Viskas apie Buitinę techniką. iki 2010 05 03

Viskas apie Buitinę techniką. iki 2010 05 03

Nežinau ar buvo čia indėta kur, ale tikrai nebloga info:

Visų pirma to, kad tas didelis ryškus skaičius, kuris reklamoje garsiai skelbia, jog buities prietaiso garantija yra 5 ar net 8 metai, iš tiesų visai negarantuoja, kad būtent tiek laiko jūsų technika bus prižiūrima ir remontuojama visiškai nemokamai.

Pavyzdžiu gali būti skalbyklės ir šaldytuvai, neseniai į Lietuvą atėję su skambiu šūkiu "Ilgam" - BEKO. Prieš Kalėdas savo reklamose BEKO garsiai skelbia, kad visai jų buitinei technikai suteikiama net 8 metų garantija. Tai visai suprantama. Juk kol vartotojai dar neišmoko pasitikėti Turkijoje pagaminta technika, pirkėjui tiesiog būtina pasiūlyti ką nors daugiau, nei tiesiog mažą kainą. O aštuonerių metų garantija skamba išties įspūdingai. Tačiau pasirodo, kad įžymioji aštuonerių metų BEKO garantija susideda iš dviejų dalių - 2 metų garantijos ir 6 metų tęstinio aptarnavimo, kai nemokamai tiekiamos tik detalės, o už transportą ir meistro darbą tenka sumokėti. Meistrai, taisydami tokius "garantinius" prietaisus, darbų kainą dažniausiai skaičiuoja pagal valandinius įkainius, kurie garantinėje sutartyje nėra nurodyti. Tad kiek gali kainuoti už 800 Lt nusipirktos skalbyklės garantinis remontas? Kelias dešimtis, o gal net kelis šimtus litų?

Panašiai elgiasi ir SAMSUNG. Jo buitinės technikos garantiniame lape be visa ko teigiama, kad bendrovė savo buities technikai "oficialiai nustato 7 metų naudojimo laiką", tačiau garantiją suteikia žymiai mažesnę - vos 36 mėnesius. Be to, šalia tų 36 mėnesių puikuojasi nieko gera nežadanti žvaigždutė. Gerokai pasiknisę dokumentacijoje randame jos reikšmę - pasirodo iš tų 36 mėnesių tikros garantijos yra vos metai, o likę - tai tik "terminas techninei priežiūrai". Kas tai per "terminas" ir ką jis reiškia, nesugeba paaiškinti netgi prekybos centrų darbuotojai.
Panašiais reklaminiais triukais potencialių lengvatikių pirkėjų ieško ir kiti žinomi buitinės technikos gamintojai, tokie kaip LG ir Snaigė. Trečioje vietoje pagal deklaruojamą garantijos laikotarpį įsitvirtino senas Lietuvos moterų numylėtinis buitinės technikos gamintojas ARDO. Nežinia, ar tai dėl to, kad ši technika gaminama Italijoje, ar dėl tų seksualių vyrukų, kurie anot reklamos gyvena kiekvienoje skalbimo mašinoje, ARDO savo vartotojams suteikia 4 metų "kokybės garantijos terminą, per kurį garantuojamas nemokamas sugedusių detalių keitimas". Garantiniame talone yra patikslinta, kad buitinei technikai suteikiama 2 metų pilna garantija, o 2 metus - nemokamos detalės ir nemokamas meistro darbas. Atkeipkite dėmesį į esminį skirtumą - ARDO garantuoja, kad visu garantiniu laikotarpiu - ketverius metus - jums nieko nekainuos nei detalės, nei meistro darbas.
Analizuojant buitinės technikos garantinio aptarnavimo sutartis aiškėja visų buitinės technikos gamintojų ir pardavėjų nenoras keisti sugedusius prietaisus į tinkamus naudoti. Šis užsispyrimas gerokai kertasi su Lietuvos Respublikos Vartotojų teisių gynimo įstatymu, kuriame aiškiai parašyta, kad "…vartotojas turi teisę savo pasirinkimu reikalauti, kad … netinkamos kokybės prekė būtų pakeista kita tinkamos kokybės preke". Svarbu atkreipti dėmesį, kad teisę pasirinkti, ar sugedusią techniką taisyti, ar pakeisti, įstatymas suteikia vartotojui. Tačiau pavyzdžiui "Elektrolux" savo garantinio aptarnavimo sutartyje įsipareigoja prietaisą pakeisti "tik "Elektrolux" sprendimu po 3 remontų kai paaiškėja, kad prietaiso suremontuoti neįmanoma". Jei ant tokios sutarties pasirašėte, užmirškite įstatymo jums suteiktas teises. Jei savo teisių atsisakyti nenorite, galite likti be buitinės technikos, nes panašius teiginius į savo garantinio aptarnavimo sutartis yra įsirašę kone visi buitinės technikos pardavėjai.

