LIETUVIŠKA ŽINIASKLAIDA

[quote]subjektyvumas yra butinas, kai kalbame apie kritika. tuo tarpu aprashant ivykius reikalingi faktai, o zhurnalisto nuomone niekam neidomi - skaitytojas ir pats sugebes pasidaryti ishvadas.
[/quote]

r.b. sudeda visus taškus ant "i". Mintis tūnijo manyje, bet nesugebėjau jos ištraukti iš galvos Nežinau

[quote]imho, reiketu ishskirti ne principinguma, bet kokybe
[/quote]
.

Žinoma, tikiuos suprantate, jog turėjau omenyje principingumą teigiama prasme? Principingu gali būt ir nuolatos dergdmas prekybos centrą "Akmenpuolis", nes ten kartą nusipirkai grietinės su pasibaigusiu galiojimo laiku, tačiau tai nebūtu tas principingumas apie kurį aš kalbu.

Jeigu apie kokybę, tai tuose "neprincipiniuose" straipsniuose jos būna pakankamai daug, nes "užsakovai" reikalauja daugiau nei redaktoriai. Po "tokio" glaudaus bendradarbiavimo mes ir turime labai kokybišką melą, kuriuo giliai, deja klaidingai, įtikime.
Žinoma, geriausia būtu atrasti principingą, gerai rašantį žurnalistą, tačiau aš šiuo metu išgyvenu gyvenimo krizę, kurios metu stebuklų buvimu neitin tikiu Ne Cha cha

[quote]kertukas:
Peikti omni.lt nederėtų
[/quote]

Aš tikiuosi, jog tai ne man taikoma? Mirkt Tikrai jų nepeikiu… anaiptol, man tai didelis ir malonus atradimas Taip

[quote]Be šio, džiugu, kad tris menkai išplatinamus savaitraštėlius galime reguliariai rasti http://www.culture.lt
[/quote]

Kaip didis antraščių skaitytojas ten lyg ir retokai užsuku, tačiau tai irgi vienas didesnių ir malonesnių šių metų atradimų (nesupraskit klaidingai dėl nuolatinių "liaupsių", bet šia nuorodą irgi įvaldžiau kertuko dėka Labas).

[quote]Tie žmonės, kurie visuomenėje žinomi, yra tiesiog savo vietoje. Jiems gera, nes, atrodo, honorarėlius svetainė moka…
[/quote]

O kas nemoka? Visi moka, tik dėl to, vargiai, visi gaunantys yra savo vietoje… Nežinau

"Hemorojus vargino ir premjerą A.Brazauską, kriam neseniai prireikė medikų pagalbos"

Šeštadieninio LRyto (vėl LRyto) priedo "Gyvenimo Būdas" žurnalistai tiek pirmojo puslapio reklaminėje straipsnio apie hemorojų antraštėje, tiek ir pačiame straipsnyje daugiausia dėmesio skyrė A.Brazauskui. Didesnę straipsnio dalį užima susimasčiusio premjero nuotrauka su minėtu užrašu. Taip supratau, Algirdas Mykolas greitu metu taps LT Hemorojaus veidu. Gal net kokioje reklamoje papozuos?

p.s. Užmiršau pridurti, jog straipsnyje apie premejerą neužsiminta nė žodeliu… bet reklama Gerai Cha cha

[quote]MrFroid rašė:
"Hemorojus vargino ir premjerą A.Brazauską, kriam neseniai prireikė medikų pagalbos"

[/quote]

ne, tai cia viskas ok. taip skaitytojai gali suvokti, kad ir premjeras vaikshto i wc (o r.b dar tuo abejojo) Cha cha

Na, AMB lietrytis nemėgsta, netgi galima sakyti nekenčia. "Akcijos" vadas - R.Valatka.
Mylėti jo nėra taip jau labai už ką, tačiau dienraščio antipatija - akivaizdi. Kas žino, gal į gerą taip? Nekaltas

visos gazietos antipatijos akivaizdzhios Taip r.b kaip ishtikimos ZAL gerbejos ta jau seniai izhvelge.

[quote]"tu klausi manes, as klausiu taves, tai ir yra meile"
[/quote]
Cha cha
jop, kas ka myli, o kas ka "daro" kartais tenka pastebeti… Mirkt

Dar vienas muzikinis pastebėjimas is to paties LRyto, kuriame Neringa JONUŠAITĖ "Spektre" svarsto tema: "Puolę kaip į… Euroviziją".
Gale savo "svarstymų" ji pateikia tai kas būtų LT sekmės formule Eurovizijoje:

"Kitaip sakant, reikėtų sujungti Jungėnų kapelos muzikalumą su Dijos seksualumu, ŽAS laisvumą su Ericos Jennings kultūros jausmu.
Iš iš viso to kokteilio turėtų aidėti Andriaus Mamontovo lygio vokalas."

