Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

Labas Straipsniai...


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą 2003 01 21 d. 09:54 pradėjo  MT-Grafas, peržiūrėta 148330 k.
Puslapiai: <pirmas 1 2 3 4 5 paskutinis> 
GiX
Geriausias banginis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 14503

2003-03-26 21:14 26 žinutė iš 184 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: GiX Įtraukti GiX Į adresų knygelę
FIREBLADEsaule leidziasi


Jau aisku, kad 2004 metais pasibaigs legendinio Fireblade era. Siuo metu gaminama CBR954RRfireblade pakeis naujas RCB1000 superbaikas su visiskai nauju remu, keturiu cilindru varikliu bei Ram-air sistema.
Artimiausiu metu galime panasios naujienos sulaukti is Kawasaki stovyklos. Yamaha R1 2004metams taip pat bus gerokai patobulintas!


HarleyMC
Patyręs dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 740

2003-04-04 18:53 27 žinutė iš 184 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: HarleyMC Įtraukti HarleyMC Į adresų knygelę
KAWASAKI zx6r & KAWASAKI zx6rr Cha cha

Abu naujieji Kawasaki, ZX-6R ir ZX-6RR, dalinasi tais pačiais aptakais bei daugeliu po jais slypinčių agregatų. Išorės dizainas tikrai patraukia akį: aštri "uodega", agresyvi oro paėmimo anga, radikalios lempos priekyje, žemesnis nei 2001-2002-ųjų modelių stiklas ir pastebimai "suliesėjęs" degalų bakas daro šią "britvą" itin įspūdingą. Naujas stilius formuoja "kietesnį" ir veržlesnį įvaizdį, kurį dar sustiprina naujieji varikliai: ZX-6R bus apginkluotas galingu 636 cm3 motoru, o siekiant laikytis FIM, AMA ir daugybės kitų įvairių lenktyninių komitetų nuostatų į ZX-6RR bus montuojama 598 cm3 "jėgainė". Jau iš anksto buvo teigiama, kad standartinis R modelis reprezentuos tikrąją sportinio motociklo dvasią bei vertę, o RR turės keletą dabitiškų mažmožių ir pagalbinių sistemų, tokių kaip į sankabą įtaisyta riboto slydimo sistema neleidžianti užsiblokuoti galiniam ratui agresyviai žeminant pavaras. Kaip minėjome, abu naujieji Kawasaki modeliai yra beveik identiški, tačiau žemiau pateikiame sąrašą priedų, kuriuos kartu su savo "plieniniais žirgais" gaus prabangesniojo RR modelio savininkai:

• Lengvasvorius stūmoklius
• 13:1 kompresijos santykį
• reguliuojamą sankabą
• radialinius stabdžius

Nors kai kurie variklio komponentai yra iš lenktyninio \'03 ZX-6R modelio, visgi tai yra naujas "žvėris" su beveik dešimties procentų galios padidėjimu, kuris išgaunamas Kawasaki standartiškai pradėjus diegti degalų įpurškimą 600 cm3 klasėje. Kuro padavimą į šio vos 38 cm3 didesnio tūrio variklio degimo kameras kontroliuoja spartus 32 bitų CPU, preciziškai valdantis ir visą motoro darbą. Tikslų uždegimo momento nustatymą užtikrinti padeda ir lengvesnės bei trumpesnės uždegimo žvakės, galinčios įžiebti kibirkštį itin dideliu dažniu. Patobulinti buvo cilindrai ir variklio galva. Pastaroji buvo patrumpinta 10mm, paskirstymo velenėlis sukonstruotas taip, kad atlaikytų milžiniškas apkrovas aukštuose sūkių diapazonuose. Nors R ir RR turi skirtingo tūrio variklius, jų cilindrai liejami iš to paties aliuminio lydinio su chromo priemaišomis. Kaip minėta ZX-6RR motoro stūmokliai yra lengvasvoriai ir gali pasirodyti, kad šiuo atžvilgiu R modelis liko "nuskriaustas". Tačiau, anaiptol, taip nėra – pastarojo stūmokliai turi specialius aušinimą pagerinančius latakus ir siaurus žiedus, kurių konstrukcija paveldėta iš ’02-ųjų metų modelio.

Variklio galia į ratus abiejuose Kawasaki modeliuose perduodama per tokią pačią pavarų dėžę ir net naudojami tie patys perdavimo santykiai. Tiesa, pirma ir antra pavaros buvo patrumpintos, kad būtų geresnė akceleracija sekančiomis. RR turi minėta specialią sankabos sistemą, o ZX-6R – įprastą multidiskinę šlapią sankabą. Varikliai yra skysčiu aušinami keturių cilindrų, 16 vožtuvų Dohc’ai – 636 cm3 motoras prie 13,000 aps./min išvysto nuo 87kW iki 91,5kW (125ag) galią. Maksimalus 67Nm sukimo momentas pasiekiamas prie 11,000 sūkių per minutę. Vos 161 kg tesveriančiam ir tikriausiai lengviausiam Ninja serijos motociklui nėra sunku nuo 0 iki 100km/h įsibėgėti per 3.0 s.

ZX-6R naudojami išvaizdūs aukso spalva padengti pakabos elementai: pilnai reguliuojamos 41mm skersmens Kayaba apverstos priekinės šakės su amortizatoriais kartu su gale įtaisytu lenktyniniu Uni-Trak įrenginiu neblogai "sugeria" kelio nelygumus. Apskritai, lyginant su kitomis "britvomis" naujieji Kawasaki modeliai yra gana kietoki, bet tą kompensuoja tvirta stovėsena ant kelio. Motociklo ratai yra iš lengvojo lydinio, kas leidžia sumažinti pospyruoklinę masę, o virš galinio dar yra pritvirtintas ir spalvomis sumaniai užmaskuotas savotiškas purvasargis, neleidžiantis nuo rato apsinešti galinėms šakėms ir kitoms pakabos dalims.

280mm dvigubi stabdžių diskai priekyje ir 220mm skersmens pavienis galinis padeda suvaldyti įsibėgėjusį "plieninį žirgą". RR modelyje montuojama keturių cilindriukų stabdžių sistema yra pirmoji tokio tipo 600cm3 motociklų klasėje. Be to, ji ištobulinta ir leidžia minimizuoti stabdžių trinkelių dėvėjimąsi ir įkaitimo lygį.

Prietaisų skydelyje patogiai išdėstyti visa informacija, kuri daugiausiai pateikiama skaičiais: tai ir skaitmeninis spidometras, skaitmeninis kilometražo skaitliukas, aušinimo skysčio temperatūros daviklis, LCD tachometras, pavaros indikatorius, įtaisytas laikrodis ir net sekundometras.

Taigi, Kawasaki dizaineriai ir inžinieriai padirbėjo prie braižymo lentos, atliko "namų darbą" ir savo kūrinį išleido į kovos areną. Rezultatas gavosi išties stulbinantis – visiškai nauja 600-oji Ninja. ZX-6R – tai išbaigta "britva", labiau subalansuota gerinti rato įveikimo laikus lenktynių trasose, tačiau nenuvils ir gatvėse pasivažinėti mėgstančių savininkų, nepagailėjusių už motociklą apytikriai 50000lt. Galbūt tai netgi bus naujasis lyderis, pakeisiantis dabar karaliaujančius GSX-R600 ir R6?


http://www.nr1.lt/index.php?option=news&task=viewarticle&sid=1
37


MT-Grafas
Patyręs gerietis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 772

2003-04-06 15:40 28 žinutė iš 184 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: MT-Grafas Įtraukti MT-Grafas Į adresų knygelę
Dnepr

Dnepr\'o istorija (oficialiai KMZ \"Kiev Motocykly Zavod\"Mirkt prasidejo 1946 m. Pirmi motociklai buvo mazi dvieju voztuvu 98 cc, kuriu pavadinimai buvo \"K1-B\" arba \"Kievlyanin\". Tie motociklai buvo vokieciu motociklo Wanderer \"98\" rusiska versija. Tai buvo silpni motociklai: 2 AG, 50 km/h, dvieju laipsniu greiciu deze, su dviracio pedalais (pamenat RIGA?). \"Kievlyanin\" Buvo gaminami iki 1951 m.

Nuo 1951 m. KMZ-Dnepr pradeda gaminti M-72. Tai buvo opozitinio variklio tipo, 750 cc, 22 AG sunkus motociklas su lopsiu. Sio modelio evoliucija tesesi Rusijoje iki 1970 m., Bet iki siandien Ural/Dnepr 750 cc yra gaminami Kinijoje...

Laikui begant Dnepr pradejo gaminti motociklus su lopsiu, buvo atsisakyta \"solo\" motociklu. Tarpe tarp \'60 ir \'70 dirbo 14 liniju, bet jos gamino tik 2 modelius. 1971 m. nauja generacija. Isleistas Dnepr \"MT-9\", jis buvo bazinis modelis, pagal kuri ir siais laikais leidziami Dnepr motociklai...

M-72 varikli naudojo ir mazuose sunkvezimiuose/pikapuose pavadintuose \"Kiev\". Ju markes \"KMZ-1\" (1959), \"KMZ-3\" (1960), \"KMZ-4\" (1961) ir \"KMZ-5\" (1962). Betkuriuo atveju sie modeliai buvo prototipiniai, ir Dnepr toliau tese motociklu su lopsiu gamyba.

Kitas masinos su M-72 varikliu pavizdys yra \"KADI-2\" prototipas. Jis buvo isleistas 1961 m. \"KADI\" Tyrimu Instituto Kharkov (Ukraine) mieste. Tai buvo pirma Sovietu masina su plastikiniu kebulu.

Tarp \'70 ir \'80 buvo padaryta keletas Dnepr prototipu su Wankel varikliu. Sie motociklai niekada nebuvo pradeti masiskai gaminti, juos sukure Vniimotoprom (Technical Institute for the Motorcycle Industry Research), Serpuchov mieste, 70 km nuo Maskvos. Vienas ankstesniu prototipu \"RD-501B\" (1974), su vienu rotoriniu varikliu, 495 cc, oro ausinimo sistema su ventiliatoriumi ir maksimalia 38 AG/6300 aps. galia.

Visa Dnepr istorija yra siame puslapyje page http://www.dnepr.at/d/ga_billn.htm

Nuotrauku galite pasiziureti cia:
http://www.kmz.com.ua , http://www.dnepr.ru , http://www.cartinki.ru , http://www.autogallery.org.ru , http://www.cossackownersclub.co.uk/library.php

Cia nera pie naujus Dnepr modelius, bet manau galesit pasiskaityt ir siuose puslapiuose


MT-Grafas
Patyręs gerietis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 772

2003-04-07 22:17 29 žinutė iš 184 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: MT-Grafas Įtraukti MT-Grafas Į adresų knygelę
Sukimo momentas ir galia

Daugumai neitin patyrusių automėgėjų iškyla klausimas: kas yra sukimo momentas ir kaip jis siejasi su galia? Kaip šios dvi charakteristikos įtakoja automobilio dinamiką? Į šiuos klausimus ir pabandysime atsakyti.

1. Jėga, darbas ir laikas

Tarkime, turime vieno niutono (N) svorio kūną, pritvirtintą prie grindų. Kokia jėga mes bekeltume (1, 10 ar 50 N), t.y. kiek energijos bevartotume, darbas nebus atliktas, kadangi kūnas pritvirtintas. Jei kūną išlaisvintume, ir panaudotume jėgą, įgalinančią pakelti 1 niutono svorio kūną į 1 metro aukštį, būtų atliktas 1 N·m darbas. Jei šis veiksmas užtruktų vieną sekundę, darbas būtų atliktas 1 N·m/s greičiu. Jei veiksmo trukmė būtų 0,1 s, darbas būtų atliktas 10 N·m/s greičiu ir t.t.

Norint šį palyginimą pritaikyti automobiliui, reikia išskirti tris kintamuosius: jėgą, darbą ir laiką.

P a s t a b a: originale pateikti JAV standartus atitinkantys matavimo vienetai (colis, pėda, svaras, minutė ir t.t). Verčiant į lietuvių kalbą visi matavimo vienetai pervesti į metrine sistemą (SI) ir atlikti atitinkami perskaičiavimai:

1\" (inch) = 0,0254 m
1 ft (foot) = 12\" = 0,3048 m
1 mile = 1,6 km
1 lbs (pound) = 0,454 kg

Prisiminkime praeitį. Škotų inžinierius Dž. Vatas (1736-1819) pastebėjo, kad vidutinis tų laikų arklys galėjo traukti 2449,6 N (550 svarų) krovinį 0,3 m/s (1 ft/s) greičiu, darbą atlikdamas 746,625 N·m/s (33.000 lbs·ft/min) greičiu maždaug 8 valandas. Savo pastebėjimus jis viešai paskelbė, pareikšdamas, kad 746,625 N·m/s (W) galia yra ekvivalenti vieno arklio galiai (AG).

1 AG = 746,625 W = 0,747 kW
1 kW = 1,339 AG

Svarbiausia suprasti, kad niekas realiai negali išmatuoti veikiančio variklio galios. Paprastai dinamometriniu stendu mes galime išmatuoti tiktai jėgos momentą, matuojamą niutonmetrais (N·m), arba pvz. JAV - svarais pėdom (lbs·ft). Tik išmatavę sukimo momentą galėsime apskaičiuoti galią, sukimo momento jėgą išreikšdami galios matavimo vienetais.

Mūsų atveju - turime išmatuoti jėgą nuo besisukančių dalių (alkūninio veleno), t.y. sukimo jėgos momentą. 1 N·m jėgos momentas - tai jėga, reikalinga išlaikyti 1 N svorio krovinį, pakabintą ant horizontalaus besvorio sverto, 1 m atstumu nuo atramos taško.

Įsivaizduokime, kad turime minėtą 1 niutono (N) krovinį, pakabintą ant besvorio sverto per 1 metrą nuo atramos taško (sukimosi centro). Jei mes prasuksime krovinį visą apsisukimą, esant 1 N pasipriešinimo jėgai, mes nueisime 6,2832 m (2) kelią ir atliksime 6,2832 N·m darbą. Prisiminkime Dž. Vatą. Jis sakė, kad 746,6 N·m/s arba 44797,5 N·m/min galia tolygi vienai arklio galiai. Jei mes padalinsime 44797,5 N·m darbą iš 6,2832 N·m darbo, padaryto per vieną krovinio apsisukimą, prieisime išvados, kad 1 N·m sukimo momentas prie 7130 aps/min lygus 44797,5 N·m/min galiai, t.y. 1 AG. Jei mes krovinį suksime 3565 aps/min greičiu, gausime, kad galia lygi 0,5 AG ir t.t. Galime išvesti formulę, AG skaičiavimui iš N·m:

AG = N·m * rpm / 7130

2. Sukimo momentas

Kas tai? \"Tautiškai\" kalbant, kiekvienas vairuotojas gali pasakyti, kad sukimo momentas \"veža\". Bet kuris automobilio, riedančio bet kuria pavara pagreitis atitiks sukimo momento kreivę (jei nepaisysime oro pasipriešinimo ir riedėjimo trinties). Kitaip sakant, išvystomas pagreitis bus didžiausias, kai sukimo momentas bus kreivės viršūnėje, nesvarbu kuri pavara bus įjungta. Sukimo momentas yra vienintelis galios parametras, kurį vairuotojas gali jausti. Arklio jėgos - tai tik neaiškus panašaus konteksto dydis. 100 N·m sukimo momentas prie 2000 aps/min išvystys tokį pat pagreitį, kaip ir prie 4000 aps/min, jei sukimo momento reikšmė bus tokia pati. Pagal formulę, pats galingumas prie 4000 aps/min padvigubės.

Taigi, arklio jėgos iš dalies nėra tokios svarbios. Galios (arklio jėgomis) ir sukimo momento (niutonmetrais) skaitinės vertės susilygina prie 7130 aps/min.

Priešingai sukimo momento kreivei, AG kreivė greitai kyla kartu su variklio sukimosi dažniui, ypač kai sukimo momento kreivė dar nebūna pasiekusi piko. Net kai pastaroji jau leidžiasi žemyn, galios greivė vis dar kyla, kol kyla variklio apsukos. AG kreivė pradeda leistis, kai sukimo momento kreivė pradeda \"smigti\" greičiau, nei kyla apsukos. Ir net kai galia pasiekia savo piką, vairuotojas to nejaučia, kadangi sukimo momento reikšmė jau gerokai sumažėjusi.

