Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

~mudros.


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą 2004 06 28 d. 21:31 pradėjo  ~Jiva~, peržiūrėta 2453 k.
Puslapiai: 1 
~Jiva~
Ultra šaunuolė

Klube: ne narė

Parašė žinučių: 827

2004-06-28 21:31 1 žinutė iš 11 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: ~Jiva~ Įtraukti ~Jiva~ Į adresų knygelę
Mudros yra ne sakytinis bendravimo ir saviraiškos būdas, susidedantis iš įvairių rankų gestų bei pirštų pozicijų. Jos naudojamos pažadinti mintyse suvokimą apie dieviškas galias ar atrasti dieviškumą savyje. Tai išorinė ‚vidinio apsisprendimo' išraiška.

Daugybė tokių rankų pozicijų buvo naudojamos Budistų skulptūrose, Indijos, Tibeto, Kinijos, Korėjos ir Japonijos tapybos kūriniuose. Mudros, tai gestai, simbolizuojantys dieviškumo apraišką. Jos taip pat naudojamos vienuolių dvasinėse pratybose, ritualinėse meditacijose bei koncentracijai, taip pat tikima, jog jos padeda išsiugdyti jėgas, pažadinančias mūmyse glūdintį dieviškumą.

Tačiau mudra naudojama ne tik kaip ezoterinio ritualo iliustracija ar akcentas. Ji suteikia prasmę tiek statuloms, tiek šokio judesiui, tiek meditacijos pozai, suintensyvinanti jų galią. Jos aukščiausiame pavidale, tai magiškas simboliškų gestų menas, kuriuo nematomos jėgos gali daryti įtaką net žemės rutuliui.

Dar viena mudros reikšmė atskleidžia penkių pirštų paslaptį. Kiekvienas iš pirštų, pradedant nykščiu, yra susieti su kuriuo nors iš penkių elementų. Nykštys su uginimi/saule, rodomasis pirštas su oru/vėju, didysis pirštas su dangumi/kosmosu, bevardis pirštas su žeme, mažasis - su vandeniu. Jų kontaktai, vienas su kitu, simbolizuoja/išreiškia tų elementų sintezę. Tai suteikia didelę reikšmę nes teigiama, jog kiekviena forma Visatoje yra sudaryta iš unikalių, šių elementų, kombinacijų. Šis įvairių elementų kontaktas sukuria geras sąlygas dieviškumo palaikymui bei tikslingiems ritualams, kadangi maldininkas tokiu būdu palaiko gerą kontaktą su dievybe.

Nors egzistuoja nemažas mudrų pozicijų skaičius, Budistai išsaugojo pagrindines penkias jų. Reta pasitaiko Budos statulų su kitokiomis mudromis, kadangi kiekvienas iš transcendentalių (Dhyani) Budų yra priskiriami tam tikrai iš tų penkių mudrų.

Labas
Pasidalinkite patirtimi !!!


