Skaitmeninė-veidrodinė kamera. už/prieš

Skaitmeninė-veidrodinė kamera. už/prieš

Dairausi aplink skaitmenines-veidrodines kameras. Ar jos įpatingos tik tuo, kad jų optika yra keičiama, ar turi kitų privalumų prieš įprastas skaitmenines kameras?

Dar vienas privalumas, kad ta optika yra zymiai geresne, nei kompaktiniu kameru skylutes. dar vienas privalumas - matai ka gausi nuspaudes uzrakta. O minusu irgi nemazai - dideles, sunkios, brangios…

SLR dar nereiskia, kad optika keiciama. SLR reiskia, kad fotike yra veidrodis, kuris leidzia tau matyti vaizdeli pro objektyva. Cia grubiai, tikiuosi tauta mane dar pataisys ar papildys.

Pagal funkcijas DSLR’ams prilygsta tik brangiausi neveidrodiniai skaitmenukai. Veidrodis duoda galimybe pilnai kontroliuoti tai, ka gausi kadre. Kiek teko tureti reikalu su EVF - nei vienas net is toli neprilygo tiesioginiam vaizdui per objektyva. Rankinis fousas su EVF - visiskas absurdas. Valdymo patogumas ir pan - ta turi ir SLR-like skaitmenkes.

Trukumai - kaina, dydis (cia kaip kam), pavojus uztersti matrica keiciant objektyvus.

Matyti per objektyvą realų vaidzą su šia kamera, ar teisingai supratau, kad keisdamas ekspozicijos prametrus ekranėlyje matysiu besikeičiantį vaizdą įtakojamą sakykim diafragmos, išlaikymo, ISO ir pan.? Bet juk ir įprastose skaitmeninėse kamerose taip yra? Ar aš kažko nesupratau?

Kitas klausimas - dėl keičiamos optikos. Štai mačiau Olympus modelį fototechnikoje Pamėnkalnio g. Man net nutekėjo, kai pamačiau tą daiktą. Be visų stebuklų, jo optika 14-54mm labai šviesi, ar objektyvai tokiai kamerai yra specialūs ir kur gauti kokį papildomą jei tokio prireiktų.

Fokusuojant rankiniu budu - nera didelio skirtumo ar EVF, ar LCD. Abejais atvejais fotikai leidzia (tiesa, gal ne visi) ijungti, arba netgi automatiskai ijungia skaitmenini zooma. Tikslumas gal ir ne toks precizinis kaip su SLR, bet veikia pakankamai puikiai, pats bandziau.

DSLR fotoapratai LCD ekranuose nerodo "live" vaizdo, ir man asmeniskai tai yra trukumas, nes man LCD patogiau nei optinis vaizdo ieskiklis. Bet cia gal skonio reikalas.

Sito su SLR nematai, bet kiek teko susidurti su skaitmeniniais ekraniukais - nieko gerai, kad jie tai ivertina. Paklaidos perdideles…

Visiems aparatams objektyvai specialus Šypsena Bet viska galima uzsisakyti. Speju, kad kalbi apie E-1 ir 4/3 sistema. Ateityje su siai sistemai pasirinkti objektyva turetu buti net lengviau, nei iprastam veidrodiniam - nes skirtingu firmu 4/3 sistemos dezutems tures tikti tie patys objektyvai - taigi bus didesnis pasirinkimas.

minusas, kad tikrai nera filmavimo funkcijos… ziureti pro lcd v tupom rezime irgi malonumas kuri veidrodis panaikina…

visa kita tik pliusai

SLR fotoaparatai paprastai buna didesni ir sunkesni. Mano supratimu, tai yra minusai. Nors didesnis svoris kartais pravartus fotografuojant "is rankos" ilgesniais islaikymais, tuomet aparatas maziau dreba.

Radau dar idomios info: veidrodiniu fotoaparatu sensorius dazniausiai buna didesnis, ir tai salygoja geresne nuotrauku kokybe.
Del didesnio sensoriaus tai pat sumazeja ryskumo zona (DOF), tai pravartu fotografuojant portretus arba menines nuotraukas, taciau tai gali buti problema fotografuojant gamta arba kokius nors kitus nevienodai nutolusius daiktus prie silpnesnio apsvietimo.

Veikdrodiniai fotoaparatai dazniausiai naudoja fazini fokusavimo metoda, kuris yra greitesnis.
SLR’ams netinka linijiniai poliarizaciniai filtrai, nes jie sutrikdo autofokuso veikima, vietoj ju reiketu naudoti cirkuliarinius filtrus.

Kiek suprantu esme cirkuliarinius reikia naudoti visiems skaitmeniniams ir TTL juostiniams aparatams.

Kaip suprantu, ne veidrodiniai skaitmeniniai fotoaparatai naudoja kontrastini fokusavimo metoda, o kontrastiniam jokia poliarizacija nebaisi.
Grubiai snekant, jeigu LCD matyti "gyvas" vaizdas, tai greiciausiai reiskia jog fokusavimas yra kontrastinis, ir ant objektyvo galima mauti bet ka Cha cha
Juostiniai turbut visi yra fazinio fokusavimo ir jiems linijine poliarizacija netinka. O ar buna juostiniu su nefaziniu - sito nezinau.

Linijinis poliarizacinis ne tik varo is proto AF, bet ir duoda paklaida TTL eksponometrijoje.

Biski nuo temos: sita dalyka reiktu mesti is galvos- DOF cia niekuo deta. Taip mastant, su formatine (didziule) kamera butu neimanoma fotkinti gamtos, o ir makro, bet deja su tokia fotkes iseina tiesiog nuostabios Gerai

Mano kukliomis ziniomis, linijinis Pol filtras SLR kameroje sukelia problemas tik vienoje nustatymo padetyje, kai poliarizavimo plokstuma sutampa artai yra statmena fokusavimo detektoriu kryptingumui. Tokia tikimybe nedidele, bet nuo jos apsidrausti gamintojai rekomenduoja cirkuliarinius pol filtrus. Exponometrijai gali trukdyti tik labai retoje kameroje, kur daviklis stovi po veidrodziu (tada yra 2 veidrodziai- cia is top modeliu technologiju), o ne prizmeje, o ir trukdymo tikimybe analogiska aukstesniai. Bent man su senu rusisku linijiniu pol filtru viskas veike lyg ir normaliai… o ir su primityviausia muiline sugebu ji panaudoti, ivedes expokorekcija +1,5 ir filtra laikydamas ranka Mirkt

Nesigincysiu, nes dar neturiu patirties su SLR fotoaparatais. Taciau specializuotuose uzsienio forumuose apie tai rasoma. Jeigu rasoma - turbut aktualu.

Kas liecia DOF, cia aktuali maza diafragma. O kuo formatas didesnis, tuo mazesnes diafragmos gali buti naudojamos- del refrakcijos nepasireiskimo. Kiek maciau, su vidutiniu formatu gaunasi geresnes makro fotkes, nei su siaura juosta. Matyt, taip ir turi buti Cha cha

Stai cia galite paskaityti nebloga SLR pliusu ir minusu apibendrinima (angliskai)
http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1018&message=6749
679