privalomasis pensijų draudimas, ar jum tai atrodo patikima?

privalomasis pensijų draudimas, ar jum tai atrodo patikima?

dabar daug yra kalbama apie privalomąjį pensijų draudimą, tipo pradedi dabar mokėt bapkes, tai kai būsi pensininkas, gausi žymiai didesnę pensiją. Ar jums tai atrodo patikima? Man tai atrodo kaip eilinė valdžios apgaulė. Dabar pradės rinkti pinigus, juos panaudos kitoms reikmėms, ta draudimo bendrovė kuri jus apdraus, bankrutuos ir liks tik didelis didelis š…nipštas Šypsena

gal čia tik žmogaus, nepatenkinto savo valstybės vidaus politika nuomonė, bet vis dėlto …

Ash tai visai pasitikiu, gal ne tiek valdzia, kiek ptam tikromis privaciomis tarnybomis. Jeigu toki pensiju fonda atidarytu pvz. "vilniaus bankas" ash buciau pirmasis klientas.

Dėl VB: VB gyvybės draudime jau yra grafa: pensijinis draudimas. Kai įstatymas įsigalios - iš karto savo draudimo polisą papildau dar šiuo punktu.

nu per metus mano skpeticizmas peraugo i optimizma. Dabar tiesa pasakius konsultuoju klausimais Šypsena Dirbu VB pensiju fonde, gal kas norit tapti sios programos dalimi? Beje tai nera draudimas. Uz tokius zodzius jau gavau nakackes Šypsena

a ish kur ishtraukei kad privalomas…? Cha chaCha cha

privalomai tai moki tik Sodai ir ar tai patikima… nu gauna seneliai kazkiek tos pensijos, bet ar pragyvensi is jos normaliai…

o wat ir su ta privacia pensija visko irgi gali but… ale tai vat nera privaloma

Keletas punktu, kurie mane vercia labai stipriai abejoti privaciais pensiju fondais;

1. Niekas negarantuoja, kad reklaminis administravimo mokestis sausio 1 d. nepasieks leidziamu 10 proc. Be abejo, niekas su manim nepasirasys tokios sutarties, kuri numato, kad salygos keiciamos rastu abipusiu sutarimu.
  2. Istatymas man neleidzia sugalvoti, kad pvz 50 metu amziaus as noriu pradeti naudotis PF sukauptomis lesomis. Turiu laukti istatymo nustatyto pensijinio amziaus. PF aisku tuo naudojasi ir i jokias derybas siuo klausimu su manim neis.
  3. Kodel as negaliu, isejusi i pensija pasiimti visu savo sukauptu pinigu is karto. Arba dalinti ismokas kad ir triju metu terminui. Kodel mano sukauptus pinigus gali paveldeti mano palikuonys, o as jais naudotis negaliu. Ar tai nera netiesioginis tevazudystes skatinimas. Galit mane kaltinti panikavimu, bet pvz statuose tokie dalykai draudziami.
  4. Kas man garantuos, kad jei as ilgai gyvensiu, nesibaigs mano sukaupti pinigeliai ir teks tenkintis mazesne Sodros pensija. sueina kokiai mociutei 90 meteliu ir ji gauna is kokio VB, NordLb, Commercialo ir tt laiska: Gerbiamoji, sveikiname su garbingu jubiliejumi, bei pranesame, kad jusu pinigeliai pasibaige. Kur tada ta - megaukites didesne pensija?
  5. Niekas (domejausi Commercialunion, LD PF, NordLB PF) manes neitikino, kad bankroto atveju mano pinigai lieka saugus. Plius, niekas negarantavo pelno grazos, tik "mes tikimes", "cia ir taip aisku". As nekalbu apie investavima i konservatyvius projektus, ty VVP ir tt.
  6. Ir kas gali garantuoti, kad po 3 metu Seimas nesumastys kokio idejinio, lobistinio projekto, kuris reiks ne ka kita, kaip kiaura gelda. Juk i Sodra jau negrisiu.

Gal patyres vyras Viras man galetu atsakyti? Ir dar, kokia tavo (visu ismananciu) nuomone, kaip LR su savo privaciu pensiju fondu sistema atrodo EU, iki kurios tik pusmetis, fone. Ar nepasirodysim, kaip visiski aborigenai?