Kodel nuomojamame buste gyventi geriau

Kodel nuomojamame buste gyventi geriau

2 Dubina
Keista,man atrode,kad mes jau supratome vienas kita,bet ziuriu–vel…

Pirmausiai,noriu tiksliai apibrezti musu diskusijos tema,kad negaletum zmoniems smegeniu pudrinti!Iseities duomenis:zmogus turi galimybe ir pinigu arba pirkti buta,arba nuomotis.Jam reikia apsispresti,mes pateikiam argumentus ir uz ir pries.
Jeigu pinigu pirkimui nera,diskusija netenka prasmes,nes jam geriausiai (kito paprasciausiai nera)nuomotis!

Prie argumentu:
Tavo pagrindinis argumentas buvo - aukstesne paslaugu kokybe.As irodziau, kad uz pinigus galima gauti ta pacia (o daugeliu atveju ir aukstesne)paslaugu kokybe ir nuosavame bute.Be to kiti diskusijos dalyviai labai teisingai primine,kad netgi uzsienyje paslaugos nuomojamame bute labai zemo lygio ir ju negalima lyginti su nuosavu bustu.
Laikas.Visa sutaupyta laika ir kurybini potrauki padesi tam,kad uzdirbti papildomai pinigu apmoketi uz tas paslaugos.Na jeigu uzdirbi labai daug,to labiau nuosavame bute kitu rankomis uz savo pinigus gali irengti rojaus kampeli.Ir vel kiti dalyviai teisingai pasake,kad nuomojamame bute tu sito nedarysi.
Mano pagrindinis argumentas:nuoma visada brangiau,todel neimanoma nuomojamame bute geriau gyventi.Paziurek kitu dalyviu atsiliepimus,ypac tu kurie paragavo ir nuoma ir nuosavo buto privalumus.Ne vienas nepalaike tavo nuomones,to labiau kad tavo nuomone - tik teoriniai isvedziojimai, pats sito neragavai.

Is tikruju kai pradejai skaiciavimus matosi,kad retai turi reikalus su pinigais.;-)Taip as sumokesiu palukanos,bet butas liks mano!!!
O mokant uz nuoma nuosavybes neliks,liks tik saskaitos.Paziurek aplink, kai tik firma arba zmogus suranda pinigu savo kontorai,butui is karto ji perka,nes taip geriau.Nejaugi tu galvoji,kad visi klysta ir tik tu vienas teisus?

P.S.As labai piktas todel,kad nematau is tavo puses atsakomybes uz savo zodzius.Nepamirsk,sis klausiamas gali zmogui labai brangiai kainuoti,jeigu jis priims jam netinkanti sprendima!

Nuoma - irgi loterija. Abiems pusiems. Pati ne vienerius metus nuomavausi kampa ar buta, tai zinau, kad daug kas priklauso nuo seimininku. Jei poziuris i nuomininkus tolerantiskas - dar nieko. Bet jei ziuri kaip i antrarusius, nors is ju pinigu butent ir pragyvena, ilgiau tokiam bute issilaikys tik auksine kantrybe turintis… O savas bustas, kad ir bakuze samanota, vis tiek arciau kuno

Nesiruosiu diskutuoti,jei argumentas zmogaus asmeniniai poziuriai.Tokiu atveju reikia gerbti zmogaus pasirinkta pozicija.

Bet musu dikusijos tikslas pabandyti ivertinti nuoma arba nuosavybe objektiviai.As manau,kad daugelis zmoniu(o lietuviu,kaip ir anglu,bus daugiau negu kitu tautybiu) geriau gyvens nuosavame name,bute.
Cia veikia daug faktoriu:psihologiniai,ekonominiai,medicininiai ir pagaliau saugumo.Gaila,kad beveik neatsiliepe te,kas is nuomojamo busto persikele gyventi i nuosava.Butent ju argumentai,pojuciai butu svaresni!

Man taip pat buvo malonu padiskutuoti sia tema,gal kas nors ir rado sau atsakymu,argumentu,kurie pades jam apsispresti.Alus

4 Dubina
Tur but neidemiai perskaitei mano zinutes.
As butent paminejau,kad pagal sutarti Nuomotojas gali prisiimti visus rupescius,bet uz didesne kaina!!!
Pats paminejai,kad Lietuvoje 5 kart maziau zmoniu,kurie gali sau leisti pirkti busta ir darai labai keista isvada,kad sis argumentas negalioja.Kodel???Lietuvoje 90%(o gal ir daugiau) nuomininku taip gyvena tik del pinigu stokos,o ne todel ,kad taip gyventi geriau.

