DUK - Žaidimų kompiuteris - Kas? Kaip? Kodėl?

atveze vakar vaira, ta proga 2h tik miegoti nuejau Cha cha

Net nesitikejau, kad toks skirtumas gali buti, todel ir kaina tokia, nes ner konkurentu, o tie visi paprasti kad ir xbox vairai visa galva zemiau. Net idomu pasidare, ka tuomet Fanatec sugeba.

Ant forzos viskas gerai, galima "istraukti", valdosi, ir nustatymu as nelabai keiciau.

Dar laukdamas vairo parsisiunciau asseto corsa, pabandziau su gamepadu, nelabai supratau kuom ten ji taip vertina (nei ten grafika super, vairuojasi irgi belekaip), bet kaip pasileidau su vairu… iki 2h. Blogumas tik tas, kad per vaira nesijaucia kada priekis pradeda slysti, o toliau, tai tikrai ispudis geras.
Vienu zodziu kuriam laikui nusavintas bus nuo vaiku Cha cha

vienu zodziu, paziejau 3700x maziau energijos eda nei tavo 7700k Cha cha
intelis moka pristabdyti proca nenumesdamas dazniu. Apkrova pradeda sokineti. Bet jo, tam tikra temp turi pasiekti, kad prasidetu nesamones

Ne tikrai nemeta. Buvau prime paleidęs, stebėjau kaip kepa, stabiliai visi cores ant 4,5ghz, o laipsnių tada 92C buvoCha cha Man atrodo meta 100C pasiekus. Žaidžiant niekada nesilaiko ta pati temp. spaikai nebent būna iki 82-86. Čia turbūt priklauso kada žaidimas avx naudoja, tada turbūt užkyla trumpam. Nes average turbūt būna koks 75 ant cpu intensive žaidimų.

jo, 4000 serija turetu veikt. bet velgi, siulau siektiek luktert.
3700x single thread nasumas galingesnis nei tavo 7700k Mirkt
3700x boostins iki 4.4-4.5ghz. tavo 7700k teoriskai veikia ant 4.5ghz, bet praktikoje su tavo temperaturu svyravimais manau, jis numeta ta dazni zemyn.
Net ir 9900k tuo paciu dazniu kaip 3700x yra letesnis vieno branduolio naudojime. Tai tavo 7700k bus dar letesnis

Šiaip dėl kelių priežasčių.
Noriu geresnio single core performance.
Noriu daugiau branduolių, nes matau, kad žaidimai vis dažniau išnaudoja daugiau ir 4/8 kai kur jau pritrūksta.
Noriu tiesiog kažko naujo, man patinka ties PC pasikrapštyt, kažką naujo nusipirkt, tik neturiu tiek pinigų, kad galėčiau viską kas naujausia pirkt, tai kai galiu vis ką nors dasiperku nors ir kažkaip nedega dėl poreikio.

3700x būtų 7700k spartos kas liečia single core. x570 motinos brangios kiek pamenu, nebent dabar atpigo, kai paskutinį kartą žiūrėjau, tai ten po 400€ buvo.

O čia 100% kad ryzen 4000 veiks ant jų? Nes tokiu atveju pardavus tą 3700x ir pasiėmus 4700x tai ten turbūt nebrangus upgrade gautusi, tai nebaisu būtų ryzen 3000 pirkt. Intel iš 10700k į 11700k tai būtų vėl koks 700€Cha cha

Pasiknisiu dar gūglėj paieškosiu 3440x1440 testų. Norėtusi, kad žaidimai ant 80-100fps suktusi neskaitant visiškai neoptimizuotų aišku. Aišku gsync yra gėris, dabar 50fps atrodo kaip anksčiau 60(kas anksčiau labai nervindavo jei šokinėdavo tarp 50-60, kažkokių action negalėjau žaist, dabar nessijaučia, kad ten kaitaliojasi), tai fps šokinėjimas praktiškai nesijaučia, bet vistiek yra skirtumas tarp stable 120fps kokiam CSGO ir monster hunter 50-60fps. Dabar nelabai žinau ar cpu ar gpu bottleneckina(nu yra žaidimų kur 100% 7700k bottleneck). Žinau tik kad visokie iš vis seni inteliai jau neveža naujų žaidimų, nu ten 4770k, 6600k ir pan.