Renkantis buitinę techniką pravartu žinoti dar du svarbius dalykus.

Pirmas - garantija dažniausia nesuteikiama kaip teigiama "greitai susidėvinčioms dalims" - rankenėlėms, stalčiukams, laikikliams, lemputėms, antgaliams ir detalėms iš stiklo bei keramikos. O štai BEKO ir GORENJE pardavėjai į savo garantines sutartis įsigudrino įrašyti dar ir reikalavimą, kad "keičiant (sugedusį) buitinį prietaisą, klientas privalo kompensuoti už mechaninius pažeidimus, kurie atsirado naudojantis prietaisu". Kitaip tariant, jei netyčia įbrėžėte šaldytuvo dažus, o jis po to nepataisomai sugedo, už tai teks sumokėti. Nesvarbu, kad šaldytuvas - jūsų ir jūs tiesiog norite kad jis šaldytų, o ne laimėtų grožio konkursą.
Antras svarbus dalykas yra pati garantinio aptarnavimo sutartis, arba liaudiškai vadinamas garantinis talonas. Kiekvienas gamintojas nepatingi prirašyti visą pastraipą apie tai, kaip atims iš jūsų bet kokias garantijas, jei taloną pamesite, jame atsiras braukymų, bus netiksliai užrašytas gaminio kodas ir taip toliau. Todėl pirkdami buitinę techniką nesnauskite. Jei pastebėjote, kad pardavėjas kažką netiksliai užpildė, pamiršo ar pribraukė, reikalaukite, kad viską perrašytų ant naujo blanko. Ir saugokite tą talonėlį kaip savo akį, nes jei nėra talonėlio, nėra ir garantijos.

Yra melas, yra didelis melas ir yra garantinis aptarnavimas. Todėl rinkdamiesi buitinę techniką, nepatingėkite ištardyti pardavėją ar atidžiai išnagrinėti garantinės priežiūros taloną. Nes tiesa, kaip sakoma, čia tikrai dažnai būna kažkur anapus.

Onic, reikia normalaus saldytuvo uz nedidele kaina Nekaltas Reikalavimu per dideliu kaipo ir nera, tiesiog norisi normalaus saldytuvo, pageidautina ne baltos spalvos Nekaltas Kiek pigiai galima nusipirkt normalu saldytuva? Cha cha

Bet tai iki kokio lygio Electrolux grupė krito, kad net ant bet ko deda vardą AEG… kad tik uždirbt daugiau naivių gerbėjų dėka…

4 kaitvietės su BOOSTER ir taimeriu nuo 1900Lt… Electrolux, naujausi Brandt, Hansa modeliai…

dabar nemažiau nei 1900Lt, nes mažai beliko… Liežuvis

5555 o geriau net neverta ieškot, nes šito modelio nebeliks… Liežuvis

o dabar, kam neatsakiau, tai atsakyt galėsiu savo darbo vietoj, tad nesikuklinkit ir apsilankykit… viskas, išėjau į Kalėdinę prekybą… Apsvaigęs

Aciu is taves ir pasiemiau penktadieni Taip uz 1880lt Cha cha

Nusprendem įsigyti sulčiaspaudę.
Pažiūrėjau kainas tai nuo 50 Lt iki 500 Lt!!!
Ir kaip dabar įšsirinkt optimaliausią ? nereikia super įpatingos, tiesiog sau ir šeimai įšsispaust šviežių sulčių retkarčiais…

Tikriausiai jau esat kalbėję apie tai, bet atrask kad geras, gal iš naujo galis papostint?

