Ar buvote kas nors ten apsilanke...? tikrai vaizdas gan ispudingas ypac kai nuvede i vieta kur buvo laikomos raketos (30m gylys... o kai ziuri is virsaus vaizdas ispudingas) gaila kad visus idomiausius dalykus isveze ir pardave , bet vistiek yra i ka paziureti... siulau apsilankytyi ten nebuvusiems...
o kaip su radiacijos lygiu? Nes visvien kažkas turėtų būt išlikę, bent ten kur buvo laikomos tos raketos . Na nenorėčiau, kad paskui kas su sveikata būt ne taip
O ar zinote kad ta baze buwusi raketu kaj ka skleidzia? butent kaj ka negero sveikatai.bet daug kas neigia,nes niex nerengtu exkursiju ten.ne wienas tyrimas buwo darytas.bet... ten tikrai grazu.
Nu juk ajsku kad pasekmes nepasireiskia per diena ar menesi.ten reiktu pastowiaj lankytis ar daznai buti. juk tas poweikis tau grejciausiaj wisaj nepasireiks.
Xaz3buS rašė: Ar buvote kas nors ten apsilanke...? tikrai vaizdas gan ispudingas ypac kai nuvede i vieta kur buvo laikomos raketos (30m gylys... o kai ziuri is virsaus vaizdas ispudingas) gaila kad visus idomiausius dalykus isveze ir pardave , bet vistiek yra i ka paziureti... siulau apsilankytyi ten nebuvusiems...
kurioje tiksliai vietoje tai yra? - ka tik grizau is saskrydzio prie plateliu ezero, net nezinojau, kad taip arti tokios atrakcijos..
egiiisXP rašė: o kaip su radiacijos lygiu? Nes visvien kažkas turėtų būt išlikę, bent ten kur buvo laikomos tos raketos . Na nenorėčiau, kad paskui kas su sveikata būt ne taip
kodel turetu islikti radiacija? - juk ten nei reaktoriaus, nei branduolinio sprogimo nebuvo - o pacios balistiniu raketu branduolines galvutes (jei jos ten is viso kada nors buvo) yra gana saugios.
planktonas rašė: O ar zinote kad ta baze buwusi raketu kaj ka skleidzia? butent kaj ka negero sveikatai.bet daug kas neigia,nes niex nerengtu exkursiju ten.ne wienas tyrimas buwo darytas.bet... ten tikrai grazu.
tai ka gi tokio skleidzia? ten is viso raketos buvo instaliuotos, kuras buvo saugomas ar tik buvo pastatytos sachtos?
planktonas rašė: Nu juk ajsku kad pasekmes nepasireiskia per diena ar menesi.ten reiktu pastowiaj lankytis ar daznai buti. juk tas poweikis tau grejciausiaj wisaj nepasireiks.
konkreciai - koks tas paslaptingas poveikis
raketinio kuro toksisku komponentu buvima atmosferos ore (tose patalpose) nesunkiai nustatoma dujiniu analizatoriu pagalba, jonizuojanti spinduliuote aptinkama dozimetrais - nei viena is siu priemoniu nera Lietuvoje naujove, jas turi ir kariuomenes, ir priesgaisrine apsaugos, ir pasienio apsaugos padaliniai, ir aplinkos apsauga - ir tai toli grazu nera saraso pabaiga..
..be to, radiacini pavoju keliancius objektus, kurie nera kariuomenes jurisdikcijoje, kontroliuoja Radiacines saugos centras http://www2.rsc.lt/index.html - teigi, kad visiems yra px ar kad jie nesugeba nustatyti to "poveikio" rusies
Ex.,.mano kaimas gi ten pat.tuos dalykus girdejau is paciu darbuotoju ir artimuju.paspeliokim kodel tajp daznai keiciasi darbuotojaj...palygint su kt wietom.kodel mazaj kas nori ten gyvent...kodel gyvuliuku pienuko ten negeria per daug zmones ir kt.ajsku kad nustatyt moka pawoju...nu ir kas?negi tai apsimoka? ce gi ne mano ismislai.
o kaip daznai keiciasi tie zmones? is kur jie atvaziuoja ten dirbti? kiek jie uzdirba? kur jie keliauja toliau?
pienukas, kurio negeriama - tai kas su juo daroma? parduodama kitiems? be kokybes kontroles? kiek yra tas "per daug"?
matai, jei kazkokia valdzia kazka nori uzslept (nors ir tavo argumentai neitikino manes, kad taip yra siuo atveju) visada galima paciam ta tema pasidomet, mesteleti minti zurnalistams.. tik nesakyk, kad ten yra toks pelningas biznis, kad susikure kazkokia itin galinga pozemine atomine mafija, kad jie visus galejo/gali "nupirkti", prigasdinti ar.. isvezti i kita planeta
Na kajp cia pasakius...juk ltv daug vietu,kur yra senu baziu.o ju utilizuota nedaugelis.ajsku kad ekskursijos biznio nedaro.bet babkiu i kazkoki nukenksminima rimtesni valdzia nemeta.per rimtas lajdas tv jau buwo diskutuota apie tai senai.juk vejo jegajnes tajp pat didele zala daro organizmuj,o jas prie palangos wistiek pastate...tajp kad gyventojam reiktu susivienyt ir pasidomet rimciau.nera tajp jau idealu toj musu biednoj lietuveleje.
Jeigu kalbant apie radiacija, tai mane labai nuotraukos is Pripetes suzavejo. Zinoma, ten nebuvau, nors girdejau, kad is kazkokios salies ten buvo organizuojamos ekskursijos.