Žieminis kostiumas-kaip išsirinkti tinkamą

teoriskai dar turetu buti ir lengvesnis

del svorio, tai didziausia problema yra batai. Roksai turi esmini trukuma - sunkus, velniai. Kai nemazai vaikstai ir prisnige sociai, netrukus tai pajunti. Gal kas turi kokiu minciu, nesioja lengvesnius?

Aš nešioju lietuviškus Poliūčio gamybos guminius batus. Papildomai įsidėjau vidpadį iš kitų batų + vilnonės kojinės + kojinės tipo pašiltinimas, kuris parsiduoda kartu su batu = lengva, neperšlampa, šilta, pigu ("Pigiau grybo" parduotuvėj tokie pašiltinti guminiai kainavo gal 19 lt). Ir iki kokių -10 laipsnių nežinau nieko geresnio. Šiaip nešiojau ir prie -15 laipsnių - na ir nieko neatsitiko.

Keista, bet praktika sutampa su teorija. Turiu ir kombinezoną ir dviejų dalių kostiumą, tai žiemą nešioju tik kombinezoną. Dviejų dalių kostiumo pliusas, kad galima vieną striukę nešioti ir rudenį ir pavasarį. Nes jei kombinezoną nusipirksi šiltą žieminį, tai šiltesniu metu jo nepanešiosi. Mano kombinezonas tai "rudeninis", nelabai šiltas. Tai jį nešioju nuo spalio pradžios iki paskutinio ledo. Tik toks skirtumas, kad žiemą po juo storiau prisirengiu.

Mano kombinezonas nekvėpuojantis, o aš mėgstu dar kavos prigerti prieš išvažiuodamas ryte. Tai tikrai būdavo, kad kol nuvažiuoju ir nuklampoju į vietą - spėju suprakaituoti. Tai dabar nesirengiu iškart kombinezono. Mašinoj nesušąlu ir su megztiniu (man važiuoti tik 15 min.), o kombinezoną apsirengiu jau atvažiavęs. Kaip tik būnu tinkamai atvėsęs.

Vat būtent,kad yra kažkokios tai kišenėlės plūdurams įsidėti,bet pats jis nėra neskęstantis ir tokiu būti negali, nes tie kurie tikrai yra neskęstantys būna prikimšti plūdrios medžiagos.O jei ji plūdri,tai patikėk ,kad kvėpuojanti būti negali (fiziką visi mokėmės).
O šiaip tai mūsų prekybininkai p.i.s.a. protą pirkėjams ir nepasako kam iš tikro skirti tie atseit neskęstantys kombezai - jie skirti žvejybai šaltuoju metu laiku iš valties, o kad galima naudoti ir žvejybai nuo ledo,tai jau panašiai kaip su mano slidinėjimo kostiumu.

Aš gal ne taip išsireiškiau - mano slidinėjimo kostiumas yra iš 2 dalių.Taip,kad su nusišikimu kol kas problemų nebuvo Juokiasi

Eilę metų žvejojau su kailiniais ir vatinėm kelnėm - neturėjau jokiu problemų nei dėl suprakaitavimo, nei dėl šalimo. Panorau tapti modernus ir įsigijau neskęstantį. Bet suvalkietiška prigimtis privertė taupyti ir pataupęs nusipirkau truputį per mažą. Lengvas, neperšlampamas, neskęstantis(nors nebandytas), nešalta … lygtai viskas ir gerai, bet kadangi truputį per pažas - nuo ilgesnio sėdėjimo paskausta strėnas. Tai jei kas pirksit - nedarykit šios klaidos.

Na o kaip tie sensacingi iš V.Armalio laidos: neskęsta ir kvėpuoja?
Kataloguose tai gražiai atrodo, ypač tas expert modelis…

Iš viso to,kas yra ant LT, tai Kuusamo bene geriausias kombinezonas. Aš nenoriu piršti savo nuomonės apie tai,kad 2 dalių yra tikrai praktiškesnis daiktas - galų gale gali atsisegti ,jei per karšta yra.O jei kas norite pirkti tikrai gerą daiktą ir tam reikalui galite paleisti 800 - 1000 lt,tai rekomenduočiau pasiieškoti anglų firmos Sundridge kostiumo.

