Vėlinės ar Hellowynas ?!

Aš už tradicijas Taip gi kai kai nueini į kapines sutemus tai taip gražu, tokia ramybė ateina, tiesiog nerealu

Zmogeliukai, nepainiokit.Halloweenas NERA amerikietiska svente. Jos saknys britanijos salose.Tai keltu palikimas.Vat Liežuvis O moliugai ir persirenginejimai nera siaip sau issdirbinejimai.Beje,tai panasu i musu uzgavenes.Abieju svenciu metu siekiama nubaidyti piktas dvasias.Nes siuo metu laiku atsiveria dury tarp siapusinio ir anapusinio pasauliu.Taigi pradeda klaidzioti ne tik geros dvasios(visokie mire musu teveliai ir seneliai),bet ir pikti padarai TaipO moliugais ir kaukem juos ir nubaidom Baisu Man vienodai patinka ir Halloween’as ir Velines.Galima kuo puikiausiai svesti abi sventes.Nes jos,mano manymu,viena kita graziai papildo.

Ir tas ir tas kam reikia pagal skoni. Iki Hellowyno bukumo lietuviai dar nepriaugo galutinai, nes truputis proto dar yra like (vartojant daug cepelinu ir vedaru ne taip greitai zuva protines lasteles). O is Veliniu (kaip ir betkurios kitos lietuviskos sventes raudojimo dar neisaugo. Dzieve, dieve! Kada mumi nustosim kas antra gyvenimo diena vardyt “vilties ir susikaupimo” diena? Kunigai ir tie net per televizoriu ragina: zmonys, bukit linksmesni (pats girdejau Veliniu diena). Taigi.

As tai is vis galvoju, kad oficialios sventes yra tiems kurie patys nesugeba susikurti tu svenciu, tiems - kuriems zvakute uzdegti ant brangaus zmogaus kapo, reikia spacialiai kazkieno paskirtos datos, nes per savo paselusi gyvenimo ritma, neturi ne kada prisiminti tu isejusiu anapus, nei kada kapu sutvarkyti. Sventes yra tiems - kurie savo tevams, mylimiesiems neatranda laiko ir priezasciu pasakyti, kad juos myli ir padovanoti, kad ir po gelele - ne vasario 14d. o tada, kai paciam tas noras kyla is vidaus. Sventes yra tiems, kas neturi fantazijos jas susikurti patys.

Kažkodėl man atrodo, kad kokia 80% Helloweeno šventėjų neturi ir doro supratimo, kas tai išvis yr. Eilinis tūsas tik, kad moliūgų ir siaubiako butaforijų daug. Visi šventieji ir vėlinės man labiau patinka, geriau jau pasivaikščiosiu po artimiausias kapines, pamastysiu apie išėjusius (tikrai nebūtina grūzintis), pašildysių sielą prie žvakutės ir pasisėmęs optimizmo eisiu namo. AŠ JUK GYVAS!!!

Teigti, kad Helowinas ne svente negalima. Tai svente-tik ne musu. Tai svente tu zmoniu kur susiklosciusios tu saliu tradicijos. Musus tradicijos sios sventes atzvilgiu yra kitokios. todel linkusi svestitai kas budinga mano tautos tradicijoms. man tai susikaupimo svente.

nukąąąąžinau… vėlinės- šiaip nemėgstu, o helouvynas išvis šėėt… Kanda Veee

zinau. TIKRASIS helloweenas turi senas tradicijas ir pries ji as neturiu nieko blogo. bet manau tas senasis helloweenas ir tas dabartinis ispustas amerikonishkas burbulas skiriasi… siaip ar taip esam lietuviai ir turetumem svesti lietuvishkas sventes.

Asmenishkai ash tai griezhtai priesh ta amerikieciu shvente!Blyn juk mes turime savo tradicijas o jie savo tai kodel yra tokiu kurie uzhsigeidzhia pasiimti kazhka svetimo.Ash neitin toleruoju tokius dalykus nes man yra artimeu tai kas sava o ne svetima.

as visiskai pritariu… Geraijeigu jau gyvenam Lietuvoje tai ir sveskime lietuviskas ar bent jau Europietiskas sventes…o sita nesamone atejus is amerikiecxiu visiskai nesiderina prie musu kulturos ir praeities Šypsena mano nuomone, helloween’a pradejo svest tie kuriem dar mazai progu per metus gert Piktas

jei ka tai iki 18a. per velines kapuose degdavo didelius lauzus, po to tai perkele i zvakutes.

Tiesa sakant nei tas, nei tas NekaltasKaip jau daug kas minejo Helowynas - ne musu tradicine svente, todel geriau jos nesisavinti Cha chaO apie Velines galiu tik tiek pasakyti - tai didziausias apsimetinejimas PiktasSita “svente” skirta tam, kad zmoniu neuzgraustu sazine del to, kad jie siaip neprisimena tu, kurie isejo. Mazdaug viena karta metuose patvarkei kapus, uzdegei zvakute ir jau gali save laikyti pareigingu pilietciu su auksta morale? Nesamone Veee Tam, kad toks butum reik isejusius prisiminti ne tam tikra diena ir ne todel kad taip reikia, o todel, kad jauti jog tai yra butina. LaimingasNius cia gal kiek per piktai, bet juk tai tik mano nuomone Cha cha Angelas

as nepripazistu helloweeno. tai amerikonishka shvente, o mes, siaip ar taip - lietuviai. lai jie svencia kaip nori, bet tai dar nereiskia, kad mes turim viska is ju perimti ir juos kopijuoti. juk visdelto turim ir savo tradiciju Taipjie jau norit persirengineti raganom ir pan., juk visdelto mes turim uzgavenes. daug kam juokingai skamba ir sis pavadinimas ir viskas kas su juo susije. o kodel gi? lietuviai sia svente svencia nuo seno ir nebutina jos issizadeti ir isviso juoktis is senuju tradiciju. gal kaikas siais laikais atrodo kvaila, taciau vis delto… Nekaltas bukim labiau patriotais Drovus Angelas

Iš kur jūs ištraukėt, kad Halloween - amerikietiška šventė? Tai senovės keltų šventė, kurios šaknys, drįstu teigit, daug senesnės, nei krikščioniškų vėlinių.

Velines. susitinka gimines…einam i kapines tamsoj… Fainai

**

**

O bažnyčia tai jau lietuviškas dalykas Juokiasi Juokiasi