Ubuntu tema: įspūdžiai, problemos, klausimai

ubuntu for fun isimeciau nesenai ir kiek uzkabliavo Šypsena neveikia man ta kombinacija…gal gali placiau parasyt kaip daryt?

[quote]populiaresni
[/quote]
dar gerai būtų, kad instaliuotųsi …
kažką pripainiojau - nematau nei vienos kad ne su Gnome būtų … šiaip ar taip, nusikrovinėju dar kelias kitokias distras. Labai noriu su red hat, nes ši dar kažkokią perspektyvą turi Gerai
nežinau, kam tinka mano vargšas nuostabus Toshiba Satellite 1100

nu kde windows like dm’as, grazu te ir t.t. 3.x palyginus su 4.x tai avinelis, bandziau nulipinedamas nuo windows’u ant *nix’u susigyvent su jais - suds, finale likau su gnome, prie silpnesiu pc xfce. atsirado kde 4.x, mislijau padarys labiau stable, bet bbs, ir dar prie visato padare totalia anti-userfriendly. jau net e17 smagiau vartojamas.

Ar imanoma instaliuoti win programa (ETA lizingas) i ubuntu?

nelabai patinka man tas oranzinis paryskinimas, rodykle atgal suploninta, ir isjungimo iksas. i win7 pradeda panaseti, nors gal tai gerai tiems kas is windows ka tik ateje

N-tąjį kartą kartoju - Alternate CD…

Radau uzsienio forumuose, jog mano mamke Asus nepriima praktiskai jokiu linux’u. Vat ir mesla nusipirkau Šypsena

Atjaungiau korteliu slaitytuva, nulis emociju, ta pati problema su Cd-rom rodo, Bandysiu dar kart pamegint per usb paleist. Nes jau nebesugalvoju kame bedos. Ir biose isjungiau visus usb ir korteliu skaitytuva, nieko, tas pats

Tie pranešimai, kur tipo neranda cd, susiję su neteisingu įrenginio parinkimu. Ištrauk visokias usb flashkes, išorinius hdd, vienzo - visas nesamones, kurios gali būti primountintos. Tame tarpe ir kortelių skaitytuvas - jam gi per win irgi bene 4 raidės priskiriamos.

Dėl grafinio rėžimo - buvo sakyta, mėgink alternate cd variantą. Nors jau nebe tie laikai, kai dėl framebuferio knisdavo protą instaleris…

Dėja šitą variantą irgi esu išbandęs, nepadėjo. Bandysiu su kortelių skaitytuvu nedraugauti. Gal padės

Ramus patikrinau, cd-romas [Name TSSTcorp CD/DVDW SH-S182M ATA Device ]. Vat mane domina su grafinem fintikliuskom. Skaitytuvas yra integruotas Šypsena Manai skaitytuvas knisa prota? Biose isjungt gal pabandyt?

Aa, nu dabar tai jau aišku (pagaliau). Ko iškart to neužsiminei…

Nene, pas mane irgi visokios sistemos virtualiuose diskuose, tas esmes neturi visiškai.
Esmė tame, kad tie virtualūs diskai padėti į NTFS particiją, o Linux’uose esantis ntfs-3g draivas nebesugeba susitvarkyti padoriai su didelės apimties failais ir pradeda graužti CPU. Tai va taip ir gaunas, virtualkes nesisuka taip sparčiai kaip windows’uose, būna kad visai užlinksta…

Nu plia, nu čia jau nežinau… Sėdžiu su ubuntu, turiu virtualbox, yra 4 virtualkės, 4 virtualūs diskai, kai kurie virš 20GB, .vdi galūnės, tuose virtualiuose diskuose tiek ext3, tiek ntfs particijos. Tu gal ne virtualius diskus mountini į virtualkę, o grynas ntfs particijas?

Smarius idomiai kalbi. Mazdaug tu pasakai veikia greiciau ir tai yra faktas, as parasau, kad galima gincytis ir as turiu argumentuot. As irgi nesakau, kad linux ***** tik nereikia rekt visa gerkle mazdaug linux legalu, nera virusu, malware ir panasiai (yra rootkit’u ir kitokio slamsto ir geras pavyzdys kai screensaveryje buvo rasta malware). O kur tavo taip vadinami argumentai pasakytai frazei “veikia zymiai sparciau”? Ir ka butent turi omenyje sakydamas “kas lieka iš XP kai bandai dar kažką padaryti”? Del letumo tai paprasciausias pavyzdys, GTK+ nu mano akimis zymiai leciau perpiesiamas visas interfeisas, nei kad windows(nekalbu apie compositinta desktopa, bet ten irgi yra problemu, pvz. lango dydzio keitimas “lagina”).