~Jiva~
Ultra šaunuolė

Klube: ne narė

Parašė žinučių: 827

2004-06-28 21:32 2 žinutė iš 11 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: ~Jiva~ Įtraukti ~Jiva~ Į adresų knygelę
Šios penkios mudros:
1. Dharmachakra mudra – Sanskrito kalboje, tai reiškia Darmos Ratą. Ši mudra simbolizuoja vieną svarbiausių momentų Budos gyvenime, progą, kai jis pamokslavo savo kompanionams savo pirmąjį pamokslą po Nušvitimo, Sarnathe. Ši mudra vaizduojama pirmojo Dhyani Buddha Vairochana.
2. Bhumisparsha mudra – pažodžiui Bhumisparsha verčiasi į "žemės lietimą"; geriausiai ji žinoma kaip "žemės liudytojo" mudra. Visi penki dešinės rankos pirštai ištiesti liečiant žemę, simbolizuoja Budos nušvitimą po bodhi medžiu. Dešinioji ranka, padėta ant dešinio kelio ir kairioji, ją papildanti, simbolizuoja būdo ir išminties, samasarą ir nirvaną, taip pat pagrindinių tiesų įsisąmonimą. Naudojama medituoti į tiesą. Šioji mudra susieta su antruoju Dhyani Buddha Akshobhya.
3. Varada mudra – ši mudra simbolizuoja geranoriškumą, užuojautą, palaimą. Penki pirštai reiškia didžiadvasiškumą, dorovingumą, kantrybę, pastangas, koncentraciją. Ji priskiriama trečiajam Dhyani Buddha Ratnasambhava. Jo mokymu, išdidumas tampa vienybės išmintingumu. Ši mudra – raktas į šią transformaciją.
4. Dhyana mudra – tai meditacijos mudra, koncentracija į Dievo įstatymus, dvasinės tobulybės siekimą. Ji pažymi tobulą minčių balansą, pojūčių ilsėjimąsi, ramybę.
Ši mudra vaizduojama ketvirtojo Dhyani Buddha Amitabha, taip pat žinomo kaip Amitayus. Medituojant į jį, prisirišimo iliuzija tampa įžvalgumo išmintimi.
5. Abhaya mudra – Abhaya reiškia bebaimiškumą. Ji simbolizuoja apsaugą, taiką bei baimės išsklaidymą. Tailande, ypač Laose, ši mudra siejama su judesiu, t.y. vaikščiojančiu Buda.
Pasakojama legenda, jog Devadatta, Budos pusbrolis, pavydėdamas jam, sukėlė Budos mokinių suskilimą. Kai Devadatta paikybė išaugo, jis nusprendė kėsintis į Budos gyvybę. Vienas jo planų buvo paleisti pašėlusį dramblį į Budos taką. Bet kai tik gyvulys prisiartino prie jo, Buda padarė Abhaya mudrą, kuri tuoj pat nuramino dramblį. Atitinkamai, tai išreiškia ne tik juslių nuraminimą, bet ir bebaimiškumą.
Ši Abhaya mudra yra reprezentuojama penktojo Dhyani Buddga, Amoghasiddhi. Budistų panteone – jis Karmos viešpats. Amoghasiddhi padeda įveikti pavydo iliuziją.

+
Mudros suteikia fiziologinei sistemai harmonijos kosminių jėgų dėka, taip formuojant subtilų mikrokosmosą, per kurį makrokosmosas galėtų būti reprezentuojamas, sujungtas, panaudotas.

Mes demonstruojame mudras kiekviename veiksme, kiekvieną akimirką. Kiekvienas veiksmas yra simbolis mūsų protinės ir psichinės būsenos, o atitinkamais veiksmais išreikštos energijos sąlygoja mūsų asmenybės charakterį, manieras ir išraiškas. Taigi, kiekviena akimirka yra mūsų vidinės prigimties išraiška. Darydami mudras mes sustipriname savo sąmoningumą valdyti vidinę energiją – t.y. valdyti save kiekvieną akimirką. Rezultatas yra subtilus, bet stiprus. Kontroliuojant savo palaidas mintis ir veiksmus, gyvenimas tampa didžiai malonia energijos ir supratimo srove. Visa mūsų esatis gali tapti mudra, vidinis gyvenimo gestas, atsispindintis mūsų išoriniame gyvenime.


Jei kiek susidomėjote, daugybę mudrų su puikiai išsamiais jų konstrukcijų aprašymais, paskirtimis ir nuotraukomis rasite Sabrina Mesko knygoje "Healing Mantras. Yoga for Your hands". Yra ir rusiškas leidimas, sėkmingai paplitęs tiek Vilniaus, tiek Kauno ezoteriniuose knygynuose. ;]
O šiaip informacijos pilna internete – ir aprašymų, ir šių "figūrų" iliustracijų.
Kad ir štai čia:
http://www.onmarkproductions.com/html/mudra-japan.shtml http://www.hinenile.com/igor/indexru.htm ,
http://seanat.narod.ru/texts/2003/yoga_mudra.htm
http://www.buddhanet.net/mudras.htm ,
http://www.artofyoga.com/ , http://www.bremen.de/info/nepal/Icono/Mudras/Mudras.htm , http://www.realyoga.ru/aurogold/_win/_mother_mudras.html ,
http://www.indotalisman.com/christianmudras.html ,
http://www.dragonsofjustice.org/basic/mudras.html .

ir t.t. ir t.t.


Juokas
Ultra šaunuolis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 1049

2004-06-29 20:30 3 žinutė iš 11 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Juokas Įtraukti Juokas Į adresų knygelę
Iš savo patirties galiu pasakyti, kad mudros labai veiksmingos, labai harmonizuoja, nuramina, ir atpalaiduojaAngelas

