Kas skaite "Sieksnis Sprindzio vaikas",...

Kas skaite "Sieksnis Sprindzio vaikas",…

…turbut prisimena kaip Sieksnis staigiai rubus sunesiodavo. As prisiminiau todel, nes vakar , kai zmona nuejo is mokyklos dukros parsivesti, tai pasibaisejo - visa purvina. sake "griuvau", bet toks ispudis, kad ji i bala griuvus ir tris kartus persivertus - tokia purvima. Zmona pakraupus, sake kita karta man tokia murze parsivesti reikes.

Sunesioja vaikai greitai. Monosios pedkelnes mikliai suvaro…

Mazi vaikai mazos bedos (guashas ,piestukai-gali isplaut)bet kaip as pamaciau koks is garazo pareina mano pusbrolio 18likos metu kumelys su dviem panasaus amziaus studenteliais draugais,tai nei tu jo isskalbsi visas tepalais apsitaskes,naujas sporbatis "netycia" rugstim supyltas(persirengti mat nereikejo ,nes galvojo cia tik "ant greicio tepalo dapils"Šypsena )striuke dar lyg butu nieko ,bet nelabai kaip rankas nusiplove-tai kisenes istepeŠypsenaKaip as mintyse primeciau kiek kainuos tam vaikiui garderoba atnaujint ,tai man negera pasidare.Aisku gal ne visu vaikai (18metuPiktas)tokie parsai…

Vakar paskaičiau temos pavadinimą, nesudomino.Šiandien perskaičiau Ostapo mintis.Pagal eilę , komentarą turbūt reiktų rašyti rytoj, betgi, neiškenčiau.
Man labai įstrigo gal prieš 10 metų bendradarbės pastebėjimas, grižus iš užsienio: ten vaikų nieks nebara už rūbų ištepimą- yra automatinės skalbimo mašinos. Atrodė utopija, manėm ta mūsų koležanka meluoja( nes kartais tai darydavo).
Ir ką gi šiandien- aš taip pat visiškai nebaru dukros už rūbų netyčinį sugadinimą .Kas skalbiasi, išskalbiam, ir stengiuosi pirkti akvarelę, guašą, flomasterius, plastiliną , kurie išsiplauna, kad leisti vaikui daryti ką nori ir kaip nori.( tik už sienų, lubų nesaugojimą nabagei kliūna) .O gi dar ir rūbeliai yra kai kurie griežtai išeiginiai-tai brangesni, puošnesni, kurių tikrai nevalia tepti ( čia jau "netyčia" negalioja- privalo saugoti, bet jei kas atsitinka, tai vistiek nebaru, tik pamoralizuoju).
Aš manau, kad vaikui smagiau augti, kai nereikia taip kaip mums vaikystėje stresuoti, o ypač dėl tokių dalykų , kurių normaliai ir nesupranta.

Va tame ir esmė, kad tuos rūbus reikia naujus pirkti, o tai kainuoja… Kiek gi tu žmogau iš skuduryno papirksi, norisi ir kažką nauja tam vaikui duoti. O barimu nieko nepasieksi, nebent nesveiką vaiko baime.

Manau ir tokiam 18-kiniam erzilui nereikes pernelyg saugotis ar kaip kitaip, jei is mazu dienu bus iprates atsirinkti. Labai teisingai kove rase; maniskiai turi iseiginius, kuriuos privalu saugoti. Kasdieniniai ma ji bala. Siek tiek del striukiu pakovojam, ypac kai slapios dienos. Pasibaram kad darzely nepersistengtu su voliojimusi, bo namo reika per miesta grizti Cha cha
Nesuprantu tu mamu, kurios i darzeli vaikus leidzia su puosniais drabuziais, o paskui akivaizdziai prie aukletoju dejuoja 'ojoj kokia tu issiterliojusi Apakęs ’ Juk vaikas dirba

Va , būtent dėl to ir turim "išeiginius" rūbus, kurių NEVALIA sugadinti.Tam kad ateityje, norėdama tik pripilti tepalo, būtinai persirengtųCha cha