Netikite tuo? Tada paimkite bet kurį neturbuotą automobilį (turbina duoda šiokių tokių niuansų) ir įjungę pirmą pavara įsibėgėkite, kol variklis pasieks sukimo momento piką. Tada staigiai spūstelėkit akseleratorių iki dugno. Tikrai pajusite, kaip jūsų nugara įsirėžia į sėdynę. O dabar leiskite varikliui pasiekti galios piką. Vėl spūstelėję akseleratorių pajusite, kad trauka nebe tokia stipri, kaip pirmu atveju.

3. Galia

Jei jau sukimo momentas toks svarbus, kodėl mes paisome galingumo? Todėl, kad geriau sukimo momento pikas aukštesnėse apsukose, negu žemesnėse. Tik tada mes išnaudosime pavarų dėžės teikiamus privalumus.

Lyrinis nukrypimas. Kartą teko matyti vandens ratą. Tai buvo prieš kelis šimtmečius sukonstruotas, masyvus, tingiai besisukantis vandens ratas, kurio velenas prijungtas prie malūno įrengimų. Man pavyko sužinoti, kad rato sukimo momentas siekė 3530 N·m . Rato sukosi 12 aps/min greičiu. Jeigu prikabintume rato veleną prie varančiųjų automobilio ratų, šie akimirksniu pagreitėtų iki 12 aps/min.

Rato sukimąsis 12 aps/min greičiu apytiksliai prilygsta 1,6 km/h automobilio greičiui. Tam kad greitį pakelti iki 100 km/h, reikalinga aukšinanti pavara. Bet po tokios pavaros, ratai atiduos tik 58 N·m. Tai yra labai mažai. Kad vidutiniam automobiliui pasiekti 100 km/h greitį, reikalingas didesnis sukimo momentas. Panaudokime išvestą formulę:

AG = 3530 · 12 / 7130 = 6

Viso labo 6 arklio jėgos !!! Dabar mes matome reikalo esmę - nors vandens ratas atiduoda daug jėgos, ta jėga yra labai ribota.

4. Lenktynių trasoje

Dabar išsiaiškinsime, kokią įtaką automobilio pagreičiui daro galia, nepaisant to, kokius pojūčius sukelia sukimo momentas. Labai geras pavyzdys yra sulyginti du variklius - LT1 Corvette ir 1991 metų L98 Vettes. Štai lentelė:

Variklis Max galia AG (rpm) Max suk. mom., N·m (rpm)
L98 250 (4000) 460 (3200)
LT1 300 (5000) 460 (3600)

Automobiliai turi vienodas greičių dėžes, taip pat jų masė nedaug skiriasi, todėl tai yra labai geras palyginimas.
Abu automobiliai prispaus jūsų nugaras prie sėdynių labai panašiai, nes važiuojant bet kuria pavara, variklis yra arba beveik yra ant sukimo momento maksimalios reikšmės. Viena yra jausti automobilio galią savo kūnu ir visai kas kita yra lenktyniauti trasoje. Va čia ir pastebėsime, kad LT1 bus kur kas greitesnis, net jei ir nebus tokios geros traukos, kaip L98. Jei prisiminsime formulę, suprasime, kodėl L98 atsilieka. Štai kita formulės išraiška:

N·m = AG * 7130 / rpm

Pasinaudoję šia išraiška apskaičiuosime, kad L98 išvysto 445 N·m sukimo momentą, esant galios pikui (250 AG / 4000 rpm). Galime prieiti išvadą, kad sukimo momentas negali būti didesnis kaip 357 N·m prie 5000 rpm, kitaip variklio galia prie tokių apsukų būtų didesnė, kaip 250 AG. Iš tikrųjų L98 prie 5000 rpm išvysto ne daugiau, kaip 285 N·m.
Kita vertus, LT1 lengvai išvysto 427 N·m prie 5000 rpm.

Taigi lenktynių trasoje šie automobiliai būtų daugiau ar mažiau lygiaverčiai. L98 gali būti šiek tiek pranašesnis startuojant dėl sukimo momento piko žemesnėse apsukose, tačiau LT1 turi platesnę ir lėkštesnę sukimo momento kreivę. To pasekmė - LT1 įsiveržtų į priekį esant vidutinėms ir aukštoms apsukoms. Taigi, L98 pranašesnis startuojant, o LT1 - esant didesnėms apsukoms.

Kitas pavyzdys - LT1 sulyginimas su ZR-1. Šiuo atveju ZR-1 startuos sunkiau už LT1 (sukimo momento pranašumas čia kompensuojamas didesnės masės), tačiau didesnėse apsukose ZR-1 pranašesnis, kai LT1 jau turi įjungti aukštesnę pavarą.

Yra daugiau šio reiškinio pavyzdžių. Honda Integra GS-R taip pat sunkiau startuoja už kitas Integras, tačiau GS-R startas yra ilgesnis, t.y. aukštesnė pavara įjungiama pasiekus aukštesnes apsukas.
Paskutinis pavyzdys. Įsivaizduokime, kad turime LT1 variklį. Jo sukimo momento kreivės maksimumas yra 460 N·m prie 3600 rpm, bet užuot kreivė kritusi iki 430 N·m prie 5000 rpm, ji išlieka ne mažesnė kaip 430 N·m iki pat 15.000 rpm (nebent turbokompresorius galėtų sustabdyti kreivės kritimą prie tokių apsukų)

Turedami serijinį LT1 greta aukščiau aprašytojo, stebėtume tokį reiškinį: startas, kurio metu abu automobiliai startuoja vienodai, po to serijinis automobilis šiek tiek atsilieka, nes įjungia 2 pavarą. Po kiek laiko jūs jau matote varžovą savo veidrodėlyje, bejungiantį 3, po to 4 pavarą. O jūs vis dar beprotiškai greitėjate, važiuodamas 1 pavara .

Pagal kompiuterinį simuliatorių, LT1 Vette 0,25 mylios (apie 400 metrų) nuvažiuoja per 13,38 s ir būna išvystęs 104,5 mph (167 km/h) greitį. Tai labai artimi rezultatai, ką gali padaryti realus LT1 \"drago\" aikštelėje, esant 100% oro tankiui. O mūsų patobulinto LT1, naudojančio tik 1 pavarą atitinkami duomenys būtų tokie: 0,25 mylios per 11,96 s, pasiektas greitis - 135,1 mph (216 km/h). Pastarojo automobilio trauka nebus didesnė, bet bus ilgesnė - o tai akivaizdus pranašumas - prie 15.000 rpm bus išvystyta 900 AG galia.

Aišku, tie, kas domėjosi ir turi žinių apie sportinius \"dragsterius\" dabar juokiasi - juk save gerbiantis automobilis per ketvirtį mylios pasiekiantis 135 mph greitį, tą padaro mažiau nei per 10 s. Taip, tai tiesa, tačiau noriu pabrėžti, kad bet koks save gerbiantis variklis, varantis Vette, turi daug didesnį, nei 460 N·m sukimo momentą.

Iš esmės, reali Corvette, per ketvirtį mylios pasiekianti 135 mph greitį (čia variklis turbūt bus Mega Big Block), turėtų išvystyti 950-1100 N·m sukimo momentą. Jos trauka būtų sunkesnė, negu aprašyto \"popierinio\" tigro. Reikėtų daug modifikacijų, kad toks sukimo momentas būtų paverstas į automobilio judesį į priekį.

Sugrįžkime prie simuliatoriaus. Jei su savo fantastiniu LT1 atlikdami ketvirčio mylios važiavimus įmontuotume modufikuotą transmisiją su galinio perdavimo skaičiumi 10.35:1, pasiektume tokius pačius rezultatus, kaip ir su Big Block varikliu.

5. Greičio ruože

Žiūrint į greičio maksimumą, laimi galingumas, nes didelis sukimo momentas aukštose apsukose reiškia, kad bet kuriam greičiui reikės atitinkamos pavaros, kad išgauti efektyvų sukimo momentą varančiuose ratuose.

Galiausiai, operuodami galios maksimumu, jūs darote visą kas geriausia, bet kuriame greityje skaičiuodami sukimo momentą varančiuose ratuose. Jeigu pagreičio kreivė atitinka sukimo momento kreivę, tai greičio maksimumą atitinka galios pikas. LT1 Vette vėl gali tai pailiustruoti. Jei greitėsime iki sukimo momento maksimumo (3600 rpm), įjungę pavarą, labiausiai tinkamą esamom apsukom, varantieji ratai įgaus sukimo momentą, mažesnį už variklio sukimo momentą (460 N·m) tiek kartų, koks yra galutinis pavaros perdavimo skaičius.

Jei perjungsime pavarą, kad variklio apsukos pasiektų galios maksimumą (5000 rpm), išlaikant tokį patį greitį, varantieji ratai gaus didesnį sukimo momentą, nes pavaros perdavimo skaičius pasikeitė maždaug 39% (5000/3600), o sukimo momentas sumažėjo tik 7% (430/460). Jūs išlošiate 29% varančiųjų ratų sukimo momento priedą, esant galios maksimumui prieš sukimo momento maksimumą esant duotam automobilio greičiui.

Bet koks kitas variklio greitis (kalbama apie greitį, kuriuo pasiekiamas galios maksimumas) tiktai sumažins sukimo momentą varančiuose ratuose. Tai galioja visiems automobiliams. Teoriškai maksimalus greitis visada bus pasiekiamas, kai variklis dirba maksimalios galios apsukose.

6. Modernizuojant XVIII amžių

Kas gi būtų, jei vietoje vandens rato įrengtume LT1 variklį, jį paleistume 5000 rpm greičiu ir apsukas per pavarą nužemintume iki 12 rpm? Gautume daugiau kaip 178.000 N·m sukimo momentą.

P a b a i g a i

Kartokite paskui mane: – Geriau turėti didesnį sukimo momenrą aukštesnėse apsukose, negu žemesnėse, nes taip galime geriau išnaudoti pavarą.

Informacija versta į lietuvių kalbą iš Bruce Augenstein paruoštos medžiagos puslapiui http://www.datsuns.com . Komentarus autoriui siųsti adresu [email protected] .

http://www.autos.lt
MT-Grafas
Patyręs gerietis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 772

2003-04-07 22:34 30 žinutė iš 184 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: MT-Grafas Įtraukti MT-Grafas Į adresų knygelę
Apie kuro oktaninį skaičių

Pagal virimo temperatūrą iš naftos galima išskirti dujas, benziną, žibalą, dyzelinį kurą, tepalus, gudroną, bitumą ir mazutą. Bet visų produktų virimo temperatūros persidengia. Todėl benzine yra šiek tiek dujų ir žibalo, dyzelyje - daug žibalo ir truputis tepalų ir t.t.

Benzinas yra mišinys pačių įvairiausių angliavandenilių, kurių sunkiausieji visiškai išgaruoja 180°C temperatūroje (žibalas - 45...280°C, dyzelis - 62...360°C, tepalai, gudronas, bitumas ir mazutas distiliuojami tik vakuume, nes 400°C temperatūroje angliavandeniliai pradeda skilti).

T-Heptanas - angliavandenilis kurio atsparumas detonacijai prilyginamas nuliui oktaninių vienetų.
Izooktanas - angliavandenilis kurio atsparumas detonacijai prilyginamas šimtui oktaninių vienetų.
95-benzinas - tai angliavandenilių mišinys, kurio atsparumas detonacijai (oktaninis skaičius) yra toks pats, kaip ir mišinio iš 95% izooktano ir 5% T-heptano.

Tačiau yra angliavandenilių, kurių atsparumas detonacijai yra gerokai didesnis už izooktano, kaip kad yra angliavandenilių kurių atsparumas detonacijai yra mažesnis už T-heptano. Taigi 0 ir 100 oktanų nėra kažkokios ribos, už kurių neįmanoma išeiti (čia daugeliui asocijuojasi su 0 ir 100%, dėl to daroma klaidinga prielaida kad 0 ir 100 yra ribos). Taigi visiškai realu kad gali būti benzinas, kurio oktanas 110, 120 ir t.t.

Be to, dar yra benzino priedai didinantys oktaną, tokie kaip tetra-etil-švinas (nuodingas, bet jo reikia labai mažai - apie100 gramų tonai benzino kad iš 62-benzino gautume 92-benziną), metil-tetra-butilo eteris, (jo reikia daug - apie 10%), ir kiti. 62-benzinas natūraliai išdistiliuojamas iš naftos, nenaudojant jokių priedų ir sudėtingų cheminių technologijų. Bet tokiu būdu jo gaunama tik apie 10% nuo naftos kiekio. Katalizatorių pagalba skaidant gudrono-bitumo frakcijas (labai sudėtinga technologija) gaunamas natūralus aukšto oktaninio skaičiaus benzinas (92...98). Į jį dar pridedant priedų, visai realu pagaminti benziną, kurio oktaninis skaičius 110 ir daugiau (aviaciniai benzinai tokie ir būna). Dujų oktaninis skaičius natūraliai yra gerokai virš 100.

Apie detonaciją. Oro-kuro mišinį spaudžiant, jis įkaista. Jeigu slėgis viršija kuro atsparumo detonacijai ribą, benzine vyksta cheminiai virsmai, susidaro vandenilio peroksidai, kuras savaime užsidega. Natūraliomis sąlygomis oro-benzino mišinys cilindre dega 20...40 m/s greičiu, švelniai perduodamas slėgimo jėgą į stūmoklį. Detonacijos metu jis dega 800...1200 m/s greičiu, t.y. sprogsta, gaunami stiprūs smūgiai į stūmoklį, ko rezultate variklis greitai sugenda. Dujos nepasižymi detonacija. Yra gaminami netgi dujiniai-dyzeliniai varikliai, kurių suspaudimo laipsnis 29...32 (80-benzinas naudojamas esant suspaudimo laipsniui 7...8; 92 - 9...10; 95 - 10...11; 98 - 11 ir daugiau). Žibalo (reaktyvinio kuro) ir dyzelinio kuro oktaniniai skaičiai yra viso labo apie 45, todėl skiriasi kuro uždegimo principas - kuras įpurškiamas į jau suspaustą orą.

Audrius Gasiūnas, http://www.autos.lt


MT-Grafas
Patyręs gerietis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 772

2003-04-07 22:36 31 žinutė iš 184 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: MT-Grafas Įtraukti MT-Grafas Į adresų knygelę
\"Nitruoti\" varikliai, arba galios didinimas, naudojant azoto oksidą

Variklio galingumui padidinti naudojamos NOS sistemos (nitrous oxide systems).

1. Kaip veikia azoto oksidas?

Yra trys momentai. Pirma, azoto oksidą sudaro 64% azoto ir 36% deguonies (pagal masę). Suspaudimo takto metu iki 572°F įkaitęs azoto oksidas skyla, išlaisvindamas deguonį. Pats deguonis iš esmės nesukuria galios, bet leidžia sudeginti daugiau kuro. Į cilindrus patiekus daugiau kuro, sukuriamas papildomas slėgis, kuris savo ruožtu suteikia daugiau galios.

Antra, kai suskystintas azoto oksidas įpurškiamas į įsiurbimo kolektorių, jis virsta garais. Šis garavimo procesas sumažina azoto oksido temperatūrą iki -127°F. Toks aušinimo efektas sumažina tiekiamo kuro mišinio temperatūrą 60-75°F. Tai vėlgi padeda sukurti papildomą galią. Kiekvienas įsiurbimo mišinio temperatūros sumažinimas 10°F leidžia galią padidinti 1%. Pvz.: 350 AG variklio įsiurbimo kolektoriuje temperatūra sumažėja 70°F. Tai leidžia padidinti variklio galią 25 AG.

Trečia, azotas, kuris taip pat išlaisvinamas, skylant azoto oksidui, vaidina svarbų vaidmenį. Jis slopina padidinto slėgio poveikį cilindrams ir leidžia degimo procesą valdyti.

2. Kodėl azoto oksidas?

Azoto oksido naudojimas yra labai populiarus tarp autosporto entuziastų dėl šių priežasčių:

Azoto oksido sistemos (NOS) yra pigus būdas padidinti variklio galią NOS yra lengvai įdiegiamos
Naudojant NOS, yra galimybė išnaudoti papildomą galią tik tada, kai to reikia.
Įmanoma sukurti papildomą galią nuo 25 iki 500 AG
Įmanoma NOS suderinti su šiuolaikinėmis kompiuterizuotomis kuro uždegimo sistemomis
NOS gali būti lengvai išmontuotos ir perkeltos į kitą automobilį.

Plačiau apie azoto oksido sistemas skaitykite: http://www.nosnitrous.com/toc.htm

http://www.autos.lt

MT-Grafas
Patyręs gerietis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 772

2003-04-07 22:38 32 žinutė iš 184 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: MT-Grafas Įtraukti MT-Grafas Į adresų knygelę
Motociklas K-750

I.dalis.Techniniai duomenys.

Variklis

Variklio tipas........Benzininis,karbiuratorinis,keturtaktis su apatiniu voztuvų išdėstymu.
Cilindrų kiekis........................................... 2
Cilindrų išsidėstymas................................Horizontalus, kampu.
Cilindro diametras.....................................78 .
Stumoklio eiga...........................................78 .
Darbinis tūris..............................................746
Suspaudimo laipsnis...................................
Galingumas prie 4600-4900 aps/min.........nemažiau 26 AG.
Aušinimas..................................................Orinis.
Tepimo sistema..........................................Kombinuota-tepalo siurblys ir išpurškimas.
Tepalo rezervuaro talpa..............................2 l.

Maitinimo sistema

Kuro bako talpa..........................................22 l.
Karbiuratorių skaičius..................................2.
Karbiuratorių tipas.......................................K-37.
Kuras........................
...................................66
-76 oktaninio laipsnio benzinas.
Kuro filtras..................................................Tinklelis kuro bake.
Oro filtras....................................................Dviejų pakopų (tepalinis-inercinis ir tepalinis-kontaktinis)

Elektros įranga

Uždegimo sistema..........................................Akumuliatorių baterija, 6V.
Uždegimo ritė.................................................B2-V.
Degimo paskirstytojas....................................PM-05.
Zvakės................
............................................
.A8U.
Uždegimo momento valdymas.......................Rankenėle ant vairo.
Akumuliatorių baterija....................................Z-MTM-14 6V,14 Ah.
Generatorius....................................................G-11
-A 6V,45 W.
Relė-reguliatorius............................................RR-31-
A.
Gars
inis signalas..............................................S-23.
Priekinis žibintas..............................................FG-6-A.
Kiti prietaisai:
Galinis motociklo žibintas FK-1 su stop signalo davikliu ( motociklai K-750 buvo gaminami su stop signalu ir be jo ), gabaritinis lopšelio žibintas,galinis lopšelio žibintas,signalo mygtukas,tolimųjų ir artimųjų šviesų perjungiklis.

Transmisija

Sankaba..........................................................

...Sausa,dviejų diskų,vedantieji diskai
su frikcinės medžiagos trinkelėmis iš
abiejų pusių.
Greičių dėžė......................................................Dvieigė,ketu
rių pakopų.


Pavarų perjungimas........................................Kojele;laisvos eigos įjungimas
rankenėle rankiniu būdu.
Tepalo kiekis pavarų dėžėje............................0,8 l.
Pavarų dėžės perdavimu skaičius:
Pirma pavara.....................................3,6
Antra pavara......................................2,28
Trečia pavara.....................................1,7
Ketvirta pavara..................................1,3
Galinio rato perdavimas....................................Kardaninis velenas.
Perdavimų santykis
Pagrindinės pavaros...........................4,62
Tepalo kiekis pagrindinėje pavaroje...................0,13 l.
Bendras perdavimų santykis:
Pirma pavara....................................16,65
Antra pavara.....................................10,56
Trečia pavara....................................7,85
Ketvirta pavara.................................6,0


Važiuoklė

Rėmas...........................................................Va
mzdinis,suviri
ntas.
Galinio rato pakaba.......................................Svirtinė su spyruokliniais-hidrauliniais dvipusio veikimo amortizatoriais, turin čiais dvi standumo nustatymo padėtis.
Priekinės šakės..............................................Svirtinės,hermetišk
os su hidrauliniais dvipusio veikimo amortizatoriais.
Ratai...............................................................
Tarpusavyje keičiami,su lietais
konusinio tipo korpusais;reguliuo-
jamais konusiniais guoliais.
Padangų dydis .................................................3,75-19.
Oro slėgis padangose:
Priekinio rato....................................1,6+0,2
Galinio rato........................................2,0+0,5
Lopšelio rato.....................................1,8+0,2
Atsarginio rato...................................2,0+0,5
Lopšelis............................................................
...Vienvie
tis,keleivinio tipo;nešantysis ratas ant torcinės pakabos.

MT-Grafas
Patyręs gerietis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 772

2003-04-07 22:38 33 žinutė iš 184 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: MT-Grafas Įtraukti MT-Grafas Į adresų knygelę
Jeigu kam įdomu čia rasite informacijos apie \"Dnepr MT-9 \" perdarymą ,pagrindines charakteristikas,patobulinimus,bei brėžinius su aprašymu.Rasite gerų idėjų kurias gal būt sėkmingai pritaikysit savo praktikoje .

Dnepras pas mane atsirado 1998 m. Tai buvo ankstyvas pavasaris .Pirmiausia ką padariau savo naujam draugui tai nurankiojau šiaudus ir šiaip visokį mėšlą .Ir nuo to laiko pradėjo suktis laiko skaitliukas kuris nesustoja net dabar .Nusiteikiau darbui trims metams į priekį tačiau prireikė tik poros metu kol aš ant jo atsisėdau .Toliau tobulinimui ribų nėra ir jis tobulinamas po šiai dienai .

Norintiems perdaryti \"Dnieprą \"galiu pasakyt ,jog reikia būti fanatiku ir idėjiniu žmogumi ,nes tai kainuoja daug laiko ,kantrybės ir begales pinigų .Dabartinė investicija siekia jau 1800$ ir dar ne pabaiga .Kas dar neturi \"Dniepro\" bet nori ji nusipirkti ir perdarinėti ,tiems sakau neapsimoka pirkti viso motociklo geriau pirkti atskiras dalis nes iš originaliu detaliu naudojama itin nedaug .Šiuo atveju panaudojau dalį rėmo bei variklio didesne dalį .O šiaip spręskit patys iki kokio laipsnio jus norite ji perdaryti .

Trumpai papasakosiu kas yra perdaryta ir kaip .Šiuo metu yra padaryta tiek:savadarbiai \"Špykiuoti\" ratai,priekinis 21 colio su vienu disku,galinis 15 coliu trim eilėm \"Špykiuotas\" taip pat vienas diskas,stabdžiai hidrauliniai, greitintas tiltas ir planuojamas penktas bėgis ,700w generatorius,starteris,elektroninis degimas,priekinės šakės \"orinės\" ir dar daug visokių smulkmenų kurių tikrai nevardinsiu .

O dabar smulkiau .Visu pirma pradėjau nuo rėmo .Nuleidau per 15 cm. apatines karteles tam ,kad sužemėtų ir automatiškai truputi pagultų priekinės šakės. Priekinių šakių kampas yra labai svarbus:kuo šakiu kampas žemės atžvilgiu yra mažesnis,tuo motociklas yra stabilesnis važiuojant didesniu greičiu ,o kuo didesnis kampas- stabilesnis važiuojant mažesniu greičiu .Šakių kampas yra apskaičiuojamas pagal formule. .Toliau buvo prailginta galinė šakė .Kam to reikia ? Kaip sako vienu šūviu trys zuikiai

prailginus šakes gali dėti platesni ratą,nes automatiškai šakės išplatėja .Aišku ne stebuklingai daug,bet pilnai pakanka ,kad tilptų 175 pločio padanga .(Jei norite dėti platesni ratą be rėmo platinimo neišsisuksit ).
Guldosi galiniai amortizatoriai ,tuo išlošiamas minkštumas ir estetinis vaizdas, o amortizatorius galima palikti originalius ir nereikia ieškoti minkštesniu.
Atsiranda daugiau vietos,prie galinio sparno ir galima dėti automobilinį akumuliatorių.
Priekinės šakės dėjau ČZ (orines) bet galima ir IŽ Sport ( orines) .Stabdžių suportui padariau tvirtinimą iš paprasto metalinio vamzdžio.Vairas lankstytas ,kitaip sakant \"U\" formos,iš 25mm diametro vamzdžio.Dniepro vairo diametras yra nestandartinis ir plius ten kur gazo rankena yra nuplonėjimas.Tą galą reikia nupjauti ir privirinti prie išlankstyto vairo. Originalūs vairo laikikliai netinka,nes jie per silpni .Man teko laikiklius daryti pačiam.Čia rasite laikikliu brėžinius .

Apie stabdžius : priekiniai stabdžiai paimti nuo \"Yamaha\" firmos motociklo. Problema viena: sunku gauti aukšto spaudimo žarnelę. Teko daryti iš keliu žarnelių. Nors yra firmų ,kurios tas žarneles daro kokio nori ilgio, tačiau metro kaina apie 50Lt.

Priekiniu stabdžiu suportas yra pasyvinis . Galiniams stabdžiams pritaikiau firmos \"Kawasaki\" aktyvinį suportą .Vietoj pagrindinio cilindriuko pastačiau \"Volgos\" sankabos cilindriuką .Stabdžiais nesiskundžiu ,bet nėra kažkas stebuklingo .Pagrindinį cilindriuką tvirtinau prie galinės šakės,tuo išvengdamas lanksčios aukšto spaudimo žarnelės ieškojimo. Tiko paprastas (\"Žigulinis\" ,varinis) vamzdelis nuo priekinių stabdžių .

Apie ratus : galiu pasakyti tik tiek ,kad priekinis ratlankis yra nuo krosinio motociklo .Priekinio rato stebulė tekinta .Ilgieji stipinai yra daryti iš (...)6mm elektrodu.

O trumpieji yra taikyti nuo \"Uralo\" rato ilgųjų stipinų.

Galinio rato stebulė yra padaryta iš dviejų \"Uralo\" stebulių. Stabdžių disko tvirtinimas ištekintas ir privirintas . Ratlankis- \"Audi\" (zapaskė) su ištekintu viduriu. Visi stipinai daryti iš 6mm elektrodų (....).

Kadangi galinės šakės prailgintos reikėjo prailginti ir kardaną.

Penkto bėgio brėžinius rasite čia.

Kadangi kojos išneštos į priekį ir tam , kad nereiktų bėgių ir stabdžių ieškoti kažkur po užpakaliu, visą tai perkėliau į priekį, panaudojęs traukutes ir svertinę sistemą .

Apie elektrą: Stačiau automobilinį akumuliatorių tam , kad užtektų srovės starteriui bei daugybei lempų ir lempučių .Originalus generatorius nesugeba pilnai pakrauti akumuliatoriaus, ypač kai važinėjama su šviesom .Tam kad išvengčiau šio trūkumo, pritaikiau traktoriaus T-40 generatorių (700W)(14V) .Jis varomas VW \"Passat\" vandens pompos diržu. Generatorius pritvirtintas prie variklio korpuso iš dešinės ant metalinių laikiklių . Prie rėmo pritvirtintas generatoriaus dirželio įtempėjas . Tam ,kad sujungčiau šį generatorių diržu ,senąjį generatorių panaudojau kaip perėjimą naujajam generatoriuj. Reikia išmesti visą senojo generatoriaus rotorių ir vietoj jo išsitekinti keliais cm ilgesne ašį ,kad būtu galima uždėti skriemulį.

Visą elektros schemą rasite čia .

Starteris yra pritaikytas \"Mazdos 323\" \'88 m. Jis yra pakankamai mažas ir atitinka jo sukimosi kryptis .Smagratį pritvirtinau vietoj sankabos kietojo nejudamo disko .Čia smagračio brėžiniai .

Norėdamas pamiršti degimo reguliavimą pastačiau \"Oktan\" korektorių.Tai elektroninis degimas kuriuo ,rankiniu būdu (rankenėlės pagalba), galima ankstinti ir vėlinti uždegimo kampą 15 laipsnių ,be to galima statyti VAZ –2108 dvigubą padidintos aukštos įtampos induktyvumo ritę \"babiną\". Originali \"babina\" duoda apie 18000-19000 V , o padidintos įtampos apie 40000 V .To pasekoje gauname daug stabilesnę ir didesnę kibirkštį .Žvakių tarpelį galima didinti iki 1mm . Be to galima naudoti bet kokio oktaninio laipsnio benziną , nes yra galimybė keisti uždegimo kampą.Jei ko nors nepaminėjau atleiskit J . Iškilus klausimui ar šiaip pritrukus kokios nors informacijos rašykit [email protected] kiek žinosiu tiek padėsiu .

http://www.geocities.com/griausmadariai/dnepr_custom.htm

Formules ir t.t. bus sitam puslapyje, kai as radau, dar nebuvo...
MT-Grafas
Patyręs gerietis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 772

2003-04-08 10:07 34 žinutė iš 184 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: MT-Grafas Įtraukti MT-Grafas Į adresų knygelę
Benzininiai misiniai:

1) 50% benzino, 50% metilo spirito;
2) 34% bezino, 33% benzolo, 33% metilo spirito;
3) 10% benzino, 75% metilo spirito, 10% acetono, 5% nitrobenzolo;
4) 10% benzino, 30% metilo spirito, 30% etilo spirito, 30% benzolo;
5) 10% benzino, 40% metilo spirito, 30% etilo spirito, 15% benzolo, 5% acetono;
6) 10% benzino, 80% metilo spirito, 10% acetono;
7) 10% benzino, 90% etilo spirito;
8) 8% benzino, 60% metilo spirito, 22% benzolo, 10% etilo spirito;
9) 8% benzino, 30% metilo spirito, 20% benzolo, 30% etilo spirito, 10% etilo eterio, 2% acetono.

Nebenzininiai misiniai:

1) 100% metilo spirito;
2) 86% metilo spirito, 9% benzolo, 4% nitrobenzolo, 1% sieros eterio;
3) 86% metilo spirito, 9% acetono, 4% nitrobenzolo, 1% sieros eterio;
4) 85% metilo spirito, 10% acetono, 5% nitrobenzolo;
5) 80% metilo spirito, 15% acetono, 5% nitrobenzolo;
6) 80% metilo spirito, 10% acetono, 10% benzolo;

Dvitakciams varikliams gerai tinka toks misinys: 85% metilo spirito, 10% benzolo, 5% technines (maziau valytos) ricinos.

isvardinti misiniai tinka, kai slegio laipsnis buna nuo 12 iki 17. Auksciausia slegio laipsni atlaiko bendzininis (3) ir nebenzininis (5) misiniai.

Cia yra sportiniams varikliams!!!!! Nebandykit su Dnepr Cha cha


bleem
Geriausias senbuvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 2125

2003-06-01 13:10 35 žinutė iš 184 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: bleem Įtraukti bleem Į adresų knygelę
http://www.3rotor.com/yamaha_r1_info.htm

chia yra straipsnis apie yamaha yzf r1 bet viskas anglishkajCha chaCha chaCha cha yra ir foto, bej pagrindiniame puslapyje videoCha chaCha chaCha cha

mindazzz
Ultra dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 1809

2003-06-16 09:58 36 žinutė iš 184 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: mindazzz Įtraukti mindazzz Į adresų knygelę
Sector
Patyręs dalyvis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 802
2003-06-03 12:47 4 žinutė iš 14
Oj kiek ilgai teko versti ... Klaidu netaisiau, kai kurie sakiniai nelabai logiski, bet klaidas ir logika taisykite patys.

Kodel mes vazinejames:
Motociklizmo teikiami malonumai
Stephen M. John

Kas zavi motocikluose?
Visa gyvenima pasventes motociklizmui bando paaiskinti nepaiskinama dalyka ...

Kas traukia zmones prie motociklu? Sutikus dideli skaiciu vairuotoju ir motociklu asmenybiu klausimas negali buti atsakytas vienareiksmiskai. Nepaisant skirtumu tarp kelioniniu vairuotoju ir kroso vairuotoju, chromuotu kruizeriu ir vikriu Grand Prix sportiniu motociklu yra universalus pozymiai kurie erzina motociklu vairuotojus ir maitina ju nora vazinetis motociklu.

Laisve daznai cituojama kaip potraukis bet ka tai reiskia? Motociklas lyginant su masina siulo laisve nuo 4 raciu fizikos suvarzimu. Kai masina vaziuoa i posuki, ji verciasi i priesinga posukio puse stengdamasi islaikyti judejimo krypti. Motociklas lenkiasi I posuki.

