Iš kompo mamos išlituoti BIOS?

Iš kompo mamos išlituoti BIOS?

Gal kas patartumėt kaip iš kompo motinos išlituoti BIOS čipą ir į jo vieta įlituoti lizdą? Turim pistoleta kuris gali tiesiai į kojeles paduoti karštą orą, kaip supratau jis išlitavimui tiks, bet problemas kelia aplink nedideliu atstumu esantys SMD elementai. Juk lydmetalis nuo ju irgi gali nutirpt ir jie visi tiesiog išlakstys į šalis, o tuo labiau, galima sudeginti tiek tuos SMD daiktus, tiek pati BIOS čipa NežinauPadariau pora čipo nuotraukų: lgt.lt/~medys/bios/

Šiaip tam dalykui tie SMD elementai yra pasodinti ant klijų. Lų lydmetalis išsilydys, bet klijai turi laikyti… Na man dar neteko dirbt su karštu oru, bet puikiai žinau ką reiškia išlituoti pvz smd varželką…

turetum gerai atiderint oro srauta ir temperatura. Geriausiai pasitreniruot ant kokios kitos plokstes su panasiu gabaritu mikrucha.

Jokiu problemu, tik lituok ne su pramoniniu fenu, o su karsto oro litavimo stotele. PLCC korpusas (jei neklystu) Tai issilituos be problemu, va jei salia yra mikruchu BGA korpuse, tai atsargiau, ten tokie lydmetalio saratukai po apacia yra, ir jei jie netycia susilies… Baisu

Nebutinai. Jeigu SMD komponentai leidziami per karsto oro peciu, tada jie neklijuojami. Klijuojami tada kai leidziami per litavimo “banga” masina. Geriausia butu, pries islituojant ta mikroschema, paciam islituoti tuos SMD komponentus aplinkui, kad jie netrukdytu, o paskui sulituoti atgal. Aisku, pries islituojant, reikia susizymeti kur koks komponentas stovi. Jei dirbsi su ne tam skirta islitavimo stotele, pries tai ant kokios nereikalingos plokstes pasitreniruok, kad nusistatyti optimailai karsto oro srauto greiti ir temperatura.

Treniruotis nelabai yra kur, o islituoti visus elementus irgi be sansu. As galvoju nebent bandyt apsaugot juos visus NežinauTuriu lipnios aliuminio folijos galvoju det ja Nežinau Bet vat kai ta folija pakais, kas su jos klijais asitiks Nežinau O gal yra kokio lako su kuriuo galima apipurkst mamke, kad jai nebutu taip prastai ir tada klijuot ta folija.

Tuos klijus galėsi nuvalyt su acetonu… Paprastai PCB dažų acetonas negriaužia…

Valio! Viskas pavyko ir viskas veikia Šypsena idejau dar pora nuotrauku prie tu paciu Šypsena

as siandien irgi tvarkiau viena motinine, tai buvo biosas istrintas , ir mikruske be lizdo ilituota, tai teko islituoti ir perprogramuoti su programeriu, ilitavau eina kaip vejas Kietas

Hm, o tai tiesiog parsisiuntei bioso “updeitą” ir įrašei su programeriu? Pvz. maniškio dualbiosio “updeisas” sveria 256kB ir jis updeitinasi per flopiką. Bet tai jį galima tiesiog taip tiesiai įrašyt į kontrolerį?

kur dariau ir buvo 256kb. Bet jeigu bino nera , o tik updaito programa, tai nieko nepadarysi, bet dazniausiai yra binai.

Jo, yra binas. Tai galima tiesiog jį pūst ir viskas bus OK? Laimingas

jo, bet su burna neipusi Cha cha reikia programeri tureti specialiai flashams programinti, cia ne koks eepromas kur su pony ivarai.

Visai nebutinas tas programatorius - galima kitoje motinoje…

galima, bet kaip praktika rodo, tai nebent tokia pat motka tureti veikiancia. Nu labai retais atvejais pavyksta irasyti ir ant kitokios.

Pamirskit tuos ikiistorinius laikus, kai galima buvo kamsyt ant veikiancio kompo bioso mikruxa. Dabartinius fleshus galit taip ir pagadint. Programatorius vienintelis civilizuotas metodas. Samopalas turbut geriausia wilemas su LPC/HUB adapteriu (del 49 serijos)

jo, naudoju willema.