Treciokui korepetitorius

Treciokui korepetitorius

Zinau, kad daugelis pagalvos, kad treciokui korepetitorius tikrai nereikalingas, bet ash nesurandu kitos isheities, na nebent jus man pasiulytumete. Nera tas treciokas koks durniukas, bet mokslai nesiseka taip kaip turetu ir kaip noretusi. Nezinau kas cia kaltas: ar ash, kad pirmus metus per mazai demesio skyriau sunaus mokslui, o gal pats sunus, kuris ishtiesu yra nemazas tinginelis. Gal shvietimo sistema, kuri du pirmus metus ish mokinuku reikalauja tik zaisti, o trecioje klaseje sukrauna i programa visus pagrindus, manydami kad jau tada jie subrende pradeti rimtam darbui. O gal ir mokytoja, kuriai svarbiau organizaciniai reikalai, ir nesugeba ishlementi ne zodzio, kai paklausi kokios sunaus ziniu spragos ir i ka daugiau atkreipti demesio. Situacija kebli. Ar teko susidurti su tokia situacija? Ar isheitis – korepetitorius? Ar visada lukesciai, kuriu tikejotes ish vaiku, pasitvirtino?

Manyciau kad labiau nei korepetitorius galetu padeti pati mamyte. Ir vaikuciui bus lengviau ir mamyte mokyklos metus prisimins padedama vaikuciui mokytis. O del amziaus jis tikrai nera per jaunas korepetitoriui. Jauniausias mokinukas kuriam as padejau mokytis anglu kalbos buvo antrokas.

…negi mamyte tokia tinginele, kad negali padeti vaikiukui mokytis…?! gi gal nepamirsai, kaip rasyt, skaityt ir t.t…negi siais laikais pacios mamos viska sukrauna kitiems…vos ne aukles samdo, kad nereiktu vaiku rupintis…iskart korepetitoriu… Veee

o tu tikrai manai, jog vaiko blogo mokymosi priezastis - tinginukas? Nekaltas gal jis tiesiog nenori i ta mokykla eiti, gal skriaudzia ji kas, o gal is tiesu, mamyte nelabai stengiasi ji nuteikti, kad reikia mokytis? surask kasdien po valandele pora ir pamokink ji… ir kartu pabendrausit abu, ir naudos bus Gėlė

Gal ir tinginele. Bet auginu ash ji viena, dirbu iki 18 val. Zinoma grizus ish darbo dar rasciau jegu mokyti vaika, bet jis visai nenori su manim mokytis.

JEi dirbi pilna darbo diena (iki 17 val), o vaikiukas ruosia pamokas vienas, tuomet verta galvoti apie korepetitoriu - zmogu, kuris priziuretu ruosiamas pamokas. Problema aisku greiciausiai yra pacioje mokykloje - mokytojos nesugebejimas surasti kontakta su vaiku, ji “pajungti” mokymuisi. Man istrigo vienos mamos, kurios vaikai dabar Harwarde. Ji sako - nuo pat pirmu klasiu, vos vaikas imdavo atsilikti nuo klasioku, samdydavau to dalyko korepetitoriu. Neuzleisk problemos, ir nesijausk kalta. Jei tik gali - samdyk.

Be to ar nemanote, kad dar ir reikia moketi mokyti. Nei ash zinau programu, nei ash zinau metodiku. Mokiau skaiciuoti stulpeliu, o po to gavau velniu nuo mokytojos, kad vaikai dabar jau privalo skaiciuoti mintinai. Na nesu gi ash mokytoja.

O man kaip tik atrodo, kad korepetitorius reikalingas tada, kai atsiranda spragos, o ne visu prabimbinetu ziniu sukimsimui 12-je klaseje VeeeTai, kad mama moka rasyti ir skaityti, dar nereishkia, kad ji moka isaishkinti vaikui taip, kad jis suprastu… Juk ne be reikalo yra kuriamos mokymosi metodikos, ar ne? Beto vaikas i mama gali reaguoti visai kitaip (pvz atsikalbineti) nei i svetima zmogu. Taigi, Vineta, jei isgali finansishkai - gali samdyti korepetitoriu, o blogas mokymasis nebutinai del tingejimo… Gal jis praleido kazkoki momenta, ir nebesupranta toliau… ir kuo toliau tuo labiau kraunasi tas nezinojimas, o mes juk patys zinome, kad kuo labiau nesupranti, tuo darosi neidomiau… tas pats ir vaikui. Ir dar patarciau kasdien tikrinti pamokas ir paciai padet jei ko nesupranta… Beje, nepasakyciau, kad 1 ir 2-oj klasej jie vien tik zaidzia… Nekaltas

gedijasi taves…? ar nelabai kaip sutariat ?