Tai galbut neatrodo daug, taciau kol nepatirsite abieju vaziavimu, jus nesuprasite sitokio keliavimo budo neeilinio gragstumo ir paprastumo. Vaziavimas posukiu vietoje slikstaus megavimosi ir dantu bei nagu kovos su keliu tampa tiksliu judesiu simfonija skambancia su keliu harmonijoje.

Laisves pojutis
Issilaisvinus is metalinio narvo jus istumia i platesni pojuciu pasauli kuriame pojuciai nesupancioti HEPA filtru ar kondicionieriumi. Jusu nosis suspiazins su turtingu lavoneliu ir dyzelio kvapu, bet taip pat atskleis kepamos duonos ir zydinciu geliu kvapa. Jusu kunas jaus tukstancius lietaus lasu atsitrenkimus ir sugers vejo pasipriesinima. Jusu oda jaus lengvai kylancia temperatura kai jus pakile i kalniuka pradesite leistis i sleni. Jus daugiau nesate sugrustas uz vairo ir atskirtas nuo gamtos. Tai tas pats kas ziureti dykumos panorama kine vietoje kupranugario kupros.

Visa sia laisve suviniokite maloniu charakteristiku kaspinu ir gausite tai ka ekspertai vadina malonumu. Ne suklastotas variklio dangcio gaubtas, chrominiai rata ar dvi sportines juostos per visa masina. Geriau isivaizduokite naikintuvo pakilima nuo lektuvnesio ir busite netoli to, jums net nereiks tarnauti 7 metu. Geriausia is visko, kad sios charakteristikos yra ziauriai pigios. Maziau negu uz puses daugelio masinu kainos jus galite nusipirkti nemodifikuota motocikla galinti 1/4 mylios vaziuoti per 9s.

Geriau nebandykite atspeti serijines masinos kainos kuri turetu panasias charakteristikas, todel, kad tokiu nerasite. AMG kartu su Mercedes padare masina galincia 1/4 mylia vaziuoti per 9.4s ir \"tik\" uz 1.000.000$. Sportines masinos turi geresnes aerodinamines savybes ir didesni greiti, bet joms jums reikia islosti teleloto ir autobano.

Visa sita laisve nera uz dyka. Pirmiausia jums rteikia ismokti vaziuoti. Trint geras salygas mokinimuisi ir teisinga poziuri ismokti vaziuoti motociklu gali kiekvienas. Reikia irodymu? Vienas mano pirmu vaziavimu buvo su tevo 1975 Honda CB125s, toks lengvas vaziavimas, sunku patiketi kad motociklas is vis gali deginti kura. As buvau taip uzvaldytas, kad pamirsau kaip stabdyti ir pasinaudojau patogiai pastatytu pikapu tai padaryti.

Motociklai? Praktiski?

O kaip del praktiskumo? Per daugeli metu su motociklu man teko vezti kalakuta, (velnias zino), tuzina roziu, ramentus ir knygu lentyna, bet as niekada nebandiau vezti kudikio ar didelio prietaiso. Bet kiek daznai jums tenka isnaudoti masinos bagazine? Nedaug, sprendziant is daugybes masinu tik su vienu vairuotoju springdanciu kelia, vejais leidziancu degalus ir laika savo 3/4 tuscioje plienineje dezeje.
Galu gale yra mylimiausias visu tevu ir motinu: pavojus. Ant motociklo jus esate labiau pazeidziamas ir jums geriau susitaikyti su siuo faktu ir vaziuoti atitinkamai. As visada vaziuoju taip lyg as esu nematomas masinu jurai aplink mane, todel kad per daznai tai yra tiesa. As visada uzsidedu salma, striuke, batus, pirstines nepriklausomai nuo temperaturos ar keliones ilgio. Jus galvotumete, kad tai per daug vargo nuvaziuoti iki kampines parduotuves ir tai uztrunka ilgiau negu uzsisegti dirza. Man tai svarbus ritualas, tai tarsi priminimas, kad as isiveliu i nemaza asmenine rizika. Salmo uzsidejimas tarsi sako man, kad turiu buti budrus jei nenoriu tapti masinos priekinio kapoto ornamentu.

Rizika motociklizme yra paveldima, bet su ja galima susitvarkyti ir paversti ja privalumu, tokiu kuris tikras ilgalaikis vazinejimo patrauklumas. Naujas motociklistas pirmiausia turi igyti patirti, nes pradzioje viskas yra isleidziama tam, kad motociklas nenuvirstu. Palaipsniui jungiant begius ir ieskant \"Pacuko\" pralekencio pro STOP zenkla reikalauja maziau pastangu, kadangi smegenys prisitaiko naujoje jausmu plokstumoje.

Pasineriant i Pasauli aplink jus
Kai vaziuojate motociklu jus vis tiek esate pilnai pasinere i aplinkini pasauli, bet likusi smegenu dalis yra laisva tyrineti kelius, kurie kitu budu yra neimanomi. Su jusu protu laisvu nuo prieziuros ir savimones ivairios problemos yra issprendziamos pasamoneje ir itampa isgaruoja. Visiskai priesinga nutinka masinoje. Vairavimui nereikalaujant pastangu musu protas ir kunas vairuoja autopilotu. Kiek kartu jus vaziavote pazystamu keliu ir atvazeve supratote, kad neatsimenate didziosios keliones dalies?

Norite dar dviracio stebuklo racionalizacijos? Motociklizmas yra didelis socialinis pliusas: sumazeja parkavimo problemos, taupo kura, maziau ismetamu duju. Motociklu turejimas turetu buti Zaliuju partijos preimone. Gaila bet sie privalumai yra pasimete tarp lietuviu (cia prikuriau). Bendras pujutis, kad esate atstumtas ir zinojimas kiek malonumo galima patirti vazinejant motociklu risa visus (beveik) motociklo vairuotojus. Ar kada matete, kad du automobiliu vairuotojai mojuotu vienas kitam tik todel kad jie vairuoja ? Mat tai nutinka praktiskai kiekviena diena. Baisu, baisu.

Laisve. Malonumas. Svarus protas ir sazine. Tai yra stiprios priezastys sedeti ant motociklo sedynes. Bet dar paprastesne tiesa vercia mane gryzti atgal: as visada jauciuosi geriau po pasivazinejimo motociklu.


bleem
Geriausias senbuvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 2125

2003-07-16 00:05 37 žinutė iš 184 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: bleem Įtraukti bleem Į adresų knygelę
ŽURNALAS \"AUTOMOTO\" 2003 BALANDIS
Suzuki Bandit:
mafijos kronika

Vytautas Leonavičius
Greitas sportinių motociklų tobulėjimas per pastaruosius du dešimtmečius įtakojo ir klasikinių \"baikų\" vystymąsi. Motociklai su moderniais ir galingais varikliais, pasižymintys sportišku valdymu, puikiais stabdžiais, nedideliu svoriu, tačiau išlaikantys klasikinių motociklų stilių, komfortą ir paprastumą lengvai randa savo vartotoją. Vieni iš žymiausių ir sėkmingiausių šio sektoriaus atstovų yra Suzuki Bandit serijos motociklai, Lietuvoje jgaunantys vis didesnę paklausą.

Daugeliui Lietuvos motociklistų Suzuki Bandit, visų pirma, asocijuojasi su labiausiai čia paplitusiu 600 cm3 modelių, išleistu 1995 metais. Visgi, pradžią Bandit šeimai davė dar 1989 metais pasirodęs Bandit 400 modelis. Motociklo receptūra paprasta, bet užtikrinta: standus plieno vamzdžių rėmas, laiko patikrintas GSX-R400 variklis, geri dvigubi stabdžiai priekyje, sportinio tipo duslintuvas, klasikinė, tačiau raumeninga ir brutali išvaizda. Kompaktiškas ir lengvas Bandit 400 yra itin paprastai mieste valdomas motociklas, o puikus važiuoklės balansas bei sportinės prigimties variklis teikia malonumą vingiuotuose keliuose Skysčiu aušinamas ir kiek deforsuotas GSX-R400 keturių cilindrų variklis mėgsta sūkius. Galios šuolis juntamas prie 6000 aps /min. Nuo šios ribos iki pat raudonos zonos varikliukas žvaliai stumia motociklą į priekį ir be probleišvysto 160 km/h greitj. 1992 metais buvo išleista Bandit 400 V versija su kintamom dujų paskirstymo fazėm. Bandit 400 visų pirma buvo skirtas Japonijos rinkai, o Europoje oficialiai parduodamas tik trumpa laika. Tai paaiškina nedidelį šio modelio paplitimą senajame žemyne. 1990 metais Suzuki į vietinę rinką išmetė mažiausiąjį šios \"kriminalų\" šeimos narį - Bandit 250 su modifikuotu GSX-R250 varikliu. J Europą pateko tik \"pilkai\" importuoti Bandit 250, o susidurti su šiuo modeliu Lietuvoje taip ir neteko Bala žino. kodėl Suzuki iki pat 1995 metų delsė išleisti Bandit 600 Formulę jie turėjo, o poreikis tikrai buvo didelis Po Bandit 400 pasirodymo daugelis sutiko, kad vienintelis dalykas, kurio jam trūko - tai didesnis variklis. Atrodo galutinai Suzuki apsispręsti dėl Bandit 600 gamybos padėjo Yamaha Diver-sion 600 komercinė sėkmė. Pasirodęs Bandit 600 taip puikiai užpildė Diver-sion silpnąsias vietas, jog net lyginti šių motociklų nesinori. Diversion gavo smūgį žemiau juostos ir, švelniai tariant, buvo iškastruotas.
Variklis, kuris GSX 600 F atveju buvo kritikuojamas kaip lėtas ir atgyvenęs, patekęs j Bandit kažkodėl staiga įvertintas kaip puikus ir galingas. Oru ir tepalu aušinamos 600 cm3 jėgainės vidutinių sūkių charakteristikos buvo šiek tiek pagerintos viršutinių sūkių sąskaita, tačiau didelio skirtumo tarp GSXF ir Bandit variklių nėra. Galios kreive kyla tolygiai iki pat raudonosios zonos, o

Suzuki budinga švelni ir tiksli greičių dėžė tik padeda greitai akceleruoti.
Kaip ir visi Bandit modeliai, 600 pagal savo klasės standartus yra puikiai valdomas ir be didesnio vargo leidžia posūkiuose tarkuoti padangų kraštelius. \"Banditas\" nėra eilinis nuobodus \"klasikas\", skirtas vežioti paštą ar bulvių maišus. Apskritai žodis \"klasikas\" jam netinka. Tai chuliganiškas ir išdykęs \"baikas\", sukurtas siautėti miesto gatvėse. Dėl gan aukštai esančio svorio centro, trumpos ratų bazes, sąlyginai nedidelio svorio ir gerai parinktų perdavimo santykių, Bandit visai nesunkiai stojasi tiek ant galinio, tiek ant priekinio rato.
Kaip ir daugelis Suzuki agregatų, Bandit 600 variklis lengvai pasiduoda tiuningui. Sumontavus laisvą duslintuvą bei DynoJet žiklerių komplektą, prabunda žvėriški Bandit instinktai. Personifikuoti savąjį Bandit yra visiškai nesudėtinga, kadangi aibe firmų siūlo daugybę tiuninginių produktų specialiai Bandit modeliams. Juos nesunkiaigalima užsisakyti iŠ katalogų. Bandit 600 galite pirkti ramia galva, žinodami, kad su juo turėsite tikrai \"gerą laiką\", o reikalui esant lengvai parduosite ir gausite už jį gerą kainą. Nedaug \"baikų\" pasižymi tokia savybe. Be kita ko, tai labai universalus motociklas. Jei norite, galite juo ramiai ir patogiai nukeliauti iš taško A į tašką B, leistis i ilgesnę kelionę, o paskui gauti gerą adrenalino dozę. Ir neverta užmiršti patikimumo - visi Bandit agregatai yra laiko patikrinti ir puikiai užsirekomendavę. Bandit genialumas ir fenomenas -paprastume.
1996 metais Japonijos rinkai buvo pristatytas Bandit 750 modelis su seno pavyzdžio oru / tepalu aušinamu de-forsuotu GSX-R750 varikliu. Stiprus pagreitis įgaunamas jau nuo 1500 ir tęsiasi iki 7000 aps./min. Varikliui buvo

pritaikyti nedidelio skersmens CVK32 karbiuratoriai, dėl kurių variklis žvaliai reaguoja į akceleratoriaus komandas nuo žemiausių sūkių ribos. Viršutiniai sūkiai nėra tokie stiprūs kaip GSX-R, tačiau Bandit atveju tai nėra taip aktualu. Bandit 750 išvysto maksimalų 77 AG galingumą prie 9000 aps./min. Tais pačiais metais Suzuki išleido \"šeimos bosą\" - Bandit 1200. Nuo 600 cm3 modelio jį lengviau šia atskirti pagal juodos spalvos variklį bei storą galinę padangą. Vos pasirodęs, šis motociklas tapo kulto objektu ir gatvių chuliganų favoritu visame pasaulyje. Retas \"bai-kas\" pasižymi tokiu ryškiu charakteriu ir charizma kaip iš pažiūros niekuo perdaug neišsiskiriantis Bandit 1200. Tai tikras \"streetfighter\", tai \"musele\" baikas, tai - žvėris. Kaip ir kitiems Bandit modeliams, taip

ir šiam buvo parinktas jau seniau sukurtas ir gerai užsirekomendavęs, tačiau specialiai modifikuotas variklis. Šiuo atveju tai - 1989 metų pavyzdžio GSX-R1100 agregatas, kurio darbinis tūris \"Banditui\" padidintas iki 1156 cm3. Jėgainė yra labai silpnai forsuota - jos maksimalus galingumas siekia 98 AG, tačiau sukimo momentas jau nuo pat apatinių sūkių yra žvėriškas. Nedaug motociklų taip lengvai įveikia gravitacijos jėga kaip šis. Viskas ko tam reikia, tai įsijungti pirmą ar antrą pavarą ir suktelt dešinę ranką arba perkelt svorį į priekį, ir spustelt galingus Nissin stabdžius. Daugelis motociklų triukų meistrų (Gary Rothwell, Robbie Bolger ir kt ) savo programoms renkasi būtent Bandit 1200 ir nekeičia jų net į kitų gamintojų dykai siūlomus modelius. O tai šį bei tą pasako apie didžiojo \"Bandi-to\" potencialą ir patikimumą. Būtent spalvingas charakteris, universalumas, konstrukcijos paprastumas ir patikimumas pelnė Bandit 1200 tiek daug simpatijų. Tai ne tik nesuvaldomai siautėjanti adrenalino gaminimo mašina - norint, Bandit gali demonstruoti nepriekaištingas manieras. Kartu tai puikiai valdomas, paklusnus ir komfortabilus motociklas, lengvai susidorojantis su daugeliu funkcijų. Patikimumo prasme Bandit 1200 taip pat sunku rasti konkurentą. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad Suzuki oru ir tepalu aušinami varikliai yra gan jautrūs alyvos kokybei. Jei laiku ją keisite - variklį iš rikiuotės išvest bus labai sunku. Be to, šis variklis pamalonintas viena iš sėkmingiausių Suzuki pavarų dėžių. Ji turi tik penkis laipsnius - Bandit 1200 to pilnai užtenka. Variklis taip pat ypatingas savo nepaprastu jautrumu tiuningui. Gamyklinė šio motociklo išmetimo sistema yra labai suvaržyta, tad vien tiuninginis duslintuvas pridės 10- 15 AG. Sumontavus pilną tiunin-ginę išmetimo sistemą, DynoJet žiklerius, K&N oro filtrus, pakeitus paskirstymo velenėlius tiuninginiais, Banditą galima paversti 150 AG monstru...

