grybu dziovinimas

grybu dziovinimas

Kaip džiovinat grybus ir kokius?

Aš kabindavau ant tepalinio radiatoriaus, brangu, bet iš pakirmijusių baravykų iššokinėdavo kirmėliukai ir negasdindavo bevalgant Šypsena Kai kas stebisi, kad sukirmijusius grybus maistui naudoju, bet nuo senų laikų tėvai taip baravykus tokius džiovino, bo sveikų baravykų kaip ir nelabai esu matęs Nekaltas

Šiandien iš kartoninės dėžės padariau džiovyklą, į jos šoną įmontavau kaloriferį, turėtų ryt mažiau elektros ir geriau džiūti, ryt matysis efektas.

o tokio dalyko kaip orkaite neturi? elektrine ar dujine plytele?
labai gerai isdziuna orkaiteje. Nekaltas

ir tokią, ir tokią orkaitę turiu, bet paskutinio džiovinimo metu jie ten sudegė Nekaltas

tai temperatura reikia parinkti atitinkama Nekaltas nes as siandien va kaip tik pasiemiau is babos savo dziovintus grybus kuriu prigrybavom 6dieni. Tai sake dziuvo ~12 valandu.
be to, nepamirshk, kad juos reikia ir kartas nuo karto priziuret, o ne ijungt orkaite ir palikt likimo valiai Nekaltas

Aš pats turiu, pas daugelį pažystamų esu matęs tokį dalyką (metalinis tinklas rėmelyje + 4 kojelės), kuris pasistato virš orkaitės, o ant jo dedami grybai.Vienu zachodu eina išdžiovinti daug grybų ir patogu tai, kad gali juos pavartyti, nes jei džiovini kokius didesnius šilbaravykius, lepšius ar raudonikius, jie turi tendenciją sukristi, paleisti vandenį ir tada negražiai išdžiūna.

Geriausia el. orkaite su ventiliatoriumi. Sudedu grybukus ant groteliu, ijungiu silta vejeli ir graziai isdziuna. Bet tiek mazai tu grybienos belieka Liūdnas
Simet nusprendem saldyti: nuvalem, supjaustem ir suparceliavom i maiselius kameroje. Ziuresim, kas gausis.

gausis šaldyti kirmėliukai, kaži jie po atšildymo judės?

Beje, mano išradimas su kaloriferiu ir kartonine monitoriaus dėže pasiteisino Gerai

buto nešildo, grybai atidrėko, kaip išsaugot grybukus, kad kirmėliukai nepabustu ir nesidaugintų?

Nepamirskit kad kirmyja ir sudziovinti grybai .
As nepripazystu dziontintu grybu, mano grybas-sampinjonas Gerai

Aisku,kad judes.
Dzikus zvejybai specialiai laiko saldytuvuose

Bet dzykus ir laiko šaldytuve tik tam, kad jie mažiau judėtų ir nevirstų musėmis.
Abejoti linkęs ar termiškai išdžiovinti kirmėliukai (jei jų visgi buvo grybuose) dar sugebės atsigauti.Geriausiu atveju jie išplauks iš užmerktų džiovintų grybų ir tik maisto ruošėjo dalykas ar jis visa tai pašalins ar sunaudos geresniam baltyminiam balansui Juokiasi

džiovintuose grybuose kirmėliukai atsigauna, pats mačiau, kaip pernai sloike juos subėręs laikiau Baisu

jai grybus dziovinsi ne orkaitej tai kirmeles tikrai isliks juose ir dar nauju atsiras, o as turejau omeni ne tas kirmeles kuriuos buna svieziuose grybuose o tas kurios atsiranda po dziovinimo ypac kai ilgiau paguli dziovinti grybai,net jai susmulkinsi i miltus dziovintus grybus vistiek tuose milteliuose atsiras kirmeliu , grybus dziovintus matit meksta kirmeles o as vientik kvapa uzuodes dziovinto grybo jau vemt vercia nepernesu tu dziovintu grybu neperkur .

gal tada verta del dezinfekcijos juo per mikrobangine prasukt?