Kambariniai augalai. Ką auginate?

Šiuo metu aš asmeniškai auginu du mandarinų medelius ir kaktusą.Neseniai mama dar atnešė vieną gėlę į mano kambarį,tik nežinau jos pavadinimo…Aišku,pas mus namie yra daug augalų,bet šiuo metu negalėčiau jų išvardinti Šypsena

Pas mane auga alijosius; Kaktusiukai įvairus ant palanges ant kiekvienos po kelis;Taip vadinamas “kristaus medis” as pavadinimo nezinojau bet forume kazkas(atleiskit neatsimenu vardo)parašė kad tai euphorbia; Storalapis-“laimės medelis”; Citrinmedis (pas mane irgi blogai auga) ; Fikusas- tm.raudonas; “Jeronimas”-liaudiskas pavadinimas tikro nezinau labai tinkamas miegamuosiuose del savo kvapo; Kiniska rozė bet girdejau kad jinai kambaruose visai netinkama auginti nelaime atnesa beto beveik kasmet ją pas mane uzpuola amarai,tai sakiau šymet nenesiu i kambari jinai pas mane dar šiltnamį ;Chlorofitas virtuvėje auginu, sugeria duju kvapa taip skaiciau o kaip is tikruju nezinau; Zygokaktusas - dar vadinamas “kaledu medeliu” visada pražysta ant kaledų ir “Senbernis”- irgi liaudiskas pavadinimas; Kalankė keli vazonėliai.Poto dar mama susineša is lauko ant ziemos kalijas , amarelius , springes, ir dar keletą vazonų kuriu nezinom pavadinimu,šiaip žiema buna pilni kambariai augalų ,ir vis kiekvienais metais dar pasidaugina nors visą žiema kalbam kad jau kitą rudenį tikrai būtinai mažysim augalų
Šypsena

Jeronimas - tai viena is pelargonijų rūšių, berods, taip ir vadinama “kvapioji pelargonija”, jei tik nepainiojuŠypsena Dėl kvapo tai labai individualus dalykas. Man tai baisiai nepatinka, turbūt niekada tokio augalo neauginsiu… Bet sako, kad tai sveika kvėpavimo takams, be to, galima šitą gėlę naudoti ir kaip vaistažolę nuo visokių kosulių.
Senbernis - tikriausiai kalba eina apie “barščialapę begoniją”. Stambūs lapai, panašios formos, kaip klevo, su ryškiom gyslom, truputį asimetriški, lapų kotai vietomis apaugę raudonais šereliais, ar ne? Turiu labai panašią begoniją, tik miniatiūrinę. Forma lygiai tokia pati, tik žymiai mažesnis augalas, o patys lapai tamsiai raudoni.

Fainiausi augalai,ane?Tik man baisiai nepatinka juos persodinet,bunu visa spygliuotaCha chaCha cha

Odinės pirštinės padės persodinti kaktususŠypsena

Arba kai persudineji kaktusa, tai apimk ji su popierine juostele, islanksyta is laikrascio ar rasomojo popieriaus Taip

Senbernis - tai tubut ta pati aprasymas labai tinka,o jeronimas - tai pabandysiu aprasyti lapas primena trikampi galima sakyti susideda is triju lapuku, krastai karpyti su ryskiom gyslom pats lapas minkstas iš abieju pusiu pasidenges šereliais , žydi smulkiais rausvais ziedukais.
Ir dar norejau paklausti kaip pas augalu žinovus kaip atrodo SNAPUTIS,as apie ji radau kazkokiam zurnale ir jis man pasirode labai teigiamas augalas,įdomu kaip jis atrodo ar labai reiklus. Šypsena

Aš auginu pachipodijų, draceną, marantą, difenbachiją, karpažolę, kažkokį kaktusą, spatifilį ir krotoną. Pastebėjau vieną dalyką - pas mane geriausiai auga visokie nuodingi ir spygliuotiCha cha augalas turbūt turi būti panašus į šeimininką Cha chaCha chaCha cha

