Vėlinės ar Hellowynas ?!

…su uzgavininem kauke…tik i uzgavenes… !!!Liežuvis

Man labiau prie sirdies zinoma Hellowynas … Taip… Nuostabu, kad Lietuvoje si svente su lyg kiekvienais metais vis dazniau yra svenciama Laimingas … Labai noreciau, kad per sia svente, zmones puostusi kiemus moliugais, kitomis dekoracijomis, o vaikai vaiksciotu po namus ir sakytu “pokstas arba saldainis”… pasvajoti galima, bet grizkime i realybe, t.y. i Lietuva PavargęsO moliugus, man asmeniskai teko keleta kartu skoptuoti… Linksma Girtas

tai va butent, kad is helloweeno burbulas puciamas. apskritai,manes sita svente nezavi ir tiek. kiekvienam savo, kaip sakoma. bet kartais erzina, kai pasisavinamos kitu saliu tradicijos, ritualai ir pan., o savos pamirstamos. kad ir elementariausios velines taps kazkokia moliugu svente, kai vaikai vaikscios issidabien visokiais baisuokliais ir vaikscios po namus. gal ideja ir nieko, bet kazkaip velines man nekelia noro linxmintis tarkim man patinka nuvaziuoti ant savo mociutes kapo, kuri pries kokius metus temire. kazkaip moraliai geriau pasijauciu. gal kvaila ir naivu, taciau aplankau ta vieta, kurioje paskutini karta maciau jos kuna. gal baime palaidoti prisiminimus. net nezinau.

Aš tai išvis nieko nešvenčiu… Nebent Kalėdas.

mhm ,as irgi uz kaledas;] ir siaip nelabai kaip ir pasvesi velines Nekaltas…;]

man asmenishkai velines pirmoj vietoj negu hellowynas Nekaltas

velines. o helouvynas ne musu svente,ir kam ji?gi veliniu gana. uztenka ir filmu paziuret Mirkt

Helloween’as tėra komercinė šventė…ištikrųjų ši šventė turėtų vadintis Samhain…tai senovės keltų šventė…ją švesdavo raganos…o Vėlinės yra mūsų baltų šventė…tai susikaupimo diena, o ne siautimo…

pritariu paskutiniams 2komentarams Gerai

lietuvio sielai visada bus arciau velines… o helowyne nieko bloego nematau, tik lietuviai nemoka jos svesti…

stikse, aciu uz info Gerai

Drįsčiau pastebėti, kad lietuviai iš vis pamiršo kaip reikia švęsti.

as pries halloweena Blogaiverziasi visas popkorninis holivudinis amerikonizmas i musu ir taip jau primirstamas tradicijas. Piktas varykit kur nors i usa ir sveskit. man gerai ir velines. tai ramybes ir susikaupimo metas. o hellowynas visiska to priesingybe. vat

Na kažinau Nekaltasaš manau kad gali suderinti,pvz helloweeną šventėm šeštadienį,o rytoj(pirmadienį) eisiu į kapines žvakučių degti.

man labiau patinka vėlinės, tradicinė šventė ir etc.

Manau abi šventės turi sawo priwalumų ir trūkumų.Aisq per Helloweena warai pasitoosint,klubuose vyksta renginiai ir pan.Krč geria pasitoosint Tūsas O kita diena ramybės Angelas Šiaip labai skaudu ,ypač kai miręs labai artimas žmogus.Nors aš atsigaunu vaikščiodama vėlų wakarą po kapines,kai ant kapų pilna žvakių…Miela… Nekaltas

siemet kazkaip nei to, nei to “nesvenciu”…reiskia nei tas nei tas…gal uzdegsiu bent kokia zvake Kietas Šypsena

o as ir kapinese, ir helovyno nakty buvau, pauliavojau. smagus kicas! kapinese dirbtines gelytes ir plastmasines zvakutes, o helovyno nakty atsibode velniai ir raganos. bet vistiek smagu rasti nuotaikos viskam ir prisitaikyti. rimtai!

nu moliugu neskaptuoju LaimingasO velines taj tokia diena, kai buni visaij ramus…stengiesi buti kartu su savo artimaijs zmonemis kurie iseje anapus…