Kas čia per žuvis?

Kas čia per žuvis?

Prieš porą savaičių “stumdžiau dūrą” Versekoj ir be visokių aukšlių, kuojų, ešerių, pagavau keliolika tokių žuvyčių:
http://www.floranimal.ru/pages/animal/b/3537.html
http://fish-rm.apus.ru/f_alburnoides.htm

Pirmiausia pagalvojau, kad aukšlės jau išsigimė/mutavo… Po to pamėginau paieškoti internete, tai lietuviškai visai nieko neradau, o rusai ją vadina bystrianka… Kaip ji vadinasi lietuviškai?

Kazkada yra teke Ukrainoje Pripeteje ju pagaut gimininga zuvis aukslei

Tas tai aišku iš rusiško aprašymo… Kaip ji vadinas?

taigi cia “bystrianka” Cha cha

durniai jus, cia gi "srovine auksle" lietuviskai…

Kas jau kas, o salatis tai tikrai auksles pazistaCha chaCha chaCha cha
as vakar mepsu tokiu prilupau, po to pagavau daxera paprastu auksliu, kas jom pasidare- biesas tik zino:/

Tevas kazkada sake kad jos pats geriausias masalas lydekom, o pas ji patirtis taiBaisu
Pagrinde zvejodavo ventoj, vadaksty

nezinau tinka jos lydekom ar ne, bet as ju zeimenoj ir musoj tai daxera pagaves esu.

Tai aisku srovine auksle, pvz sesupei tai ju nesveikai daugŠypsena

Alburnoides bipunctatus)-srovine auksle-labai geras zyvcas,da vadinamas KLEIKA.Kalbas mokintis reikia

Taigi cia KLEIKA !

nu nu, kalbininkai jusŠypsena
Rusiskai gi Ukleika Cha chaCha chaCha cha

Tevas dar minejo kad kai ja uzdedi ant kablio tai vedzioja plude iki paskutiniuju, be poilsio, tuo labai viliodama plesrunus.
Sekancioj vietoj pagal masala lydekom eina kilbas (gruzlys). Turbut lydekom patinka ju skonis, nes kas valge pacirskintu kilbu tas zino koks tai delikatesas. Priedo ju spalvinimas labai viliojantis. Grazus man tie kilbai

Vo ta Ukleika-tai ta paprasta auksle,kur tik ant skritulia palaidi-iskart papus isvercia,a cia Kleika-sveikatos kaip arklys turi.

Dėkui už paaiškinimą Gerai.
O Gerasdviratis, dar ir į kitą klausimą atsakė - josios gyvibingumas. Mat paprasta aukšlė tikrai greitai pilvuką viršun iškelia…

Beje, gružliai tikrai labai skanūs čirškinti ant sviestuko… Deja jų paskutiniu metu beveik nebepagaunu Versekoj Žliumbia… O kaip srovinės aukšlės skonis? Ar labai ašakota? Aš mat neragavau, nes tada tik žaidžiau ir visas pagautas paleidinėjau…

aš jau pamiršau, kaip atrodo tas gružlys Apakęs
kur jie visoje Lietuvoje taip galėjo dingt…???NeNežinau

Neseniai buvau užsukęs pas pažystamą į sodybą. Tai tas prūdą turi su karosais. Su sūnum baldzielinom sprindinius betraukiodami. O įdomiausia, kad toj kūdroj pagavau kelis kilbukus ApakęsApakęsApakęs Tiesa, jie nebuvo tokie gražūs, kažkokie išblyškę…

jie labai jautrus vandens svarumui Liūdnas tiksliau nesvarumui
as vaikystej labai megsavau juos gaudyti upeliuose ju buvo daug

tokiu atveju Elektrėnuose jų turėjo padaugėti, o ne aplamai išnykti Taip
atsirado vėžių, o kilbukai su šapalais išnyko…Nežinau