Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

S. Kubrick "Kovos diena" ("Day of the Fight" )


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą 2005 04 09 d. 23:01 pradėjo  byta, peržiūrėta 655 k.
Puslapiai: 1 
byta
Patyręs šaunuolis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 207

2005-04-09 23:01 1 žinutė iš 3 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: byta Įtraukti byta Į adresų knygelę
Dirbdamas žurnale "Look" fotografu, Stenlis Kubrikas susidomėjo boksininku Volteriu Karteriu (Walter Cartier), kuris buvo tarp kovotojų, papuolusių į jo foto sesiją 1949-ųjų sausio 18d. žurnalo straipsniui "Prizefighter" (Prizų kovotojas). Po metų Kubrikas susisiekė su Volteriu ir pasiūlė sudalyvauti jo dokumentiniame filme. Karteris sutiko, o Kubrikas 1951-aisias jau džiaugėsi pirmuoju savo video kūriniu.
(spoiler)
Filmas susideda iš trijų, po penkias minutes trunkančių dalių. Pirmoje dalyje garsus JAV žinių pranešėjas Daglasas Edvardsas (Douglas Edwards) pasakoja apie boksą, supažindina su tikrais šios sporto šakos fanais. Surinktas nuostabus nock down`ų archyvas. Kovotojai varžosi tik dėl pergalės, kiekviena jų - fiksuojama. Ši dalis baigiasi bokso istorikui Netui Fleišeriui (Natt Fleischer) stebint boksininkų statistikos knygą, kurioje žiūrovo akį iškart patraukia Volterio Karterio pavardė. Štai tas vyrukas, kurį pasirinko Kubrikas. Tas, kurio kovos diena ilgam įsirėš į kino istoriją, kaip pirmasis Kubriko filmas.

Kitos dvi dalys skirtos 1950-ųjų balandžio 17-ąjai, kai minėtasis airių sportininkas susikaus su juodaodžiu vidutinio svorio boksininku Bobiu Džeimsu (Bobby James). Antroji filmo dalis trunka nuo 6val. iki 20val., kai Karteris atvyks į kovos vietą. Diena prasideda būsimos kovos reklama kabančia jo rajone ant stulpo. Karteris atsikelia savo trijų kambarių bute, kuriame gyvena su savo broliu dvyniu Vincentu Karteriu (Vincent Cartier), bei teta. Vincentas visą dieną šalia brolio, jis kovotojo vadybininkas. Kartu eina į rytines pamaldas, pusryčiauja , žaidžia su savo šuniu. Įpusėjus dienai - medicininė apžiūra, jei kovotojas nėra tinkamos sveikatos, kova gali būti atšaukta. Paskutininis pasižiūrėjimas į veidrodį prieš kovą, "tai metas pamąstyti, ką jame gali išvysti rytoj".

Trečioji dalis prasideda Volteriui atvykus į Niu Džersi kovos vietą (Laurel Gardens). Karterį pasveria Niu Džersio sporto komisija ir jis įžengia į rūbinę. Dėmesys sutelkiamas į laukimą. Stebime kovotojo dvasinę transformaciją, kaip jis iš jautraus vaikinuko, ką tik žaidusio su mažyčiu šuneliu, virstą į kovos mašiną. Kogero tai ir yra pati svarbiausia šiame filme dalis. Stenlis tikrai linkęs "lysti žmonėm į smegenis". Pagaliau Volteris pakviečiamas į ringą, pagaliau ir tikras veiksmas. Reali, nesurežisuota kova truko mažiau nei vieną raundą. Gerai įsižiūrėję, kovos metu galime pamatyti patį Kubriką ir jo padėjėją Aleksandrą Zingerį (Alexander Singer). Kovai pasiekus nokautą kameros nukrypsta į minios žiūrovų reakciją (tarp kurių, beje, galime pamatyti ir Singerio sužadėtinę). Filmas baigiasi žodžiais: "Jam, tai darbo dienos pabaiga". Groja nuostabi Geraldo Freido (Gerald Fried) muzika.

Tai pirmasis Stenlio Kubriko kūrinys, kuris jau pranašavo didžiulę režisieriaus karjerą ir pasisekimą. Šis filmas, po 29-erių metų įtakojo Martiną Skorsezę (Martin Scorsese) pastatyti "Įniršusį bulių" ("Raging Bull" ).

kinas.info
____________________

Gal kas matė kitus du Kubriko dokumentinius filmus?


Snifiena
Dažnas gerietis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 396

2005-04-10 00:35 2 žinutė iš 3 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Snifiena Įtraukti Snifiena Į adresų knygelę
Geras yra kubriko "skrydis virs gegutes lizdo" Gerai

byta
Patyręs šaunuolis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 207

2005-04-10 00:44 3 žinutė iš 3 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: byta Įtraukti byta Į adresų knygelę

Snifiena rašė:
Geras yra kubriko "skrydis virs gegutes lizdo" Gerai


O kuo Kubrikas susijes su "skrydžiu virš gegutės lizdo"?

p.s. pats viena "sąsają" radau Laimingas

1976m. Kubriko "Baris Lindonas" ir Formano "Gegutės lizdas" "pykosi" dėl oskarųŠypsena


Puslapiai: 1 
Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja temaPranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

Kinomanai: 3.105 Žinučių forume 189.303 2.241 Narių klube 3.025 Banga.lt laikrodis 12:03 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymaiKinomanai

Moderuoja: Diaboliq, BangaLT, kertukas, Froidas
Statusas: ne narys (Įstoti)
Filmų archyvas
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: S. Kubrick "Kovos diena" ("Day of the Fight" )

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai