O aš tikėjau Kalėdų seneliu...

O aš tikėjau Kalėdų seneliu…

Mokslininkai mano, kad Kalėdų Senelio, skriejančio elniais kinkytose rogėse, įvaizdis gimė Šiaurės gyventojų, apsivalgiusių haliucinogeninių grybų, vaizduotėje. Kalėdų Senelio mitas radosi Laplandijoje, šiandieninės Suomijos šiaurėje. Apie tai rašė britų laikraštis "The Daily Telegraph".

Karališkojo britų botanikos sodo vadovas profesorius Ianas Edwardsas įsitikinęs, kad Kalėdų Senelio istorija gimė būtent nuo haliucinogeninių grybų poveikio. Laboratorijoje iš šių grybų pavyko išskirti narkotiką, savo veikimu prilygstantį LSD.

Galima beveik neabejoti, kad lapiams vaidendavosi skraidantys elniai, kurie vėliau virto legenda apie gerąjį Kalėdų Senelį. Profesorius I.Edwardsas mano, jog išgėrusiems elnių šlapimo vyrams atrodydavo, kad jų kinkinys lekia oru.

Galima beveik neabejoti, kad lapiams vaidendavosi skraidantys elniai, kurie vėliau virto legenda apie gerąjį Kalėdų Senelį. Profesorius I.Edwardsas mano, jog išgėrusiems elnių šlapimo vyrams atrodydavo, kad jų kinkinys lekia oru.

Kodėl Kalėdų Senelis apsirengęs raudonai? Profesorius tai sieja su šio grybo spalva. Raudona baltais taškeliais musmirė klejojančioje sąmonėje virto raudonu švarkeliu vilkinčiu senuku su ilga balta barzda.

Savo samprotavimus profesorius I.Edwardsas išdėstė Kalėdų Senelio legendos analizei skirtame seminare.

"Lietuvos Rytas", 2001 12 18.

o tu ką nežinojai? Kad nuo grybų?

o as vis dar tikiu kaledu dvase …Drovus

del grybu tai draugelis Londone kazkokiu su chebra uzede tai sake liucino gerai… tik beda viena, - visi apsitriede Juokiasi

o tai kaip cia iseina, kad Kaledu senialio nera ir per kaledas jis man neatnes dovaneliu Žliumbia manau kad neakada neatsigausiu po tokios traumos ŽliumbiaŽliumbiaŽliumbia

ko tik neprigalvoja tie mokslininkai, kad tik paaiskinti viska…buvo, yra ir bus tas Kaledu senelis, negi jis kliuna?..

Tikėk Kalėdų zuikučiais TaipGerai.

ko cia moksilininkai, tie kvanksteleja zmogeliai, kabinejasi prie kaledu senelio Žliumbia jis gi dovanas vaikuciams atnesa per kaledas Laimingas juk gera tiketi kaledu seneliu, kol esi mazas Šypsena

O kodel man atrodo, kad ne lapiai sugalvojo kaledu seni ir skraidancius elniusNekaltas
Jau tie britai Pavargęs

vaje… tai ka gi dabar daryti? ar tai reiskia, kad niekas siemet dovaneliu neatnes?NustebęsŽliumbia

yra jis yra!!!ir atnes daug daug dovaneliu!!!vat!!!DovanaDovanaDovanaApkabinimaskai jis tyliai tyliai ateis as ji apkabinsiu!!!ŽvaigždėŽvaigždėŽvaigždė