Kalbant apie Bandit 1200 trūkumus, paminėti vertėtų nedidelį 19 l degalų baką, kurio turinys ištuštėja vos po 180 - 200 kilometrų bei minkštokas priekines šakes, kurios puikiai dirba ramiai keliaujant, tačiau greitai parodo savo ribas smarkiau \"paspaudus\" motociklą posūkiuose. Perkant padėvėtą Bandit vertėtų atkreipti dėmesį į tai, ar nepramušti šakių riebokšliai bei patikrinti vairo kolonėlės guolius - dažni kilnojimai ant vieno rato padaro savo juodą darbą.
2000 metais Suzuki atnaujino Bandit 600 modelį. Šiek tiek pakito rėmo konfigūracija, sėdynės ir degalų bako formos, lengvai patobulintas varikis ir pakaba. Po metų ta pati operacija buvo atlikta ir Bandit 1200, o Japonijos rinkai skirtų 250, 400 ir 750 modelių gamyba nutraukta. Nors pakeitimai nebuvo itin esminiai, jų užteko tam, kad Bandit 600 ir 1200 modeliai iki šiol išliktų tarp perkamiausių Suzuki motociklų.
Reikėtų pridurti, kad gaminamos dvi šių modelių modifikacijos: nuoga \"N\" ir turinti nedidelį priekinį spoilerį \"S\". Pastaroji modifikacija labiau orientuota į ilgesnes keliones mėgstantį vartotoją. Dėl šios prie žasties į \"S\" versiją montuojamos kiek minkštesnės šakių spyruokles nei į \"N\". Daugiau konstrukcinių skirtumų tarp šių modifikacijų nėra.
Per paskutinius kelerius metus Lietuvos keliuose vis dažniau galima sutikti Bandit 6OO. Tautiečiai netruko įvertinti šio \"baiko\" privalumus: paprastumą, patikimumą, linksmą charakterį ir palankią kainą. Gerą 1995 - 1996 metų egzempliorių galima nesunkiai įsigyti už 2000 - 2500 eurų. Bandit 1200 kol kas nėra plačiai paplitęs mūsų šalyje. Greičiausiai tam įtakos turi gan dideles jų kainos, prasidedančios maždaug nuo 3500 eurų. Tiek pinigų už motociklą pasiruošęs išleisti lietuvaitis verčiau renkasi madingesnę \"britvą\" nei paprastą, jokiais blizgučiais neiškabinėtą Bandit. O išvaizda tikrai apgaulinga: adrenalino šis aparatas jums prigamins daugiau nei bet kokia \"britvą\" už tokią pačią kainą. Bandit 1200, greičiausiai, yra toks, koks ir turėtų būti tikras vyriškas motociklas- paprastas, piktas ir agresyvus, o ne gražus, saugus ir mandagus.
bleem
Geriausias senbuvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 2125

2003-07-16 22:33 38 žinutė iš 184 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: bleem Įtraukti bleem Į adresų knygelę
ŽURNALAS \"AUTOMOTO\"
RADIALINIAI STABDŽIAI


Atrodo, kad radialiai pritvirtintos stabdžių apkabos, arba, trumpiau, radialiniai stabdžiai, netrukus taps viena svarbiausių naujovių, pritaikomų naujiems serijiniams žiediniams motociklams (panašiai kaip ir \"apverstos\" šakės devintojo dešimtmečio pabaigoje). Nauji Kawasaki ZN-6R ir ZX-6RR modeliai bei Suzuki flagmanas GSX-R1000 nuo šių metų iš gamyklų iškeliauja jau su tokio tipo stabdžiais.
Kodėl radialiniai stabdžiai? Kas tai- naujausias technikos išradimas ar paprasčiausias marketingo triukas? Pabandysime trumpai atsakyti į šiuos klausimus.
Tradicinių stabdžių sistemų suportai prie kronšteinų yra tvirtinami varžtais, lygegrečiais rato ašiai, tuo tarpu radialinių stabdžių apkabos tvirtinamos varžtais, statmenais rato ašiai. Toks tvirtinimas yra kur kas standesnis nei tradicinis, tad apkaba žymiai geriau išlaiko lygiagretumą su stabdžių disku. Tai reikškia, kad stabdžių trinkelės geriau prisispaudžia prie diskų, nesukelia ašinės jėgos diskų atžvilgiu ir generuojama mažiau šilumos.
Tradicinėse sistemose prie kronšteino tvirtinamas vienas apkabos galas, \"palydintis\" besisukantį diską, tad jėga, veikianti \"pasitinkantį\" apkabos galą, turi pakankamą petį tam ,akd išvestų ją iš lygegretumo su rotoriumi. Radialinėse sistemose ši problema yra eliminuojama, kadangi abu suporto galai yra užtvirtinami. Naudojant sudėtingas gamybos technologjas ir pempimui atsparų aliuminį bei magnį, galima užtikrinti analogišką tradicinių stabdžių sistemų standumą, tačiau gamybos kaštai tokiu atveju gerokai išaugtų. Tai iš dalies paaiškina, kodėl \"superbike\" varžybose, kur pinigų klausimas yra antrame plane, kai kurios komandos iki šiol naudoja tradiciniu būdu tvirtinamas stabdžių sistemas. Serijinėje gamyboje , kur stengiamasi tobulinti nekeliant gamybos kaštų, radialiniai stabdžiai yra puiki išeitis.
Kievienas radialinių stabdžių stūmokliukas spaudžia savo atskirą trinkelę, tad, pavyzdžiui, vienoje keturių stūmokliukų apkaboje yra keturios trinkelės, o ne dvi, kaip tradiciniuose stabdžiuose. Tokiu atveju besisukantį stabdžių diską \"pasitinka\" kerorios trinkelių briaunos. Tai lemia geresnį pradinį stabdžių :sukandimą\" ir jautrumą.
Nemažai kritikų teigia, kad tradicinės sistemos yra pakankamai efektyvios, jų visas potencialas ir taip nėra pilnai išnaudojamas, tad radialiniai stabdžiai ir jų nauda yra viso labo reklaminis triukas.
Žinoma, kad dabartinės stabdžių sistemos yra pkankamai efektyvios, tačiau vadovaujantis tokia logika, matyt, būtų sustojusi prieš kokį gerą dešimtmetį. Net ir paprastas motociklininkas aiškiai pajus radialinių stabdžių privalumus.
Radialinių stabdžių konstrukcija yra tokia efektyvi, kad Kawasaki naujajam ZX-6R modeliui stabdžių diskų skersmenį sumažino nuo 300 iki 280mm. Mažesni stabdžių diskai sukuria mažesnę giroskopinę jėgą, kuri priešinasi rato pasukimui, taigi motociklo valdumas tampa lengvesnis. Daugelis tų, kuriems jau teko išbandyti 2003-ųjų ZX-6R modelį sako, kad tai geriausi stabdžiai, kokie kada nors buvo sumontuoti serijiniam motociklui. Panašūs komplimentai, be abejo, laukia ir GSX-R1000.
Beja je ratlankius plauti taip pat lengviau kai diskai mažesni...


999Sx
Dažnas dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 102

2003-07-18 18:12 39 žinutė iš 184 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: 999Sx Įtraukti 999Sx Į adresų knygelę
Prieš motociklininkus pareigūnai jaučiasi bejėgiai
P. Lideikio gatvėje įvykusią eismo nelaimę, kurioje susidūrė motociklas ir lengvasis automobilis, pareigūnai vadina dar vienu pavojaus signalu. Antradienio vakarą avarijos metu nukentėjo 6 žmonės, iš jų - du vaikai.
Pareigūnai supranta, kad chaosą ir riziką sukeliančius eismo dalyvius, apsižergusius dvirates transporto priemones, būtina pažaboti. Tačiau prisipažįsta, kad eismo priežiūros tarnybos darbuotojai prieš juos yra bejėgiai.
Didžiausią grėsmę, anot pareigūnų, kelia sportinių motociklų, vadinamų \"britvų\", mėgėjai. Situaciją uostamiesčio keliuose itin apsunkina ir vasarą į pajūrį plūstantys \"britvininkai\" iš kitų miestų.
Tuo tarpu avariją P. Lideikio gatvėje sukėlęs ir motociklu \"Yamaha FZR 600\" važiavęs Aleksejus Šamrejus sako, kad avarines situacijas keliuose dažnai sukuria ne motociklininkai, o patys automobilių vairuotojai.


Dėl baikerių rūpesčių mažiau

\"Motociklininkų gretos Lietuvoje pastaruoju metu palaipsniui vis didėja. Priklausomai nuo motociklo markės jaunuoliai atstovauja skirtingoms grupelėms - \"čioperių\", \"traikų\", \"harlėjų\". Jeigu kalbėsime abstrakčiau, tuomet visus motociklininkus galima suskirstyti į dvi grupes: baikerius ir \"britvininkus\". Priklausantieji pirmajai grupei duoklę atiduoda motociklo išvaizdai, o antrosios grupės atstovai - jo galingumui. Būtent \"britvomis\" skriejantys jaunuoliai ir kelia didžiausią rūpestį ne tik pareigūnams, bet ir kitiems eismo dalyviams\", - sakė Klaipėdos miesto Viešosios policijos Patrulių rinktinės inspektorius Aleksandras Kučinskas.


Nespėja sužiūrėti

Anot inspektoriaus, kontroliuoti \"britvininkus\" yra daug sunkiau nei būtų galima įsivaizduoti. \"Jie dažnai nepaiso ne tik kelių eismo taisyklėse aprašyto manevravimo galimybių ir kitus eismo dalyvius lenkia kaip įnorėję, \"britvų\" mėgėjai nepastebi ir greitį ribojančių ženklų. Būna atvejų, kai keliuose budintys patruliai nespėja sužiūrėti net pro šalį lekiančios \"britvos\" valstybinių numerių.\"Kartais, pasak A. Kučinsko, pareigūnai bando pažeidėją vytis. \"Tačiau suprantama, kad automobiliu pavyti dviem ratais riedančią galingą transporto priemonę ne visada pavyksta. Juolab kad reikia neužmiršti, kaip toli gali vytis. Juk besigindamas gali pritrūkti kuro ir į tarnybą grįžti pėsčiomis\", - prisiminė skurdžią policijos materialinę bazę inspektorius.
Jo teigimu, sudrausminti motociklininką nėra lengva net tada, jeigu jis yra sustabdomas. \"Pavyzdžiui, \"britvininkas\" neturi reikiamų dokumentų. Vėliau jie atsiranda. Skiriama nedidelė bauda - ir viskas. Kitą kartą, kai užfiksuojamas tik motociklo valstybinis numeris, suradus jo savininką paaiškėja, kad šis tą \"britvą\" seniai pardavė. Tai - mūsų kasdienio darbo detalės. Tačiau tenka prisipažinti, kad iki galo kontroliuoti motociklininkų mes neturime galimybių. Ir baisiausia, kad \"britvos\" vis dažniau tampa skaudžių nelaimių priežastimi.\"


Važiavo lėčiau

Antradienio vakarą P. Lideikio gatvėje įvykusios avarijos metu motociklas \"Yamaha FZR 600\" atsitrenkė į priekyje ta pačia kryptimi važiavusį automobilį \"VW Golf\". Po smūgio mašina tapo nebevaldoma ir, nuvažiavusi nuo kelio, atsirenkė į kelmą. Sužalojimų neišvengė ir automobilį vairavusi mokytoja, ir kiti keleiviai. Galvos sumušimas diagnozuotas vienerių ir trejų metų mergaitėms.
Eismo nelaimėje nukentėjo ir pats motociklininkas - Baltijos laivų statyklos bendrovėje dirbantis Aleksejus Šamrejus. 1977 metais gimusiam jaunuoliui, kuris neturėjo teisės vairuoti motociklo, medikai diagnozavo daugybines galvos žaizdas ir abiejų kojų paviršinius sužalojimus.
Nors P. Lideikio gatve leistinas maksimalus greitis siekia 80 km/h, po avarijos užstrigęs motociklo greičio matuoklis rodė 170 km/h greičio padalą.
Vakar mūsų dienraščiui motociklininkas aiškino, kad net automagsitralėje nesivažinėjantis tokiu greičiu. \"Važiavau ne didesniu nei 100 km/h greičiu. Kodėl nepaisiau ženklo, negaliu pasakyti.\"


Dėl nelaimės kaltas nesijaučia

A. Šamrejus sutinka, kad pažeidė kelių eismo taisykles ir nepasirinko saugaus greičio, tačiau nelaiko savęs avarijos kaltininku.
Prieš metus sėdėdamas prie automobilio vairo ir patyręs smulkią avariją, Aleksejus susidūrimui su \"golfu\" pateisinti, pasirodo, turi ne vieną argumentą.
\"Dėl įvykusios nelaimės kaltas ne tik aš, bet ir \"Golfas\". Juk moteris prie vairo sedėjo, - aiškino jaunuolis.- O ji sakė, kad važiavo ne didesniu nei 70 km/h greičiu. Tai kodėl nepersirikiavo į pirmąją eismo juostą ir be reikalo trukdė greičiau važiuojantiesiems antrąja juosta? Be to, aš niekuo dėtas, kad vairuotoja nežiūrėjo į galinio atvaizdo veidrodėlį. O aš važiavau įsijungęs šviesas. Ji negalėjo manęs nepastebėti.\"


Per sekundę - 28 metrai

Eismo nelaimių ekspertui Gintarui Vaičekauskui, filmavusiams minėtosios avarijos pasekmes, tokie A. Šamrejaus argumentai atrodo nieko verti. Laidos \"Reidas\" televizijoje \"Balticum\" kūrėjas įsitikinęs, jog ar 170, ar 100 kilometrų per valandą greičiu lėkusio motociklininko elgesys - tikra beprotybė.
\"Jeigu motociklas važiuoja 100 km/h, tai reiškia, kad per vieną sekundę jis įveikia apie 28 metrus. Tad kartą pasižiūrėjęs į galinio vaizdo veidrodėlį ir nieko nepamatęs, negali būti tikras, kad po dar vienos sekundės iš nugaros neišnirs koks patrakęs \"britvininkas\".
Jam pritarė ir inspektorius A. Kučinskas: \"Sportiniai motociklai yra labai galingi. Pajudėję iš vietos, per kelias sekundes jie sugeba pasiekti 120-130 km/h greitį. Be to, juos vairuojantys asmenys elgiasi drastiškai ir kitų eismo dalyvių atžvilgiu. Susidaro toks įspūdis, kad motociklininkams bendra tvarka negalioja.\"


Greiti ir girti

A. Šamrejus įsitikinęs, kad dėl ekstremalių situacijų keliuose kalti ne motociklininkai, bet automobilių vairuotojai. \"Būtent automobilininkai dažnai patys mus išprovokuoja - pavyzdžiui, piktybiškai nepraleidžia. Apskritai kalbant, jeigu važiuoji \"britva\" tai dar nereiškia, kad esi išprotėjęs ekstremalas.\"
Policijos departamento duomenimis, galingais motociklais lakstantys ir greičio nepaisantys jaunuoliai, kurie susižaloja patys bei sukelia grėsmę praeiviams arba automobiliams - viena pagrindinių avaringumo priežasčių. Klaipėdoje taip pat jau yra užfiksuota motociklininko mirtis. Vairuotojas mirė po to, kai jo dviratė transporto priemonė rėžėsi į medį Liepų gatvėje.
Kitoje rizikos grupėje - išgėrę arba automobiliais skriejantys vairuotojai.


