Keli klausimai apie linzes (kaina, rūšys etc)

Keli klausimai apie linzes (kaina, rūšys etc)

Na štai, sugalvojau įsitaisyti linzes. Nors regėjimas dar pakenčiamas (abi -1,3 maždaug), ale akiniai man nei tinka, nei patinka Drovus
Tai prieš pirkdamas, noriu pasikonsultuoti su juos nešiojančiais. Kiek žinau, yra vienadieniai (ar keliom dienom skirti, kur galima ir miegoti su jais) bei ilgalaikiai (keliem mėnesiam, naktį reik įdėt į konteinerį). Mane domintų tie ilgalaikiai. Kokia jų kaina ir kiek laiko juos galima nešioti? Ar galima juos ilgesnį laiką (pvz savaitę) laikyti konteineryje (beje, koks jo dydis?)? ar tie ilgalaikia dar kaip skirstomi? kas atsitinka, jei naktį juos laikai ne konteinery, o kur kitur (pvz vandeny)? linzėm šakės? Ar nebus problemų dėl skaitymo, jei įsidėsiu minusinius lęšius? kokie šiaip nepatogumai, jei jų yra?

Siek tiek informacijos rasi http://www.rega.lt

kiek zinau, vienadieniai zinoma sveikiausia, tachiau brangiau iseina. ypach brangu , jei pvz, turi ne tik trumparegyste, o ir astigmatizma, tada dazniausiai reikalingi specialus lesiai. maniskiu pora - apie 400 lt (tinka 1 metus). bet neissigask, paprastai trumparegystei lesiai gerokai pigesni (turetum i 200 litu uz metinukus laisvai itilpt, tiksliai nezinau).
O miegot su lesiais, mano ir mano gydytojos nuomone, nera sveika, akims truksta deguonies visgi. Be to, kam nakti gerai matyti, issiimi ir ramu Šypsena
Tas “konteineris” tai mazdaug 2 cm x6 cm dezute, daznai buna ideta nemokamai kartu su lesiu valymo skysciu (butelis 355 ml apie 30 Lt, jo is pradziu uztenka gal menesiui, paskui ismoksti labiau taupyt, tai uztenka 1,5 men.)
Jei kuri laika nusprendi nenesioti lesiu, tai gali juos toje dezuteje laikyti kiek nori, tik kas menesi reikia pakeisti tirpala.
Chia as kalbu preziumuodama, kad pirksi minkstus lesius. Ju jokiu budu negalima laikyti kitur nei akyje ar lesiu dezuteje su skysciu (per kelias minutes sudzius ir bus nebetinkami naudoti).
Vandenyje laikyti negalima, be to, reikia vengti bet kokio lesiu kontakto su vandeniu, nes jame yra kazkokiu mikroorganizmu, kurie gali sukelti rimtus akiu susirgimus (skaiciau apie tai straipsni).
Laikantis higienos (plaunant rankas, tinkamai priziurint lesius), manau, problemu neturi buti. Pati nesioju jau 2,5 metu, per ta laika nesirgau ne vienu akiu uzdegimu.
Per ilgai nesiojant neissiemus akys parausta, todel to reikia vengti, jei tavo lesiai skirti nesiojimui ne daugiau 12 val per para.
Nepatogumas, kuris ilgainiui gali atsirasti - akiu sausumas. Ypac tai jauciasi dirbant kompiuteriu. Taciau sia problema padeda spresti vadinamosios “dirbtines asaros”, isilasini, ir geriau.
O siaip smulkiau pakonsultuos gydytojas. AS pirkau lesius REGOJE (Antakalnis), tai ten gavau visapusiska konsultacija (apie 1,5 val mane moke juos isideti ir aiskino, kaip priziureti).

Tai tiek. Isejus is gydytojo su lesiais, pirmas jausmas buvo - “koks ryskus ir grazhus yra pasaulis” Šypsena)

Pirmyn,su lesiais grazesnis pasaulisŠypsena
Nesioju apie metus,negaliu atsidziaugt.Man pliusu zymiai daugiau ,nei minusu.Visu pirma labai patogu prie ezeru,siaip kur aktyviai leidziant laika ir visur kitur.Na,nesiojant lesius,reikia siek tiek atsakingumo,nes jie kainuojja labai net nepigiai,tiesiog butu gaila ismest,jei sudirbsi juos.O sudirbt juos galima taip:
per mazai i konteineri skyscio ipili ir tada lesis gali nepaskest visas,prisikabint prie sono,pradet dziut,o po to xanaŠypsenaneber lesiuko.Pirkt nauja tik…(man jau taip buvoLiūdnas
Suplesyt lesi su nagu,kai imi is akies.(man taip irgi buvoLiūdnas

Nors labai nesigaskit,dar buvau neigudus ir taip atsitiko pirmosiomis dienomis.Siaip kuo veliau ,tuo geriau sekesi lesius priziuret.Svarbiausia taisykle isiimant ir isidedant lesius-neskubeti!Pravers.
Na,o kai jau igyjate patirties galima su lesiais varyt net i gamta keliom dienom(aisku pasiimant visas prieziuros priemones).Va,as pries savaite buvau turistiake,issiminejau lesius nakti ir dar apgirtus,taciau viskas pavykoŠypsena
sekmes,jei ka-kreipkitesMirkt

Man viena gydytoja karta pasake, kad su minusiniais akiniais negalima skaityti, nes akims nesveika, o vat su lesiais gali ir skaityti ir rasyti ir nekenks - manau tai ypac svarbu moksleiviams ir studentams kai reikia nuo lentos nurasineti ka nors Šypsena

wow, ačiū už išsamius atsakymus Cha cha
na, aš tai tikrai ilgalaikius imsiu…šiaip, tas akių sausumas šlykštus dalykas Veee nedažnai jis man pasiatiko, ale vistiek nemalonu. aj, nusipirksiu kokio Visine ir bus gerai Mirkt

šiaip, draugas turi tuos ilgalaikius (3-4mėn). tai sakė su jais ir maudėsi, ir vandely per nektį laikė (užmiršo konteinerį paimt Cha cha), nors jie tikrai tam nėra skirti. sako, kad nieko neatsitiko Nekaltas

o tai tas lęšių nešiojimo laikas skaičiuojamas pagal akyje prabūtą laiką? jai aš kokį mėnesį palaikysiu konteinerį, tai 3jų mėnesių "galiojimo" lęšius keisiu po 4mėn? na, čia tik šiaip įdomu…

Lesiu laikas skaiciuojamas kiek juos pranesiosi, jei laikysi 1 men. Konteineri tai ir galiojimas 1 men pailges Šypsena as tai nesioju puses metu ir kainuoja man apie 90 lt, siaip gerai priziurint galima ir 8 men pranesioti, na bet cia indvidualiai reikia ziureti ar neatsiranda apnasu, ar nepablogeja matymas ir pan. Siaip man 360 ml skyscio tikrai uztenka 3 men, nezinau kur ten ji pilstyti reikia kad per 1 men. sunaudoti Nekaltas Vandeni esu pora kartu laikius ir nieko neatsitiko, taciau is vandens jau neisidesi i aky, nes pradeda labai persteti. Kur as nesioju tai sake galima neisiemus savaite vaikscioti, cia tiesiog optikoje reikia pasiklausineti.
o del visine tai girdejau, kad cia daugiau reklaminis produktas ir daznai naudoti nelabai sveika. Nekaltas Gal geriau dirbtines asaros, bet cia aisku kiekvieno teise rinktis Šypsena

o tai Visine nėra dirbtinės ašaros? Kuo jie skiriasi?

yra akių lašiukai skriti butent ,nešiojantiems linzes.juos lašinant nereikia jų išsiimti.
kitus vaistus lašinant ,reikia išimti lizne ir įlašinus turi praeiti bent 5min.kol gali vėl įsidėti.