…tai paprasyk mokytojos programos…

Nesigedija ir shiaip puikiai sutariam. Jis paprasciausiai pasako “nenoriu”. O jei jau grieztai verciu, kyla isterikos. Tingi jis su manim mokytis.

Siuo atveju reiktu vaika truputi pakontroliuot. Truputi greisciau, bet ne per daug. Kartkartem patikrint ka ismoko, manau tam daug laiko nereik, na gal pusvalandzio… Korepetitorius nieko nepadarys, jei vaikas pats nesimokys. Tad manau gal tinginiukui laikas pirkt maziau saldainiu?

beto noriu pridurt, kad vaikas iprates laiku mokytis, ilgainiui islygins ziniu spragas ir jam bus daug lengviau. tada manau ir pats vaikas matys kazkoki tiksla mokytis. Svarbu stebeti vaika ir atrasti ta riba, kada nereikalinga kontrole, kai vaikas pradeda mokytis del saves, kai atranda ta sriti, kur jam labiausiai sekasi… Kalbu taip nes zinau. Esu studente ir mane auklejo butent taip. Ir toks auklejimas man leido istoti ten kur visada svajojau buti… Sekmes.

Negerai, zinau, bet jis su manim mokosi tik po ultimatumu “neisi i baseina”, “neleisiu i lauka”, “nepriskiu ledu”. Oi, kai pagalvoji, koks jis sudetingas vaikas Liūdnas

Tiems kurie mano, kad pirma - antra klase pas mokinukus yra bim bam - labai apsirinka. Programa labai itempta, plius deklaruojama, kad pirmoms - antroms kalsems nera namu darbu, TACHIAU, reikia pabaigti tai ko nebaigia klaseje. Kruvis tikrai nemazhas. Beje, lietuviu kalbos jie jau pirmoje klaseje privalo rashyti diktantus, plius moketi atpasakoti tikrai nemzhus gabalus tekso, plius per vasara privalejo perskaityti normalia knygute vaikams (150 psl.) Kiekviena diena nuo 5-6 pamokos. Kiekvienais metais pasunkeja metodika mokymosi. Jei mama dirba visa diena, o vaikas mokykloje iki 13-14 val (nepamirshkite, kad tai yra 7-9 metu vaikai), parejus namo po darbo, o vaikui ish mokyklos, kuris jau ir taip pervarges nuo kruvio, dar karta mokytis ta pati… nu tai ir man isterija pasikeltu.

Negerai, atbaidysi bet koki nora mokslams. Liūdnas Mokykloje nera popietines grupes, kurioje vaikai ruoshtu namu darbus?

Pritariu nakvishai.Mano dukra irgi mokosi itemptai - ji antroje klaseje,bet jokiu zaidimu nera.Jie raso diktantus,kuria ivairius projektus,raso rasinelius.Viena karta per savaite turi ekonomikos pamoka.Dar anglu kalba prisidejo. Na,man pasiseke - mano dukra labai noriai mokinasi,daro namu darbus - as pati paprasiau,kad jai juos skirtu,sprendzia papildomas uzduotis.Ir reikalauja,kad kiekviena vakara as jai diktuociau diktantus Šypsena Ka as ir darau,sukandus dantis,bo man jau nusibodo Šypsena.Dar tris kartus per savaite lanko sokius ir dainavima.

Yra grupe. Pirmoje klaseje lanke pora menesiu, o po to kategorishkai atsisake. Dar bandziau ji ten vesti grieztai, bet praktishkai kiekviena vakara budavo asharos ir maldavimai neversti. Nepatinko mokytoja, kuri ta prailginta grupe veda. Visus tuos metus ta mokytoja nesikeite.

Aš korepetitorių, tfu tfu tfu, dar nesamdžiau, ale teko girdėti apie vieną elitinę Panevėžio mokyklą su itin aukštais reitingais, kurią daugiausia lanko visokie imbicilai Mirkt, o todėl korepetitorius samdo jau pirmokams Baisu. Slabo?