Tai buvo tik pastabos,dabar griztame prie tavo klausimo:kodel nuomojamame buste gyventi geriau?Pagrindinis atsakymas–aukstesne paslaugu kokybe.
Jau susitareme,kad nuoma yra brangesne,todel mano klausimas toks:kodel nuosavame buste uz tuos pacius pinigus negaliu pasamdyti priziuretoju?:wink:

Vilniuje jau toks namas yraPiktastmonu-Didzioji kampas, gali arba pirkti buta arba nuomotis.Paslaugos ir aptarnavimas vienodo lygio ir tam ir kitam butui.Kaip matai,tavo pagrindinis argumentas istirpo.Laukiu kitu.

P.S.Ilgiu zinuciu nebijau

Viskas, kap sakoma, atsiremia į pinigus.
Nuomojame būste nepasidarysi remonto tokio kokio nori. Turėsi derintis su savininku. Tai trūkumas.
Be to kur tu nuomojiesi. Jei pas mus, tai buto savininkas neturi viso namo, kad galėtų tą namą prižiūrėti. Visos problemos dėl namo bėdų užgriūva vargšaą nuomininką - kiauras stogas, trūkę vamzdžiai ir t.t. Jau neskaitant komunalinių paslaugų.
Sutinku, kai namo savininkas yra vienas žmogus ar organizacija, tada tau dzin - moku sutartą nuomos mokęstį, nu ten už vandelį tel. el. savo ruožtu, tačiau man jau neberūpi kiauri stogai, trūkę vamzdžiai ir t.t.
Taigis, Marijos žemelaje, dar toli ligi tokios tvarkos. Kad net dabar firmos, statančios namus (daugiabučius), juos parduoda, atsikratydamos ekploatacijos. Šypsena

Nuosavas butas yra daug geriau. Kai nuomavausi butą, didesnioji mano atlyginimo dalis išeidavo nuomai + komunalinėms. Be to - mane labai nervina vien mintis, kad kažkoks svetimas žmogus gali nevaržomas įeiti į mano kambarį kai manęs nėra namuose, apžiūrinėti mano daiktus + toks žmogus gali bet kada mane išmesti į gatvę su visomis dėžėmis Šypsena

O nuosavas butas visada pigiau ir geriau. Pirkdamas butą investuoji į kažką - net jei moki bankui+komunalinės - tie pinigai neina šuniui ant uodegos, nes butas tai jau žmogaus nuosavybė, kurį galima parduoti.

Kiekvienoje salyje vis kitaip. Pav. Danijoje yra nekilnojamo turto mokestis, o tai irgi svarbu svarstant pirkti ar nuomotis.

kaip siandien Dubina ziuri i nuoma?

Naivu tiketis, kad nuomotojas tik is idejos ir stengdamasis savo nuomininkams sudaryti kuo palankesnes salygas, savo lesomis moka tuos mokescius. Šypsena Geriausias pavyzdys-nekilnojamo turto lizingas. Aiskiai sutartyje parasyta, kad nekilnojamo turto mokescius apmoka lizingo gavejas. (o ne lizingo bendrove).

Šypsena nu geras - tokia seną temą suradai GirtasŽinok požiūris nelabai tepasikeitė. Šiek tiek pasikeitė tik matematika. Svarbiausia poreikiai/galimybės. Gaila, kad daug žinučių šioje temoje ištrinta, net mano paties kažkas neinformavęs paxierino. Bet turiu pripažinti, kad šią temą pradėjau užsienio paveiktas, ir norėjau pažiūrėti kurlink diskusijos nuves…

tikrai idomiai cia pratrinta,nes ir rodo 30 zinuciu,o yra tik 20 ŠypsenaNesuprantu nieko…

O as niekaip nesutiksiu kad nuomotis buta yra geriau nei tureti savo: 1. Piniginis veiksnys. 2. Psichologinis. Teko gyventi metus nuomojamam bute Veee Siaip butas buvo ka tik po remonto (minimalaus), nes pries tai gyveno kazkokie cecenai ir kosmaras kas ten dejosi. Per tarakonu lavonus nebuvo kur kojos padeti Veee Kelias dienas su dezinfekcijos priemonem visus kampus sveiciau Pavargęs Nuomotojai po musu liko patenkinti ir net prase kad neiseitume, to tas butas dar nebuvo mates. O tokiu maza - nusiaubia taip, kad seimininkus sirdies smugis gali istikti. Nuomojamo busto niekada neisikursi taip kaip sirdis geidzia, o ir noro nera investuoti i busta, kuris tau nepriklauso ir niekas tau tu islaidu nekompensuos (na visokiu pasitaiko, bet as apie dauguma). Dabar prasides remontai musu naujam butuky, tai su tokiu uzsidegimu as tai darysiu Myliu Oi kaip laukiu Drovus

Idomiai cia prisampratauta Nekaltas Nekaltas. Manyciau, kad zmones Europos didmiesciuose butus nuomojasi ne is gero gyvenimo, o todel, kad paprasciausiai neturi finansines galimybes isigyti nuosavo busto. Beje, daug butu gyventojams nuomoja pati valstybe neterminuotam laikui. O Lietuvoje tokiu namu/butu yra?

Laimingas pries tris Apakęs Cha cha metelius rasiau, akd nuomuojuosi is reikalo Cha chao va jau seniai (salyginis vertinimas) savas (na… pusiau - banko) sienas (ir ne tik sienas) turiu Cha cha Žvaigždė

Vat as irgi laukiu nesulaukiu kada jau galesiu pradėti remontuotis nuosavą butą Taip Tegul ir 25 metus bankui atidavinėsiu už jį, bet tai bus suma, kuri nebus daug didesnė negu dabar moku nuomai, bet 25 metai vistiek yra ribotas terminas.O jeigu taip visą gyvenimą nuomotis, tai pas mus pensijos ne tokios… Liūdnas

Pirmas toks lietuviškas straipsnis, kokį man teko matyti. Nors ne su viskuo sutinku, bet pritariu tam, kad investuotavimui yra ir pelningesnių sričių nei nekilnojamas turtas [bite.lt/plius/bendravimas/klubai/2content.content_view_club /703592-=(1506504976](http://www.bite.lt/plius/bendravimas/klubai/2content.content_view_club/703592-=(1506504976)

Pilnai tau pritariu, beje buto pirkimas sau ir su paskola nera jokia investicija, tik ilgalaikis isipareigojimas bankui. Beto tikrai to buto “savu” laikyti negalima, nes jis yra ikeistas bankui ir kas gali zinoti kaip pasisuks gyvenimas, gal prarasi darba, santaupas…

apie investavimą išmanau nedaug, bet patirties nuomojama būste turiu 5 metus. Ir ką galiu pasakyt. Pirmus 3 metai buvo pusiau su bėda. Bet kuo toliau, tuo labiau tai pradeda erzinti. o kai prieš tai dar buvo 6 metai univero barake, tai suma – 11 metų gyvenimo be namų. Nedidelis malonumas. Dar pasisekė, kad nereikėjo kelis kartus kraustytis iš vieno į kitą. Ir šiaip, kai dirbi, tai “namie” praleidi plg. nedaug laiko. Žodžiu, gyvenimas viena diena – nežinai, kada paprašys nešdintis. Kitas dalykas – pinigai į balą. Paskola, aišku irgi ne iš gero gyvenimo. Bet to jei kas ir atsitiktų, tai jei pinigu nebus, tai ir neišsinuomosi. Pasiskaičiavau, kad man mėnesio įmoka man būtų mažesnė bankui nei nuomai. Taigi gyventi nuomojam būste labai Blogai.

Verslui ir ekonomikai yra skiltis čia: [bite.lt/plius/bendravimas/klubai/2forum.showThreads/230-=(7 67836566](http://www.bite.lt/plius/bendravimas/klubai/2forum.showThreads/230-=(767836566) O jeigu rimtai nori investuoti ir galvoji kur, tai reikia daug ką įvertinti: visų pirma kokią sumą turi. Toliau, ko nori: didelio pelno su didele rizika ar atvirkčiai, galų gale kokia sritis tau pačiai patinka. Vienas pacanas Anglijoje pardavinėdamas paspirtukus internete susikrovė milijonus, tačiau tai nereiškia kad tau tai pavyks.