Policijai reikia motociklų

Inspektorius A. Makauskas tikino, kad artimiausiu metu motociklininkų anarchijos keliuose klausimas bus sprendžiamas gan rimtai. Anot A. Makausko, viena iš priemonių - galimybė įsigyti motociklus patiems. \"Jeigu patruliai turėtų 3-4 galingus motociklus, tai iškart sudrausmintų \"britvininkus\". Bent jau psichologiškai.\"
Beje, pareigūno teigimu, pastaruosius du mėnesius nieko nebegirdėti, kad Klaipėdoje vėl būtų organizuojamas nelegalios automobilių lenktynės - \"dragas\". Jose mėgsta dalyvauti ir motociklininkai.
Apie tokio pobūdžio ekstremalius užsiėmimus uostamiestyje viešai imta kalbėti šių metų balandžio mėnesį. Tuomet Liepos plentu milžinišku greičiu lėkęs automobilis partrenkė ir mirtinai sužalojo kariškį. Pareigūnai įtarė, kad tuo metu Liepos plente vyko būtent nelegalios automobilių lenktynės.

pagal \"vakaru ekspresas\"
na jei norit poa foto nes cia foto patalpinti neimanoma Liūdnas
http://www.vakaru-ekspresas.lt/?id=1058460023ZIURKE
Geriausias banginis

Klube: narys

Parašė žinučių: 5575

2003-07-31 01:41 40 žinutė iš 184 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: ZIURKE Įtraukti ZIURKE Į adresų knygelę
Vaikai,gyvenkime draugiskai


Vasara daugeliui vairuotoju pazystamas sumisimo ir nuostabos kupinas jausmas.Ar atsimenate tokias akimirkas? Jus ramiai, kokiu 150km/h Šypsena greiciu, riedate link juros,drasiai uzsijiemes antraja autostrados eile,-kai viskas labai trumpam apsivercia ir gera puses minutes jus dar sokiruoja. Pradzioje galinio vaizdo veidrodelyje akimirka susmezuoja galingo prozektoriaus atspindys,po to ausis sekundes daliai uzfiksuoja galinga vapsvos riaumojima-jis toks stiprus,kad net isiverzia net ir i steriliausia 600-ojo salono erdve Cha cha. Tai trunka tik niekinga akimirka, kol jus dar nieko nespejote padaryti Šypsena , verzlus siluetas su prie jo prigludusiu raiteliu, paneigdamas visus fizikos ir laiko desnius, prasvilpes pro desini masinos sona tampa tasku, baigianciu isnykti kazkur ties horizonto linija.Cha cha
Pacios agresyviausios ir extremaliausios mechaniniu sutverimu rusies atstovai daugumai vairuotoju sukelia tikra soka Šypsena Nieko nuostabaus,nes 3-4sek iki simto jiems yra vieni niekai.Ne veltui vakaru europoj 80% uzsakomuju zmogzudysciu vykdytoju sprunka butent tokiais zvereliais.... Na,o jei palikus ramybej kriminaline statistika,tai galima prisiminti ir kitus pavojus-motociklu gerbeju nesaugo kebulo sarvai,o greitis ir dinamika akceleratoriaus rankenos pasukima neretai pavercia bilietu i anapili.Tai liudija avariju statistika,o kalti del tokiu nelaimiu neretai buna ne tik motociklininkai,bet ir kiti eismo dalyviai.

Idejiniai skirtumai

Norint isvengti nelaimiu visu pirma reikia issiaiskinti idejinius automobiliu ir motociklu skirtumus.Tik tuomet bus galima suprasti, kuo vadovaujasi tokiu skirtingu tranporto priemoniu vairuotojai, kaip jie gali elgtis vienoje ar kitoje situacijoje.Automobilis, nesvarbu koks jis bebutu,visuomet atlieka pagrindine savo funkcija-tai transporto priemone.Galima megti automobilius,aktyvu ir greita vazinejima,vadinti visa tai atgaiva sielai ir kunui, taciau dauguma atveju automobilis veza savo seimininka is tasko A i taska B.Cha cha O stai motociklai, nors ir turi techniniu panasumu su automobiliais,yra visiskai kito pasaulio sutverimaiCha cha. Ideologiskai motociklai ira artimesni kalnu slidems,paraplanams ir suoliams i bedugne skirtoms guminems virvems.Baisu Tiesiog tai yra adrenalino generatoriai..Patogu ar nepatogu,ir vaziavimo kriptis, prabilus apie tokias dvirates transporto priemones,tampa jau antraeiliais dalykais. Tiesiog visa tai galima arba aistringai myleti, arba isvis numoti ranka,ir niekuomet neatverti duru i greicio ir realytivumo desnius paneigianti pasauli. Motociklai-tai aistra ir adrenalinas. Todel vairuotoju prasytume isidemeti-jokios KET neprivers motociklininku vaziuoti letai Cha cha .Prisiminkite tai veidrodelyje isvyde vienisa sviesele kazkur ties horizontu Šypsena.

Kaip nesudaryti pavojingu situaciju?

Pagrindinis dalykas,kuri turi daryti kiekvienas !!! eismo dalyvis,-tai visuomet stebeti situacija aplink automobili.Tai reiskia ,kad neuztenka,pvz., persirikiuojant is vienos juostos i kita, viena karta uzmesti aki i veidrodeli, ir po kokiu 5 sekkundziu parodzius posukio signala pasukti vaira. Mielieji,geitis yra realetyvus dalykas. Jei jus vaziuojate 130km/h,o koks nors itin galingas motociklas prie jusu arteja 260km/h, tai jis mato jus taip pat, kaip jus prie kelio stovinti medi-nejudancia kliuti. Cha cha Eismo situacija , kai atsiranda vazinejanciu tokiu greiciu,gali pasikeisti tiesiog per skeundes dalis.Todel tikras vairuotojas aplinka savo periferiniu regejimu turi sekti nuolat. Jej skriejantis kaip zaibas motociklas kelyje uzklupo netiketai-nepulkite karstligiskai trauktis i viena ar kita eismo juosta !!!. Tai gali tapti skaudzios eismo nelaimes priezastimi. Tokiu atveju gariausia nieko nedaryti. Motociklai yra manevringi ir labai greiti, taciau skriejant dauk kartu greiciau uz stipriausia veja,paskutine akimirka pakeisti judejimo trajektorija yra be galo sunku-fizikos desniu nugaleti neimanoma. Ypac tai aktualu posukiuose, nes jej galingo motociklo vairuotojas savo zveri jau pagulde virs nematomu skreistuvu ant asfalto pro jusu masina nubreztos linijos, tai bet kokia kliutis jo skrydzio trajektorijoje gresia puciamuju orkestru ir priverstiniu giminaiciu susirinkimu Nekaltas. Geriausia pozicija tokiais atvejais-tiesiog nemaisyti,vaziuoti be staigiu judesiu ir stengtis \"nepastebeti\" sirses. Beje dar vienas pavojus gresia azartiskiems vairuotojams- Piktas nebandykite !!! lenktyniauti su galingais motociklais Kad jie jus aplenks ir paliks, aisku is anksto, taciau prie artimiausio sviesoforo ar posukio jie sustos kaip mat, o jusu sunkusis automobilis tai darys labai letai Cha cha. Motociklu stabdziai yra daug stipresni uz automobiliu, todel neapsirikite vertindami distancija. O paskutinis patarimas skirtas tiems, kas nori isvengti nereikalingu piktumu ir issaugoti soninius veidrodelius, stovedami kamstyje palikite is sono tarpa dviratems transporto priemonems,pasaulyje tai jau iprasta Šypsena.
Bet kuriuo atveju vaziuodami prisiminkite pagrindine vairuotoju taisykle- viska matyti ir prognozuoti situacija , ir sena multiplikacini filmuka kuriame katino Leopoldo gyvenimo principai puikiai tinka siu dienu keliams: Vaikai, gyvenkime draugiskai! Cha cha.

paimta is \"Tavo auto\"


ZIURKE
Geriausias banginis

Klube: narys

Parašė žinučių: 5575

2003-09-13 21:37 41 žinutė iš 184 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: ZIURKE Įtraukti ZIURKE Į adresų knygelę
vertimo teises priklauso Sektor Cha cha

Kodel mes vazinejames:
Motociklizmo teikiami malonumai
Stephen M. John

Kas zavi motocikluose?
Visa gyvenima pasventes motociklizmui bando paaiskinti nepaiskinama dalyka ...

Kas traukia zmones prie motociklu? Sutikus dideli skaiciu vairuotoju ir motociklu asmenybiu klausimas negali buti atsakytas vienareiksmiskai. Nepaisant skirtumu tarp kelioniniu vairuotoju ir kroso vairuotoju, chromuotu kruizeriu ir vikriu Grand Prix sportiniu motociklu yra universalus pozymiai kurie erzina motociklu vairuotojus ir maitina ju nora vazinetis motociklu.

Laisve daznai cituojama kaip potraukis bet ka tai reiskia? Motociklas lyginant su masina siulo laisve nuo 4 raciu fizikos suvarzimu. Kai masina vaziuoa i posuki, ji verciasi i priesinga posukio puse stengdamasi islaikyti judejimo krypti. Motociklas lenkiasi I posuki.

Tai galbut neatrodo daug, taciau kol nepatirsite abieju vaziavimu, jus nesuprasite sitokio keliavimo budo neeilinio gragstumo ir paprastumo. Vaziavimas posukiu vietoje slikstaus megavimosi ir dantu bei nagu kovos su keliu tampa tiksliu judesiu simfonija skambancia su keliu harmonijoje.

Laisves pojutis
Issilaisvinus is metalinio narvo jus istumia i platesni pojuciu pasauli kuriame pojuciai nesupancioti HEPA filtru ar kondicionieriumi. Jusu nosis suspiazins su turtingu lavoneliu ir dyzelio kvapu, bet taip pat atskleis kepamos duonos ir zydinciu geliu kvapa. Jusu kunas jaus tukstancius lietaus lasu atsitrenkimus ir sugers vejo pasipriesinima. Jusu oda jaus lengvai kylancia temperatura kai jus pakile i kalniuka pradesite leistis i sleni. Jus daugiau nesate sugrustas uz vairo ir atskirtas nuo gamtos. Tai tas pats kas ziureti dykumos panorama kine vietoje kupranugario kupros.

Visa sia laisve suviniokite maloniu charakteristiku kaspinu ir gausite tai ka ekspertai vadina malonumu. Ne suklastotas variklio dangcio gaubtas, chrominiai rata ar dvi sportines juostos per visa masina. Geriau isivaizduokite naikintuvo pakilima nuo lektuvnesio ir busite netoli to, jums net nereiks tarnauti 7 metu. Geriausia is visko, kad sios charakteristikos yra ziauriai pigios. Maziau negu uz puses daugelio masinu kainos jus galite nusipirkti nemodifikuota motocikla galinti 1/4 mylios vaziuoti per 9s.

Geriau nebandykite atspeti serijines masinos kainos kuri turetu panasias charakteristikas, todel, kad tokiu nerasite. AMG kartu su Mercedes padare masina galincia 1/4 mylia vaziuoti per 9.4s ir \"tik\" uz 1.000.000$. Sportines masinos turi geresnes aerodinamines savybes ir didesni greiti, bet joms jums reikia islosti teleloto ir autobano.

Visa sita laisve nera uz dyka. Pirmiausia jums rteikia ismokti vaziuoti. Trint geras salygas mokinimuisi ir teisinga poziuri ismokti vaziuoti motociklu gali kiekvienas. Reikia irodymu? Vienas mano pirmu vaziavimu buvo su tevo 1975 Honda CB125s, toks lengvas vaziavimas, sunku patiketi kad motociklas is vis gali deginti kura. As buvau taip uzvaldytas, kad pamirsau kaip stabdyti ir pasinaudojau patogiai pastatytu pikapu tai padaryti.

Motociklai? Praktiski?

O kaip del praktiskumo? Per daugeli metu su motociklu man teko vezti kalakuta, (velnias zino), tuzina roziu, ramentus ir knygu lentyna, bet as niekada nebandiau vezti kudikio ar didelio prietaiso. Bet kiek daznai jums tenka isnaudoti masinos bagazine? Nedaug, sprendziant is daugybes masinu tik su vienu vairuotoju springdanciu kelia, vejais leidziancu degalus ir laika savo 3/4 tuscioje plienineje dezeje.
Galu gale yra mylimiausias visu tevu ir motinu: pavojus. Ant motociklo jus esate labiau pazeidziamas ir jums geriau susitaikyti su siuo faktu ir vaziuoti atitinkamai. As visada vaziuoju taip lyg as esu nematomas masinu jurai aplink mane, todel kad per daznai tai yra tiesa. As visada uzsidedu salma, striuke, batus, pirstines nepriklausomai nuo temperaturos ar keliones ilgio. Jus galvotumete, kad tai per daug vargo nuvaziuoti iki kampines parduotuves ir tai uztrunka ilgiau negu uzsisegti dirza. Man tai svarbus ritualas, tai tarsi priminimas, kad as isiveliu i nemaza asmenine rizika. Salmo uzsidejimas tarsi sako man, kad turiu buti budrus jei nenoriu tapti masinos priekinio kapoto ornamentu.

Rizika motociklizme yra paveldima, bet su ja galima susitvarkyti ir paversti ja privalumu, tokiu kuris tikras ilgalaikis vazinejimo patrauklumas. Naujas motociklistas pirmiausia turi igyti patirti, nes pradzioje viskas yra isleidziama tam, kad motociklas nenuvirstu. Palaipsniui jungiant begius ir ieskant \"Pacuko\" pralekencio pro STOP zenkla reikalauja maziau pastangu, kadangi smegenys prisitaiko naujoje jausmu plokstumoje.

Pasineriant i Pasauli aplink jus
Kai vaziuojate motociklu jus vis tiek esate pilnai pasinere i aplinkini pasauli, bet likusi smegenu dalis yra laisva tyrineti kelius, kurie kitu budu yra neimanomi. Su jusu protu laisvu nuo prieziuros ir savimones ivairios problemos yra issprendziamos pasamoneje ir itampa isgaruoja. Visiskai priesinga nutinka masinoje. Vairavimui nereikalaujant pastangu musu protas ir kunas vairuoja autopilotu. Kiek kartu jus vaziavote pazystamu keliu ir atvazeve supratote, kad neatsimenate didziosios keliones dalies?

Norite dar dviracio stebuklo racionalizacijos? Motociklizmas yra didelis socialinis pliusas: sumazeja parkavimo problemos, taupo kura, maziau ismetamu duju. Motociklu turejimas turetu buti Zaliuju partijos preimone. Gaila bet sie privalumai yra pasimete tarp lietuviu (cia prikuriau). Bendras pujutis, kad esate atstumtas ir zinojimas kiek malonumo galima patirti vazinejant motociklu risa visus (beveik) motociklo vairuotojus. Ar kada matete, kad du automobiliu vairuotojai mojuotu vienas kitam tik todel kad jie vairuoja ? Mat tai nutinka praktiskai kiekviena diena. Baisu, baisu.

Laisve. Malonumas. Svarus protas ir sazine. Tai yra stiprios priezastys sedeti ant motociklo sedynes. Bet dar paprastesne tiesa vercia mane gryzti atgal: as visada jauciuosi geriau po pasivazinejimo motociklu.


paimta kazkur is interneto gilumos..Cha chaCha cha


NIDA
Geriausia senbuvė

Klube: ne narė

Parašė žinučių: 2943

2003-09-22 18:13 42 žinutė iš 184 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: NIDA Įtraukti NIDA Į adresų knygelę
http://www.urbancyclez.com/SistersVoices.htm

apie VIRAGO (anglu kalba) veliau gal isversiu.


Darly
Ultra dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 2219

2003-10-20 15:40 43 žinutė iš 184 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Darly Įtraukti Darly Į adresų knygelę
Cool straipsnis apie motociklu apsaugos sistemas
http://motorcycle.spb.ru/letter/171003.html


bleem
Geriausias senbuvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 2125

2003-11-21 12:41 44 žinutė iš 184 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: bleem Įtraukti bleem Į adresų knygelę
Nutrukusio troso uzvirinimas
11-21 09:45 minduks
Kas nezinot, paporinsiu kaip susitaisyti istrukusi is rankenos trosa. Turi tik jo ilgio uztekt, aisku. Visas stebuklas susideda is poros laidu ir batareikos. Paimkit paprasta batareika, isardykite ja ir isimkite jos serdi, ty anglini strypeli. Laidus junkite prie akumuliatorias (as bandziau masinos, moco akumas nezinau ar trauks) ir paprasciausiai virinkit kaip ir paprastai, viena laida izemine, kita prijunge prie anglinio strypelio (galima bile kaip, kad ir replem palaikyt). Kaip su paprasta svarke. Biski pakibirksciuos ir po kiek laiko uzsides laselis. Jei netikit kokybe, pasipraktikuokit. Suvirinkit ir pabandykit padayzyt plaktuku. Trosa sudauzysit, bet virinimo vieta liks sveika As jau veziojuos laidus su anglies strypeliu, bo ka gali zinot kas bus, o svarke su motociklu turet tai prabanga
minduks


Darly
Ultra dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 2219

2003-12-16 14:52 45 žinutė iš 184 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Darly Įtraukti Darly Į adresų knygelę
Siek tiek istatymu.

LIETUVOS RESPUBLIKOS
SAUGAUS EISMO AUTOMOBILIŲ KELIAIS
ĮSTATYMAS

2000 m. spalio12 d. Nr. VIII-2043
Vilnius


16. Mopedas – dviratė arba triratė transporto priemonė su varikliu, kurios darbinis tūris ne didesnis kaip 50 cm(3) ir maksimalus konstrukcinis greitis ne didesnis kaip 45 km/h.

17. Motociklas – dviratė motorinė transporto priemonė (su šonine priekaba arba be jos), kurios vidaus degimo variklio cilindro (cilindrų) darbinis tūris didesnis kaip 50 cm³ ir (ar) maksimalus konstrukcinis greitis didesnis kaip 45 km/h. Ši sąvoka apima trirates motorines transporto priemones, kurių masė be krovinio ne didesnė kaip 400 kg.


13 straipsnis. Vairuotojų ir kitų eismo dalyvių amžius

1. Teisė vairuoti tam tikrų kategorijų transporto priemones suteikiama asmenims ne jaunesniems kaip:

1) 16 metų – lengvuosius motociklus, kurių variklio darbinis tūris yra didesnis kaip 50 cm(3), bet ne didesnis kaip 125 cm(3) ir jo galia neviršija 11 kW (15 AG) (A1 kategorija);

2) 18 metų – motociklus su šonine priekaba arba be jos (A kategorija). Vairuoti motociklus, kurių galia didesnė kaip 25 kW (34 AG) arba galios ir masės santykis didesnis kaip 0,16 kW/kg (0,22 AG/kg), suteikiama teisė tik turintiems ne trumpesnį kaip dvejų metų motociklų su žemesnėmis charakteristikomis vairavimo patirtį, turint nustatytos kategorijos transporto priemonių vairuotojo pažymėjimą;

3) 16 metų – B kategorijos automobilius trimis ar keturiais ratais, kurių maksimalus konstrukcinis greitis didesnis kaip 45 km/h ir (arba) variklio darbinis tūris didesnis kaip 50 cm(3). Nepakrautos transporto priemonės masė turi būti ne didesnė kaip 550 kg. Į nepakrautų elektrinių transporto priemonių masę neįskaičiuojama akumuliatorių baterijų masė (B1 kategorija);


2. Važiuoti keliais dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 12 metų asmenims, o jeigu jie yra išklausę papildomą mokymo kursą ir turi mokyklos išduotą pažymėjimą, ne jaunesniems kaip 10 metų. Gyvenamojoje zonoje dviratininkų amžius neribojamas.

3. Važiuoti mopedu leidžiama ne jaunesniems kaip 15 metų asmenims.


Darly
Ultra dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 2219

2003-12-16 14:53 46 žinutė iš 184 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Darly Įtraukti Darly Į adresų knygelę
Del teisiu laikymo

LIETUVOS RESPUBLIKOS SUSISIEKIMO MINISTRO
Į S A K Y M A S
DĖL AUTOMOBILIŲ IR MOTOCIKLŲ VAIRUOTOJŲ KVALIFIKACINIŲ REIKALAVIMŲ PATVIRTINIMO

2003 m. birželio 24 d. Nr. 3-387
Vilnius

III. PAPILDOMI ŽINIŲ REIKALAVIMAI


3.Transporto priemonių (A1, A kategorijų) vairuotojai turiišmanyti:

3.1. motociklininko apsaugos reikmenis;

3.2. kaip dalyvauti eisme, kad kiti eismo dalyviai jį matytų ir galėtų prognozuoti jo veiksmus;

3.3. rizikos faktorius, susijusius su pavojingomis (slidesnėmis) važiuojamosios dalies vietomis (kanalizacijos dangčiai, horizontalusis kelių ženklinimas, geležinkelių pervažos ir pan.).

IV. PRAKTINIŲ GEBĖJIMŲ IR ĮGŪDŽIŲ REIKALAVIMAI


5. Transporto priemonių (A1, A kategorijos) vairuotojai turi turėti šiuos praktinius gebėjimus ir įgūdžius:

5.1. tinkamai pasinaudoti motociklininko saugos reikmenimis (specialiais drabužiais, batais, saugos šalmu ir pirštinėmis);

5.2. patikrinti motociklo tvarkingumą ir komplektiškumą: padangas, stabdžius, vairą, avarinio sustojimo jungiklį (jei yra), grandinės įtempimą, tepalo lygį, žibintus, posūkių signalus, garso signalą;

5.3. atkelti motociklą be šoninės priekabos nuo atraminių kojelių ir stumti jį nesinaudojant varikliu; parkuoti motociklą stovėjimo vietoje;

5.4. atlikti šiuos manevravimo veiksmus specialioje aikštelėje, laikantis eismo saugumo reikalavimų:

5.4.1. "aštuoneto" ir "gyvatuko" manevrus, važiuojant nedideliu greičiu, derinant veiksmus sankaba ir stabdžiais, išlaikant motociklo pusiausvyrą ir laikant kojas ant paminų;

5.4.2. "U" formos posūkius, važiuoti siaura juosta (vėže, lenta) ne mažesniu kaip 30 km/h greičiu ir sustoti numatytoje vietoje (prie "stop" linijos); važiuojant ne mažesniu kaip 50 km/h greičiu apvažiuoti kliūtį; atlikti šiuos manevrus taisyklingai sėdint ant motociklo, išlaikant pusiausvyrą ir žiūrėjimo kryptį, perjungiant pavaras;

5.4.3. stabdymą (įskaitant ir avarinį stabdymą), važiuojant ne mažesniu kaip 50 km/h greičiu bei naudojant priekinius ir (arba) galinius stabdžius, išlaikant žiūrėjimo kryptį ir sėdėjimo ant motociklo padėtį.


mindazzz
Ultra dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 1806

2004-01-03 11:56 47 žinutė iš 184 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: mindazzz Įtraukti mindazzz Į adresų knygelę
Amžiaus motociklas

Sulaukus mano amžiaus, labai sunku atsimint, kaip atrodė nuotrauką, kurią mačiau būdamas vos 12. Tai buvo 1968 metai. Neoficiali \"šnipinė\" Honda CB750 nuotrauka. Didelis, masyvus variklis, ir smulkus japonas vairuotojas virš jo. Ar tai buvo kažkas panašaus lyg pirmą kartą žiūrėtum į Suzuki Hayabusa , ar Kawasaki ZX-12? Ne, nieko panašaus. Padauginkit viską iš 10, ne, geriau iš 100 kartų. Toks buvo poveikis, man, jaunam vaikinui, kai aš pamačiau tą nuotrauką (ir ją vis dar matau galvoje po šiai dienai).
Mano laimei, vieno draugo kuris gyveno pietinėje Montebelo dalyje, tėvas po poros metų nusipirko naujutėlaitį CB750, o raktus paliko ten, kur mes su draugu juos laisvai radom. Negana to, Kentas buvo ant tiek pakvaišęs, kad pasisodino mane ant "žvėries" galo ir pavežiojo. Nors ir gerai susipažinę su motociklas, nevienas iš mūsų anksčiau nepatyrė to jausmo, kuris užpildė mus važiuojant šia Honda. Solidi, masyvi, galinga ir greita. Ai, iš dalies dar ir aptaki, lyginant su to meto motociklais. Tiek daug jėgos ir tiek daug grakštumo.
Taip buvo ir anksčiau, taip yra ir dabar. 1969 metų Honda CB750K yra nuostabus motociklas tiems, kurie į jį žiūri ne pro 21 amžiaus motociklizmo "langą". Tik jie supranta, kaip šis šedevras paveikė žmones, kai buvo pristatytas: nuo mažų vaikų, iki daugiamečių motociklizmo entuziastų - visi jie buvo sužavėti. Tai buvo metas, kai Honda motociklus kūrė pagal jos įkūrėjo viziją, ir tikėjo, kad ir neįmanomus dalykus galima įgyvendinti.
Mano, dar jauno vaikino gyvenime, buvo ir kitų momentų, kai aš garbinau 2-rates mašinas, įskaitant ir tą momentą, kai vietinis Kawasaki atstovas Steve Hurd (kuris po šiai dienai dirba Kawasaki atstovybėje) parodė man naująjį, dvitaktį, 750cc Kawasaki, tačiau mane dar labiau sužavėjo jo palikuonis – 500cc dvitaktis Kawasaki. Tai motociklas, su kuriuo aš ilgą laiką lenktyniavau prieš Honda 750 įvairiomis progomis netoli savo namų. Kadangi aš daug laiko praleisdavau Steve'o parduotuvėje, jis pasisiūlė mane pavėžinti 750cc Kawasakiu. Negana to, kad jis man pademonstravo "burn out'a" (tuo metus jis dar buvo vadinamas "burning rubber" – svylanti padanga), tačiau dar ir padarė"wheelie" (pavažiavo ant galinio rato) – visą tai aš stebėjau ir kartu jutau sėdėdamas ant sėdynės galo ir tvirtai įsikabinęs į motociklą.
Ir vėl, po poros metų, stovėdamas prieš Honda atstovybę ir žiūrėdamas į naująjį 6 cilindrų CBX, aš mąsčiau, koks greitas ir aptakus jis turėtų būti. Atsakymą greitai davė Kawasaki, išleisdamas taip pat 6 cilindrų motociklą. Tada aš supratau kad motociklizmas pasiekė zenitą - savo aukščiausią tašką.
Amžiaus motociklas iš tikrųjų nėra vienas motociklas (nors vėliau mes vieną išrinksime). Amžiau motociklas yra tas, kuris kiekvieną iš jūsų privertė pamilti motociklus ir jais važinėti, kad užpildyti tą savo spragą, kurios anksčiau negalėjote užpildyti.
Savaime suprantama, kad motociklai su laiku taps vis galingesni ir aptakesni, taip pat gerės ir visa kita. Kawasaki ZX-11, Suzuki Hayabusa, dabar Kawasaki ZX-12... Galbūt su laiku didės ir gaunamo adrenalino kiekis, tačiau kol objektyviai žiūrint šie nauji motociklai yra geresni, subjektyviai žiūrint geriausi motociklai yra tie, kurie mus paveikė, kai mes dar buvome maži.
JAV žmonės nesuprato Itališkų motociklų stiliaus kol neišėjo Ducati 916, kuri privertė mus linksėti galvą ir suprasti. Moto Guzzi ir jos gilus charakteris, Laverda ir jos nuostabi 3 cilindrų Jota, ir Bimota, su savo pasišventimu šasi tobulumui.
Harley-Davidson, Indian ir kiti istoriniai Amerikos motociklai, su savo kartais paprasta ar primytivia, tačiau suprantama ir efektyvia technika, tapo mylimi daugelio žmonių.
Britų motociklai Norton, Triumph ir BSA, neskaitant jų dažnų mechaninių gedimų, sužavėjo mus savo tiesioginiu ir paprastu požiūriu į charakteristiką ir valdymą, o taip pat stilių. Jie igyvendimo motociklo esmę: funkcionalumą ir grožį.
Aš tikiuosi, kad padėjau jums susimąstyti apie motociklus iš jūsų asmeninės istorijos, kurie jums iš tiesų svarbūs. Dabar, kadangi turime išrinkti amžiaus motociklą, mes renkame Honda CB750 (taip pat gavusi daugiausiai balsų per mūsų apklausą). Šis motociklas, be jokios abejonės, žengė didžiausią žingsnį technologijų, charakteristikų ir dizaino atžvilgiu motociklizmo istorijoje. Beto, jis mane ir Kent'ą nešė 100 mylių per valandą greičiu šaltą, apsiniaukusį 1970 metų rytą!CerBeR1
Patyręs gerietis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 675

2004-01-15 11:18 48 žinutė iš 184 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: CerBeR1 Įtraukti CerBeR1 Į adresų knygelę
http://myweb.cableone.net/toddshelton/aero.html

busos ir zx12-r palyginas vejo tunely


mindazzz
Ultra dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 1806

2004-01-24 21:59 49 žinutė iš 184 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: mindazzz Įtraukti mindazzz Į adresų knygelę
Jei norit iliustraciju, tai straipsni su fotkem imeciau cia:
http://www.motomanai.lt/users/mindazzz/street/


StreetFighteriai

Stiliaus gimimas

Viskas prasidėjo sename gerame Albione penktajame dešimtmetyje. Tuo metu, kai SSRS statė paminklus "Tautų Tėvui", po visą pasaulį sklido jaunatviškas šėlsmas. Atsirado jaunimo judėjimai. JAV buvę kariai įsteiginėjo baikerių klubus, grupuotes, pradėjo kurtis tai, kas su laiku tapo meilės, gėlių ir narkotikų brolija – tai hipiai. Jaunasis Elvis Preslis pakerėjo visas pasaulio moteris, Baddy Hally dar buvo gyvas, o Jerry Lee Lewis dar nebuvo tapęs visos Amerikos pajuokos objektu. Tačiau visa tai vyko JAV, o Europoje tuo metu, išskyrus rokenrolą ir ritmenbliuzą, joks amerikietiškas dalykas dar nespėjo sužavėti jaunimo. Iki amerikanizacijos buvo dar toli. Tuo tarpu Londono priemiesčiuose, o vėliau ir visoje Didžiojoje Britanijoje atsirado ir pradėjo plisti "švariai Britaniški" judėjimai, kurie šiuo metu praktiškai išmirę. Tai Rokeriai (Rockers) ir Modai (Mods).

Modai nešiojo aptemptas kelnes, kurias vėliau perėmė kitos kartos, puspalčius, siaurus kaklaraiščius ir baltus marškinėlius. Dauguma jų buvo prestižinių koledžų studentai, kuriems nusibodo gyventi britaniško konservatizmo įstatymais, tačiau pasipriešinti įstatymams jiems neleido socialinė padėtis ir specifinis išauklėjimas. Save gerbiančio Modo mėgstamiausia transporto priemonė buvo ne kas kitas, kaip motoroleris "Vespa", kuriuos jie pagražindavo chromu ir dauguma juos puošdavo taip, kaip dabar puošiamos eglutės ir Harley-Davidson Softtail'ai Amerikoje.

Mirtini Modų priešai – tai Rokeriai (tarp kitko, šis pavadinimas gerai žinomas mūsų baikeriams-veteranams), kurie vilkėjo gausiai apkaustytą metalu juodą odine striukę, gražinosi rokeriškomis šukuosenomis, puošėsi antsiuvais su Britanijos vėliava ir britaniškų motociklų pavadinimais – Norton, Triumph, BSA, AJS, Sunbeem, Vincent, Royal Enfield ir t.t. Šie vyrukai iš darbininkų kvartalų (dažniausiai Londono rajonų gyventojai, kurių net akcento nieks nepamena) pasiėmė į savo ginklų arsenalą rokenrolą, kastetus ir greitus angliškus motociklus.

Galima ilgai kalbėti apie karą tarp Rokerių ir Modų, tačiau kalba eina ne apie tai. Didžiausią susidomėjimą sukelia klasikinis rokerio motociklas – Cafe Raceris (Cafe Racer).

Nors Britanijoje ir buvo uždraustos gatvių lenktynės, bet Mann'o sala visą laiką turėjo šiokią tokią nepriklausomybę. Gyventojai ir vyriausybė neturėjo nieko prieš lenktynes Mann teritorijoje ir ši vieta kaipmat tapo viso pasaulio motociklistų svajone, tuo labiau kad paskutiniu metu sala "maitinasi" iš lenktynių metu gautų pinigų. Buvo kalbama, kad 1999 metais viskas pasikeis, tačiau dar pernai kiekvienas motociklininkas turėjo galimybę pravažiuoti trasą be greičio apribojimų.

Taip motosporto istorijoje gimė vienas prestižinių prizų – Tourist Trophey (TT), vėliau – motociklų klasifikacija – TTraces, ir netgi TTracer - lenktynių motociklų stilius.

Angliškų motociklų gamyba tais metais pasiekė savo viršūnę. Britiškų 1 ir 2 cilindrų motociklų riaumojimas sukrėtė Mann'o salos gatves. Ir nieko nuostabaus, kad rokeriai TTracer stilių paėmė kaip pagrindą savo motociklams: garsiai kriokiantys duslintuvai, clipon'ai (vairo rankenėles tvirtinosi tiesiai prie šakių), maksimaliai apipjaustyti sparnai, galinis sparnas truputį pakeltas, kad padidinti eigą tarp rato ir sparno staigiuose posūkiuose. Klasikinė sportinė superbaikų pakaba kilo būtent iš šių aparatų. Tepalas dažniausiai cirkuliavo motociklo rėme, kad išvengti bereikalingo tepalinio bakelio svorio. Viskas buvo daroma dėl maksimalaus motociklo svorio sumažinimo. Variklis visada buvo kruopščiai užtiuninguotas. Puikus TTracerio pavyzdys – motociklas Norton Manx.

Rokeriams nereikėjo lakstyti po Mann'o trasas ir jaudintis dėl sugaišto laiko benzino užpylimo metu, todėl jie motociklo lengvinimo procese nukeliavo dar toliau. Pakankamai įspūdingi TTracer'ių bakai buvo pakeisti į mažus bakelius su įdubomis šonuose keliams, kuriuos paprastai chromavo.

Skirtingai nuo profesionalių lenktynininkų, neturėdami paramos iš gamyklų, rokeriai stengėsi iš savos technikos išspausti viską, kas įmanoma. Būtent tada atsirado legendinis Triton – hibridas, pagamintas ant Norton rėmo bazės, su puikiai apskaičiuota geometrija ir vienu patikimiausių ir galingiausių to meto Triumph varikliu.

Rokeriai ant savo motociklo lakstė nuo kavinės iki kavinės, išsirinkdami konkrečia pakelės užeiga, kurios savininkas sutikdavo pakęsti jų pasilinksminimus. Po kiekvieno susitikimo jie organizavo lenktynes tiesiai ant kelio, esančio šalia kavinės. Taip gimė tikri Cafe Racer'iai ( cafe – kavinė, racer – lenktynės) – vieni iš šiandieninių StreetFighter'ių protėvių.

Bet 6 dešimtmečio pabaigoje viskas pasikeitė. Į Europos motociklistų gyvenimą įsiveržė filmas "Easy Rider", kuris visiškai pakeitė žmonių požiūrį. Laisvės simboliu tapo čioperis su į priekį ištempta šake. Rokeriai pradėjo auginti ilgus plaukus ir savo Cafe-Racer'ius pradėjo pavertinėti į čiopus. Dažnai chromuoti bakai buvo išpaišomi Amerikos vėliavos žvaigždėmis ir juostomis, o išpūdingi Norton'ų rėmai buvo pjaustomi ir pervirinami, kad pritvirtinti ilgas šakes. Į garažo gilumą buvo paslėpiami galiniai amortizatoriai, o jų vietoje buvo privirinami arba prisukami hardtail'ai – kieti galinio rato tvirtinimai. Clipon'us pakeitė dangų siekiantys Ape Hanger'iai – vairas su virš vairuotojo galvos iškeltomis rankenomis, kuris puikiai pagerina pažastų ventiliaciją. 1981 metais įsikūrė pirmas, grynai angliškas 1% klubas – Devils Disciples. Tauta ėmė vengti rokenrolo, narkotikų svaigulio ir hipiško gyvenimo būdo.

Jau 7 dešimtmečio pabaigoje dauguma britų Back Patcher'ių (1% klubų narių) persėdo ant Harlių, nors klubuose, kurie nepriklausė Amerikos baikeriams, tai buvo nebūtina. Harliai tuo metu buvo labiau pasiekiami, tačiau buvo ne visiem įperkami, ir todėl baikeriai ir toliau į čioperius perdarinėjo savo britiškus motociklus. Galų gale Anglijos motociklų gamyba liko savo konkurentų iš Japonijos šešėlyje. Triumph, Norton ir BSA ir toliau įnirtingai kovojo, tačiau greitai buvo priversti pasiduoti. Japonai užpildė rinką pigesniais ir patikimesniais motociklais. Surasti detalių seniems angliškiems motociklams buvo vis sunkiau, kompanijos kaip "Morgo", kuri dabar gali surinkti praktiškai naują Triumph'o variklį, tuo metu tik atsiradinėjo, o Harley kainos vis augo. 7 dešimtmečio pabaigoje iškilo tendencija gaminti čioperius ant japoniškų motociklų bazės. Amerikoje ši tendencija išsilaikė vos keletą metų ir buvo pamiršta, dėka amerikiečių užsispyrimui ir patriotizmui.

Eiliniai Amerikos baikeriai 7-8 dešimtmetyje ištraukė H-D iš ekonominės krizės, tikėdami šia sena ir paskutine amerikietiška marke. Didžiojoje Britanijoje tokie jausmai niekam nekilo ir apkapoti japoniški motociklai užpildė baikerių suvažiavimų aikšteles. Visa tai prasidėjo 8 dešimtmetyje, ir nepakito iki šiol. Susikūrė daugybė kompanijų, kurios gamino čioperinius "hardtail" tipo rėmus ir visus kitus pribambasus, tinkančius betkokiam japoniškam varikliui.

Bet hipiška euforija pasibaigė, tauta ėmė blaivėti, ir su blaivia galva dauguma žmonių pradėjo suprasti, kad ilgomis šakėmis sklaidyti Londono priemiesčių purvą, bandyti važinėti su Jockey Shift (rankine bėgių perjungimo sistema, kuri paprastai būdavo po sėdyne), ar, dar baisiau, be priekinių stabdžių miestų kamščiuose, arba lakstyti su hardtail'u duobėtomis senojo Vindzoro gatvėmis – tai toli gražu ne pats patogiausias ir maloniausias laisvalaikio praleidimo būdas. Priedo, daugumai baikerių nervus gadino milžinišku greičių pro šoną pralekiantys superbaikai. Principe, pirmieji čioperiai buvo sukurti kaip "nurengti", palengvinti iki minimumo baikai, o visi kiti navarotai buvo sukurti LSD tablečių suteiktų fantazijų dėka. Tačiau čioperis, net su savo "švaria" ir nepaliesta forma, negalėjo rungtyniauti su supermotociklais. Ir tauta susimąstė...

Labiausiai susimąstyti privertė moto-sąvartynai, kuriuose dažnai atsidurdavo sudaužyti superbaikai: aparatas greitas, ant jo labai paprasta pamesti galvą, o valdymas kaip tik lietingam Anglijos orui. Būtent tuomet dauguma anglijos baikerių prisimimė savo protėvius rokerius ir pradėjo eiti atgal, prieš progresą. Taip taip, butent prieš progresą, nuo efektingo ir estetiško čioperio iki funkcionalaus, greito ir harmoningo Cafe Racer'io. Bet tąkart pagrindu, kaip sakant, donorais, šiems custom'ams pasitarnavo japoniški superbaikai. Taip 8 dešimtmečio pabaigoje atsirado StreetFighteriai (street – gatvė, fighter – kovotojas).

Idėja išliko ta pati, kaip ir čioperio: išrengti motociklą, nuimti viską, kas nebūtina, pastatyti kuo daugiau lengvų elementų iš diuraliuminio, anglies pluošto, nulupti visą nepatogią ir nepraktišką plastmasę (spoilerius) ir privesti variklį iki tobulumo.

Tuo tarpu, paliekant visą sportinio baiko funkcionalumą, pridėti kai kuriuos čioperio elementus, pavyzdžiui "Handlebar Risers" (vairo tvirtinimą), tiesų vairą ir t.t. Motociklo išvaizda turi būti agresyvi ir sukelti galingo variklio įspūdį. Būdingas britiško StreetFighterio bruožas – tai dviguba lempa, kuri lieka nuėmus spoilerius.

O taip pat, kaip jau minėtas tiesus vairas, kuris dažnai pakeičia clipon'us, aukšta sportinė važiuoklė, dauguma detalių chromuotos remiantis čioperiais, arba paprasčiausiai emaliuotos. Pačiomis įvairiausiomis spalvomis dažoma viskas, kas lieka. Padangos visada statomos plačios, lenktyninės. Dėka savo funkcionalumo ir įspūdingos išvaizdos, stilius plačiai paplito po visą Europą, atsirado daug kompanijų, gaminančių detales ir netgi žurnalus, pilnai skirtus šiam stiliui. Šiuo metu StreetFighteriai ėmė persikėlinėti į konservatyviuosius Harlius, ir ne tik Europoje.

Motociklų gamintojai iš pradžių priešinosi tokiam jų mažylių chirurginiam subjaurojimui, tačiau prisiminė ilgą H-D kovą su čioperiais Amerikoje. Taip pat kaip H-D savo laiku pasidavė ir sukūrė Wing Glide, taip ir dauguma dabartinių kompanijų ėmė daryti gamyklinius StreetFighterių variantus. Pionierius buvo Ducati Monster 900, o 1999 metų gamybos Triumph Speed Triple atrodė kaip motociklas, nulipęs nuo geriausių StreetFighterių žurnalų viršelio. Nieko nuostabaus – vis tik tai angliška markė. Kaip ir visada, stambios kompanijos nori užsidirbti idėjų, išėjusių iš paprastų baikerių garažų, dėka.

Bet visa tai nereiškia, kad šie nauji monstrai visiškai užtemdė čioperius. Priešingai, ši kryptis vėl prašvinta Europoje, ypač Skandinavijos šalyse, nes pas žmones atsirado dar viena alternatyva. Netgi konservatyvūs amerikiečiai, negalintys pakęsti nieko NEamerikietiško, sukūrė savo StreetFighterio variantą – Buell.

Trumpai tariant - tegyvuoja StreetFighteriai!!!

Šaltinis: http://www.biker.ru


bleem
Geriausias senbuvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 2125

2004-02-01 16:55 50 žinutė iš 184 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: bleem Įtraukti bleem Į adresų knygelę
Straipsnis iš žurnalo "AutoMoto" 2003 rugsėjis

foto: http://www.bite.lt/plius/bendravimas/klubai/2club.club_f_reviews/101.7
9471.129..-=(1800470287


Stabdymas
priekiniu ratu

Tai - ne vien triukas. Daugeliui gali pasirodyti, kad ant priekinio rato važiuojančio motociklo vairuotojas yra beviltiškas pamaiva, tačiau ekspertai ir tikrieji tokių triukų meistrai sako, kad, išmokus stabdyti motociklą vien priekine padanga, galima išvengti ne vienos avarijos.
Remdamasis garsaus triukų atlikėjo Gario Rotvelo patarimais, šio triuko atlikimo techniką aprašė žurnalas Moto. Garis Rotvelas išgarsėjo tuo, kad jo motociklo galinis ratas pakilo dar tuomet, kai motociklo greitis buvo 190 km/h, o ant žemės nenusileido tol, kol motociklas nesustojo. Iki šiol tokio triuko nepavyko pakartoti niekam...
Daugelis motociklų vairuotojų net neįsivaizduoja, koks efektyvus gali būti toks stabdymo būdas. Gerai j įvaldžius ir perpratus, galima išvengti daugelio susidūrimų. Tačiau specialistai primygtinai pataria šio triuko atlikimo vingrybes tobulinti ne bendro naudojimo keliuose, o uždarose teritorijose. į pratybas patartina pasikviesti ir bičiulį. Maža kas gali atsitikti... Jeigu draugai negali, būtinai pasiimkite mobilųjį telefoną, kad nelaimės atveju galėtumėte bent pranešti kam nors apie ištikusią bėdą. Vadovaujantis tais pačiais sumetimais, patartina pasirūpinti ir atitinkama apranga. Kūną geriausiai apsaugos speciali odinė sportinė motociklininko apranga. Daugelis motociklų vairuotojų šį triuką bando atlikti, važiuodami 15-20 km/h greičiu. Ir, kaip taisyklė, prieš šviesoforą. Tačiau tai -ne saugiausias ir geriausias būdas mokytis.
Šiam triukui atlikti optimaliausias 50 km/h greitis ir lygus asfaltas, garantuojantis gerą padangos sukibimą su kelio danga.
Treniruočių sėkmė nemažai priklausys ir nuo motociklo tipo, tačiau stabdant pakelti galinį ratą gali beveik visi motociklai. Tai tik vairuotojo meistriškumo klausimas. Specialistai, dažnai atliekantys pavojingus triukus, prieš pirmąjį bandymą siūlo vairuotojui maksimaliai atsipalaiduoti. Nereikia bijoti griuvimo. Atliekant šį triuką avarijos ir sužalojimai nebūna tokie skausmingi, kaip atrodo iš šalies. Tačiau vėlgi -tinkama apranga būtina, nes po griuvimo nebūtinai išsilaikysite ant motociklo.
Pirmieji patarimai tiems, kas vairuoja 600 cm3 darbinio tūrio motociklus. įsibėgėkite iki 50 km/h greičio ir stenkitės išlaikyti stabilų judėjimo tempą. Keliais stipriai suspauskite degalų baką. Tam geriausiai tiks odinės kelnės, kurios su metaliniu bako paviršiumi sukibs žymiai geriau negu medžiaginiai džinsai. Visa tai padarius, galima pradėti spausti priekinių stabdžių rankenėlę. Ją reikia spausti stipriai, tačiau "perlenkti lazdos" negalima. Rankenėlės spaudimas turi bū-ti tolygiai stiprėjantis. Šio veiksmo metu priekinis ratas gali blokuotis, tačiau tai įvyks tik tuomet, jeigu stabdžius nuspausite staiga ir labai smarkiai. Pirmasis uždavinys - stabdant pajusti momentą, kai priekinis motociklo ratas blokuojamas, ir lavinant reakciją išmokti atleisti stabdžius prieš tai, kol motociklas kartu su jumis atsidurs ant žemės. Galinis ratas nuo žemės atsiplėš žymiai lengviau, jeigu prieš stabdymą savo užpakalį šiek tiek kilstelėsite nuo sėdynės. Pirminėje stabdymo fazėje reikia atlikti kūno masės permetimą ant priekinės ašies. Taip galinė motociklo dalis greičiau "nusikraus", o į viršų galinis ratas kils žymiai lengviau.
Jeigu visus šiuos veiksmus atliksite teisingai, akimirksniu pajusite, kad galinis ratas kyla į viršų. Atstumas, kurį nuvažiuosite vien ant priekinio rato, priklauso tik nuo individualių sugebėjimų ir stabdžių pajautimo.
Kaip pajusti stabdžius? Tai visai nesudėtinga. Pavyzdžiui, bandydami sustoti tiksliai prie šviesoforo linijos, ne šiaip sau nuspaudžiate stabdžius ir laukiate, o reguliuojate stabdymo intensyvumą, labiau nuspausdami rankenėlę arba ją atleisdami ir taip kontroliuodami motociklo lėtėjimą. Tie patys principai galioja ir stabdant priekiniu ratu. Galinio rato pakilimo aukštis priklauso nuo stabdymo stiprumo. Kuo stipriau spaudžiate stabdžių rankenėlę, tuo aukščiau kyla galinis ratas. Ir atvirkščiai - rankenėlę atleidus, galinis ratas leidžiasi arba net nukrinta ant asfalto.Pratimą galite laikyti pavykusiu, jeigu galinis motociklo ratas į orą pakilo bent pusmetrį. Jeigu ratas nuo žemės atsiplėšė vos 30 centimetrų, reiškia, kad stabdymas -pernelyg švelnus. Be to, su pusmetrį iškilusiu galiniu ratu galima nuvažiuoti žymiai toliau, o ir visą procesą kontroliuoti lengviau. Atliekant šį triuką gali iškilti dar vienas keblumas. Važiuojant ant priekinio rato galinė motociklo dalis ima svirti į šoną. Ką daryti? Vienintelis būdas išvengti griuvimo - atleisti stabdžius. Kitaip griuvimas neišvengiamas. Jeigu visos užmačios pavyksta, galima įgūdžius tobulinti toliau. Treniruodamiesi bandykite galinį ratą iškelti vis aukščiau ir taip nuvažiuoti kuo didesnį atstumą. Šio triuko "viršūnė" - prieš pat sustojimą šiek tiek pasukite vairą, ir motociklas nusileis ne tiesiai judėjimo kryptimi, o šonu.
Sunkesni motociklai, kurių darbinis tūris viršija 900 cm3, taip pat gali atlikti šiuos triukus. Visi principai išlieka tie patys, tačiau prieš stabdymą kūno svorį į priekį reikia permesti energingiau. Norint, kad sunkaus motociklo galinis ratas lengviau atitrūktų nuo žemės, o sukibimas su keliu būtų geresnis, patartina sumažinti oro slėgį priekinėje padangoje.
Ekspertai ir triukų meistrai sako, kad gebėjimas sustabdyti motociklą ant priekinio rato yra ne būdas atkreipti j save dėmesį, o vienas iš saugaus važiavimo elementų...


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja temaPranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos
  Tema skraiduolė - svarbiausia forumo tema, kuri nuolat matosi virš naujausių temų.

Statistika

Motomanai: 6.336 Žinučių forume 225.074 578 Narių klube 1.061 Banga.lt laikrodis 19:07 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymaiMotomanai

Moderuoja: rockas, nobodyyy, BangaLT, OTPABA
Statusas: ne narys (Įstoti)
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: (h) Straipsniai...

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai