susikonstruociau pora spotlight'u su galogenais dar kokia deze zu dideliu reflektorium sukalciau ir pirmyn expermentuot bw ce studentiskas variantas kuris vadinas studijinis apsvietimas uz stipke
Halogenai parazitai kaista. Atidziai reik stebet, kad neduok dieve nebutu spec efektu su ugnimi... Priedo ju galingumas tikrai ne toks kaip blyksciu. Nu aisku kaina irgi kita.
as tai nez jai fotkinu kur baznycioj tai sb-800 naudoju su wireless reikia dar dasipirkt maciau jessops yra 300sv pora skieciu tik nera patalpos jau labai maza kambariuka turiu
Jeigu ieskai kazko pigaus, tai tik halogenai. Jie velniskai kaista, bet ar yra kita alternatyva?..
O jei gali sau leisti isorine blykste, tai daug geresnis variantas. Galesi naudoti ne vien ant fotoaparato, bet prijunges laida pastatysi ir kur nors sone.
yra alternatyva halogenams, ir ne ką brangesnė. perki senus veikiančius rusiškus blicus (vieną fil-105 pirkau už 30 lt, kitą gavau kaip priedą prie zenito), daraisi fotosinchronizatorius (vieno kaina apie 6 lt,schema primityvi, net aš, niekada lituoklio rankose nelaikęs sulitavau) ir turi du blicus. toliau skonio reikalas: kabini juos ant liecargių (vakar pabandžiau su daiktais - super), daraisi reflektorius ar softboksus, žodžiu - ką nori ir ko tau reikia.
+ balta neutrali šviesa;
nekaista;
neima daug energijos;
kompaktiška
- e-ttl vargina. reikia daryti išankstini blykstelėjimą uždengus objektyvą, kitaip blykstės užsikuria nuo pirmo blykstelėjimo. žinoma, yra schema kad sinchronizatorius ją praleistų, bet ten jau pavargti reikia daugiau.
Rusų samodelkinų saite gerai padirbėta Trūkumas ko gero bus nestabilios blykstės charakteristikos, reiškia ir nestabilus rezultatas, juk skaitmena kurkas jautresnė nuklydimams, nei negatyvas. Reikės daugiau kantrybės Alternatyva būtų tipinė šiuolaikinė fotiko blykstė, jei be sinchronizatoriaus, laidu pajungti galima. Be to, veiks TTL matavimas, reiškia apie expoziciją išvis galvoti nereikės Abiem atvejais nėra "piloto", apie būsimus šešėlius nuotraukoje teks paspėlioti.
Beje, nors nauji blokai brangūs, bet pasitaiko naudotų, dažniau mažesnės galios (gal kam jau per prasti?). Nežinau kiek jie geri, bet kitąkart kaina mažėja 4-5 kartus...
viskas, ką parašiai - yra tiesa, bet:
- kalbam apie eko/studentišką variantą, o už 30 lt blicas su sinchronizatoriumi - tai būtent patenka į šią kategoriją;
- niekada nemačiau nei vieno skelbimo, kad kas pardavinėtų studijinius blicus ar kitokią įrangą ir jei pamatyčiau, abejoju, kad vietoj 800 lt ji kainuotų keturis kartus pigiau...(jei kas turit tokių, už 200 lt aš paimsiu)
- pilotinę šviesą galima nesunkiai pasidaryti. kitame portale tai siūloma padaryti iš paprastos halogeninės kryptinės lamputės. tiesa ten buvo kalba apie softboksą, bet juk nieks netrukdo prikabinti ir prie blico.
- dėl ekspozicijos - tu teisus, bet žiūrim punktą nr. 1 ir einam bandymu keliu. dažnai tos šviesos reikia vieną-du kartus. jei rimtai nori daryti portretus a-le studijinius, tai tau netinka punktas nr.1 ir reikia pirkti kažką rimčiau.
- daiktų fotografavimui, makro, kai atkali išlaikymą ir diafragmą šis variantas yra daugiau, nei gerai.
- jei moki lituoti, tame pačiame portale rasi tokias schemas, kad jokiems užseniečiams nesisapnavo, o jei ir prisisapnavo, tai tas sapnas realizuotas tūkstančiais lt. bet ar to kam nors reikia šiame portale? jei žmonės patenkinti halogenais ir kenčia jų trūkumus, tai mano variantas - jų svajonių realizacija.
į mane kreipėsi kolega, kuriam reikia tokio sinchronizatoriaus. jam paaiškinau, kad dėl vieno neprasidėsiu. ar būtų poreikis daugiau? gal dėl kokio 10-15 vnt. ir pradėčiau gamybą, bo vargas ne padaryti, o detales supirkti. diodai vienoj parduotuvei buvo, tristoriai - kitoj. kaip dabar nebežinau, bo dariau prieš metus ir viskas kol kas veikia.
