžinimo fondui. Daug paaukojo AIDS labdaros fondui, priešnarkotinėms (į kvaišalus buvo labai įnykę abu ir turėjo dėl to daug bėdų, gydėsi) programoms.

YVES SAINT LAURENT. BEPROTIŠKA MEILĖ tikrai įdomus dokumentinis filmas.

Jau treilis tą leidžia suprast:
http://www.youtube.com/watch?v=iVUJ-PezeRI


kertukas
Blogas banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 12358

2014-07-04 01:03 2 žinutė iš 2 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
PASAKA

07.04 18:15 22:15
7.05 20:00
7.06 18:30


Puslapiai: 1 
Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja temaPranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

Kinomanai: 3.109 Žinučių forume 189.333 2.245 Narių klube 3.025 Banga.lt laikrodis 02:43 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymaiKinomanai

Moderuoja: Diaboliq, BangaLT, kertukas, Froidas
Statusas: ne narys (Įstoti)
Filmų archyvas
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Pierre Thoretton YVES SAINT LAURENT. BEPROTIŠKA MEILĖ (L'Amour Fou, 2010).

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai