shilumos link

ra$a ,visad prashom Mirkt

Sutinku su Martynuku. Kadras pernelyg dalinamas ir rysio tarp objektu nera. Tai kad geometriskai objektai taisyklingai guli kadre dar nereiskia jog tai kompozicija. Ir apskritai apart vos vos nujauciamos nuotaikos sitame kadre nieko nera. Marijau, nusileisk is savo aukstybiu ir pazvelk i tauta. Mes knygeles irgi skaitom. Kai kurie net gi studijuojam…

giedliau ,i aukshtybes kelia mane tokie,kaip Martynukas,kuriam uzhkliuvo mano nikas.patys kazhka susikure sau . ash esu realus personazhas Bitej Mirkt chia klausau jusu nuomoniu,o ne kazhkokiu ambicingu ,lojimu ar inkshtimu.mane tai tik juokina.nei vienam nepataikavau ir nepataikausiu.darau,kas man patinka.o jums sprest,ar tai priimtina jum.beje nei vienos knygutes apie fota nesu perskaites,nes visishkai nedomina tradicine fotografija.achiu.p.s. o del kompozos galiu tik tiek pasakyti\jei nebutu shioje fotoje erdves nebutu ir jokios nuotaikos joje.aishku tai mano asmenine nuomone.beje,kodel niekas nepasaket,kad horizontas praktishkai dalija i dvi dalis kadra,vos ne polygiai?nedaskaitet dar? Mirkt

Tai kad siame kadre praktiskai nera ka dalinti Cha chaO jei rimtai - horizontas neuzkliuna ir tiek. Nezinau kodel, bet nesuku galvos. Knygutese esancios taisykles nera taisykles, tai veikiau patarimai, kur dazniausiai slypi geri ir blogi dalykai. Jeigu kazkoks desnis pasiteisina 90%, ar tai taisykle?.. IMO tiek per mazai kad butu taisykle, bet pakankamai daug kad butu demesio vertas desningumas. Gal but kazkuris visas sutelpa i tuos 10% Cha cha. O kazkuris gal but tik galvoja kad sutelpa… Šypsena

Beje vienoje foto knyguteje yra kadras 95% panasus i sita ir toks kadras buvo laimetojas kokio tais konkurso 1970m kazkur. Horizonto linija per viduri kartais yra labai gerai. As tai nesiparinu ne kiek. Geru tavo kadru daug, vidutinisku dar daugiau, kaip ir pas visus. Peace.

aishku,kad peace.butu ,kvaila del skoniu kariauti juk.patys puikiai zhinot ir manau kozhnas yra susidures su tuom,kai pachiam patinkantis kadras yra publikos nuvertinamas,o abejotinas sutinkamas ovacijom. ne? chia ir tokia situacija.tiesiog jus ji matot toki,koki ash jum noriu parodyt.nekarpyta ,su daug erdves.‘neuzhvede’ vadinas ne.ir chia nepakeisi to.kazhka ‘uzhveda’\gerai tad

o jei jau apie tex puse shneketi,tai man butudaug mieliau ir idomiau padiskutuoti apie fotos gruda,ryshkinimo temperaturas,ishdegusiais detales ar susiliejimus ir panashiai.tik ne apie kompoza.nes tai visishkai neobjektyvu,nes kiekvienas turi savo idejas.

Nemanau kad kompozicija visiskai neobjektyvu. Tiesiog kiekvienas meninis sprendimas, iskaitant kompozicija, sukuria kazkoki ispudi ziurovui. Galima diskutuoti apie tai, koki ispudi sukuria viena ar kita menine priemone ir kodel sukuria. Zinoma, buna atveju kai negali paaiskinti, o buna atveju kai gali. Tokios kalbos nera kiauras nulis.

Jei reikia konkretumo, manau čia iš konteksto iškrinta įstrižas blikas. Mat ramybę simbolizuoja bendra tvarka, “teisingas” blikas dešiniau, pasteliniai atspalviai,- o įstrižumas yra neramumo požymis. O gal tiesiog visko pasirodė per daug: žmogus, du blikai, neapibrėžti debesys… Bendrai paėmus - geriau už galerijos vidurkį. Kitaip nei nerašyčiau Cha cha