Na, mano kombinezonas atsisega nuo kaklo iki kelnių, netgi yra užtrauktukas iš apačios, kai reikia mažus gamtinius reikalus atlikti… Tad atsisegti galima ir kombinezoną, tik kad nenusiimsi kaip striukės, jei jau labai šilta.

kiek suprantu cia ju puslapis:
http://www.birdstackle.com/index.html

Reiks paduoti juos teisman - nušvilpė paveiksliuką iš mano saito… Piktas

Nu davaj paleisk šią savo mintį į konfą ir gausi atsakymų Baisu - rizikuoji būti užlazdavotas Juokiasi

Kad konfoj kokie nesusipratėliai gali prie žodžių pradėti kabinėtis, tai pilnai tikiu.
Bet aš rimtai manau, kad kombinezonas yra pranašesnis rūbas žieminėje žūklėje. Tačiau jo siauresnė pritaikymo sritis, jis mažiau universalus.
Dar vienas dalykas, kad gal kai kas nesėkmingai nusipirko netinkamo dydžio ar šiaip blogą kombinezoną - ir dabar blogai mano apie visus kombinezonus, nors reiktų kaltinti tik save.

o gal kas gali pasakyti kiek toks, tarkim, 800 Lt kainuojantis daiktas pabrangtu kol atkeliautu pas mane is Anglijos? kiek siuntimo paslaugos ir kiek ~ muitas cia?

paziurejau, siuntimas ~25 Lt, tik neaisku del muito

Kiek esu prisižiūrėjęs kombinezuotų, kurie arba vaikšto išsisegioję juos(dažnas vaizdas Kuršmarėse kur reikia šiek tiek daugiau pavaikščioti) arba prisirengę kaip meškinai (pvz.MB600).O kodėl taip yra? Todėl,kad tie kostiumai šilti būna tik 1-2 sezonus,o po to prasitrina šikna,ir pradeda šlapti.O visi tie neskęstantys aplamai nėra šilti,todėl toks MB600 ir rengiasi po juo dar krūvą rūbų.
Ant rimtesnių g-jų žvejybinių ir turistinių rūbų rašo komforto laipsnius ir kol kas dar neteko matyti geriau kaip -20 laipsnių, o tai teko matyti ant kažkokio tai krūto kanadietiško kombezo kurio kaina apie 450 usd.Taip,kad tikėtis jog už 300-500 lt įsigysi šiltą ir patogų kombinezoną,tai nesąmonė.
Ar pastebėjai kaip žiemą vaikšto VT ?Jis gi pastoviai išsisegiojęs tūsosi, nes ta jo striukė l.šilta .Tačiau ir ta striukė turi vieną minusą - kvėpuojanti medžiaga sudėta tik ant nugaros ir priekio,o rankovėse jos nėra.Ir kai po žvejybos jis nusiima tą striukę,rankovėse būna pilna vandens.

pasirodo, cia tik prekeiviai

VargšelisLiūdnas, gal jam kokį Pythoną paskolinti? Nustebęs

Manau, kad muitas sudarytų apie ar virš 200 lt. Tiksliai gali sužinoti pas MB600.

Niekas nesitiki ilgaamžio stebuklingo daikto už 300 lt. Bet vistiek dabartiniai rūbai už 300 (ar 200) lt yra geresni už mūsų turėtus rūbus žvejybai prieš 10 metų.
O labai norint su laiku prasitrynusią šlampančią šikną galima nebrangiai užlopyti nauju audiniu. Aišku, yra ir kita alternatyva - pirkti tą ant ŽŽ viršelio reklamuojamą Kuusamo kombinezoną, kuriame kaip nurodoma "guminis įklotas po pamušalu apsaugo nuo peršlapimo" (čia ties šikna). Tik va kaina nenurodoma.