Pusė grybo visgi pusė, bet turbūt net pats AM nesigynčytu, jog jo vokalas yra smarkiai vidutinis… nors, jeigu nuomonę apie muziką susidarai tik iš M1 ir NML paklausymo/ pažiūrėjimo, tai let it be…

Ši citata "užkliuvo" ir man, nes rodo žurnalistės geroką nekompetenciją. Jau vien faktas, jog lietuviškame atrankos turnyre į Euroviziją AM pralošė ne tik bavarams, bet ir Aivarui, rodo kaip jo vokalas vertinamas, tiksliau jo galimybės konkurse.
Pats Abdrius, aišku, vidutinioku savęs nelaiko - kitaip neitų į sceną. Jau "Laužo liepsnoje" iš Foje laikų Mamontovo kaip Dievo iškeltos rankos dangun, rodo požiūrį į savo kūrybą.
O buvusi kino kritikė Jonušaitė, be svo skonio, matyt, "pasimovė" dėl AM teiginių, pvz.: "kiek aš galiu imti tuos Bravo - kasmet ir kasmet".
Antra, kaip "bevartysime", tarp dabarties "besisukančių", tisliau "stumiamų" žvaigždžių Lietuvoje, negirdžiu a nei vienos su GERU balsu. Jei toks yra, pvz. Riaubiškytė, tai netinka "kiti parametrai" Eurovizijai. Tikra problema, ką ir pasiūlyti…
Šiuo atžvilgiu objektyvesnis V.Jauniškis:
http://www.omni.lt/index.php?base/z_105016

tegaliu pritarti siam komentarui.
vieninteles demesio vertos ziniasklaidos priemones Lietuvoj yra culture.lt ir omni.lt (su didelem isimtim, kuriu maziausiai turi Siaures Atenai).
visu kitu nematau jokios prasmes diskutuoti ar kritikuoti: piktzoles ir tiek.
ziniu sklaidymo mechanizmas, aisku, kas kita nei kulturines iniciatyvos, bet kad ir apie vienintele siu metu zinia, kara Irake, nepasirode ne vienos idomios ar informatyvios publikacijos/rubrikos, o ka jau kalbeti apie kita vienintele siu metu naujiena - SARS, kuri apskritai neidomi. jokiu rakursu.

Ir didžiulė visuomenės problema, kad tokia spauda visai nereikalinga. "Liaudis" labai nustemba, kad yra toks savaitraštėlis kaip "7 meno dienos", ar, kad gyvuoja "Literatūra ir menas"…

neseniai nutarem kad omni.lt neblogas portalas, kaip bebutu siandien ryte atsidares kaip didziausia naujiena matau straipsni ‘artimieji rytai pajudejo taikos keliu’… aha tiesa, bet jau VAKAR ryte zydai apsaude is pabuklu hamas lyderio jeep’a ir tas taikos kelias patapo labai duobetas Cha cha

taip kad su uzsienio naujienom kaip smetonos laikais - pora dienu reikia laukti kol ateis…

jop… bet matai ten ne naujiena, bet komentaras, kas reiskia, jog zmogus yra ne is omnio, bet raso uz honorara… taigi straipsni atsiunte koki 5tadieni… 6,7 omnis normaliai nedirba, taigi redakcija straipsni akim permete tik siandien ir idejo… va… buna ir taip…

Teko vartyti, berods, praeitos savaites "Vakaro Zinias". Koshmaras Baisu Tarp gausybes normalios kokybes nuotrauku, bent 2 buvo BaisuBlogai. Viena is ju - Sarunas Marciulionis. Sorry gais, bet vyrukas atrodo kaip pediku pedikas, jau tokios lupytes padarytos. Atrodo, kad ten ne vyras, bet boba. Kitas zmogus (nepamenu kas) atrodo lyg padarytas pagal ta pati pedishka standarta. Gal ten maketuotojas koks zydriukas tose "VZ"? Nežinau

