Kam didesnius igaliojimus-Seimui ar Prezidetui.

pirma: lietuvoj tikrai ne pusiau pprezidentinis valdymas. antra: man asmenishkai lietuvos politine sistema labai patinka. ir visiem tu galiu uztenka. man atrodo, kad prezidento galiu klausimas daznai yra keliamas del pilietines visuomenes silpnumo lietuvoje. nepriprate prie demokratiniu proceduru ir sunkiai besiverciantys ekonomiskai rinkejai labiau linke tiketi i isgelebtoja, kurio nebuvo ir nebus. niekas musu neisgelbes, reikia patiem uzpakalius judint. joks prezidentas ir net parlamentas nenugales korupcijos, patiems reikia kysius nustot imus ar davus ir tt.

jei reikia uzpakalius judinti patiems tai kam as tada mokescius mokuAš nekaltas
man atrodo tam kad mano reikalai butu tvarkomi kai as kazkuo kitu esu zsiemes, juk nepradesiu kokiame nors Lietuvos kaime ar siaip mieste savo respublikos kurti. apmastykit jaunuoli tai ka pasaketLiežuvis

as nezinau uz ka tamsta isivaizduojate mokas mokescius, bes as uz tai kad mano uzpakali pajudintu, tikrai nemoku. nesikabinek prie zodziu, anyway.

ne, ne, ne, ne tradicijos lemia. Paskaityk Diuverzhe teoremas. Lemia rinkimu sistema ir tik ji.
Praktika: JAV, DB

zombis
iprasta manyti, kad mazoritarine sistema yra palanki dvipartiniam modeliui, o proporcine- daugpartiniam. lietuvoje sita aksioma niekada neveike, nes
1.rinkejai nepasitiki partijomis
2.todel, partijos yra silpnos
3.todel, dauguma balsuoja uz asmenybes
4.todel, net vienmandatinese apygardose nebutinai laimi dideliu partiju atstovai, o populiarus politikai.

Robie rase:
pirma: lietuvoj tikrai ne pusiau pprezidentinis valdymas. antra: man asmenishkai lietuvos politine sistema labai patinka. ir visiem tu galiu uztenka. man atrodo, kad prezidento galiu klausimas daznai yra keliamas del pilietines visuomenes silpnumo lietuvoje. nepriprate prie demokratiniu proceduru ir sunkiai besiverciantys ekonomiskai rinkejai labiau linke tiketi i isgelebtoja, kurio nebuvo ir nebus. niekas musu neisgelbes, reikia patiem uzpakalius judint. joks prezidentas ir net parlamentas nenugales korupcijos, patiems reikia kysius nustot imus ar davus ir tt.

Visishkai pritariu. Reikia baigti gyventi komunizmo nuotaikomis. demokratine valstybe turi buti aktyviu zmoniu valstybe. Aktyviu visiems kartu ir kiekvienam atskirai. Kaip sakant, norint pakeisti pasauli, reikia pradeti nuo saves. Tik siuo atveju ne pasauli, o Lietuva. !!! Liežuvis Labas

lietuvai ne prosali butu bent jau tikra pusiausprezidentine sistema. manau, jei prezidentas turetu didesne vyriausybes kontrole salyje butu daugiau tvarkos. seimas bent jau daugiau skirtu demesio tiesioginem savo pareigoms t.y. istatymu leidimui, o ne draskytusi tarpusavio kovose del ivairiu ministru interpeliaciju

cia idomus pasiulymas… ir butu visai nieko padiskutuot del to musu prezidento insitucijos. juk labai mazai kur prezidentas renkamas visu pilieciu, turi tiek nedaug galiu… kita vertus, manau vis dar kiek pavojinga sutelkt daugiau valdzios i vienas rankas… reikia laiko…

nemanau, kaip tik dalis igaliojimu sutelkimas vienose rankuose sumazintu betvarkes plytima valstybeje. taip buvo 1922-26m. kai prezidentas buvo bevalis, o seimas dare ka nori. ir rezultate per ta laika pasikeite per 20 vyriausybiu, pastovios krizes. dabar panasi situacija. seimas jauciasi nebaudziamas ir nelieciamas gali valdyti visus.
cia zinoma daug kas priklauso ir nuo prezidento asmenybes, koks jis zmogus, bet besikurianciai saliai grieztas valdziu atskirimas butu naudingesnis