Isidarbinimas IT firmoje Lietuvoje

Isidarbinimas IT firmoje Lietuvoje

O buvo taip… Bandau ieskotis naujo programuotojo darbo IT firmoje. Kur tik pareiskiu savo kandidatura, ateina uzduotis i mano pasto dezute: padaryk ta, sukurk ana, nubraizyk sita - tipo paziuresim koks tu krutas, ir ar galima tave priimt. Nu tai kas cia per nesamone dabar Piktas
Kodel dabar as turiu kazkokiai firmai uz dyku svaiscioti savo idejas? Jei as pats nesugebesiu, paprasysiu savo kruto draugo, kuris padaris uz mane, o as nusiusiu jiems, ir gales dziaugtis "krutu" specialistu.
Jei nori darbuotojo, kad atliktu tau uzduoti, idarbink, mokek pinigus ir visiems bus gerai.
Is kur cia visa tai atsirado? Ir ar tai normalu?

Jei neturi svariu rekomendaciju, tai normalu, kad reikalauja irodyti savo sugebejimus. Šypsena Kam jiems moketi pinigus, jei pasirodys, kad Tu nelabai ka moki? Šypsena

Gal ir normalu, taciau siaip tai nekaip netavaizduoja tavo sugebejimu, nes uz tave gal padaryt darugas ar pan. As tai pvz imant darbuotoja, pasodinciau darbo vietoje ir duociau kelias nesunkias uzduotis (na ar viena) ir tegu man cia vietoj krapstos. Siiap programuotojas turi moket ne vien sintakse, o ir sugebet issisukti is kebliu situaciju… ir pan. (na cia priklauso nuo darbo specifikos).

Labai teisingai daro, pas mus lygiai taip pat vyksta, duodama pradine uzduotis, jeigu jis su ja susitvarko, ir visa tai tenkina mus, tai ciki. O kaip toliau tvarkysis su tomis uzduotimis tai tik laiko klausimas, ir laikas viska parodo ar gabus jis/ji ar ne. Is esmes musu nedomina kaip jis/ji tai padaro pats/i, per drauga ar per mociute, svarbu kad butu padaryta ir taip kaip tenkina mus. O su laiku visi tobuleja.

Jei neturi rekomendaciju, tai labai normalu. Taciau jei zmogus ateini ir sakai kad as dariau ta ir ta, ir gali irodyti kad tai tikrai tavo darbas tada jau prasideda durniu ieskojimas.

Cia wiskas normalu. O jei uz tawe wiska padarys krutas draugelis, taj tik pats sawe apgausi, nes anksciau ar weliau ishaishkes tawo krutumas.

tu firmoms darbus daraiŠypsenaUz dykaŠypsena

Jei buciau darbdavys - pasodinciau pries save ir duociau keleta programavimo uzduociu, noreciau savo akimis pamatyt kaip zmogus dirba.

Na taip. Visos firmos iesko idealiu darbuotoju - kad galetu issisukti is ivairiu situaciju ir dirbtu uz minimuma.
Bet man juokinga, kad einu i pokalbi kaip i egzamina, uz kuri gausiu ivertinima.
Manau, kad jei rimtas darbdavys ieskos rimto zmonaus kazkuriai vietai ar uzduociau, uztektu jam paklausti pora svariu klausimu, ir tuo butu aisku kas per paukstis. Bet kai dabar jie patys nezino ko nori, tai s ir gaunasi.

O tu kokia uzduoti duosi? Parasyti "Hello world"?
Kiekviena firma turi savo atskiras sistemas. Kol prie ju priprasi ir suprasi uzims menesi laiko.

Nemanau, kad chia kazhkas keisto, papraschiausiai reiklus darbdavys Šypsena

Gal kas zino, ka sako Darbo teise apie tai ?

Ji nieko nesako apie tai.

Tu nuejes darbdaviui pareiksk, kad darbo teise neleidzia klausinet apie darba, o jei klausines apie asmenini gyv. tai i Strasbura pasiskusi…
Realiai tai kiekvienas darbdavys ieskosi tinkamu darbuotoju taip, kaip jam atrodo geriausia. O jei itari, kad tave isnaudoja, tai kam tau toks darbas???

dabar,laukinio kapitalizmo laikais, nesitikek,kad darbdaviui uztex is taves isgirsti gera nuomone apie save ir busi idarbintas…nepatinka-ate ate!rasim tokiu,kurie sutix su musu salygomis…

Pokalbis pas bet kurį darbdavį yra tavo įvertinimas. O pas rimtą darbdavį turėsi ne vieną pokalbį. Paskutinį kartą aš su pačiomis nuostabiausiomis rekomendacijomis patekau į "shortlist’o" pirmąją poziciją, bet vistiek apturėjau pokalbį su agentūros specialistu. O po to mane šnekino būsimasis tiesioginis šefas, administracijos vadovas ir tiesioginio šefo veiklos grupės vadas, kuris teikėsi atskristi iš užsienio.

Juos domino viskas - ir kaip eilinę dieną atrodo mano darbo stalas, ir kaip elgiuosi stresinėje situacijoje. Man net mintis nekilo, kad jie čia šiaip sau klausinėja. Paprasčiausiai, būtent tiems žmonėms po to teks tiesiogiai bendrauti su tuo naujai priimtu darbuotoju Šypsena

Sėkmės,

Shar

Visada galima sugalvoti keletą labai elementarių užduočių ir apriboti jų sprendimo laiką. Tada būsimasis darbuotojas patenka į streso būseną ir daug kas atsiskleidžia, ko eiliniame pokalbyje nepamatysi.

Pavyzdžiui, visai ne tas pats, per kiek laiko reikia išspręsti tokią loginę užduotį:

Turime lygynamąsias svarstykles ir 7 vienodas monetas. Viena moneta yra padirbta ir todėl lengvesnė už kitas. Kiek mažiausiai svėrimų lyginamosiomis svarstyklėmis reikia atlikti, kad padirbta moneta būtų aptikta?

Šypsena

Sėkmės,

Shar

Atsakymas i uzduoti - 2 Šypsena

Teisingas atsakymas Cha cha Jeigu teisingą atsakymą į panašų klausimą pasakai testo metu, kai laiko galvojimui yra skirta minimaliai laiko, tai jau šį bei tą pasako apie tave Taip

Shar