Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

Tomas Donela ATSISVEIKINIMAS (LAIMINGO ŽMOGAUS ISTORIJA), 2010


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą 2010 04 24 d. 04:08 pradėjo  El_Mariachi, peržiūrėta 2894 k.
Puslapiai: 1 
El_Mariachi
Dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 203

2010-04-24 04:08 1 žinutė iš 9 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: El_Mariachi Įtraukti El_Mariachi Į adresų knygelę
http://www.lfc.lt/lt/Page=ArticleList&ID=7592

Kažkaip ne pirmą kart pastebiu, kad kinomanų (ir ne tik jų) dėmesys lietuviškiems filmams kažkoks labai selektyvus. Vieną dar nepradėtą filmuoti išgiria, kito nė nepastebi.
Keista, kad spaudoje "Atsisveikinimui" tiek mažai dėmesio. Čia kas baikotas koks? Donela ne prie chebrytės?
Ne kas dieną gi pilnametražiai Lietuvoje sukuriami.


kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 10633

2010-04-24 13:13 2 žinutė iš 9 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Būčiau dabar sukūręs temą apie vakar pradėtą kino teatruose rodyti naują pilnametražį lietuvišką filmą. Bet, žiūriu, tema yra.
Į mestus kaltinimus klubui, atsakymas labai paprastas - o kiek pats sukūrei temų apie naujus filmus? Kodėl kitiems galima prikaišioti, nepasižiūrint į save?
Net apie šį gi ne tema, o pabėdavojimo kinomanų bare vertas klausimas su priekaištais.
Taip, nacionalinių filmų, ypač nedidelio formato, kada jų premjeros įvyksta SKALVIJOJE ar PASAKOJE, klubiečiai neskuba pamatyti ir parašyti. Bet kalti gi patys...

Bet grįžtu prie ATSISVEIKINIMO. Filmas tikrai nėra toks prastas, kaip kovo pabaigoje nustebinęs kategoriškumu teigė apžvalgininkas Edvinas žurnale Veidas (yra naujienų rubrikoje). Tačiau turiu negerą įtarimą, kad 2010 m nauji pilnametražiai filmai (Anarchija Žirmūnuose, Š.Barto) bus silpnesni už mano labai girtus 2009 metų egzempliorius (DUBURYS ir ARTIMOS ŠVIESOS. (Komercinis ZERO 2 kažkaip iškrenta iš minimų filmų konteksto)). Deja, ATSISVEIKINIMAS toks tikrai yra, nors ir turi stiprių pusių.
Stipriausia pusė - aktorius DAINIUS KAZLAUSKAS. Filmas toks, kad viskas jame sukasi apie pagrindinį herojų. Tokiu atveju, aktoriui svarbu išlikti natūraliu, nepervaidinti, neatsibosti ekrane. Dainius šauniai susitvarko su šiomis užduotimis. Ne veltui aktorius, Lietuvoje daugiausia išgarsėjęs populiariuoju URVINIU ŽMOGUMI, beveik metus intensyviai filmavosi Maskvoje ir gerai uždirbo. Tiesa, serialuose. Bet jei aktorius nebūtų talentingas, niekas jo iš Lietuvos nekviestų... (tą patį galiu pasakyti pvz. ir apie choreografą Jurijų Smoryginą - jei jis būtų tik chamas, kurį temato iš TV ekranų internetiniai komentuotojai, niekas tokios personos nekviestų padirbėti į Maskvą, Venesuelą ar Paryžių. Tegu ir antraeilėse scenose. Reikia pamatyti jo spektaklius, po to visaip pravardžiuoti - dažnai žmogiškasis būdas ar elgesys netapatus menininko talentui - atsiprašau už off topic).
Sunkiau sekasi perteikti jausminę skalę, kuo bando dengtis autorius, komentuodamas savo idėjas (išlipus į krantą, jo širdyje kunkuliuoja jausmai. Jį veda begalinis noras... atgauti dvasios ramybę. Herojus pamažu suvokia, jog tai, kas iš tiesų galėjo būti gyvenime svarbiausia, jo laukė krante) - patikėti tuo ir pajusti jūrininko vidų žiūrovui sunkoka dėl scenarijaus bėdų. Apie tai vėliau.