~Jiva~
Ultra šaunuolė

Klube: ne narė

Parašė žinučių: 827

2004-07-05 20:50 4 žinutė iš 11 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: ~Jiva~ Įtraukti ~Jiva~ Į adresų knygelę
juling Labas,ačiū
Na nesu labai didelė aktyvistė, bet mudras darau, ir kuo toliau, tuo dažniau. Iš pradžių buvo gera vien nuo susitelkimo, nuo ramybės minučių, po truputį randasi ir impulsėliai iš tam tikrų sferų, bet svarbiausia ugdytis tame kantrybę, kaip ir bet kurioje kitoje dvasinėje praktikoje. Esu dėkinga žmogui, kuris man jas nurodė. O geru dalintis, visuomet malonu, taigi ir informaciją atitinkamą parinkti,paskleisti nėra sunku.
Taip, tikriems dalykams laikas neegzistuoja, nes pati jų esmė be pradžios ir be pabaigos.
Laimingas


šuva
Patyręs gerietis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 198

2004-07-26 17:12 5 žinutė iš 11 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: šuva Įtraukti šuva Į adresų knygelę
respect, naiogromnejšyj... žinoma, kaipgis be mudrų... kaip čia viskas susipynę, tradicinių rytų šokiai, asanos, kovų menai, ženklai, ritualiniai judesiai, garsai ir simboliai... Gerai gerai pavarai Gerai

ramuciuke
Geriausia senbuvė

Klube: ne narė

Parašė žinučių: 343

2004-08-25 20:12 6 žinutė iš 11 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: ramuciuke Įtraukti ramuciuke Į adresų knygelę
Ačiū, ~Jiva~, už tokį vykusį mudrų pristatymą. Aš praktiškai apie jas nieko nežinau, taigi gavau įvadinę paskaitėlę.

ramuciuke
Geriausia senbuvė

Klube: ne narė

Parašė žinučių: 343

2004-08-25 20:16 7 žinutė iš 11 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: ramuciuke Įtraukti ramuciuke Į adresų knygelę
Mudros turi ryšį su psichologijoje įvardijamu neverbaliniu bendravimu. Iš gestų, nevalingų ir valingų judesių galima daug pasakyti apie žmogaus emocinę būseną arba apie bendraujančiųjų santykį.

~Jiva~
Ultra šaunuolė

Klube: ne narė

Parašė žinučių: 827

2004-08-25 20:23 8 žinutė iš 11 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: ~Jiva~ Įtraukti ~Jiva~ Į adresų knygelę

ramuciuke rašė:
Mudros turi ryšį su psichologijoje įvardijamu neverbaliniu bendravimu. Iš gestų, nevalingų ir valingų judesių galima daug pasakyti apie žmogaus emocinę būseną arba apie bendraujančiųjų santykį.

Iškalbingi mes ;] Taip
Dar girdėjau, kad yra judesio terapija. Įdomu kas ten konkrečiai praktikuojama ir kokie viso to tikslai.


Juokas
Ultra šaunuolis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 1049

2004-08-25 21:18 9 žinutė iš 11 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Juokas Įtraukti Juokas Į adresų knygelę
O gal judesio terapija tai tiesiog sąmoningai daromi harmoningi judesiai? Juk visi mūsų ir aplinkinių daromi judesiai daro mums poveikį.

~Jiva~
Ultra šaunuolė

Klube: ne narė

Parašė žinučių: 827

2004-08-25 21:22 10 žinutė iš 11 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: ~Jiva~ Įtraukti ~Jiva~ Į adresų knygelę

Juokas rašė:
O gal judesio terapija tai tiesiog sąmoningai daromi harmoningi judesiai? Juk visi mūsų ir aplinkinių daromi judesiai daro mums poveikį.


reiškia verta tiek mokytis harmoningų judesių, tiek pačiam, dėl atitinkamų pastangų, tapti tokiu, kuris juos darytų ir negalvodamas.

o šokis juk taip pat gali skleisti~Kurti harmoniją. Gal teisingiau sakyti - šokantieji. Mirkt


ramuciuke
Geriausia senbuvė

Klube: ne narė

Parašė žinučių: 343

2004-08-25 21:52 11 žinutė iš 11 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: ramuciuke Įtraukti ramuciuke Į adresų knygelę

Juokas rašė:
O gal judesio terapija tai tiesiog sąmoningai daromi harmoningi judesiai? Juk visi mūsų ir aplinkinių daromi judesiai daro mums poveikį.


Iš esmės tai taip. Tai savotiška kompiliacija judesių kurie
daro stipresnį poveikį mūsų psichikai.


Puslapiai: 1 
Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja temaPranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

Kitoks pasaulis: 2.120 Žinučių forume 138.225 240 Narių klube 89 Banga.lt laikrodis 05:18 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymaiKitoks pasaulis

Moderuoja: BangaLT, ^planky^, DeathKiss
Statusas: ne narys (Įstoti)
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: ~mudros.

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai