klausimai del BULIU kautyniu?

klausimai del BULIU kautyniu?

Maschadovas paragino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną pradėti derybas, kad būtų išvengta naujų įkaitų grobimų ir nekaltų žmonių mirties.
"Tai, kas įvyko Maskvoje - tiesioginis padarinys siaubingo karo, kuris kariaujamas prieš čečėnų tautą. Jėga išspręsti Čečėnijos problemą neįmanoma", - sakoma A.Maschadovo pareiškime, kurį pacitavo radijo stotis "Echo Moskvy".

Reklama

Drauge Maschadovas pareiškė, kad Ičkerijos vadovybė nesusijusi su įkaitų paėmimu teatro centre Maskvoje.

"Kai buvo paimti įkaitai, prezidentas Putinas turėjo pasirinkti vieną iš dviejų sprendimų. Pirmasis, protingas - pradėti derybas ir išgelbėti šimtų tūkstančių žmonių gyvybę, ir antrasis, beprotiškas - ryžtis šturmuoti ir išsaugoti savo populiarumą. Deja, jis pasirinko beprotišką sprendimą", - sakė A.Maschadovas.

Spalio 26 dieną panašų pareiškimą padarė A.Maschadovo specialusis atstovas derybose su Rusija Achmadas Zakajevas. Jis pasmerkė įkaitų paėmimą ir atmetė bet kurį Maskvoje išpuolį surengusių teroristų ryšį su A.Maschadovu bei jo šalininkais, pareikšdamas, kad tai "ne jų metodai".

A.Zakajevas taip pat pareiškė, kad kol Rusija nenutrauks karo Čečėnijoje, tokių ir didesnių teroro aktų pavojus išliks - jų gali griebtis pavienės, savarankiškai kariaujančios grupuotės.

BNS
Straipsnių komentarai