neshioju linzes jau gal 3-4 metai… ish patirties - nepirk linziu ilgesniam nei puses metu nesiojimui, pusei metu jos kainuoja pigiau ir ne taip baisu jei pameti dasiperki ir vsio…vo jei metines pameti tik pradejus nesiot kaip gaila piniguLiūdnas …siaip ishsiimineju kiekviena diena, taciau jei kokia ishvyka ar gerimas tai ir nepergyvenu , ishsiimsi kai galesi… dar patarimas geriau nesimust nes gavus i aki labai smagiai jos ishkrenta Šypsena

jokiu ten lasiuku nenaudoju …gal ish pradziu ir niek oveliau paprasciausiai pamatai kad tai ner a labai surpe butinas dalykas, prpasciausiai gaila man jiem pinigu kai galiu ir be ju ishsiverst…gal todel turejau viena uzdegiam akiu…dabar pats jauciu jei akis nors bishky pradeda dirgint nusiperki lasiuku pavartoji kokia savaite ir vel akys sveikos

dar del to linziu kiek jos ar metines ar pusmetines ar dar trumpesniam laikui…paprasciausiai trumpesniam laikui jos plonesnes, greiciau apsinesa (taciau ir pigiau kainuoja)…ir buna atsikeli viena ryta isideda ir ziuri kad matai kaip per ruka (dazniausiai su viena akim man kazkaip jos nevienodai devisi, pastoviai kairia aki greiciau damusuCha cha) …eini i optika ir perki kitas

na skyscio man bonkutes tokios uztenka min 2 menesiam, kartais ir ilgiau, o nenesiojant lindziu skysti reikia keisti kas savaite butinai… jei negali idet i konteineri ir jos sukieteja, veliau idedi i skysti ir viskas tvarkoj - nieko joms neatsitinka, svarbiausia nesutraiskyt…

tai nieko baisaus, net jei užmiršiu pasiimt konteinerį ir būtinai reikės išsiimt lizes? tik pasidedi saugiai ir viskas?

heh, o mūsų klyfa aiškino, kad kažkada užmiršo konteinerį pasiimt, tai miegojo su lęšiais…visą kitą dieną nieko nematė Pavargęs

nu siaip negarantuoju, nes man asmeniskai taip nebuvo,bet drauge buvo pametus, surado tik kita diena, kaip stikliukas atrode, bet idejo i skysti ir fsio… nu aisq geriau nepamirst konteinerio Mirkt

SilverBat nu tu visai Cha cha ash neshioju pora savaichiu tai manes pasiklaust negali? Cha cha jauchiuos dabar tokia pasikaischius shitoj srity Cha cha ryt viska nupasakosiu Taip

Vilūnytia, vat būtent, kad tik 2sav nešioji, o čia jau žmonės po 3-4metus Liežuvis

o mokykloj tai tavęs neina pagauti - vis išleki per pertraukas Nekaltas na, per chemiją galėsi ką paporinti, jei kontro nerašysi Cha cha

beje, perlauji? manei niekas nepastebės, kad savo žinutes cituoji? Juokiasi

gali buti jei akys traiskanoja tai ryte atsikelus gali tos lindzes but uzsivele, matysi kai per rooka bishky…bet apsiprausi gerai pamirksi ir vsioCha cha
bet jei akys traiskanoja tai cia dazniausiai jau reikia keisti linzes (ta prasme baigas ju dienos) …ar siaip kokiu nesvarumu i akis papuole

ir jei neturi konteinerio nesugalvok kur saugiai ju pasidet, jau tada ir miegok su jom (nelabai suprantu kaip tai imanoma ka tu cia sugalvojai saugiai pasidet) nes jos sukieteja kai stikliukai lengva labai sutraiskyt (gleznutes tokios) be to vejelis pustels (ar kas pirstels eidamas pro saliCha cha)ir atia neberasi…buna ishsiimineji nukrenta ant zemes tiksliai zinau kurioj vietoj ir tai 5 minutes ieshkai (praktiskai jai jau numetei ant grindu kad rasi tikimybe kokia 30 proc)…

Pirma karta girdziu, kad uzdziuvusius MINKSTUS lesius galima "atmirkyti". Man gydytoja pasake - grieztai NE.
O jei ir galima, manau, po to ju pralaidumas orui lieka nebe toks geras… Tikrai nebesideciau tokiu i akis, sveikata brangiau.

Noreciau taip ismokti taupyti Drovus
Issiemusi lesiams nieko nedarau, tik merkiu kiekviena karta i naujai ipilta skysti (nenaudoju to paties kelis kartus). Pries isidedama i akis, uzlasinu pora lasu, nuvalau, tada perplaunu po skyscio srovele (nes kitaip lieka visokiu plaukeliu, dulkeliu). Ir niekaip man to skyscio butelio ilgiau kaip 1-1,5 men neuztenka Liūdnas((