Kas tai yra tantrizmas, tantra, tantrinis seksas?

Kas tai yra tantrizmas, tantra, tantrinis seksas?

labas

Iskilo man toks klausimas -kas gi yra tantrizmas, tantra, tantrinis seksas, ar cia ta pati kamasutra ar kazkas kito?
Aciu uz demesi Šypsena

labai plachiai imi… chia vienu sakiniu neishaishkinsi…

populiariai shnekant, tantros gali buti siejamos su ivairiomis religinemis tradicijomis, tachiau visos jos naudojamos radikaliai transformuoti samone, tam kad tantra praktikuojantis kaip imanoma greichiau pasiektu ishsivadavima. vienaip ar kitaip, tantra yra grynai religinis elementas, o tantrinis seksas taip pat yra irankis transformuojantis seksualine energija i energija kuri grynina samone.

kamasutra, tai zhmoniu jusliniu poreikiu realizavimo normos, mokslas apie teisingus zhemes malonumu patyrimo juslemis metodus. zhmogus, susipazhines ir suvokes kamasutroje aprashomus dalykus, tampa savo jusliu valdovu, o tai jau jogine funkcija.
kamasutra - indu sheimyninio gyvenimo enciklopedija, teigianti, kad malonumu sferoje reikalingi normatyvai, nes chaotishkai tenkinami jusliniai malonumai veda i pragaishti.

Suprantu, kad čia kažkas pro seksą …JuokiasiJuokiasiJuokiasi

tikras kopustgalvis Cha chaCha chaCha chaCha chaCha chaCha chaCha cha

Aciuz uz paaiskinimaŠypsenasis bei tas aiskiau

Laimingas

Neturi ka parasyt geriau isvis nieko nerasykBlogai

http://www.spauda.lt/mitai/indai/alchemy.htm

JuokiasiJuokiasiJuokiasi skaityk, kad nori LiežuvisLiežuvisLiežuvisCha cha

http://www.spauda.lt/mitai/qabalah/tantra.htm
Cha cha

Indų tantriškasis išminčius(magas) į Tibetą, VIII-ame amžiuje pakviestas karaliaus Trisongo Deutseno, atnešęs budizmą. Jo pagrindinė mokinė ir giminės pratesėja buvo Tibeto karalienė Dakini Ješe Tsogyal. Šis budizmo Tibete (Vadžrajana) pradininkas netgi ištarė žodžius:

"Vyras ar moteris: nėra didelio skirtumo. Bet, siekdama prašviesėjimo, moteris yra didingesnė".

LiežuvisLiežuvisLiežuvisLiežuvisLiežuvis
Cha chaCha chaCha cha

Tantra, kaip ir kiekviena joga, teigia dievų egzistavimo pripažinimą kaip savaime suprantamą dalyką. Todėl jos slaptas ir mistinis mokymas skirtas tik tam, kurio sąmonė yra intravertiška: ji atmeta išorinių faktorių įtaką, pasikliauna savo jėgomis, o ne Dievo malone, suvokia pasaulį apimančią Dvasią - iš kurios viskas kyla ir kur viskas grįžta; tam, kurio sąmonės šviesa sugebės atsispirti jėgoms, valdančioms išorinį pasaulį, gyvenimą, kad įžengtų į paskutinę, nedalomą vienatį, "tuštumos centrą", "kur gyvena maksimalios tuštumos ir gyvasties dievas". Viskam tam įsisąmoninti "reikia mokytis daugelį metų, pasišvęsti ir tūkstančius kartų patirti dvasinę tylą" - kaip pasakoja vienas kinietiškas tekstas. Tai nėra tik eiti, tai reiškia - keliauti ir keliauti.

Tantra išaukština moterį, nes per jungtį su ja, galima pasiekti Vienį. Ji yra pradžia ir pabaiga…

Nu va i tema pagaliau Šypsena

Va jau idomiau Šypsena

Univere rašiau apie tai referatą… Tad jei ką, klausk Šypsena

Tam, kuris prabyla apie seksualius tantrų aspektus, užtektų "užmesti akį" į Idra Zuta ir kitus Kabalos rašinius, kad pastebėtų, kiek panašumų yra jose su Virabhava Tantrikas ir kinų taoizmo alchemikais. Deja, seksualinės pakraipos mokymai (sudarantys tik mažą tantrų dalį) blogai suprantami ir pavojingi.

Tai dar noreciau paklaust ar rasei ten ka nors apie tantrini seksa ir jei taip tai ar ten tas pats kas kamasutra?
O seip tai ar ta tantra tai cia kazkokia atskira indijos religija kaip pvz. induizmas, krisnaizmas, ar ne??? Ar ji ieina i kokias nors religijas?
aciuzLaimingas

O idomu idomu, kas ten per tokie seksualiniai mokymai - ar cia tas pats kas kamasutra, ir kuo jie pavojingi? Butu idomu jei ka nors zinai
Mirkt

Budistiniai mokymai skirstomi į sutra ir tantra kelius. Sutra kelias remiasi priežastimi, o tantra kelias - "vaisiais", t.y. rezultatu. Abu keliai išlaisvina mus iš dualistinio matymo kol pasiekiame pilną išsilaisvinimą.

