Kokia kalba yra palaike lietuviu kalba?

Kokia kalba yra palaike lietuviu kalba?

Man yra atsitike tikrai daug, ishvardinsiu pagal pasakymu kartus, t.y. 1 - dazniausiai palaikoma ir t.t.:

  1. rusu;
  2. vokiechiu;
  3. jugoslavu (beje is tikruju visoje buv. jugoslavijoje kalba yra ta pati, tik kiekviena kalba nuo kitos skiriasi apie 10%)
  4. cheku;
  5. prancuzu;
  6. slovaku;
  7. shvedu.

daugiau variantu kol kas nepasitaike Šypsena

Manes klause ar prancuzu cia?

manes karta klause ar ne rumunu Juokiasi

italu Šypsena

sake, kad grazi kalba. atrodo, kad mes ne kalbam, o dainuojam … branginkime kalba savo, lietuviai!

Siaip visi galvoja kad rusu,bet yra paklause ar ne induJuokiasi

Portugalu…
Dazniausiai sako - rusu. Kai paklausi, ar jie kada nors girdeja rusu kalba, sako - neee… Mulkiai.

Prancuzu.

i prancuzu lietuviu kalba visai nepanasi. taip gali galvot tik nelabai ismanantis zmogus…
as is patirties isitikinau ,kad lietuviu kalba fonetiskai (beje, turbut ir gramatiskai) labiausiai panasi i rusu…

rusu arba svedu.

is patirties isitikino… apsimyshiu… Apie gramatika tai totaliai nusishneketa.
Jei panagrinetumet indoeuropiechiu kalbu medi, tai pamatytumet, kad Lietuviu kalba yra vienoje shakoje su latviu. Ir nieko bendro neturi nei su slavu, nei su germanu, nei su romanu, o tuo labiau fino-ugru kalbu grupemis.

As gavau komplimenta: "u speak sexy Spanish", arba sakau kad is Lt as taj man sako "dosvedanije", atsakinejau hotline, skundus Airiu klausiau taj sako where u from, sakau europe, man Italy or smth, no Lithuania, taj man sako I wish i could be there, nu nu galvoju =)

Seip manes uz sveda niekas dar nepalaike. Pazystu norvega is oslo taj jis sako kad Norvegas susikalba su Svedais ir Danais skirias nezymiai. O kaip yra istikruju?

myzhk kiek nori, man kas? tik pats nenusisnekek kai ant manes varai, ok? pats sakei, kad palaiko rusu kalba dazniausiai ir siaip rusu kalba dazniausiai pamineta buvo… as pats rusu kalba girdejusiu amerikieciu esu klauses, ka jiems labiausiai primena? sake: rusu.
del filologijos, tai savo mokyklines zinias isikisk i savo nesveika pusle… rusu ir lietuviu kalbos nieko bendro neturi??? kaip del linksniavimo galunemis? kaip del mases rusiskos kilmes zodziu lietuviu kalboj? be to, jei jos is bendros saknies, kaip gali nieko bendro neturet? parodyk man be latviu kita panasiausia kalba i lietuviu…

man labiausiai pasitaike kad vokieciu…
o visi kiti variantai buvo ne del kalbos bet turbut del isvaizdos :
2. is skandinavijos
3. nyderlandu
4. rusu, karts nuo karto
5. australijos (karta ta pacia diena trys zmones paklause. ar ne bajeris ? Cha cha)
dar ne karta pasitaike, kad bande atspeti is kokios as valstijos esu. juokingiausia kad mano kalba (ir akcentas!!!) nera tokia jau ideali.
bet toki spejima maloniausia isgirsti… Laimingas
(del gerejancios anglu kalbos Liežuvis)

Robbie- linksniavimas galunemis ir lotynu kalboje yra Šypsena
Manes kazkada klause ar cia as lenkiskai kalbu, ne, sakau. Tai jis man sako -oi, kaip panasu, as buvau lenkijoj ir ten zmones ten pat sneka! Na bet tiek to, jam atleistina, buvo, matyt, kazkoks prancuzas be klausos Šypsena
Taciau dauguma zmoniu iki siol isitikine, jog mes Lietuvoje kalbame rusiskai, o jeine rusiskai, tai tikrai slavu kalba.
Na o kad i prnacuzu kalba lietuviu panasi, tai cia tai pokstas Juokiasi As kalbu prancuziskai taip pat gerai kaip lietuviskai ir jos abi tokios skirtingos kaip tik begali buti Mirkt

Pagal isvaizda daugiausiai palaiko olande ar vokiete. O pagal kalba, kazkaip nesusiduriau, tik sako, kad labai greitai kalbu. Klausia, ar ne italu…

va cia tai protingas pasitaike ‘spejikas’. lietuviu kalba ir indu is tikruju panasi - indoeuropieciu seimos. man teko studijuoti su indu, tai issikalbejome, kad tokie senoviniai zodziai kaip ‘suo’, ‘avis’, ‘duona’, ‘tete’ tikrai skamba labai panasiai Nekaltas

Be latviu i lietuviu kalba dar buvo panashi prusu. Daugiau kalbu panashiu i lietuviu NERA. O jei jau tamsta toks gudrus, tai gal paaishkinsit, kodel dauguma vandenvardzhiu (vandens telkiniu pavadinimu) Baltarusijoje, Rusijoje ir Ukrainoje yra baltishkos kilmes?
O linksniavimas yra ir lenku kalboje, ir ukrainiechiu, todel rusu, chia ne prie ko. Ir dar. Jei tamstai atrodo, kad rusu ir lietuviu ish vienos shaknies, tai tada drasiai galima teigti, kad lietuviu kalbai giminingos armenu ir graiku kalbos. Beje, vakar man sake, kad kalba panasi i graiku.
Pabaigai, amerikonams kiekviena kalba, kurios jie nesupranta yra rusu.