Kreipinia: \"ponia\" ir \"panelė\"

Kreipinia: "ponia" ir "panelė"

Kada "panelė" tampa "ponia"? Ar tada kai išteka ar sulaukus tam tikro amžiaus. Pažįtu gana daug solidaus amžiaus "panelių", į kurias tiesiog nesiverčia liežuvis taip kreiptis. Tuo tarpu i mane ir toliaus kreipiamasi "panelė", nors jau esu -ienė. Net ir pats vyras mane vadina mergička, panele ir pan. Gal dėl to, kad gana jaunai atrodau Nežinau Kaip jus nustatote, kada i moteri kreiptis "panelė", o kada "ponia"???

Panele - kreipiasi i visas kurios vyrams atrodo patrauklios ir grieko vertos o ponia i senas kutvelas kurios uzsidejusios tris aksinius arklio galvos dydzio ziedus ant pirstu , nesioja po dvi pedkelniu poras o perukas joms atrodo pati geriausia iseitis rudens diena.

Aš irgi neįsižeidžiu, jei mane panele vadina…Nekaltas O ponia…- nežinau net- turbūt solidumo suteikia toks titulas.

Jeigu ji hierarchijoje dviem laiptukais aukščiau - ponia.
Visais kitais atvejais darbo reikalais - panelė, negi gaila gero žodžio?

A koks skirtumasCha cha? Man labai juokingai nuskambėjo, kai mane kažkokia rusė pavadino "baryšnia"Cha chaCha cha. "Ei,baryšnia, pojas potieriala", apsidairiau, kur čia kokia "baryšnia" diržą pametė ir pasirodo tai buvau ašCha chaCha chaCha cha

Na, Vokietijoje pradeda vartoti "frau" ar ne 18 m. Aš net kažkiek nustebusi buvau, kai 19 m. būdama gaudavau taip adresuotus laiškus. Na, kad nebūtų nesusipratimų taip ten nuspręsta.
O kad liežuvis neapsiverčia sakyti panele garbaus amžiaus moteriškei logiška. Ir ar to reikia? Mažai kam tai gali būti malonu (nepaisant įvairių "panelės mokytojos" išimčių.
Na, ir jei atrodai labai jaunai, tai irgi tiesiog savaime gaunasi, kad pavadina panele. Juk čia ne tragedija? Veikiau komplimentasMirkt

as dazniausiai sakau "ponia", ypac kai skambini telefonu ir tikrai nezinai ar ten sedi "-aite" ar visa "-iene" Cha cha

kažkada prie spaudos kiosko stebėjau komišką situaciją kai tiek pardavėja, tiek pirkėja( abi smarkiai pagyvenusios rusakalbės) vadino save "devuškomis".
O šiaip tai neduok die kompleksuojančią senmergę pavadinsi "panele" - įsižeis, nesikalbės…

As tai stengiuosi kreiptis "gerbiamoji", nes su tom "poniom-panelem" gali i nelabai malonia padeti patekti. pas mus kolektyve labai daug netekejusiu moteriskiu, bet i jas kreiptis "panele" nu kazkaip juokinga butu.
O man tai linksma buna, kai man darbiniais reikalais skambina ir kreipiasi "ponia" (esu netekejusi). "Nu - galvoju-pamatytu koks vaikas cia su jais kalba, tai butu jiems "miela ponia" Cha cha

O as jau ipratus, kad mano tiekejai is uzsienio i mane kreipiasi "ponia" (angliskai, vokiskai). Bet man labiau patinka "panele", nu kokia as jiems ponia, jei kartais vos ne dvigubai uz juos jaunesne?

Kad nebutu nesusipratimu, reikia visus kaip tarybiniais laikais visus DRAUGAIS vadinti…JuokiasiCha cha

oi buvo man vienas atsitikimas Juokiasi
stoviu as , matai , eileje prie pieno ir pries mane stovi tokia " jagodka pod 60+ " su skrybelaite. Nu ir pardaveje naturaliai paklause:" O jums, ponia, ka paduoti" . O tak kvyktels : " As ne PONIA, as PENELE… koks izeidimas… kur jusu skundu knyga… as visa gyvenima save saugojau ir tebesaugoju tam vieninteliam!!!!!!!!!… " nu ir taip toliau … uzsivede… tai visa eile uz jos tik snypstem ir kikenom… o pardaveja stovejo sypsojosi ir padave skundu knyga… o kai ji isejo visi garsiai pradejom kvatotis JuokiasiJuokiasiJuokiasiJuokiasiJuokiasi

As kai tik istekejau ir dokumentuose dar nebuvau pasikeitusi pavardes,tai vyras vadindavo panelyte,bet kai tik pasikeiciau tapau jam ponia.
Sake kol dokumentuose ne -iene tai ir ne ponia.Juokiasi ,o panele.

pagal protokolą jokių "panelių" ar "ponaičių" neturi būti.

Dziurdzi,
O jei istekejusi lieki su mergautine pavarde, tai kaip tada?

ir as savo zmonai sakau, kol pase dar mergaite, tai kaip as galiu kreiptis "ponia"???

siaip tai visos yra ponios, kol kuri pati primygtinai nereikalauja vadinti panele… Mirkt

Nezinojau, kad pase iraso ar ji mergaite ar jau nebe Juokiasi O cia kurioj vietoj ta irasa pase daro, prie "kiti irasai"? Nekaltas O jeigu ji tampa nebemergaite iki jai isduoda pasa Juokiasi

o koks kieno reikalas? Vistiek tik "ponia". taip mokino A.Lydeka.