Anksčiau Tibete moterų teisės ir vieta tarp budistų dvasininkų buvo vienaip ar kitaip ignoruojamos,tačiau dabar aš stengiuosi, kad ši padėtis pasikeistų. Tantros požiūriu, nėra aukštesnės ir žemesnės lyties, o tobula patirtis gali būti įgyta tik vyrams ir moterims praktikuojant kartu. Čia jie negali apsieiti be abipusės pagalbos, stimulo, įkvėpimo. Tibeto budizme, ypač dievybių vaizdavime, gausu sekso simbolių. Tačiau jų nereikia suprasti klaidingai. Vienuolių kodekse "Vinajasūtroje" teigiama, kad pagrindinis celibato tikslas – pažaboti žemąsias aistras ir prisirišimus. O jogai vadovaujasi "Tantrajanos" tekstais, kuriuose tvirtinama, kad aistras, taip pat seksualinį geismą galima pakeisti ir panaudoti kelyje į Nušvitimą. Jogams ir joginėms tantros praktika nėra paprastas lytinis aktas, todėl čia galima rasti sąsajų su celibatu. Seksualinė energija ir sueities metu patiriama ypatinga palaima gali ištirpdyti šiurkščiuosius sąmonės lygmenis ir atverti naują realybės suvokimą. Tantros praktika lytinį aktą visiškai kontroliuoja. Fiziniame lygmenyje vyrai privalo mokėti sulaikyti sėklą.Mirkt Moterims itin svarbu valdyti seksualinės energijos nutekėjimą ir neleisti jai išsisklaidyti, o sugrąžinti į tam tikras kūno dalis. Šitaip moterys per palaimą irgi gali pasiekti aukščiausią dvasinį Nušvitimą.

Papildau Patricija6: sutra - (lietuvių kalba - siūlas, pratęsimas) tai lakoniškas tekstas, komentuojantis indų praktinę tradiciją, raštai, o tantra - savotiška malda, ritualinė praktika, susijusi su seksualine energija, tačiau ne visada. Tantra turi labai daug reikšmių, kurių populiariausia ir yra siejimas su seksu, tačiau tai nėra jos pagrindas. Kamasutra su tantra turi šiokių tokių sąsajos taškų, bet iš esmės, tai skirtingi dalykai. Kama - meilė, sutra - raštai, mokymas. Kamasutra - tai meilės mokslas, menas. O tantra turi daugiau mistiškumo ir dieviškumo.

Paprasčiausias tantrizmo apibrėžimas: tai Tibeto budistų praktika, kuria siekiama tiesioginės nušvitimo patirties. Susideda iš simbolių, vizualinių įvaizdžių, garsų kartojimo, tam tikrų judesių, taisyklingo, valdomo kvėpavimo, ritualizuotų seksualinių santykių.

Dar klausei, kur slypi pavojingumas… Vakarietiškos mąstysenos ypatybės skatina imituoti praktiką ar kaupti informaciją, kuri skirta rytietiškam mąstymui, bet ne Vakarų protui ir kraujui. (apie tai irgi rašiau) Nėra jokio tikslo kaupti mistinę informaciją, nepatiriant jos vertės vidiniu dvasios pojūčiu. Tik gyvenimo ir mąstysenos būdo pakeitimas, o ne beatodairiškas informacijos kaupimas duoda rezultatus. Tad apie tokius dalykus realiai neverta net šnekėt, kaip ir apie daugelį kitų Rytų išminties apraiškų. Vakarų žmogui tai per daug tolima ir svetima. Nors paieškos visada pagirtinos Šypsena

Dar šiek tiek Cha cha
Tantra jau senokai tapo mėgstama populiarių sekso vadovėlių tema. Tantros nereikėtų suprasti vien kaip seksualinės praktikos. Šio metodo pagrindas – priešybių jungtis, sunaikinanti visos egzistencijos dualumą ir atkurianti pirmapradžio, vieningo ir vientiso pasaulio darną. Vyriškasis pradas tantrinėje simbolikoje reiškia pažinimo metodą, o moteriškasis – aukščiausiąją, kosminę, dieviškąją Išmintį. Todėl kiekvienas tantrą praktikuojantis vyras, įžeidęs moterį (nesvarbu, kas ji – princesė, vienuolė ar elgeta), sulaužo įžadus ir suteršia savo karmą.

Budistui moteris – Išminties simbolis, Išminties motina.
"Ačiū, kad pagimdei mane ir maitinai savosios Išminties pienu".
(Dalai Lama)

Apie tai turėtų pagalvoti kiekvienas, einantis dvasiniu keliu.