Ar esate išbandę elektronines knygų skaitykles? Naujoji komunikacija prognozuoja, kad popierinėms knygoms karaliauti liko ne daugiau kaip penkeri metai. Kokia jūsų nuomonė?
http://www.youtube.com/watch?v=e22fBD5RuHw (video apie el. skaitykles)
aišku patogu skaityti su tokiu aparačiuku - jis kompaktiškas, bet pati kažkaip nepajaučiau didžio džiaugsmo taip skaityti bent kolkas tikrai lieku prie popierinių knygų
RERUMSCRIPTOR ra: O, ar akys nepavargsta skaitant knygas iš tokių skaityklių?
ne taip kaip nuo pc, zinoma viskas dar yra tobulinama ir galbut su laiku skaitmenines knygos visiskai nesiskirs nuo popierinio varianto. Man asmeniskai priimtinesnis popierinis variantas, taciau jei kalbetume apie studijas arba apskritai svietimo nisa, manau cia skaitmenines knygos surinktu daug daugiau pliusu. Taip pat tvirtai tikiu, kad atsiradus dideliam skaitmeniniu variantu poreikiui, popierinis niekur nedings.
As renkuosi popierinį variantą. Tiesiog mėgstu ta garsą, kai verti lapą ir tai, kad tą lapą apskritai gali versti Tačiau manau, kad daugumai visuomenės turbūt patiks elektroninis variantas - patogiau.
jei tik yra pasirinkimas rinktis popierine ar skaitmenine knyga tai visada renkuosi popierini varianta, nes jauciu malonuma skaityti tikra knyga, ir tikrai nemanau kad po penkeriu metu pasaulyje isnyktu popierines knygos.
nėr jokio pavojaus dėl išnykimo.
stebėjausi per "Žinių radiją" klausydamas laidą apie skaitmenines knygas. Diskusija buvo tendencinga, visiškai nepaminėta, kaip ir čia, skaitmeninės audio knygos ir skaitmeninės tekstinės knygos kompiuterinis audio skaitymas. Kažkur saugiai vairuojant at grūdantis miesto transporto kamštyje knygos klausymas yra puikus laiko išnaudojimas
kartais skaitau su NintendoDS. turiu klasikinių knygų kolekciją. smagus daiktas, kompaktiškiau už griozdiškas popierines. bet... tikra yra. o dėl akių gadinimo -- gal kažkiek ir gadina.
Prognozės dažnai nepasitvirtina. Staiga nepuls tiek milijardų žmonių skaityt VIEN hypertekstu rašyta sknygas. Apie digital literature jau seniai pasaulis diskutuoja, bet esu tvirtai įsitikinusi, kad ko bus tokių kaip aš, tol popierinėms knygoms saugu
Pangasija ra: kartais skaitau su NintendoDS. turiu klasikinių knygų kolekciją. smagus daiktas, kompaktiškiau už griozdiškas popierines. bet... tikra yra. o dėl akių gadinimo -- gal kažkiek ir gadina.
nejuokauk su tuo akių gadinimu, esu garantuotas, kad 99% žmonių, kurie pasisakė prieš e-knygas, yra net neskaitę e-knygos normalioje skaityklėje.
http://eknygius.posterous.com parodo, kad ir p-knygos(popierinės) turi savo minusų
p.s. aš tikrai ne prieš popierines knygas, nes kol kas 90% knygų perskaitau popierinių, bet niekada nereik spjaut ir į elektronines, kurios nėra joks blogis.
Mane domina tik popieriniai variantai , nežinau, kas turėtų nutikti, kad su malonumu skaityčiau skaitmeninę... aišku, jei visa žmonija ims naudotis skaitmeninėmis knygomis, tai teks žygiuoti kartu su jais, bet savo noru -
Mes per japonų k. paskaitą apturėjome išsamią diskusiją apie tas vadinamąsias "skaitykles". Na, privalumai gal ir nemenki - į vieną ar porą tokių gali susidėti visą dideliausią biblioteką savo knygų (jei tik randi jų skaitmeninius variantus, žinoma), ir vežiesi sau, pvz. į kelionę, arba mokslinėje konferencijoje iš kišenės išsitrauki savo "biblioteką" ir greit randi reikiamą knygą ir citatą. Ir popieriuką tausoji, medžius saugai. Gal ir neblogai.
O aš vis tiek myliu popierines knygas, jų kvapą, pojūtį jas liečiant, jei gražiai išleistos (ypač antikvarinės) 0 ir jų estetišką išvaizdą... Mmm...
Manau, būtų gerai, jei leidyba "sumažintų apsukas" ekologiniais sumetimais ir naujos knygos būtų daugiau leidžiamos elektroniais variantais (ypač visoks šlamštas, kuriam net popieriaus gaila). Bet esu tikra, kad literatūros klasika dar bus iš naujo ir vėl iš naujo perleidžiama ant popieriaus - ir mane tai džiugina.
Ne visos knygos, kurias noriu perskaityti yra popieriniame formate. Tos knygos yra naujos, specifinės srities arba nepopuliarios.. Tai negi lauksi, kada jas išvers, jei iš viso išvers? Improving foreign language, taip sakant Na, skaityti kompiuteryje nepatogu. Gerai, jei norėtum perskaityti tik vieną knygą. Šiuo atveju skaityklė yra napamainoma. Be to, ir knygų skaityklė turi savo privalumų - užrašai, nereikia prisiminti, kur baigei skaityti, interneto naršyklė, plonas daiktas, kuris nereikauja atostogų metu tiek vietos kiek reikalautų tikros knygos, daug knygų vienoje vietoje ir gali rinktis knygą pagal nuotaiką Taip pat turi ir trukumų dėl knygų formato ir t.t. Žodžiu, kiekvienas turi savo tiesą..
Skaičiau straipsnį ,kad net Švedijoje mokslininkai atlikę tyrimą pastebėjo ,kad sunkiau skaitosi elektroninės... Man asmeniškai visada pirmoje vietoje buvo paprastos popierinės, koks malonus jausmas kai gali dar tą savotišką popieriaus kvapą užuosti... ir juk knygos tam ,kad atitrūktume nuo viso kompiuterinio mėšlo... aš tik už popierines!
Man skaityti is kompiuterio monitoriaus nepatogu. Bet kai patogios skaitykles pasieks priimtina kaina ir knygu pasirinkimas priartes prie popieriniu knygu pasirinkimo, neabejotinai pereisiu prie skaitmeninio formato. Man du didziausi pranasumai yra sutaupyta erdve ir pinigai. Pirma- daugelio knygoms neabejingu zmoniu namuose knygu lentynos uzima daugybe vietos. Man asmeniskai tikras galvos skausmas kur sutalpinti vis daugiau ir daugiau isigijamu knygu. Butu tikras stebuklas jei visos namuose esancios knygu spintos ir lentynos staiga intu ir susitrauktu iki kietojo disko dydzio! Antra, elektroniniu formatu knyga turetu kainuoti 2-3 kartus pigiau nei popierine knyga. Kas skaito nemazai knygu, tam kainu skirtumas taptu ganetinai reiksminga suma.
O siaip gaila kad net neuzsiminta apie audioknygas. Man asmeniskai pries pora metu jos tapo tikru atradimu. Dirbu dekinga darba kurio metu beveik visa laika galiu klausytis audioknygu, t.y. apie 35-45 val per savaite. Per pastaruosius pora metu perklausiau kelis simtus knygu, turbut tiek pat kiek buvau perskaites per visa savo gyvenima. Keista kad sis knygu formatas lieka nuosalyje, nes su dabartiniu gyvenimo ritmu ir mp3 grotuvu paplitimu jos greitai galetu prilygti ir aplenkti tiek popierines, tiek skaitmenines skaitymui skirtas knygas
nemanau, kad popierinems knygoms liko vos 5metis. gal skaityti skaityti su "planshetke" ir patogiau, bet popierines, manau, visad ras savo skaitytoja. ypac kol bus gyva ta karta kuri pradejo nuo popieriniu knygu, tuomet, kai dar nebuvo e-books.
~Gentle_Touch ra: nemanau, kad popierinems knygoms liko vos 5metis. gal skaityti skaityti su "planshetke" ir patogiau, bet popierines, manau, visad ras savo skaitytoja. ypac kol bus gyva ta karta kuri pradejo nuo popieriniu knygu, tuomet, kai dar nebuvo e-books.
su plansetke niekas neskaito, gi..
yra specialios e-knygos su e-ink ekranais (kindle, nook ir panasiai), kurie nesviecia, neblizga ir atrodo kaip popierius, ir naudoja energija tik perverciant puslapi, o veliau kai jau rodo puslapi jokios energijos nenaudoja..skaitant toki pamirsti kad e-knyga skaitai..
be to kas man patinka kad visi lapai visiskai ploksti, ne tai kaip popierinese knygos viduryje del knygos storio gaunasi isgaubimai lapu
progresas čia neišvengiamas ir čia laikas ne pratintis, o tiesiog vardinti šio gėrio privalumus. žinoma, liks tų asmeninių atradimų, subjektyvių šedevrų, kuriuos norėsis turėti ir popieriuje.
as nesuprantu kaip knygu megejai isvis gali pasisakyti pries koki nors knygos formata. Nera blogo formato knygai, kaip nera blogo formato muzikai. Man tinka bet kokios knygos- skaitmenines, popierines, akmeny tasytos, kad tik laiko butu skaityti. Atskira paminkla pastatyciau audio knygoms del labai paprastos priezasties: pastaruosius kelis metus darbo specifika leido 80% darbo laiko klausytis audio knygas. T.y. apie 35-40 val per savaite. Perklausiau beveik viska kas iki sios dienos yra igarsinta lietuviskai. Gyvenime niekada nebuciau rades tiek laiko knygu skaitymui laisvu nuo darbo metu, ir niekada nebuciau perskaites daugelio is tu knygu popieriniame ar pdf formate.
Kol kas neturiu elektronines skaitykles, bet isivaizduoju kad ji daugeliu poziuriu turetu buti gerokai patogesne uz popierine. Patogu darbe, kelioneje, pleze ar pievuteje issitraukus paskaityti, srifta ir raidziu dydi gali pagal save susireguliuoti, i viena maza dezute tukstancius knygu gali susideti, gali skaityti sviesoj, patamsi ar nakti ir t.t. jau nekalbant kad skaitmeniniame formate knyga yra daug labiau prieinama finansine prasme. Is kitos puses, namie vargiai gali buti kas maloniau nei issitraukti sena popierine knyga is aukstos knygu lentynos ir patogiai ant sofos isitaisius ja neskubant skaityti. Kuo daugiau bus ivairiu knygos formatu ir kuo jie bus labiau populiarinami, tuo mes, knygu vartotojai daugiau islosime