Anuitetas ar linijinis???

pas mane taip pat linijinis. ir su dalies ar visos paskolos ankstesniu grazinimu - jokiu problemu - tik isankstinis perspejimas, jie nusiskaito suma, perskaiciuoja ir atsiuncia nauja mokejimo grafika. Žvaigždė

Nord’e nėra

na taip nieko ir nesupratau… tai kuriuo budu as sumokesiu maziau pinigeliu, jei terminas vienodas ir suma vienoda???

linijiniu Šypsena

Palukanu maziau sumokesi linijiniu

Nu tai as is Nordo gi ir pasiemusi paskola… Sake jie apie 10 proc… Hm… Reikes tada pasiaiskinti… Tu 100% tikra, kad taip?

O kokios tos problemos ? Tiesą sakant aš nepagaunu anuiteto esmės apart mažesnės įmokos pirmaisiais metais…

Reikėtų pasitikslinti, bet man rodos jog mano sutartyje nurodyti 2 ar 3 %. Tiesa, paskola ne norduose.

Taip

Linijiniu geriau…

Neklaidink liaudies, jeigu nežinai tai neburk Ne. Gal čia per griežtai Cha cha. Tai va, sutarties sąlygos yra vienodos ir visiškai nepriklauso nuo palūkanų mokėjimo būdo. Paprastai bankų sutartys yra sudaromos iš dviejų dalių: bendrosios ir specialiosios. Bendrojoje aprašomos visos standartinės sąlygos, baudos, išankstinio grąžinimo sąlygos, mokėjimo sąlygos ir t.t., gi spec. dalyje, jau konkrečiam kredito gavėjui skirtos sąlygos. Pvz anuitetas ar linijinis. Turbūt supratai ką norėjau paskyt Laimingas. Linijiniu palūkanų sumokėsite mažiau, nei anuitetu, tik linijiniu įmokos išeina gerokai didesnės todėl gali tekt rinktis šį būdą. Vienu žodžiu jeigu kas neaišku rašykit, galiu padėt, esu šios srities šioks toks žinovas Labas

O tai sutarties specialioji dalis nėra gabalas sutarties ? Tada pats į burtininką panašus. Cha cha Ar keičiama bendroji, ar specialioji sutarties dalis - jokio skirtumo, nes bet kuriuo atveju keičiama sutartis, o už pakeitimą mokami pinigai. Paėmęs anuitetu ir norėdamas anksčiau laiko grąžinti $ ir tuo pačiu mažinti mėnesinę įmoką arba paskolos laikotarpį, tą sutarties dalį turėsi keisti. Gi prieš kokias 6 savaites perėjau tas visas nesamones, kalbėjau ne su vienu banku, tad šiokiu tokiu specu galiu vadintis ir aš. Cha cha Pabandyk pats banke paklausti, kaip anksčiau grąžinta suma įtakos kito mėnesio įmoką arba visą mokėjimo laikotarpį. Linijiniu metodu tu kitą mėnesį jau mokėsi mažiau. Apie linijinį viskas, jį pamirštam. O anuitetu tokiu atveju kažkurį laiką mokėsi tik palūkanas, negrąžindamas paskolos. Bet dėl to nei teoriškai, nei praktiškai nesumažės nei mėnesio įmoka, nei grąžinimo laikotarpis. Pvz. Paskola paimta 10 metų. Tegu mėnesio įmoką sudaro 500 Lt paskolos grąžinimas ir 400 Lt palūkanos už paskolą. T.y. viso 900 Lt per mėnesį. Susitaupius 2000 Lt ir juos įmokėjus kaip anksčiau grąžinamus, sekančio mėnesio įmoka bus 400 Lt iš viso. Tokios pačios įmokos bus dar tris mėnesius (4 * 500), t.y. jais bus padengtas paskolos grąžinimas, o palūkanos bus mokamos vistiek. Praėjus tiems 4 mėnesiams vėl teks mokėti 900 Lt, o paskolos laikas dėl to nei kiek nesutrumpės. Tas pats bus ir su paskolos suma. Jei norėsi pvz. laikotarpio sutrumpinimo, tai turėsi eiti į banką beigi prašyti, kad iš 10 metų padarytų 9 metus ir 6 mėnesius. Čia jau bus sutarties pakeitimas. Tokiu atveju sumokėsi 2000 Lt už tuos 4 atmestus mėnesius ir sutarties pakeitimo mokestį, kuris bus dar apie kokius 200 Lt. Tik keisdamas sutartį, tu realiai pajusi anksčiau grąžinamo kredito pakeitimus. Anuitetas yra tiems, kurie nesiruošia kredito grąžinti anksčiau. Tuomet taip, jei svarbu mažesnė įmoka, jis naudingas. Tuo tarpu linijiniu metodu visų šių nesamonių nebūna.