Snaputis(geranium).Labai veshli ir tanki lapija ir ivairiaspalviai ziedai-nuo ryskiu iki pasteliniu atspalviu.Ziedai penkialapiai,lapai giliai karpyti.Tai augalas tinkantis auginti tiek medziu paunksmeje,tiek alpinariumuose(priklauso nuo rusies).Prieziura nera sudetinga,nes tai neinoringi augalai.Labiau kerotis linkusias rushis reiketu po perzydejimo nutrumpinti iki zemes.Augalas greit vel atzelia ir daznai speja dar syki prazysti.Zydejimo laikas taip pat ivairus ir priklauso nuo rusies:pradedant V men.ir baigiant IX men.(dazniausiai VI-VII men.)Visu rusiu snapuciai dauginami kero dalimis nuo geguzes iki rugpjucio men.Del dirvos reiktu atskirai dometis,kadangi vieni megsta puria,dregna priemolio dirva ir dalini uzpavesinima,o kiti,kaip minejau tinkantis alpinariumams ir jiems patinka sauleta vieta,bei laidi priemolio kurioje apstu smelio ir zvyro,nelabai laidi dirva.
O del ishvaizdos,manau tikrai esi macius pievini snaputi(geranium pratense) musu pievose (sv.melsvi) Šypsena Per paieska ivesk geranium ir tikrai rasi sio augalo foto Mirkt

Dekui Daivai D. ir BaksMell uz patarimus del kaktusu persodinimoŠypsenaMan kazkodel ir nedaeidavo,tai plikom rankom kankindavausiŠypsena

Nera uz ka Mirkt

Tai irgi pelargonija, arba as ir vel kazka painiojuCha cha

Daiva,taip,tai ir palergonija Šypsena Bet palergonija juk dazniau vadinama kaip palergonium,o snaputis kaip lauko augalas geranium…tai kaip cia tixliau daba galvoju…ar geranium ir palergonium viena ir tas pat?? hm…Šypsena

Na, rusu kalba pelargonija - geran’. Speju, kad tas patsŠypsena

Pasiėmiau šiandien ryte gėlių knygą ir susirašiau ant lapuko:
Bilbergija
Spatifilis
Kalija x2
Chlorofitas
Storalapis
Dizigoteka
Dracena x2
Karpažolė
Skindapas x2
Fikusas x4
Filodendras
Sensevjeras x2
Juka
Adijantas
Davalija
Amarilis x2
Įvairūs kaktusai x12
Ir dar be pavadinimo vienas, liaudiškai kažkur girdėjau vadinant pinigų medžiu.

Nu va taip mano sodas namie atrodo Taip

O musu pinigu pernykstis medis kad suvesejo. Net grazu ziureti.TaipLaimingas

Auginu rozes GėlėGėlėGėlė

Jericho rožę… - mylimiausias augalas. TOBULYBĖ.
Dar turiu dovanotą kaktusą…jeigu jis išgyvens žiemą…

Uj, pas mane namie irgi veisiasi daug zalumynu… Flirtas

Tik va, gal kas zinot… Mama kadaise parnese augaliuka toki miela, tik niekaip niekas jo pavadinimo nezino Užsispyręs

BRUOZAI tokie:
mazdaug kaip kokia lietuviska palme, nes lapai kaip pomidoro, uzauga iki 40-50 cm, kasmet pavasari isdygsta, o rudenio pabaigoj nuvysta ir per ziema lieka zemej tik svoguniukas… Kotukas tamsiai zalias su beveik baltu (sviesiu, gelsvu) marginimu, lapai tik ant koto virsuje ishsisakojusiu shakeliu…
Gaila nuotraukos neturiu, dabar vazone tik svoguniukas, tai negaliu nufotografuot… Nežinau bet gal kas kazka panasaus turit, butu miela suzinot bent pavadinima Drovus

na as auginu 18 skirtingu rusiu kaktusu, viena juka, dracena, storlapi, ,kaledine gele, nesenai atsirado dar ir bonsai medelis (kuri gavom dovanu), todel nezinau kiek laiko isgyvens, nes tokiems augalams auginti reikia tureti ne tik sodininko zinias bet ir menininko gyslele Šypsena