Velinės - susimąstymo ir gerumo akimirka!

Velinės - susimąstymo ir gerumo akimirka!

Ypatinga, susimastymo diena! Musu visu sirdys suspindi geriu, ramybe, vidine siluma. Mirges zvakiu liepsneles, primindamos apie tuos, kurie gyvi musu sirdyse… ka jums reiskia si diena?

Viduje nieko nereiskia. As tai labiau isivaizduoju kaip tradicija.
man nebutina laukti sios dienos prisimenant ar paminint senolius ar ju nuveiktus darbus. Man isvis atrodo "MARIJOS" tradicijos svetimos lietuvai ir jos negali cia prigyti. Pagonybe yra ta gimtoji ir artima sielai ir musu tautieciams busena, dar ne karta neteko suabejoti jos intelektu.

Baik čia. Kiekvieną gerą tradiciją galima pripaišyt kokiai nors achajinei religijai ar kultui.
Velinės gerai, gražu ir reikalinga Laimingas (amerikiečiams ir jiems prijaučiantiems galiu tik užuojautą pareikšti)

velinesMirkt gal sita diena gera tuo, kad tie kurie nesugeba susimastyti, pabuti ramybeje, jiems bent karta metuose apie tai primenaMirkt manau yra zmoniu kurie ta "susimastymo ir gerumo akimirka" (bet jokiu budu ne liudesio) gali pratempti visam gyvenimui. juk geri galim buti ne tik viena diena, nes kazkas sugalvojo kad butent siandien?Laimingas

Taip… Prisimenam isejusius anapilin artimuosius zvakutes an kapu deginam, jauku taip ir gera patampa Šypsena

na man be galo…be galo grazu,aki viskas buna nuklota zvakutem…tokiom mazom,bejegem liepsnelem linkstanciom i ta puse,kur pucia vejas Drovus.gera pajusti kaip i tave alsuoja veles,tai darydamos saltais vejo gusiais…nezinau kodel,bet man si svente resikia labai daug…rimties,susikaupimo,pabuvimo su atsiminimais ir netgi su zmonemis,kurie isejo…Gėlė

na kai daug zvakuciu dega gal ir grazu paziureti NekaltasCha cha

Kokia ramybė ir jaukumas apima, kai eini tuščiu, tik žvakių apšvietu taku… niekada nemaniau, kad galima taip jaustis vėlai vakare vienai vaikštinėjant po kapines…Angelas
Deja, pasitaikė ir tokių kapų, kuriuos norėjos lenkti iš tolo ar vos priėjus apimdavo nenusakoma baimė…noras kuo greičiau iš ten pabėgti.Nustebęs
Kodėl prie vienų kapų apima ramybės ir saugumo jausmas, o prie kitų - baimė?Pavargęs
Ar jums yra taip buvę?

matyt tu kapu niekas neaplanke, zvakutes neuzdege, todel jie ir atrodo baugiai Nustebęs

Ant daugumos iš tokių kapų žvakelės vis tik degė…keista…

Sios velines man tik sugrazino skausma, del artimo zmogaus mirties… Jis buvo atleges, bet dedama geles, degdama zvakes ant jo kapo man vel suspaude sirdi. Visiems mum suspaude. Tik tie, kurie nera neteke brangiu zmoniu sneka, kad Velines yra nereikalingos ir pan. Kol man taip nenutiko as ir nevaziuodavau i kapus, bumbedavau ten… O siais metais tos 4 valandos prabego taip nepastebimai, buvo taip gera zvakuciu sviesoje sedeti salia kapo, tarsi jausti kad tas zmogus vel su mumis visais kartu… Gal ta galima pajausti ir paprasta diena atvaziavus, bet zvakes, jos suteikia silumos.

sms 1678 vaiku namam paaukoji 5Lt.
jusu teise rinktis.
beje kazkuriuo numeriu galima ir 2 litus nusiust, bet 1379 biski streikuoja, tai gal negerai uzsirasiau.
ce tv3 akcija su nomeda Nekaltas
daugiau info per radijocentra

Sutinku su tavim,kad Velines-susimastymo ir gerumo akimirka Taip
Siemet si diena man nebuvo maloni,kaip praeitais…Butent sia diena mano geras draugas isejo anapus Liūdnas Buvo laidotuves…Tikiuosi,jam ten gerai…Vakare dar karta buvau su draugais prie jo kapo…Ten radom jo mergina,kuri vis stovejo nuo sielvarto…Vaizdas graudus Liūdnas
Atleiskit,kad cia tai rasau Nežinau jus cia taip graziai raset Gerai O as norejau kur nors issilieti Liūdnas Tiesiog si diena man sukelia prisiminimus…Sorry…