Ruosiuosi buitines technikos uzpirkimui, daug vaiksciojau po ivairius salonus, tai toki krepseli susidariau:
Skalbimo masina - reikejo mazo gylio (iki 40 cm), montojamos po stalvirsiu - Gorenje (modelis Modelis ws 41101) - preliminari kaina - 1245LT

Indaplove - reikejo 45 cm plocio, pilnai montuojamos - Baumatic (BDW-45) - kaina - 1299LT

Elektrines kaitlentes ir orkaites komplektas - norejosi nebrangaus varianto, nebutinas kaitlentes sensorinis valdymas, pasirinkau Bosch (HEV 230 250 , NPE 615 AO 1E) - kaina 2000LT

Montuojamas saldytuvas, specialiu reikalavimu neturejom, reikia didesnio, norejosi nebrangaus varianto. Patiko Hansa - energijos sanaudos A klase, geras dureliu vyriu mechanizmas - kaina apie 1300lt.
Siaip is pirmo zvilgsnio samata gavosi nedidele, o kainos dar preliminarios, perkant gal dar pavyktu kazka nusideret. Bet gal kas galit patart ar kokio didelio S… neisirinkau, ar kazka reiktu kita ieskoti.

Manau, kad kainos tai tikrai įspūdingos preliminarios, o realios būtų
WS41101 kaina apie 1200Lt,
Baumatic BDW45 kaina 999Lt,
Bosch komplektas kaina apie 1850Lt
tai tiek… Nekaltas

nifiga sebe , net nuolaidu korteles nereikejoVau!KietasVau!ValioApakęs

O kur taip pigiai galima gauti?

argi neaisku - pas ONIC’a Gerai

O kur ta Onicsa rasti? Kuriam cia mieste?

pirmoj zinutej agresas

Kokia nuomone apie Fagor F 4812 skalbimo masina? Kokie butu alternartyvus varinatai. Masinos reikia greitai nes gorenje sugedo ir daugiau ju nepirksiu Šypsena Sitai 3 met5u garnatija, - daugiau ir nereikia nes tecnologija labai sparciai keiciasi. Svarbiausias rodiklisai man A skalbimo klase/A elektros vart/skalbimo atidejimas ir 6+ kg

Telpa 8 kg sausų skalbinių
Gręžimo stiprumas - 1200 aps./min
Turbo Time Plus - greito skalbimo technologija
Automatinis skalbinių kiekio nustatymas
Skalbimo pradžios atidėjimas iki 24 val.
Antivibracinė sistema ABS ir neglamžantis pakopinis gręžimas
30 min. "greito skalbimo" programa
Funkcijos "papildomai skalauti" ir "lengva lyginti"
Savaime išsiplaunanti vandens pompa
34 cm pločio įkrovos anga, durelės atsidaro 180° kampu
Durelės atidaromos mygtuko paspaudimu
A energijos efektyvumo klasė
A skalbimo kokybės klasė
B gręžimo kokybės klasė
Sąnaudos ciklui: 59 l vandens ir 1,52 kWh elektros energijos (8kg skalbinių)
Prietaiso matmenys A/P/G: 850/590/590
Garantija 3 metai
Pagaminta FAGOR, Ispanija

Nori, kad negestų, FAGOR rinktis neverta

ka galetum pasakyti apie Grundig TV vision 26 LXW68-8510 LCD TV? Siulo uz 3200. Ar verta?gal gali kuo grieciau atsakyt?Reikia iki rytojaus apsisprest.