Kuriam bankui patiketi pinigus?

Kuriam bankui patiketi pinigus?

Ziurineju VB, Hanza, Ukio banko salygas. Ukis zymiai skiriasi, procentai zymiai aukstesni. Ar verta juo pasitiketi ir padeti terminuota indeli?

jei iki 45 000 Lt, tai nesuk galvos ir dek i bile kuri banka

virs 45000 LT bankas nepatemps ar del pinigu deklaravomo problemos?
Dek nors ir milijona ,bet kuris bankas patemps…

del indeliu draudimo maksimalios sumos

Hanza siulo uz 6 men indeli - 1.9% metiniu palukanu (VB panasiai), kai tuo tarpu Ukio bankas - 3.3%. Kodel tokie skirtumai? Gal bankininkai ka nors gero pasakytu?

I indelius apskritai nedek. Geriau jau suinvestuoj i akcijas (jeigu nori didesnio pelno ir spjauni i rizika) arba i kokius fondus. Pvz., lietuviska NSEL30 arba svediskus SEB. Ir procentai didesni ir kita.

Kalbant apie bankus ir ju patikimuma - man rimtas yra VB. Jeigu jis tokia krize pernai sugebejo pergyventi, kai turejo uzkisti 500 mln. litu supanikausiu indelininku skyle, tai vadinasi jis siandien yra stipriausias.

Tokie skirtumai atsiranda dėl elementaraus pinigų poreikio. Didieji bankai turi litų perteklių, nes pas juos einamąsias sąskaitas turi ir jose pinigus laiko didžiosios įmonės bei vyriausybinės organizacijos. Smulkieji bankai yra priversti mokėti didesnes palūkanas, jei nori turėti pakankamai lėšų kreditavimui.

Į kojinę ir po pečium. Saugiausia vieta
Juokiasi

Kas tai yra 500 mln lt? 145 mln. EUR, kas tiek VB, tiek Hansų, tiek NORD/LB motinoms, kurių balansai milijardiniai, yra nedidelės sumelės, kurias laikinam likvidumo sureguliavimui bet kuris iš jų bet kada gali paskolinti.
Tęsiant kalbą apie indėlius - ne be reikalo Hansa ir VB siūlo ženkliai mažesnes palūkanas fiziniams, nei tarkim Snoras ar Ūkis - jiems tų smulkių pensininkų indėlių paprasčiausiai nereikia, su jais vien kaštai ir vargas, o naudos - jokios, nes paskui tenka jiems kas naktį laikyti LB sąskaitoje kokius 300 mln. lt, už kuriuos jokių palūkanų negauna.

Gal galima placiau apie tas akcijas? Kur galima placiau paskaityti? Turiu kazkur 15000 atliekamu lietuvisku pinigu ir tikrai zinau kad kazkur metus man ju nereikes. Einamojoje laikyti neapsimoka, o terminuota siulo bent kazkokias kapeikas.
Ir dar: ar verta i eurus keisti ar laikyti litais?

http://www3.lrs.lt/cgi-bin/preps2?Condition1=152549&Condition2 =
Indėlių draudimo įstatymas, 5 str.
iki 10K - 100% draudimas
nuo 10K iki 45K - 90% draudimas…
Taip kad, jei kas ten rašaliojate, kad iki 45K indėliai apdrausti, nepezėkit nesąmonių.
Antra, dar niekas nežino, kaip tas indėlių draudimo fondas veikia. Kad jis veiktų, aš neabejoju… bet kaip būtų praktiškai su terminais… kiek truks bankroto paskelbimas, pinigų išmokėjimas indėlininkams ir t.t. kažkur šitas turėtų būti surašyta, bet aš asmeniškai nežinau. Juolab, po metų tau tų babų reikės.
Vėlgi kadangi tau babų reikės po metų, tai į jokias akcijas ir į jokius SEB’o fondus neinvestuok. Dėk į indėlį, arba kokių trumpalaikių VVP nusipirk, gali dar sudėti metams pinigėlius į Hansa pinigų rinkos fondą - ten turėtum daugiau gauti nei iš indėlių, be to, tikrai saugiau nei indėliai. Nors vėlgi tiek, kiek duoda Ūkio ar Snoro bankas, iš HPR tikriausiai negausi…
O kodėl tie bankeliai duoda už indėlius daugiau nei kokis VB ar Hanzai, tai Boogiez paaiškino normaliai. Spręsk pats.

Pradėk nuo paslaugų tiekėjų pvz. http://www.finasta.lt/pradzia/services.cfm http://www.jt.lt/ApieJT/VPportfelioVald/default.asp . O litas ar euras kolkas taspats. Vistiek kursas fiksuotas. O jei paleis litą svyruoti, prieš įvedant eurus, tada ir galvosi, kas geriau.

uKIO BANKUI REIKALINGI PINIGAI STATYBOS MASKVOJE FINANSUOTI PLIU JU REIKALIUKAI BOSNIJOJE REIKALAUJA DIDELIU PINIGELIU
SNORAS DUODA DAR DAUGIAU 4,1 JIEMS TAIP PAT NUOLAT REIKIA PINIGELIU OFFSHORU PREKYBOS FINANSAVIMUI

GERIAUSIA LAIKYTI BANKOJE KIEK NORI DADEJI KIEK NORI ISIMIAI IR PLIUS KADA NORI

Del akciju geriausia kalbetis su Finasta, VB Izdo departamentu arba Hansu makleriais. Cia jie geresni patarejai - tau viska papasakos.

As tai pamastau apie NSEL 30 fonda ir SEB fondus (technologiju, medicinos arba dolerinius). Ka manot?

Gal galima placiau apie tas akcijas? Kur galima placiau paskaityti? Turiu kazkur 15000 atliekamu lietuvisku pinigu ir tikrai zinau kad kazkur metus man ju nereikes. Einamojoje laikyti neapsimoka, o terminuota siulo bent kazkokias kapeikas.
Ir dar: ar verta i eurus keisti ar laikyti litais?

[/quote]

Siūlau pamąstyti apie ETF’s fondus. Jie turėtų būti pigesni, o ilgalaikė grąža (neįvertinus mokesčių) bus ta pati, kaip ir SEB’o ar Morgan Stanley, ar Merill Lynch ar dar kokio kitokio bankelio Cha cha

ETF?
Kas jie tokie ir su kuo valgomi? Ir kur valgomi?

ETF’s - exchange tradable funds
apie juos gali pasiskaityti (in English) http://www.nasdaq.com arba http://www.amex.com

Nusprendziau nezaisti su tais fondais, ne fontanai cia tu pinigu.
Padejau viska per tris bankus: Hanza, Ukio ir Snoras. Reik tiketis visi is karto nesubankrutuos Šypsena Namuose laikyti irgi nesinorejo.
Tai tiek, aciu uz pasiulymus!

Paskubėjai, galėjai dėti 9999 Lt į Ukio, o likusius į kurį nors kitą. Būtum priskrebinęs keliais centais daugiau. Iki 10000 Lt indėliai Lietuvos bankuose apdrausti 100%. (Indėlių draudimo įstatymas, Valstybės žinios’2001 Nr.23-760)