MSFS turbūt norėsis pažaist, jei steame išleis planuoju į jį nemažai investuot. Jei ne steame net nežinau bet galiu irgi susiviliot. Dabartinis mano PC jį paveža ant 30-40fps. Max settingų neveža, trūksta vram tai 20fps ir stutter nes 9-10GB reikia. Max ram usage buvau užfiksavęs 28GBJuokiasiKvankt? cyberpunk atidėjo gaila, neaišku kaip ten ham su cpu bus.

Aj beje o kiek ghz yra realu turėt su 3700/3800/3900 nelendant į water cooling teritoriją? Nes nu kas dar blogai tai aš žinau kad tas 10700k pas mane veiktų ant kokių 4,8ghz max net ir su geresniu air coolingu.

Kushliau, jei tu mastai inteli imt su nauja motina, tai naxer. Jau tada geriau pasiimk 3700x, kuris vos 65W naudoja ir padoresne x570 motina, ir ramia galva naudok. Motina palaikys 4000 serija, sekanti jau neaisku.
Del ko galvoji apie upgrade? tikrai ne del daznio proco ar elektros sanaudu. Pats matai, kad zaidimai jau vis daugiau ir daugiau branduoliu praso. 8 branduoliu pocas bus per akis dar ilgam. Per daug svaigsti del tu FPS ant popieriaus. Tik visiski idiotai perka 9900K, nes jis tik ant popieriaus spartesnis yra. Kai pradedi naudoti pats jokio skirtumo vapse nera. Juolab su tavo video korta. Ateityje zaidimai dar daugiau branduoliu reikalaus. Vienu zodziu, tau buvo daug kartu issaiskinta apie tuos niuansus Cha cha
Jei bijai, kad ryzen 4000 serija eis su dead end motina, tai el ner reikalo spangt, nes AMD visi procai dabar 10ciai metu i prie pagaminti yra su visais tais branduoliais. Siuo metu ju visu nereikia, bet su kiekvienais metai vis pora branduoliu prisideda. Tuoj developeriai susipras, kad AI gali pakoduoti laisviau, isnaudojant visus tuos branduolius tai vel bus suolis reikalavimuose.
kaip minejau Steam’e palauk pakol Intelis savo suda isleis, tuo laikotarpiu jau ir AMD nuleakins kanors, tada ir nuspresi. Upgrade’as nuo tavo 7700k i ryzen 3700x butu labai vertas, nekalbu as jau apie 4000 serija ten vapse bus kosmosas palyginus su tavo senuku.
4000 serija nusimato rugpjuti, rugseji

Tai tam laiko reikia. Pažėkit lietuvoj vis dar sovietinis mentalitetas vyraujaCha cha Tai jei AMD ir toliau gerai varys, tai viskas apsivers po biški. Aš tik noriu 9900k spartos ir 8/16 branduolių iš AMD už 400€Cha cha

10700k spėju bus ten vėl kaip sakoma beating the dead horse ir spaus iš senos architektūros ką galės?

Nors dabar su šituo moniku, man tas cpu jau px kažkaip, GPU svarbiauJuokiasi Galim totalizatorių daryt kiek RTX3070 kainuos. Aš spėju, kad 750€Juokiasi

pažįstu neakivaizdžiai vieną tokį iš technews… Berods kaip tik pernai pirko tą už nesveikus 1999…
Bet tam filmuke man labiausiai patiko ne pats palyginimas o įžanga Mirkt

Nu tai kas jiem yra dadėt dar po kelis branduolius ir vėl perleist tą pačią seriją. Išleis sekantį i9/i7, kaina bus turbūt iš vis 650€.

