Vakariene: skaniai & greitai

Vakariene: skaniai & greitai

Jau mane beveik nukamavo vakarienes klausimas musu namuose. Pietaujam kas darbe, kas darzelyje. Vakare visi griztam isalke. Ka nors gaminti laiko ner, norisi greitai ka nors i skrandi imesti (pageidautina, karsto). O is kur paimti??? Koldunu kas vakara nevalgysi… Desreles ir kt supermarketu pusfabrikaciai nelabai vilioja… Va savaitgali issiverdi puoda skanios namines sriubos, koki troskini ar maltinuku su padazu… Pirmadieni (dar kartais ir antradieni) tereikia tik pasildyti. O kiti vakarai - tiesiog kosmaras. Pilvas marsus groja, ir taip gaila to laiko prie puodu virtuvej, o ir laukti ne visada iseina… Gal kokiu ideju ar fast-food-at-home recepteliu zinote… Butu didelis aciux Gėlės

PS visuomeninio maitinimo istaigos x 3 kiekviena vakar ne pagal kisene Ne

http://www.banga.lt/admlt/2forum.showPosts/51314.222-=(1533884681
http://www.banga.lt/index.php?sess=zinutes_wforums.ShowThread.2_3b52dc075733f
http://www.banga.lt/admlt/2forum.showPosts/59362.222-=(1824539774
http://www.banga.lt/admlt/2forum.showPosts/88632.222-=(978211642
http://www.banga.lt/admlt/2forum.showPosts/89500.222-=(130595648

Gal ir negreitai, bet ka nors skanaus turetum susirasti…

Na, musu seimoje panasi situacija, tik dideles tragedijos as tame nematau. Kai jau nieko nesugalvoju, darau karstus sumustinius, omleta ar pan. Šypsena O siaip seimoje labai megstam makaronus, ivairiom variacijom ir kiekiais, todel galiu parasyt viena recepteli. Tai va.
Makaronai tinka bet kokie, bet pageidautina, kad isvire nebutu istize. Isvirtus makaronus perpilu saltu vandeniu ir palieku. Kol jie vire, keptuveje pakepinu cesnaka su keliais pomidorais (be odeliu), galima deti ir desreliu/tuno/vistos na, zodziu pasirinkti ta, kas tuo metu yra saldytuve… ipilu pomidoru padazo, dar minutele pakepinu, paskui pilamas sultinys, kad vos vos viska apsemtu ir prieskoniai. Patroskinu ir supilu makaronus. Viskas dar kiek pasitroskina apie 5 min. Tada visus makaronus galima deti i orkate, sudejus i tam tinkama inda. Tik ant virsaus reikia nepagaileti uztarkuoti surio. Prie visko labai tinka baziliko prieskoniai. Gerai
Skanaus Labas

Na isvirti bulves ir kotletu pakepti turetu uztekti kokiu 40-50 min.

Jei patinka keptos bulves, uzima koki 15 - 20 min laiko.
Bulves supjaustai siaudeliais ir pakepini, kol suminktes. Galima prideti svogunu, cesnaku, prieskoniu… Pakepinus, ant virsaus galima uzdet papjaustytu desreliu arba kumpelio ir dar pakaitinti. Tada uzpilti plaktu kiausiniu ir kepti nemaisant. Tik reikia uzdengti. Galima pridet ir surio ir darzoviu. Cia jau "navarotai".

Laaaaaabai aciu. Ideju sociai. Nebesivarginkit Gėlės Gėlės Gėlės Labas

Aš irgi norėjau pasiūlyti makaronus.Bet jau mane aplenkė.
Va ką aš turiu atsargoje?- Ogi savaitgalį nusipirkau karbonadinės mėsytės.Pamarinavau su česnaku, prieskoniais, majonezu - ir dabar beveik kas vakarą valgom- tai orkaitėje skardoje( suvyniojus į foliją ) kepu - 0, 5 val ir valgis paruoštas.
Dar kepu ir keptuvėje , pamirkiusi kiaušinio plakinyje ir džiuvėsėliuose.
Dar - supjaustau storais šiaudeliais ir pakepusi sumaišau su makaronais( ryžiais), keptomis bulvėmis.
Šitą moną mane viena kolegė išmokė pasakiusi kad visada turi "pamušto" ir suprieskoniuoto karbonado šaldytuve.
Vieto karbonado tinka bet kokia liesa mėsa- ir iš kumpio ir sprandinė, nes pasimarinavusi visa suminkštėja.
Dar gelbsti bulviniai blynai arba "studentiškas"kugelis- kai aš bulves skutu, vyras tarkuoja .

Gerai Cia didesnei pusei skelbiamu temu galima is karto deti nuorodas.As nelabai jau ir isivaizduoju apie ka mes dar nekalbejome.Jei ne cia tai kituose forumuose.

Gali savaitgali pataisyti koiu varskeciu ir ideti i saldikli, o poto savaites eigoje vakare issitraukti, pasisildyti ir valgyti. Aisku, skaniausi - sviezi. Pasidaryti uztruktu tik 30min. Ne taip ir daug.

Mano receptas “manu kose su guzais”:
imi pieno (vienam asmeniui 0,33333(3) litro)
supili i puodeli ir virini.
Vos tik pienas uzverda greitai greitai supili manus (geriausia vienu ypu), tada dar paverdi ir pagal skoni pridedi cukraus, razinu, galima ir varskes.
Patiekti su uogiene, cinamonu, sviestu, uzsigerti geriausia virintas pienas su pleve Cha cha

Mano vakarienes patiekalai:
Ivairios kruopu koses (kai nera fantazijos ar vaikai nemegsta pagrindines vakarienes)
Kruopu-vaisiu/darzoviu apkepai (kai veikia fantazija)
Darzoviu troskiniai
Idarytos cukinijos
Keptos bulves
Varskes apkepas (ilgiau trunka)
Kepti varskeciai
Varkses riestainiukai verdami aliejuje (kai norisi palepinti vaikus)
Virti varkeciai
Koldunai
Ivairus makaronai
Blynai (ypac retai)
Kibinai ( kai noriu pradziuginti vyra, savo skrandi ir jauciu poleki virtuvei)
Bulviu kose su Besamelio padazu
Lesiai
Karsti sumustiniai (retai)

Lyg ir viskas. A tiesa, pasildyti pietus ar kokie uzsilike pusryciai.

Nors teko ir studijuoti, ir bendery gyventi, bet taip, zinokit, ir neismokau makaronu valgyti. Nu laaabai nepopuliarus musu kambaryje jie buvo Ne Gal del to, kad visos zemaites gyvenom… Va bulves - tai kas kita: visokiais pavidalais ir nors 5 kartus per diena. Ir dabar skanu. Ir vaikystej makaronu mama nevirdavo… Ne O dabar ziuriu dauguma tik jais ir minta.

receptas 20 minuciu:
i verdanti vandeny puode - spageti makaronus, i ikaitinta keptuve - farsha…
makaronai isvirs per 12 minuciu…
farsha (300-400 g)pakepinti kol apskrus vietom, tada ant jo uzpilti gatava padaza (geriausia tinka Uncke Ben’s Mushroms, bet galima eksperimentuot ir su kitais, netgi lietuvishkais)…
dar truputi pakepi ir visa ta koshe suverti ant nusunktu spageciu…
sotu ir nebrangu - bendra suma nevirshija 10 litu, o pavalgys keturi zmonesCha cha

O ka daryti jei vyrija be mesos nepavalgo? Iskepiau varskes apkepo: ~10min (gal maziau) maisymo ir 35-40min kepimo is: 1kg varskes + 4-5 saukstai manu +4 kiausiai + priedai voskie (druska, cukrus, sviestas, vanile/cinamonas). Dalijom i 4 dalis, mano maziausia. Isvada - vyrai po ‘vakarienes’ puspalti lasiniu suvalge, sausainiu saldainiu kiek rado, po puoda arbatos/kakavos kas kaip, dar bande sumustiniu vaikai prasyti, bet miegot nusiunciau Cha cha
Dar galima grikius: isvirti, skaniausia su kokiu sultiniu, salia kol verda keptuveje pakepinti kas randama saldytuve ar salia: desreles, desrigaliai, svogunai, pomidorai, paprikos ir t.t. pagal skoni. Tada isvirusius nukostus grikius i keptuve, keciupo, jei reik dar ir grietines, uzdengus patroskinti. Lietuviski spageti Cha cha

Stikle, o bulviu kose su Besamelio padazu - tai su baltu grietineles padazu?
Na man vis tiek i bulves labiau sirdis linksta nei i makaronus Aš nekaltas

Mes toki dalyka graziai dalijames - viens vaikas makaronus, kitas padaza (as dar visokiu namie rastu darzoviu pridedu, nepamirstant agurku marinuotu/raugintu), o teveliai jau viska sumaise bendrai Šypsena
Tai daznai gaila to, kur makaronus valgo. Kazkaip nesiziuri Aš nekaltas

Va tik copy’nu ir paste’inu jusu idejas. Visa meniu namo parsinesiu. Bet jau taip skrandis prie nugaros prilipo nuo visokiu vaizdiniu, kad turbut vakariene prasides ir baigsis lasiniais…

Desreles (brangesnes) man irgi visai nieko su bulviu kose ir kokiu padaziuku, bet kai kiekviena karta parduotuvej prie ju sustojus prisimenu, kaip jas daro… Nors aplamai visas gamybos procesas nepatrauklus, ne tik desreliu…

Na toks miltu su priedais padazas, kur pakepini miltus, o ten dedi vandni/piena/grietine/grietinele/sultini pagal galimybes ir visokius kitokius priedus: prieskonius, zoleles, sojos padaza…

Bet as ji darau tik tuomet, kai reikia virti kose is kirvio…

Gana čia Jumi…ApakęsApakęs…Psio,Ignore…sėdžiu visas apsiseilėjęs…,kaip kūdikis…Cha chaCha cha