Kaip issaugot ziurkena?

as irgi buwau susidurusi su tokiu atweju,as ir laikiau katina ir ziurkenus.mano katinas taj pat stebedawo juos,ziurinedawo,bandydawo ikisti letena i narweli.ziurkenai kazkaip mokejo atsidaryti narwelio dureles,as kazka patwarkiau suwrziau kad dawgiau jie neatsidarytu ir palikau 1 parai,padejau juos wonioje,o grizusi radau narweli tusciaLiūdnas iki siol neaisq kas atsitiko tikriausiai pabego ir …Liūdnas
manyciau tau daba ziurkena rejktu labj atidziai priziureti,nes katinas gali buti labaj klastingas(gal tajp butu galima pasakyti), lauks tinkamo momento ,kada to nesitikesi. ir bus per welu.

o mano katinas prie ziurkeno nelenda tpfu tpfu tpfu … bijoMirkt

Kai parsinesiau kate, ziurkenai jau buvo, narvas virtuvej prie zemes. Todel katei budavo draudziama eiti i virtuve, net, kai durys atidarytos ir as ten. Kai nieko nera namie virtuve uzdaryta. Ir pradzioje budavo dazniausiai uzdaryta. Kartais ji ziurkenus stebedavo is tolo, tada as ja nuvarydavau. Dabar po truputi priprato, kad cia kazkas gyvena, ko jai imti negalima. Jeigu eina per arti, varau: sutrepsiu, pamosuoju ranksluociu , zodziu truputi baimes jai. Svarbiausia neleidziu niekad prieiti arti. O kai iseinu, visada durys uzdarytos.
Bet tavo atveju, kate jau priprato lysti prie ziurkeno. Be apsauginiu priemoniu neissiversi.

Yra tokie narviukai. Plastmasiniai, virsus uzsidengia ir yra sskylutes kvepuot.
o siaip ar negaletum ziurkeno palikt savo kambary ir uzdaryt duris,kad katinas neilistu?

pas mane panasi situacija, tik laikau ne ziurkena, o vezli, bet katinui jis irgi idomus, tai dabar nera problemu - vezlys miega ziemos miegu, o kai atsibus, laikysim tam kambari kur katinas negales prieiti !