į mane kreipėsi kolega, kuriam reikia tokio sinchronizatoriaus. jam paaiškinau, kad dėl vieno neprasidėsiu. ar būtų poreikis daugiau? gal dėl kokio 10-15 vnt. ir pradėčiau gamybą, bo vargas ne padaryti, o detales supirkti. diodai vienoj parduotuvei buvo, tristoriai - kitoj. kaip dabar nebežinau, bo dariau prieš metus ir viskas kol kas veikia.
jei gerai supratau, tai vienas sinchro vienam blicui..?
man praverstų keli (priklausomai nuo kainos). taip pat galėčiau prisidėt mežiagomis..
Is auksciau isvardintu rekomendaciju galima daryti isvada, kad laikantis priesgaisriniu reikalavimu geriausia naudoti blyksciu sitemas.
Fotkinu su Nikon D70 ir turiu nebloga blykste Sigma EF 500 DG Super. Pora senu blyksciu ale "saulute" galeciau rasti. Dabar, kaip supratau, man reikia blyksciu sinchronizatoriaus ir pavirsiu nuo kuriu atsispindes sviesa - skeciu ar softboksu. Tokia sistema 2+1(ant fotiko) turetu pakakti? Kas ta pilotine sviesa - bendras apsvietimas ar kontrolinis blykstelejimas?
laysvas rašė: O ta sinchronizacija veiks su bet kokiu dslr? Turiu Olympus e-500 ir kelias Fil 106 bei Fil 107 blykstes.
Sinchronizcija tai, jei gerai supratau, veikia nuo kito blico šviesos impulso.
O tavo fil 107 kartais neturi tokio daikčiuko? Pas mane guli komplektas, kuriame vienas iš jų turi šviesos sincronizaciją (bet ryt jis keliaus pas Mečkauską, nes užsimanė nustoti veikti )
Makaras rašė: Kas ta pilotine sviesa - bendras apsvietimas ar kontrolinis blykstelejimas?
Kiek teko matyt, rimtesni multi blicai, ir kiti pribumbasai savyje be blykstės turi kitą silpną šviesą, kuri šviečia prieš fotografavima, tuomet pagal ją galima nustatyti, kaip kris šeėšėliai, kas bus apšviesta, o kas ne.. ir prieš fotografavimą apšvietimas yra išjungiamas, arba automatiškai išsijungia. tad spėju, tai ir bus ta pilotinė šviesa.. pataisykit mane kas, jei klįstu
Nuspeta teisingai, pilotine sviesa tai mazo galingumo halogenas monobloko viduje, kad galima butu matyti ka gausi blykstelejes... Visi rimtesni monoblokai tai gali. Kiek teko matyti tai pilotines sviesos galingumas keiciasi priklausomai nuo blykstes galingumo nustatymo. Bet galiu ir primeluoti. Studiinem salygom nelabai teko kazka paveiksluoti.
"Saulutės" galia yra gan juokinga, ji silpnesnė už fotiko įmontuotą. Berods 36 džauliai. Palyginimui ilpniausia studijinė blykstė būna 200 J, nors retai pasitaiko ir 100 J (pigūs gamintojai, "Aurora" pvz - Fototechnikoj turėjo). Su "Saulutėm" nujaučiu reikės ISO400 ir diafragmos kokios f/4, čia turint minty atspindėtą blyksnį ir realius atstumus.
Pernai pardavinėjo naudotus Multiblitz Profilite (berods) 200 + 400 J galvas + stovai + kažkokie priedai -- už viską 1200 lietuviškų. Viena nauja galva 200 J tiek kainuoja...
aRi> viska teisingai pasakei. Beje, itariu kad fotografavimo metu pilotine sviesa neissijungia, nes kaitrines lemputes turi "inercija", be to, ju itaka vaizdui praktiskai nulis: blykstes impulsas simta ar tukstanti kartu galingesnis. Na bet pilotine sviesa - jau komfortas , o su skaitmena dirbantys zmones gali kartas nuo karto paziuret i LCD
Skaičiau, kad kai kurių (brangių) blyksčių "pilotas" gali ir išsijungti (pasirinktinai), tai įtakoja spalvinę temperatūrą. Bet čia jau niuansai turintiems didelius reikalavimus. Dar mačiau experimentuoja, mažindami blyksnio galią, o "pilotą" įjungę pilna galia, spalvos tada kažkiek "plaukia".
"Piloto" įtaka turėtų priklausyti nuo pasirinkto išlaikymo.
sąlygos: vietoj stalo - fotelis, baltas lapas A3, ant porankių iš abiejų pusių - blicai. šviesos sklaidymui - vienkartinės nosinaitės tiesiai ant blicų. iso 100, f berods 22 išlaikimas 1/200 (nes "užkurinėju" įmontuota blykste, o ji didesnio išlaikymo, žinioj, nepalaiko. pvz konvertuotas tiesiai iš RAW ir pasakysiu tiek, kad RAW'e nieko per daug burti nereikia, ne taip, kaip jei fotkini gamtoj.
gal tai ir ne pats geriausias variantas, bet išbandęs namų salygom halogenus (kaista+ryja elektrą), ekonomines lemputes po 125 W ir apie 6300 K (sukau į bloką 4 vnt), nusprendžiau, kad šis variantas namų sąlygom geriausias.