Gal ne visai į temą. Šiaip…
Įdomu, kuo atsakys mėlynieji Šypsena
https://wccftech.com/amd-ryzen-3000-and-intel-9th-gen-core-cpu-market-
share-report-august-2019/

gal kas is kolegu VR naudoja? Atsimenu pries kelis metus GameOn zaidziau toki paprasta zaidima kur reikia tiesiog imesti kamuoliuka tokioj ale futuristinej aplinkoj , imeti pereini i kita lygi… Gal kas pavadinima zinot? Bandziau googlint bet Liūdnas

https://youtu.be/pcGWIJW3iNU?t=3

Nu va ir palygino ant 37 zaidimu Taip

Taip šitie ryzenai yra superiniai cpu bendrai žiūrint, bet kas liečia gemingą intel vistiek, kad ir nestipriai pirmauja. Jie greit išleis vėl tuos pačius cpu jau kelintą kartą, dadės branduolių ir vėl sėdės pirmi. AMD reikia kažkaip jei jau išleidžia atsaką vėliau už intelį išleist kažką kas darytų ntelį per visus galus.
Dėl gpu aš tikrai nesiginčijų. Jei anksčiauu nebent low tier gpu galėjo pasiūlyt, tai dabar normalią ir mid tier turi.

VA liga atrodo tas color gradient. Nu visi panel tipai turi trūkumų. Cha cha
Realiai - ant hi rez žaidimų kažin ar labai tas jausis. Bet ant žemesnės rez filmų matysis tokie bjaurūs “plėmai” kur maišosi juoda/pilka.
Man glow nuo pirmos dienos akis bado. Kai spalvos ryškios, tai vaizdas super. Bet tamsios scenos tikrai ne kažką.
Gal palauk iki kitos savaitės pabaigos. Jeigu gausiu savo monitorių - papasakosiu kaip lyginasi jis su tuo PLS Samsungu. Šypsena
O tai ko ant TV racing neloši? Nėr kur vairo prisukt? Cha cha

Aš galvoju 27" 1440P apie ~500Eur.
Tai manau VA bus.

Nu aš tik žiūrinėju dabar, pirksiu dar negreit. Dabar PLS, tai man nepalyginamai geriau už TN. Žaidimam TN niekada nebepirkčiau. Bet IPS/PLS monikai ~1000€, tai kažkaip daugoka. O VA ir už 400€ yra.

Samsungo PLS glow tai užmušantis.
Pasiskaičiau, kad VA turi geresnį contrast ratio už IPS. Tai tamsoj žiūrint filmus ar žaidžiant turėtų būti geriau už IPS/PLS.
Reiks dar pasiskaitinėt. Renkuosi ir aš.

daug kas sako kad tas VA yra visai neblogai. Bet ko gero geriausia būtų realiai pamatyti ir sulyginti, kad po to nagų nesigraužt.

Devai pranešė, kad xplane 11 jau užsibootina iki main screen ant vulkanCha chaGerai jaučiu dar ilgai jie ten krušis

7Zip (32MB Zodynas):
1 branduolys:
5930k@4ghz - Compress - 5057KB/s; Decompress - 75061KB/s
2700X@~4ghz - Compress - 5137KB/s; Decompress - 84705KB/s

12 branduoliu:
5930k@4ghz - Compress - 37408KB/s; Decompress - 510474KB/s
2700X@4ghz - Compress - 46869KB/s; Decompress - 737245KB/s

16 branduoliu:
5930k@4ghz - Compress - 38734KB/s; Decompress - 506276KB/s
2700X@4ghz - Compress - 47214KB/s; Decompress - 918698KB/s

Niekur niekas ju nelygino per daug, tai galvojau prasuksiu, kas po ranka.

Haswell su 3000Mhz DDR4 (15-15-15-35 2T)
Ryzen su 3466Mhz DDR4 (14-14-14-30 1T)