Kuom skiriasi SRAM nuo DRAM ir kitos atminčių rūšys..?

Kuom skiriasi SRAM nuo DRAM ir kitos atminčių rūšys…?

SRAM = Static RAM ?

DRAM = Dynamic RAM…

O plačiau? Šypsena

SRAM informacija saugojama perjungiant tranzistorius. Tai yra gerai, ir kol yra maitinimas issaugoma infa. Bet tranzistorius yra bragu pagamint, o kandangi ten ju reikia labai daug (~1 tranzistorius bitui), tai tie ramai gaunasi brangus, bet greiti. DRAM informacija yra irasoma pakraunant (arba ne) kondensatorius taip yra pigiau (kodai pigesni), bet skaitant informacija kondensatorius issikrauna (kurio infa norejai perskaityt), taigi reikia vel rasyt atgal, kas suletina darba. SRAM naudojami daugiausia serveriuose, DRAM kituose kompose. Tikiuosi nenusisnekejau Nekaltas

ir to, ir ano yra kiekviename kompe. Procesoriaus spartinančioji atmintis yra SRAM (čia reikia didelės spartos), o “ramas” – DRAM (čia kiekis yra svarbiau). Užtat Celeronas ir Duronas pigesni už normalius procesorius – išmeta pusę SRAM’o, ir atpinga kompas. Šiuolaikiuose procesoriuose, kiek teko matyt, SRAM’as užima gerą gabalą viso procesoriaus ploto…

nu jo … NekaltasStatic ram - 6 tranzistoriai per 1 atminties bita dinamic ram - 1 trazas + kondikas per atminties bita Ish statines galimas skaityt ishkarto o ish dramo reikia paruosht puslapi, atydaryt, nuskaityt, papildit kondikus ir uzdaryt. statiniai refresh nereikalingas, bet gamyba neleidzia tiek daug gamint, nes nedaug kristale telpa paliginus su dram, va ir visas skirtumas, o jus cia apie serverius ir tt pradedat pasakot …

serveriuose, jei reikia didelio greicio, gali but ir SRAM sukisti ten, kur kituose kompuose DRAM. Šypsena

BULLSHIT, tu turbut neisivaizduoji kiek kainuotu servas kur vietoj dram sram stovi, pvz serve stovi 2gb ram, kiek tai kainuos ? Apie 800$, o jei procuj dadet 1mb cache ? vos ne puse proco kainos, beje programos rashomos ish atzvilgio kad tuo metu apdorojamas kodas tilptu i cache.

OK, apie ramus maždaug išsiaiškinom ŠypsenaVa dabar man ydomu kas per atmintys tos visokios EPROM, EEPROM ir dar kokios ten būna… na tos, kur laiko atmintį be maitinimo. Kokiu principu jos dirba ir kodėl ribotas įrašymų skaičius? Dar domina ir tos kur su UV išsitrina… Na žinau vieną senoviškų atminčių tipą, kai programuojant chipe nudega labai ploni laidukai ir viskas… Jei programa bloga, tai reikia mest lauk atmintį ir programuot kitą… Šypsena

EPROM - Erasable programmable Read Only Memory. Trinamos su UV. EEPROM - Electrically -"-. Trinamos ir perprogramujamos elektrishkai. Panashios i FLASH, bet skiriasi tuo kad FLASH trynimas vyksta puslapiais, o EEPROM baitais. Atmintis islaikoma taip vadinamoje plaukiojancioje uzturoje (floating gate). Irasant i ja injekuojami kruvininkai ir MOSFET tranzas tampa atviras. Ta kruvi galima pashalinti UV pagalba arba EEPROM ar FLASH atveju elektra. Irashymu-trynimu ciklu skaicius ribotas del to kad ilgainiui pradeda bloget plaukiojancios uzturos izoliacinis sluoksnis. Nebeishlaikomi kruvininkai.

rimtai tu čia susidomėjai, varyk mokytis į automatikos faką Gerai būsi spiacelistas. čia plati tema, į straipsnį netilptum netgi siaurai nagrinėdamas PC RAM, o kur dar platesnis požiūris …

kas čia, fu.ck Piktas per prietaras toks ir nesąmonė? kristale nėra nei jokių plonų laidukų nei jokių degimo reiškinių (nėr ten deguonies, jokia cheminė reakcija ten nevyksta) tose atmintyse įrašomi nuliai (tipo 155RE3) ir, deja, su nerimtu programatoriumi įrašius, dar sugeba atsistatyti, kartais tik dalinai - nėr blogiau. kodėl teisingos žinios xrienovai įsisavinamos, o kažkoks briedas paskleistas ruskio samoūčkos, sklinda ir žinomas net paviršutiniškai suipažinusiems žmonėms?

Na apie nudegančiu laidukus prieš trejetą metų užsiminė mano elektronikos būrelio vadovas… Gal tada jis manė, kad aš per kvailas, kad suvokčiau kas ten vyksta, tai dėl to ir papasakojo vaikiškai… Šypsena Na bet jis man pabrėžė kad čia senoviškos atmintys tokios būdavo… O apie tuos floating krūvius būtų malonu plačiau… Šypsena gal ten koks kondikas pasikrauna ant mosfeto valdymo ar pan… Šypsena Pakolkas sunku man suvokti kai nesu mokytas… Šypsena

laidukai nudeginami PROM (programable ROM) atmintyje. Irasei viena kart ir viskas.

Va tą ir turėjau omeny… tik nežinojau kaip tas išradimas vadinasi Šypsena

computer.howstuffworks.com/flash-memory1.htmen.wikipedia.org/wiki/Flash_memory

Dėkui, geri linkai. Sorry jei ne tą pamygau ir gavai PM… Nežinau