Mokamos atostogos
Ar darbdavys gali atsisakyti suteikti darbuotojui atostogas, kai darbuotojas rastu papraso? Jei taip, kuo remiantis?
Zinoma kad gali, priklausomai nuo ivairiausiu aplinkybiu. Gali neisleisti kai: praejo maziau nei 6 men po darbo pradzios, jei yra isnaudojes savo atostogu limita, nori iseiti ne pagal patvirtinta grafika, o jei tokio nera - jei nori iseiti atostogauti uz keliu dienu (tada sunkumai su atostoginiu ismokejimu) ir pan.
Neklaidink žmonių, jis nuo 2003 01 01 nebegalioja.
Geras dalykas tos atostgos…
ooops, persiprasau…
tai kas dabar regulioja sia tema?
Darbo kodeksas:
http://www3.lrs.lt/cgi-bin/preps2?Condition1=215385&Condition2 =
Ir dar yra Darbo kodekso komentaras (šiuo atveju tinka III dalis - atskira knyga), tačiau kaip jau pastebėjau, daugelis jo nuostatų nesutampa su darbo inspekcijos ir Soc. apsaugos ir darbo ministerijos nuomone, taip kad daugeliu atveju teismų praktikos dar nėra ir būna sunku spręsti, kaip elgtis.
Gerai, salygas, kurioms esant suteikiamos atostogos, as zinau. LR DK mano kasdienybe. Man idomu, ar gali apskritai atsiskayti isleisti atostogu, jei zmogus jas uzitarnavo???
Na, jei DK tavo kasdienybe, tai turetum zinoti, kad negali
Darbdavys turi pareiga derinti su darbuotoju jo atostogu laika. Darbdavys neturi pareigos darbuotojui paprasius ji is karto (po 3 dienu) isleisti atostogu, taciau jis negali varzyti darbuotojo teises atstatyti darbinguma. Iseinant is to, jei darbdavys dabar nesileidzia i kalbas del atostogu tarkim po menesio, jis pazeidzia darbuotojo teises pirma ir DK antra. Jei darbdavys atsisako personalo valdytojui uzvizuoti rastiska prasyma del kasmetiniu atostogu, jo galima taip pat rastiskai paprasyti ta motyvuoti. Jei nemotyvuoja, arba motyvas yra "o man PX", galima rasyti rasta darbo gincu komisijai. Jei ji nera visada veikianti, ji turi buti sudaroma klausimui spresti. Jei niekas negelbsti - gelbsti Darbo inspekcija ir teismas. Tai vieninteles iseitys.
rechka rašė:
Darbdavys turi pareiga derinti su darbuotoju jo atostogu laika.Darbdavys neturi pareigos darbuotojui paprasius ji is karto (po 3 dienu) isleisti atostogu, taciau jis negali varzyti darbuotojo teises atstatyti darbinguma.
Iseinant is to, jei darbdavys dabar nesileidzia i kalbas del atostogu tarkim po menesio, jis pazeidzia darbuotojo teises pirma ir DK antra.
Jei darbdavys atsisako personalo valdytojui uzvizuoti rastiska prasyma del kasmetiniu atostogu, jo galima taip pat rastiskai paprasyti ta motyvuoti.
Jei nemotyvuoja, arba motyvas yra "o man PX", galima rasyti rasta darbo gincu komisijai.
Jei ji nera visada veikianti, ji turi buti sudaroma klausimui spresti. Jei niekas negelbsti - gelbsti Darbo inspekcija ir teismas. Tai vieninteles iseitys.
O jeigu institucija nepajegi ismoketi atostoginiu, tuomet reikia pamineti prasyme kad uz eilines / kasmetines nemoketu avansu, nes atskaiciuoja daugiau, nes atostoginius moka avansu, pries atostogas.
Nenoreciau sutikti. Atostoginiai mokami is atlyginimo fondo, todel jeigu kalbame apie valdiskas istaigas, negali buti taip, kad va algai turime, o atostoginiams ne. Atostoginiai teoriskai turi buti ismokami 3 dienos iki atostogu pradzios. Kadangi zmogus turi teise i atostogas islaikant darbo vieta ir gaunant atlygi uz atostogas kaip uz dirbta laika, nesuprantu, kaip galima atostoginius moketi po atostogu. Cia jau pazeidziamas principas, kad neapmokamas darbas draudziamas. Niekas negali manes priversti rasyti prasyma, kad atostoginius moketu po atostogu. Mokesciai tie patys.
Kitas reikalas, kai iseinama atostogauti dienai ar dviems, trims. Mes irgi praktikuojame toki dalyka, kai prasymu buhalterijai prasoma nemoketi atostoginiu ir visos uzdirbtos iki atostogu algos. Grynai teoriskai tai nera labai legalyu, bet praktiska, zmogui sekanciu pinigu nereikia laukti pusantro menesio, tarkim.
Aciu visiems