Skirtingų veislės tipų maišymas veisime
Kaip žinia, kiekviena šunų veislė turi atskirus tipus. Vienos jų mažiau, kitos daugiau. Vieni veisėjai linkę juos maišyti, kiti atkakliai garbina vieną tipą. Kaip jūs manote, ar geriau yra maišyti skirtingus konkrečios veislės tipus, norint pasiekti tam tikrų rezultatų (geresni judesiai, temperamentas…), ar geriau išsaugoti vieną veislės tipą su visais jam būdingais bruožais? Jei taip, kaip sužinoti, kuris veislės tipas yra "teisingas"?
Kokie yra trūkumai ir privalumai skirtingų tipų maišyme?
Aš pasisakau už skirtingų tipų nemaišymą. Bet aš turiu omenyje afganų kurtus… Ši veislė turi mažai tipų, bet jie žiauriai skiriasi, ir atsiranda tam tikrų problemų.
Nors šunų neveisiu, bet tai yra aktualu renkantis naują šunį, kuris galbūt bus naudojamas veisimui ateityje.
Tačiau su kiekviena veisle skirtinga situacija. Prašau veisėjus ir šiaip savo šunų veislių gerbėjus pasisakyti, pateikti pavyzdžių, draugiškai padiskutuoti.
Bent jau taksams skirtingų tipų maišymas gali pateikti nemalonių siurprizų, kai šuniukai paveldi tarpusavyje nederančius tipų požymius. Rizikingas dalykas, pradedančiajam nerekomenduotinas.
tai va
Aš maišyti irgi nemaišyčiau, o rinkčiausi pati gryno tipo šuniuką.
Dabar pas afganus madoj skandinaviško tipo kalę sukergti su amerikietišku patinu. Šitie tipai išvis nedera vienas su kitu. Nu taip, šuniukai gauna show temperamentą, išdidžią laikyseną. Bet tos laikysenos įspūdį sukelia pernelyg ilgas ir aukštai “įstatytas” kaklas, per aukštai išsidėstę pečiai, ko rezultate yra prasti judesiai, ypatingai priekiniai.
Ir dar pamiršau pridėti pernelyg išreikštus galinius kampus. Tai nėra funkcionalu
Geriausias afganas yra tas, kuris gali panaudoti viską, ką turi iki limito.
Na as tai ir uz tipu nemaisymaYpatingai afganu
Jei 1 suniukas bus nieko tai i ka bus panasus jo vaikai
Geriau nerizikuoti
Kiekvienas atvejis man atrodo turi būti numatomas atskirai ir bendros taisyklės čia neturėtų būti. Tai turėtų priklausyti nuo to, kokio dydžio ir giminingumo yra atskirų tipų populiacija (nors šis terminas naminiams gyvūnams šiandienos kosmopolizmo sąlygomis ko gero netinkamas), kiek išreikšti eksterjero ir būdingo veislei charakterio, temperamento skirtumai tarp tipų, ko tikimasi sukryžminus, paveldimos ligos, galų gale kokio eksterjero ir interjero šunį įsivaizduojame kaip veislės idealą.
Bet kokiu atveju toks tipų artimas jungimas pradedančiam veisėjui tikrai nebūtinas; 99 atvejais iš 100 neduos teigiamo rezultato. Paprastas pavyzdys-sukryžminus labai mažo ūgio ir labai didelį šunis tikrai negausis vidutinio ūgio palikuonys. Perdaug paprasta būtų išveisti aukštos klasės palikuonis tokiu būdu. Mano manymu, tai pati netinkamiausia veisimo filosofija. Ir pati naiviausia.
O kas tada gausis kai atskiri tipai labai išryškės ir pradės nebetilpti į standarto rėmus? Reikės koreguoti veislės standartą? Į kurią tada pusę?
Beje, gal kas žino ar buvo pripažintos naujos šunų veislės kurios kilo nesukryžminus skirtingų veislių šunis, bet iš tos pačios veislės, atsiradus dideliam skirtumui tarp tipų?
Kiek supratau iš tikrobilduko ir kai kurių kitų veisėjų turint vieno tipo kalę, tačiau norint, kad šuniukai būtų panašesni į kito tipo šunis neverta kalės kergti su kito tipo šunimi.
Nors jau buvo čia apie tai rašyta, bet įdomu būtų išgirsti, gal visgi kam nors pavyko kergiant skirtingo tipo šunis, gauti norimo tipo šuniukus? Ar vadoje tokiu atveju būna abiejų tipų šuniukai ar gaunami blogesni šuniukai nei būtų veista abiejų tipų atskirai?
Šunys, kurie nebetelpa į veislės standarto rėmus, tolimesniam veisimui neturi būti naudojami.
Standartas tam ir yra, kad jo laikytis. Ir, kalbant apie apie skirtingo eksterjero ir tipų šunis turima galvoje, kad jie visgi dar atitinka savo veislės standartą. O kodėl yra tie skirtingi tipai, siūlau paskaityt čia
z)
http://www.bite.lt/plius/bendravimas/klubai/2content.diary_view_my/385
586-=(1044702980
Nu sakai netilps į standartą
Bent jau pas afganus, tai tipai skirstosi maždaug pagal žemynus, o juose tos pačios veislės standartai truputį skiriasi
kiekvienas zingsnis turi buti apgalvotas, ypac turint omeny skirtingus tipus. Toks kergimas visada tures ir pliusu ir minusu, be to, toks darbas negali buti siejamas tik su vienu kergimu. Paprastai veisejai sudaro istisa veisimo plana kelioms kartoms, kad pavyktu pasiekti norimo tikslo. Musu veisleje ypac daug tipu, kad net butu galima sudaryti maziausiai dar 3 atskiras veisles, bet visgi iki siol niekas neturi tikslo visus tuos tipus “suvienodinti”. O skirtingu tipu naudojimas isties duoda ivairiu rezultatu, teko tai matyti praktikoje. Nezinau ar pati tam ryzciaus be labiau patyrusio veisejo patarimu, bet nenoreciau sutikti, kad tokios priemones yra neveiksmingos ar beprasmes
Ash naudoju skirtingu tipu shunis veisimui.Taciau, jeigu zhiuret ju genealogija, tai 4-5 kartoje jie turi bendru proteviu, todel rezultai tokiu atveju gali but daugiau ar mazhiau prognozuojami.
Velgi, kas nerizikuoja, tas negeria shampano… Be abejo, tokio kryzhminimo rezultatai gali but naudojama kaip medzhiaga tolimesniam veisimui, grizhtant veliau prie vieno ar kito tipo, vienos ar kitos linijos…