jei jau ieshkoti masinio naikinimo ginklu, tai ieshkoti

jei jau ieshkoti masinio naikinimo ginklu, tai ieshkoti

http://www.rootingoutevil.org

ai…

JT rezoliucijos nusprende masinio naikinimo ginklus pasalinti is artimuju rytu, o cheminius visiskai pasaulyje:

"goal of establishing in the Middle East a zone free from weapons of mass destruction and all missiles for their delivery and the objective of a global ban on chemical weapons as referred to in paragraph 14 of resolution 687 (1991)".

Zodziu tegu eina tie nemastantys klounai pacifistai ir inspektuoja artimuosius rytus.

Na taip juokinga pasidare - kokie geliu vaikai niekada neskaite turbut zmonijos istorijos nei vieno vadovelio nusprende nuginkluoti pasauli. Suprasciau jei tai butu fantastine literatura - tada butu visai idomios mintys. Nes realiai tai niekada nebus imanoma. Zonija ginklavosi ir ginkluosis toliau. Tegul tie juokdariai perskaito pora istoriniu knygu apie Veimaro laiku Vokietija ir tai kaip ji buvo nuginkluota ir kas po to buvo.

Kolega boundin, pasaulio nuginkluoti nereikės. Kariuomenė ir karinės išlaidos yra akligatvis ekonomikoje. Tai ekonominių resursų išmetimas į balą. Šalys, kurios mažiau išmeta, daugina kapitalą sparčiau negu tos, kurios leidžia sau perteklinę karo prabangą. Jūs mėgstate istoriją. Panagrinėkite Japonijos atvejį pokariniu laikotarpiu. Ar Jums neatrodo teisinga išvada, kad konstituciškai apribotos žemo lygio karinės išlaidos nemažai prisidėjo prie šios šalies ekonominės sėkmės 1945-1990 metų laikotarpiu? O kapitalo atitraukimas iš ekonomikos 1980-1990 metais milžiniškų paskolų JAV (kurios, galima sakyti, šiuos pinigus išmetė karinėms išlaidoms) pavidalu, lėmė dabartinį Japonijos ekonomikos regresą? Kodėl JAV spaudžia Europą didinti karines išlaidas? Jos pačios ekonomika, prislėgat milžiniškų karinių išlaidų nebepajėgi konkuruoti. Dolerio ir Euro kurso kitimas per tris metus geriausias to įrodymas.
Tačiau sutinku su jūsų mintimi, kad tokios rezoliucijos, nors ir rodo tikras pasaulio bendrijos politikos kryptis, yra naivios ir nerealios, arba Izraelis nėra Artimųjų Rytų valstybė.

nejuokink svieto, tai Europos ekonomika prislegta kur kas didesniais mokesciais visokiems runkelininkams ir nepajegi konkuruoti su JAV. Uztenka palyginti vien produkta vienai galvai JAV ir Europoje.

> … ir karinės išlaidos yra akligatvis ekonomikoje.
Grynas pirdalas. Kariniai užsakymai yra ekonomikos variklis. Visoje žmonijos istorijoje. Greičiausiai, taip bus ir toliau.
> … daugina kapitalą sparčiau
ir niekaip neišsprendžia perprodukcijos krizės.
> … Japonijos atvejį
pats geriausias pavyzdys.
> … apribotos žemo lygio karinės išlaidos nemažai prisidėjo
Japonai susipirko vos ne visus iš eilės JAV patentus ir paleido gamybą. Patys gamybos srityje kaip buvo beraščiai, taip yra ir iki šiol. Turi pasiekimų fundamentaliuosiuose moksluose, nepasiginčysi. Tačiau tokio neraštingumo lygio, kultūros ir išsilavinimo problemos kaip pas juos dar reikia paieškoti.
> … Dolerio ir Euro kurso kitimas
Atsiradus savai bendrai europinei valiutai dolerio reikšmė Europoje krito. Dabar jau tik prekybos su JAV balansas apsprendžia kursą, vidinei Europos rinkai doleris nėra taip reikšmingas.