Nu sistema turi nervinančių dalykėlių, man aktoliausias tai TwinView režimas skirtingų rezoliucijų monikams :confused: Dar va toks fokusas, jei paleista XMMS, tai video failai rodomi su raudonos spalvos mirgsėjimu, ta prasme žiuri video ir pastoviai raudona spalva visas ekranas(video ta prasme) blikst da blikst, bandyta su VLC ir Movie Player, tik vakar išrišau problemą…
Ir dar toks va paprastukas, padarius fullscreen tarkim iš Youtube, neisplečiamas vaizdas "Fit in window" režimu, jis lieka mažas "ale" fullscreen mode… Čia irgi taip vyksta tik ant TwinView :confused: (bet čia man atrodo tik Youtube, nes yra svetainių kur viskas norma)
Gaila, bet su dviem monikais dar kaip matau problema yra nemenka.
O gal kas turit sprendimą mano problemikėm? Busiu dėkingas už patarimus…

Tai kas geriau dabar, ar viskas nelegalu, ar bent kažkas legalu? Nereik iškart ieškoti priekabų, paminėjau tai kaip pliusą ir tai nieko nepasako apie mane.

O dėl spartos, kalbu apie tai, su kuo pats susiduriu. Lygink su WinXP ir viskas bus aišku. Apkrauk kompiuterį ir pamatysi, kas lieka iš XP kai bandai dar kažką padaryti. Džiugu, kad Win7 elgiasi šitoj vietoj kur kas geriau ir suteikia komforto.
Jeigu jau prieštarauji, tai argumentuok. Aš kalbu iš to, ką pats matau, o matau tikrai daug ir žiūriu ne tik iš protingo naudotojo pusės, bet ir iš kvailo.
Pas mane taip pat Windows sukosi kuo puikiausiai, nes buvo nuolat prižiūrimi ir nebuvo leidžiama savivaliaut kam papuola, bet imkim plačiąją visuomenę ir situacija bus kitokia.

Nesakau, kad Linux yra ideali, o Windows - šlamštas, abi turi savų pliusų ir minusų.

nenaudoju vbox’o realiai… nera jokiu I/O paravirtualizavimo galimybiu? Nežinau tai kokio velnio naudoti vbox’a tada… pilna gi hypervisoriu kurie tai palaiko.

o tai ka paravirtualizuoja VBox’o “Guest Additions” kurias instaliuoji viduj guest’o?

Tiesa mes cia jau krypstam nuo Ubuntu temos i Virtualizacijos tema. As ne pries, tai mano darbo sritis, bet cia gaunasi OT Šypsena

Xen yra totalus … Cha cha Dirbau su zmonem kurie xen kure. Xen tai totalus spaghetti bliudas, kur dabar nieko sutvarkyti nebeimanoma. Šypsena jie tai rase dar nesuprasdami ka kaip padaryti, ir kai pabaige gavosi toks persipynes ‘kazkas’ Šypsena

kas dar blogiau, visus konceptus bei technologijas jie turejo igrusti savo ‘custom made’ nes tai kaip jie parase hypervisoriu jokias 3rd party technologijas integruoti pasidare neimanoma. Ta pati VirtI/O tarkim… Va dirbau su Rusty (kuris sukure virtio) - visa intencija buvo padaryti kazkokia lightweight paravirtualicazijos technologija kuria butu galima integruoti i daugeli hypervisoriu (ne tik Rusty sukurta LGuest) ir paversti siokiu tokiu ‘standartu’, ir jam tai puikiai pavyko.

Dxl beje tavo zinios matyt senos virtualizacijos srityje Šypsena paravirtualizacija greitesne nei tragiskai leta emulacija. Bet pasidomek dalykais kaip SRIOV arba MRIOV ir panasiom ‘naujovem’. Va ten tai bus greiciai ‘native’, nes realiai viska uz mus padarys hardware… faktas jog greiciausia - virtualizacijos layerio palaikymas gelezyje. Ar tai atminties, network, disk ar dar kas. Paravirtualizacija nuo pat pradziu buvo suvokiama kaip pereinamasis dalykas kad kiek pagreitinti hypervisorius nuo ju tragiskos bukles full emuliaciojoj, kol atshlifuosim metodus kaip SRIOV. Taip kad is dalies tu teisus, paravirtualizuoti guest’ai zinoma greitesni uz full emulated. Vien del to jog full emulated yra toks letas. Šypsena

hehe nice… a phenomas turi hardware virtualization support? niekada su jais nedirbau, visad su sparc’ais ir veliau Power’iais knisaus.