O aš turbūt savo dukrai jau įvariau kompleksą dėl drabužių Liūdna
Net pagalvoju, kad reikėtų nueiti pas psichologą pasitarti kaip savo kompleksų neperduoti savo vaikams. Aš buvau taip auklėjama, kad turiu savo daiktus saugoti, taigi ir dabar nepakenčiu, jeigu dukra ar vyras išsitepa, susiplėšo kokį nors drabužį (ypač naują, kas dažniausiai po zakonu podlosti atsitinka) - aš net pradedu verkti. Aišku, kvaila kaip pagalvoji, tuo labiau, kad tikrai išgalim drabužius pirkti ne tik kuitukuose, ir ne tik per nuolaidas. Bet matyt šis mano pergyvenimas persidavė ir dukrai - ji pradeda apsipylusi graudžiai verkti ir pergyventi, ką dabar pasakys mama, ir klausia ar išsiskalbs.
Suprantu, kad tai nenormalu iš mano pusės pykti ant tokio mažo vaikom, bet nežinau, kaip su tuo kovoti. Na, nebent būčiau ramesnė, jeigu kiekvieną drabužį pirkčiau po 2 vnt. Pastebėjau, kad man ypač gaila tū daiktų, kuriuos pirkau daug apgalvojusi ir tikrai su dideliu džiaugsmu ir meile. O tų, kuriuos šiaip ant durniaus, ar kas nors padovanojo ir man nepatinka, visai negaila.

Taip yra todel, kad mes daiktus daznai vertinam labiau nei zmogu. Todel ir baldai pas mus sventi, ant ju laipioti vaikams negalima, nes mes ju proanukiams juos paliksim. Vaiko iseiginiai drabuziai? Kiek ju jam reikia… Jie juk greitai isauga. Mano anyta karta prasitare, kad dare tvarka spintuose ir rado gausybe vaikisku sunaus rubeliu, kuriu jis ne karto nebuvo apsirenges. Arba pora kartu. Ji sake, kad anukams paliks. Ne uz ka tokiais neparengciau…

Toks buvo gyvenimas, kai mes augom- arba deficitas, arba neįperkamai brangu.Reikia bandyt persiauklėti.Ypač kai dolerinėse yra daug pigių ir dažnai labai geros išvaizdos drabužiukų- negi gaila suknytės už 5Lt?
O ir "ant sode sunešios" - labai smagu "nurašyti" neišskalbiamus rūbelius.

ievalota rašė:

Taip yra todel, kad mes daiktus daznai vertinam labiau nei zmogu. Todel ir baldai pas mus sventi, ant ju laipioti vaikams negalima, nes mes ju proanukiams juos paliksim. Vaiko iseiginiai drabuziai? Kiek ju jam reikia… Jie juk greitai isauga. Mano anyta karta prasitare, kad dare tvarka spintuose ir rado gausybe vaikisku sunaus rubeliu, kuriu jis ne karto nebuvo apsirenges. Arba pora kartu. Ji sake, kad anukams paliks. Ne uz ka tokiais neparengciau…

As pati kol issigydziau nuo priklausomybes drabuziams, kurios priezastis buvo tarybinis nieko neturejimo laikotarpis. Ilga laika dar laikiau spintose nebemegstamus ar nemadingus drabuzius - gal gamtoj sunesiosiu arba po namus. Ir ne velnio as ju is tu spintu neissitraukdavau. Dabar visus nebenesiojamus rubus atiduodu pussesere dukrai ir drauges dukrai - jos gyvena ne per geriausiai ir kiekviena tokia dovanele joms labai pravercia. O mergaites labai dziaugiasi tais drabuziais ir didziuojasi (myli jos mane Šypsena.

Aisku gydytis nuo sios ligos padejo ir pilnesne nei ankstesniais laikais pinigine.

Bet ir žiūri Aš nekaltas … … jei būčiau višta Liežuvis, tikrai tokio Baisu nežiūrėčiau Ne

nu joa, siaubikas Cha cha

Cha cha Cha cha Cha cha