Anyway Blogai

Beje, to įspūdžio savybę Š.M., deja, turi realiai…

Ne į temą. Bet apie abu mūsų pačius žymiausius krepšininkus rašo paskutinis Laisvas laikraštis, kurį už 1,5Lt. galima įsigyti kioskose ir PC. (paskutinio numerio dar nėra jo saite http://www.laisvaslaikrastis.lt )

Kaip bebūtų nemalonu dėl pateikiamos informacijos, tikėtina, jog ten daug tiesos…

ziniasklaida - purvinas dalykas. Tu gali i ja ateiti su savo idealais, su savo poziuriais, bet iseisi purvinas. bent jau apdulkejes.
objektyvumas yra tik siekiamybe, jo pasiekti tikriausiai niekada nebus imanoma.
ziniasklaida tikrai tarpusavyje kariauja: ne tik nacionaline, bet ir rajonine. iki tokiu kuriozu, kad lietrytis neparasys zodzio "respublika". pastaroji, zinoma, irgi atsake tuo paciu. sake, kazkada buvo netgi krepsinio komanda respublikoje vadinama ne Lietuvos rytu, o Rytu.
Lietuvoje didziausias bulvarinis laikrastis - Lietrytis, o vakaro zinios… net nebezinau, kokiai cia kategorijai bepriskirti. nelabai kur tinka…

kiek ziniasklaidai yra bylu iskelta, bet visos nutylimos. faktas, kad daznai iskeliama norint tik uzsidirbti. dabar lietrytis net mazina savo kapitala, nes jei priteisia atlyginti moraline zala, tai skaiciuoja procentus nuo kapitalo.

bet plunksnos brolis visada gins plunksnos broli. tai ipareigoja net Lietuvos zurnalistu ir leideju etikos kodeksas.

cia neissemiama didkusija, bet tingiu berasyti, o apie kai ka ir nedera kalbeti.

praktiškai beprasmiška tema, aišku, kaip visad yra toks dalykas kaip visuomenės nuomonė. tai galingas ginklas, bet kolkas jį valdo ta pati žiniaskliada, o tikslaiu RSV kompanijos.
teko rašyti diplominį.
landžiojau daug ir kaip MrFroid rašė, deje maža naujienų iš BNS ar ELTA pasiekia mus.
dauguma straipsnių užsakomi, kainos kyla, lietuvoj RSV kompanijų pridygo daug, jonkus, katkus, žinomos pavardės, tai rykliai, o kie dar smulkių žuvelų prastumiančių į eterį savo dumblą?

vienam VŽ numeryje Rūta Grinevičiūtė labai gerai parašė:

komentaras: (neatskleidžiama kieno žodžiai) " ryte pasiimu laikraštį ir skaitau jį šitaip: mano, katkaus, jonkaus, jonkaus, vėl mano, katkaus, mano, jonkaus, katkaus katkaus" (netiksli citata)

už tai grinevičiūtės vos neprikalė prie sienos. galima aišku svarstyti ir jos poelgį. tačiau parašė tiesą.
tą mėnesį visos RSV badavo. nieks nedryso pirkti straipsnių.

tai skaudi tema.
kadangi viešoji nuomonė formuojasi globalai, tai yra ją formuoja žiniaklaida.
kokia žiniasklaida tokia ir visuomenė.
ar lietuvos žiniasklaida objektyvi? nepriklausoma?
kažkuria dalimi taip.
bet nemažai įtakos, ypač kas susiję su svarbiais dalykais, formuoja RSV.

dauguma politikų turi savo "stilistus" na AMB fenomenas, jam sako " ponas AB, darykite šitaip" jis daro savaip ir vistiek gerai gaunasi.

reikia visuomenės, tiksliau elito judėjimo. plačiosios masės skaito tai kas lengvai į smegenis lenda, nereikia galvoti ir yra pigu.
tai problema.

kas apsiims ją spręsti?

klausiams retorinis ir veikiausiai be atsakymo.
pamatysim po 5-8 metų.

Pirma butu gerai, kad laikrasciai iseitu be klaidu… Ar kokia info butu teisinga. Manau gedingas variantas turejo buti M-1, gal niekam ir neuzkliuvo, bet mes su kolege pastebejom kaip M-1 kazkaip nupievuoja su savo ziniomis.

komentaras: (neatskleidžiama kieno žodžiai) " ryte pasiimu laikraštį ir skaitau jį šitaip: mano, katkaus, jonkaus, jonkaus, vėl mano, katkaus, mano, jonkaus, katkaus katkaus" (netiksli citata)

gera citata Gerai

ir blogiausia kad tai tiesa Liūdnas