Labai faina, kad vis šmėsteli kino teatrų repertuare filmai iš sudenį vykusio, plačiosios visuomenės dar nepastebėto, mini kino festivalio „Lokys, liūtas ir šakelė“. Kaip žinia, didžiausių kino festivalių simboliai reiškia, kad buvo rodomi juose pasižymėję filmai. Tiesa, mažai žinomo Lietuvoje brazilo trumpalaikio apgyvendinimo įstaigoje „Likimas“ vykstančių nuotykių pasakojimas prasimušęs į pagrindinę Kanų kino festivalio konkursinę programą „žvaigždžių iš dangaus“ nenuraškė, bet į rinktinius „Lokio. liūto ir šakelės“ rodymus pateko neabejotinai pelnytai. Dabar, kai kino teatruose akivaizdi „sausra“, tokio energingo, nuotykingo ir ne buko trilerio atsiradimas tikrai skaidrins kino mėgėjų nuotaiką.
„MOTELIS „DESTINO““ – „kietai suręstas “ trileris egzotiškoje ir pabrėžtinai spalvingoje aplinkoje, kokią tik galime susikurti savo vaizduotėje Braziliją. Jau pirmas kadras nukelia į neprilygstamo grožio paplūdimį, kur skambant gitariniams opusams šėlioja du vaikinai. Vėliau pasitikslinsime – jie broliai.
Siužetas nelaukia – jie priklausomi nuo darbdavės matronos, kuri sutinka paleisti iš savo verslo nutarusius pasitraukti brolius, jei jaunuoliai įvykdys kriminalinį aktą. Netruks mums įsitikinti, jog broliai neturi tam nė gebėjimų, nė sėkmės.
Visą filmą stebėsime jaunesniojo brolio Heraldo negandas, kai jam tenka slapstyti keistame, bet labai ryškiai nudažytame motelyja. Trileris nekryps į aktyvaus veiksmo ir kovos vėžę, bet vystysis jausmų augimo, romantikos linkme. Autoriai ne tik demonstruoja spalvinguosius fasadus, bet naudoja filtrus, filmuoja ir ant 16 ir ant 8 mm juostos. Taip ir gaunasi neeilinis spalvingumas, kuris matomas jau ir iš reklaminės filmo medžiagos. Tokiame filme bene svarbiausia jausti ar scenaristai ir režisierius išlaiko logikos lygį. Galiu pasidžiaugti, jog šiuo atveju tai tikrai pavyksta.
Trileris tikrai tik subrendusiems žiūrovams, nes motelyje klęsti ištvirkavimas – kambariai užsisakomi tik seksualiniams įgeidžiams. Nuolat koridoriuose girdimos dejonės. Net ir teritorijoje besiganantys asilai, rodos, tik dulkinimusi ir teužsiima. Tačiau nereikėtų dėl to atsiriboti, nes humoras – puikus tokių situacijų neutralizatorius. Be to, juk ir tokiose įstaigose gali rastis tikra meilė… Nors filmas atrodo ir gana pavuršutiniškas, bet „praradus budrumą“, jis sugeba staiga pakeisti žanrą, virsdamas tamsiuoju film noir žanru, o nustebus… vėl greįžti prie linksminančių motyvų.
Todėl labai rekomenduoju nepraleisti šio neeilinio vizualumo filmo. Kanuose „Motelis „Destino““ buvo vadinamas pačiu „karščiausiu“ filmu“.
„Motelis „Destino““ pristatymas kino teatruose baigiamas įspėjimu, kad filme esama blyksinčio, stroboskopinio vaizdo. Tačiau blyksnės bus tik tuomet, kai slenka titrai su vardijamais filmo kūrėjais. Žiūrovai turėtų ilgiau nei įprasta likti kino teatrų foteliuose, nes kūrybingai įtraukiama į klubinės muzikos, garso ir mirguliavimo efektus.
Treileris: