Velines - kam to reikia?

Velines - kam to reikia?

Sen einu i kapines ir galvoju nx tam mirusiajam rupi eina cia kas ar ne. Ash bent jau tikrai prashysiu kad kremuotu ir pelenus ishbarstytu. Nes pakas ,po zeme sushalusia, kirminams. Ir 3tonu akmeni ant galvos uzritins. Na ne tikrai nenoriu Blogai o be to ta i ta “svente” dauguma vaziuoja ish reikalo, jog reikia. O ash manau kad reik vaziuot aplankyt ta vieta tik tada kai pats jauti ir nori.

Laimingaspagaliau radau bendraminti Nekaltas

na kad gali bet kada nuvaziuot tai sutinku, o siaip tai cia mirusio zmogaus pagerbimas. o zvakutes padeda zmogaus sielai. man tai visiskai normalu Nekaltas

Cia tu ne mirusiam paslauga darai i kapines eidamas, o tam, kad prisimintum tuos, kurie jau nebegyvena, sustotum akimirkai ir pamastytum apie savo gyvenima, apie jo laikinuma, prasme ir pan…

Tai ash ir shiokia diena pamastau

pasakyk nemeluodamas kiek kartu per metus tau kyla noras is sirdies aplankyti kapus? man tiesiog smalsu Nekaltas gali ir neatsakyti

pritariu,sen budama prie kapo ta pati galvojau

Wis delto to reikia… Nekaltas

Ar tikrai jau cia visi tokie pagarbus? :-\ Manau, kad labiausiai eina ne del mirusiojo, o del saves. tipo “Va, nuejau, uzdegiau zvakute. labai cia tipo myliu…” o visus metus, prisimines zmogu buvo kokius 2 kartus. Nx tox “meiles” deklaravimas? Buvo tema su pasaipa apie tai, galima pasikartot: negana to, kad vos ne varzybos vyxta, kas grazesni antkapi pasidarys, dar ir diena kazkokia, per kuria “reikia” pagerbt mirusiji. Argi ne didziausia pagarba, tiesiog zmogaus prisiminimas? geras prisiminimas? manau, kad tai daug svarbiau, nei paremt gerai uzsukta pinigu darymo mechanizma, pardavinejant zvakutes ir kitus sh… As siandien vaziavau, nes artimas zmogus mire visai neseniai, ir pats to norejau. ir tai pakeliui prisiziurejau cirku, kaip i marsrutkes lipdami musasi, n avariju-bakstelejimu prie kapiniu, ir del ko? Visi rimtus veidus nutaise, arba anekdotus prie kapo skaldo, falshas kazhkoks ir nieko daugiau… p.s. - vieninteli gera dalyka tame matau, tai nuvaziuot vakare, paziuret i ta zvakuciu jura… Girtas grazu…

Einu i kapus tam kad prisiminciau mirusi artima savo ir jam uzdekciau zvakute. Visad su mielu noru einu i kapus, taip jauku buna kai aplinkui dega zvakutes Angelas

o jum ar rupi ar ateis kas prie jusu kapo?

Jei būtų mano valia, norėčiau būti sudeginta po mirties, bet mano artimieji visi tikintys, jiems daug reiškia tradicijos ir jiems palaidoti žmogų reiškia jausti, kad jis saugus po mirties, gali padėti jam sutvarkę kapą ir uždegę ten žvakučių, padėję gėlių. Viskas dėl artimųjų. Į kapus mes važiuojam bent kartą į savaitę, dabar iš vis buvom tris dienas iš eilės, o vėlinės yra šventė, per kurią galbūt neprižiūrimi, labiau užmiršti kapai būtų aplankomi, kad ir tolimesnių žmonių. Vistik ir gražu Šypsena

heh,manes irgi velines kazkaip nezavi…anei kapines… esu linkus tiketi reinkarnacija,tai man atrodo,kad zmogus,kuriam degi zvakute,jau seniausiai atgimes kokioj zimbabvej…nors aisku tai jau nebe tas pats zmogus,kuri pazinojau,tai gal ir grazu butent savo pazistama prisiminti…

nuo kada siela žemėj tuno? dauguma kapu jau tušti,kad net kauliuku nelike Ne

Jup ten nieko nera.

As nekenciu nei laidotuviu, nei kapu lankymo. Pirmo dalyko aisku neisvengsim ne vienas. O vat del antrojo. Kam reikia prisodinti 10 rusiu geliu, isdeti plytelem takuti, pastatyti souliuka. Kodel negalima paprasciausiai uzseti zole. Butu maziau tvarkymo. Man visada kapu lankymas siejosi su tvarkymu, nes visas kapas budavo apsodintas gelem, kurias reikedavo raveti, laistyti, persodinti. Jei butu tik zolyte, nuvaziuoji kada nori, pastovi, prisimeni zmogu, uzdegi zvakute. Kodel norint visa tai padaryti reikia vazuoti per Velines? Beje, dauguma zmoniu taip daro, ir dar perka zvakes vienas uz kitas didesnes. Kazkoks kosmaras gaunasi. Man visada atrode, kad zmogus turi buti gyvas tavo sirdyje. Mano mama irgi noretu buti sudeginta, jei toks bus jos paskutinis noras, nusispjausiu i tradicijas, nes mirusiojo noras yra sventesnis. As irgi noreciau buti sudeginta. Pripaisciau cia visokiu nesamoniu ir niekas nieko nesuprato.

O man patinka velines…Gal as ir esu keistas, bet patinka Nekaltas Taciau pats noreciau but kremuotas…

Vat vakar skaiciau apie kapiniu sarge kuri sake jog mirusieji turetu kapuose vartytis del apkalbu: kam koks paminklas per geras ar per blogas, vyksta konkurencija kas ishleis daugiau pinigu kapui. Yra daug zmoniu kurie perlaidoja artimuosius arciau namu del to kad pigiau butu vazineti i kapus ir t.t. Marazmas kazkoks Blogai zmones laidoja i ta pati kapa kad pigiau butu. Vienu atveju buvo net kapas i dvi dalis perskirtas nes gimines i ta pati kapa kur kazkas ish tos gimines buvo palaidotas palaidojo kita zmogu tai anie reikalavo iskasti ta zmogu ir ishsivezti. Dar vieni nugriove savo senos gimines kapa bei paminkla, ant virshaus palaidojo kazka, ir pasake jog neva ta moteris (kurios kapa nugriove) yra komuniste ir gimines geda todel reikia ja ishtrinti. Siaubas kazkoks. Baisu

jomarkas tos velines siais laikais