Klausyk kokiam banke Tu buvai ir kas Tave konsultavo? Žmogau, jeigu grąžini dalį kredito anksčiau laiko tai kredito laikotarpis NĖRA trumpinamas, o yra perskaičiuojamas mokėjimo grafikas. Ir nėra skirtumo ar tai linijinis ar anuitetų. Ir jeigu sutartyje numatytas grąžinimas anksčiau laiko jokio skirtumo anuitetas ar linijinis pasikeis, įmokos, t.y. jos sumažės. Nuo tos dienos, kai grąžinsi bus perskaičiuojamas grafikas, t.y. bus perskaičiuojamas nuo kredito likučio ir nematau čia ryšio su palūkanų mokėjimo metodu. Žinau, kad kai kurie bankai žaidžia ant tokių paslėptų mokesčių, duoda mažą maržą, o paskui kai nori ką nors keisti prigalvoja visokių lievų sąlygų. Ar tik nebūsi ant tokio užšokęs Cha cha Ir dar dėl žinovo, matai aš esu tas kuris banke konsultuoja tokius kaip Tu Juokiasi, apie visus bankus negaliu pasakyti, bet maniškiame tokių nesamonių nėra Mirkt

Na matai, nebuvau absoliučiai visuose bankuose, kituose tos sąlygos, žinoma, gali skirtis, gal ir pataikiau ant tų su slaptais mokesčiais. Ir mokėjimo grafiko trumpinimas pasirinktas tik šiaip, kaip ne visai vykęs pavyzdys. Laimingas Bet kai išgirdau apie tokį dalyką, kad anuitetu įmokant anksčiau atsiranda papildomi mokesčiai, tai kažkaip nesusižavėjau tuo. Iš kokio banko pats būsi ?

Pasakysiu Tau paslaptį, pagal ES taisykles bankas negali imti mokesčio už prieš laiką grąžinamą kreditą ar jo dalį jeigu grąžinama palūkanų keitimo dieną Šypsena Jeigu turi laiko ir noro gali p… tą banką, bet gal tik neužsiminė apie tokią galimybę. Jeigu esi šioks toks žinovas, tai žinai, kad palūkanos gali būti keičiamos kas 3,6 ar 12 mėn. jei nesirenki pastovių, taigi ir už grąžinimą atitnkamais laikotrpiais bankas negali imti mokesčių.

Na tą paslaptį žinojau. Cha cha Bet kaip suprantu, tai bankas šioje vietoje bando sužaisti būtent už mokesčio ėmimą ne už anksčiau grąžintus pinigus, o už sutarties keitimą. Tiesiog bando tą mokestį perkelti kitur…

nu vyriokai, nesibarkit Šypsenatai vistik supratau, kad linijiniu budu, jei as nekeisiu jokios sutarties ir pan. as sutaupysiu pinigeliu Šypsena tiekos ir norejau suzinot. Taigi VB issireikalavau 1.5% o siandien kalbu su “favorite” Nordea sako duos 1.3%. Na kogero reiks imt ten kur maziau Šypsena

Na gal tavo sutarty yra kokių spec. apribojimų, pas mane jų nėra

Tranzai, su visa pagarba tamstai, bet Vaidukis deja yra teisus ŠypsenaMes pasieme anuiteta, bet pagal sutarties salygas nera jokiu apribojimu suma grazinti anksciau laiko, o ar anuitetas, ar linijinis, jei tik noresi grazinti anksciau, vis tiek reikes keisti sutarti Šypsena Bankai nepraleis momento pasiimti keleta simtuku uz sutarties keitima, jei jau negali uz anksciau laiko grazinta suma Šypsena

Aš dėl to jau nei kiek nesiginčiju. Jis yra kažkurio banko atstovas, jis žino savo banko teikiamas paslaugas. Aš girdėjau tai ką girdėjau ir čia aprašiau. Spėju, kad girdėjau visai kitame banke, nei dirba Vaidukis. Cha cha

O kam gi sutartį keisti reikės ? Grafikas nėra sutarties dalis. Bent jau linijiniu metodu. Dėl anuiteto nesu tikras. Laimingas Kiek žinau, mano atveju sutartis tikrai nesikeis. Pats pasiėmęs linijiniu.