Tamsiu spalvu masinu savininkams

o man tai vakar nezinau kaip ten kas buvo fabijoniskiu gatveje gal uzmigo ciuvas ar kamikadze kokia isleke i mano puse ir rauna ble as i sona ziuriu neprasilenksiu tai jam ilgom tada loxas sugalvojo gryzt atgal
blt toki pavijai ir i nosiKietas

…o kai man vidury baltos dienos "lochelis" ivare i sona, nes "nepastebejo" raudonos sviesos nei isvaziuojancios masinos…

Nereikia nervintis- tokia statistika. Tamsiu spalvu masinos santykinai vos ne dukart dazniau patenka i avarijas. ‘Saugiausios’ spalvos: geltona, raudona, balta. ‘Nesaugiausios’ spalvos: tamsi pilka, juoda, ruda, melyna.
Be to, tamsi masina atrodo esanti bent 20% toliau, nei is tiesu, o sviesi- bent 20% arciau. Cia ne tik masinas liecia Mirkt

Kas liecia lietuviskus pacukus, kone visi krutuoliai perkasi juodas tackas ir gana sekmingai jas dauzo Baisu

tai gal daugiau nulemia tuscios smegenines negu tamsios tackos…Nekaltas

Pas mus- ko gero taip Nekaltas Be to, audi-bulka, jei dar juoda- kone pavojingiausia tacka Cha cha
Bet statistika surinkta ne Lietuvoj Nekaltas Placiau paemus, masina isvis niekad nekalta del avariju Cha cha

Spalva turi itakos,ir dar kiek!Net buvo momentas,kai F-1 lenktynese McLaren kele problema,kad Ferrari greiciau praleidziama,kai aplenkia visu ratu.Del to,kad raudona,ir greiciau pastebima.Nereikia cia daug putotis,zmogus toks sutverimas,ir tiek.Akis ant juodo asfalto prasciau pastebi tamsia masina.

O as ni chrena - niekad nematau reikalo kai saule plieskia kad reiktu sviesu Blogai as pries sviesas sauletom dienom.

jo as irgi kartais atkreipiu demesi kad manes nemato ypac kokie pensininkai tai jai nors kiek tamsesne diena jungiu jau net sawaime taip gaunasi swiesasApakęs

As pries sauletas dienas Cha cha

Tokia statistika nieko verta. Esme yra tame,kad tamsi masina prasciau pastebima,todel su tokia vazinejant didesne tikimybe likti nepastebetam. taciau cia tik tikimybe…
Kitas dalykas- labiausiai pastebima spalva raudona. Kodel Nekaltas todel,kad zmogaus akis jautriausiai i ja reaguoja, todel ir stabdziai raudonos spalvos ir sviesoforai Mirkt

Siuo klausimu visiskai pritariu Hashei Gerai

As po skandinavus pavazinejas pripratau prie sviesu all the time, tai gan daznai insikalu Taip , nors ir masinos pas many viena buva balta, kita skaisciai geltona ir t.t.
Zodz dar nebuva ka nepastebetu Taip Gerai Cha cha

Nors mano masina ne tamsi o sidabrine bet as visvien visa laika vazineju su trumposiomis sviesomis kad nebutu tokiu bajeriu.

Iš savo vairavimo patirties su viena tamsiai melyna ir dviem juodom mašinom, galiu pasakyt, kad dažnai tikrai tox jausmas, kad esu nematoma, visokie lopai iššoka į kelią prieš pat nosį. Prieš nepilną mėnesį vienas į šoną net įkalė ir ramiausiai nuvažiavo. Kalbėjo telefonu ir nepastebėjo. Numerį įsidėmėjau, mentai jį po 3 sav. sulaikė (kai buvo duotas kyšis, nes šiaip subinių nejudino) ir pripažino kaltu. Už juodos mašinos ‘nepastebėjimą’ prizas 3000 lt.

Kita vertus, aš pati blogiausiai reaguoju į kibirinės spalvos auto, aš dažnai jų tiesiog nematau, tai yra, tikrai matau, bet reakcijos nėra. Esu į vieną ir pati trenkusis taip, kad nei iš jos, nei iš mano nieko neliko. Tai mąstau gal čia asmeninis reiškinys su tom spalvom.

E tu nuopisa, tik budamas visishku loxu gali pagalvot kad kazkam idomi tavo nuomone.

O kas link niku tai tavo luzerishkas benas_gejus vapsce pizadata tema.

"nieko asmenishko"

neskleisk ereziju. draudziami sviesoforai ir stabdziu lempos raudonos yra todel, kad raudona sviesa maziausiai ishsisklaido ore, ypac esant blogam matomumui (pvz., rukas, lietus, sniegas, dulksna, dulkes ir t.t.). Tas yra todel, kad raudonos sviesos bangos ilgis yra didziausias (palyginti su kitu spalvu sviesom), todel raudonos spalvos bangos lengviau apeina kliutis (minetos auksciau) ir lengviau pasiekia akis.

beje, tai kad automobilis (ar kitoks objektas) yra lengviau pastebimas, kai jis ishsiskiria is aplinkos - nera tikimybe, o labiau faktas, kuri paaiskina elementari fizika. Turbut todel automobiliu registracijos numeriai nerasomi melynomis raidemis tamsiai melynam fone… del tos pacios priezasties automobilis su ijungtom sviesom (nesvarbu, apsiniaukusiadiena ar sauleta) yra lengviau ir anksciau pastebimas, nei be sviesu.

Jokiu ereziju neskleidziu,nes tavo sakinys patvirtina ta pati fakta- raudona spalva labiausiai pastebima zmogaus Taip

…deja , insurance firmu statistika sako: pavoju dazniausia kelia pacukas iki 25metu ir ypac kai salia sedi toks pat gyvunelis - tipo, kiemo shumaxeris
Juokiasi
…kai salia panele- rizikos faktorius mazeja- panai tapkes maigymas ispudzio nedaro…
auto spalva turi didziule reiksme…netgi kiekvieno individo rega skirtingai isskiria spalvu spektra…
praktika ,arba km stazas - geriausias vaistas nuo nelaimes… nieko asmenisko…jaunyste dazniausiai praeina, gailaLaimingas

Taip pritariu reikia buti labai atsargiem…