Filmas, kaip ir dažniausiai būna lietuviškame kine, puikiai nufilmuotas. Nėra gal ten tokių spalviškai gražių scenų kaip panašios tematikos ispanų filme MOTERIS BE PIANINO, kuris kai kam labai patiko paskutiniame KINO PAVASARIO festivalyje. Nėra dažnai ką filmuoti, nes dažniausiai veiksmas vyksta kambariuose ir su užmoju rodomų kino peizažų, tokių kaip finalinė scena, mažai. Bet tai, ką liepė režisierius, operatorius RIMVYDAS LEIPUS nufilmavo puikiai.

Žavi kompozitoriaus KIPRO MAŠANAUSKO garso takelis. Kai kada triūba, kai kada kukli elektronika, bet filmą muzika daro kaloritiškesniu. O finale gitarinis solo styginių akompanimente - tiesiog nuostabi muzika.
Bet tai ką išgyriau, bendrame pusantros valandos filmo kontekste yra tik reikšmingos detalės.

Didžiausia puikią Australijos kino mokyklos bei pačio Nikitos Michalkovo studijas krimtusio scenaristo ir režisieriaus TOMO DONELOS bėda yra scenarijus. Kaip ir būdinga dabarties dažnam filmui, kūrėjas sugalvojo gerą idėją (puoselėjo net 15 metų!). Žmogaus, sužinojusio, kad liko nedaug šioje Žemėje, sąskaitų suvedimas su pažįstamais ir giminėmis, t.y. atsisveikinimas bei pasimatymas su jais. Tai nėra super originalu. Vien tokios pačios tematikos švedo, kuriančio Danijoje SIMON STAHO visus pribloškęs originalumu DIENA IR NAKTIS ko vertas! (rodytas KINO PAVASARYJE - beje šių metų festivalyje jo naujausias MEILĖS KARŽYGĖS gavosi tikrai prastesnis nei šis mūsų ATSISVEIKINIMAS), ir daug kitų galima "atkapstyti". Ir nors TOMAS DONELA pasiltelkė patyrusį lietuviškų TV serialų scenaristą ALVYDĄ ŠLEPIKĄ pagalbon (yra tikrai artimų serialiniam lygiui scenų, pvz. baliaus rodymas kaime. O jau teatrališkumo perkėlimas į kiną, lietuviams gaunasi savaime...), manyčiau, nepavyko šios scenarinės idėjos išvystyti ir meniškai realizuoti. Paprasčiausiai trūksta visų šalutinių linijų surišimo "į mazgą", iš veiksmo scenarinio tinklo padarymo.

Kapitonas Audrius vyksta iš vietos į vietą, susitinka su pažįstamais. Tačiau visa tai galėtų daryti atvirkštine tvarka ar susitikti su kitais. Jausmine prasme žiūrovui "būtų vienodai". Tas atsisveikinimas su visais tampa panašiu į slankiojimą. Kiek daugiau emociškai bandoma sujaudinti stebinčiuosius tas klajones Audriaus ir paskutinės meilės (akt.Olga Generalova) linijoje. Bet ir ši gaunasi tokia skysta, jog filmo reklamavimui geriau tinka spaudoje aprašinėti sceną, kai kultūros ministras R.Vilkaitis susitikimo su aktoriumi D.Kazlausku metu taip persigąsta, kad prišlapina kelnes ir apsiverkia. Cha cha. Aišku, juostoje Remigijus įkūnyja lyg ir pedofilą, kurį Dainius neteisingai atpažino. Įvertinus dabartinę situaciją, ministras daug duotų, jeigu galėtų iškirpti šią sceną. O daug ekrane būnanti L.Budzeikaitė visai neminima kaip svarbi filme. Reiškia, nėra ko labai ir iškelti... Geriau reklamose minėti Arūną Sakalauską. Jis pradaro duris į laiptinę, gauna "į snukį" nuo herojaus Audriaus, ir... vėl uždaro duris. Juokinga. Bet būtų geriau, jeigu filme žiūrovai "vidumi" suvoktų, kad herojus per tas kelias dienas apžvelgia nugyventus metus, atgavo dvasios ramybę. O nesimėgautų populiarių TV ir teatro aktorių veidų galerija ir tiek. Kai kurių aktorių rodymas išvis abejotinas - pvz. ką duoda filmui a.a. V.Jefremovo mizanscena be D.Kazlausko? Tiesiog "ne į temą" gegas, tikintis kad žiūrovui patiks... Be reikalo prireikė iš matytos įspūdingos Jėzaus Kristaus skulptūros (berods Brazilijoje ji yra) sugalvojimas suteikti jos pozą Audriui finale, kurio vidinės transformacijos filme prie tokio globališkumo tikrai nevedė...

Žiūrėsim, kaip paveiks žmones reklama, kuri tikrai intensyvi. T.Donelai reikia atiduoti duoklę dėl sugebėjimo rasti pinigų. Manau daug padėjo lenkai, olandai, sprendžiant iš pavardžių...


mhk
Naujas dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 26

2010-04-27 09:22 3 žinutė iš 9 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: mhk Įtraukti mhk Į adresų knygelę
Edvino Pukštos pasisakymas apie Atsisveikinimą užima apie pusę šio straipsnioŠypsena
http://www.obuolys.lt/labas/naujiena/9451-edvinas-puksta-coco-pries-ch
anel-didziausias-ir-maloniausias-netiketumas.html


Panašu, kad Edvinui nuoširdžiai nepatiko šis filmasŠypsena


kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 10641

2010-04-27 11:43 4 žinutė iš 9 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Jeigu dėl fakto, jog per savaitgalį atėjo pažiūrėt stipriai reklamuoto filmo tik 1000 žmonių, jo teiginys, kad "blogiau būt negali" yra teisingas (neina žiūrovai ir į akivaizdžiai geresnius filmus. Bet eina, kur varomasis variklis - rusiški keiksmai), tai balandžio mėn. filmų apžvalgoje VEIDE įsikarščiavio Edvino pareiškimas, kad TOMAS DONELA turės keisti profesiją, yra per didelis "sau leidimas" vertinant.

kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 10651

2010-04-30 13:29 5 žinutė iš 9 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Recenzija:
http://www.7md.lt/lt/2010-04-30/kinas/atsisveikinimu_kaleidoskopas.htm
l


Sagara
Ultra dalyvis

Klube: narys

Parašė žinučių: 2710

2010-05-03 12:39 6 žinutė iš 9 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Sagara Įtraukti Sagara Į adresų knygelę
reklamos užtektinai, bet ji nekabina..
Gal ne režisierius kaltas, o marketingistai? Nykokai atrodo. (atsiprašau)
Va ir oficialus treileris: http://www.youtube.com/watch?v=HR8Lb1cT-p4
užmigti galima.. Muzika nežavi.
Nežiūrėčiau net nemokamai. Primena lt serialus per LRT.
Gaila, nebėra po kaimus važinėjančio kino. Vat būtų tinkama auditorija (spėju Mirkt
Nors filmas, norisi tikėt, yra geresnis nei jį pristato.


rima
Nauja dalyvė

Klube: narė

Parašė žinučių: 13

2010-05-03 13:20 7 žinutė iš 9 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: rima Įtraukti rima Į adresų knygelę
Kertukas buvo labai jau taktiškas ir mandagus aprašydamas šį filmą. Man liūdna...liūdna dėl to, kad premjerinės savaitės metu salėje sėdėjome 3 žiūrovai...ir liūdna dėl to, kad 15 metų brandintas kūrinys, buvo subrandintas tik kaip atskirų epizodų kratinys. Pipinytė teisi, visi tie epizodai nesusilipdo... Man gaila aktorių, tokie epizodiniai vaidmenys tokio kalibro aktoriams kaip Kazlauskaite, Sakalauskas ar Vilkaitis tiesiog įžeidimas.
Esu lietuviško kino patriotė ir žiūriu tėvynainių gamybos kiną įjungus visus pateisinimo mechanizmus, bet šį kartą tai nepadėjo.


Sagara
Ultra dalyvis

Klube: narys

Parašė žinučių: 2712

2010-05-07 01:28 8 žinutė iš 9 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Sagara Įtraukti Sagara Į adresų knygelę
Premjeros savaitės statistika: salėje vidutiniškai sėdėjo 8 žmonės ...
Ajajai... Nustebęs


kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 11148

2011-04-07 09:43 9 žinutė iš 9 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
TOMAS DONELA ginasi:

http://www.lzinios.lt/lt/2011-04-07/kultura_ir_menas/jei_filma_ziures_
po_dvidesimties_metu.html


Puslapiai: 1 
Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja temaPranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

Kinomanai: 3.105 Žinučių forume 189.318 2.245 Narių klube 3.025 Banga.lt laikrodis 03:41 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymaiKinomanai

Moderuoja: Diaboliq, BangaLT, kertukas, Froidas
Statusas: ne narys (Įstoti)
Filmų archyvas
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Tomas Donela ATSISVEIKINIMAS (LAIMINGO ŽMOGAUS ISTORIJA), 2010

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai