Gėda ne tam kuris daro, o tam kuris žiūri

Gėda ne tam kuris daro, o tam kuris žiūri???

Ar visuomet taip būna?

Ne

O kada tau pačiai būna gėda?

Mažu žinai, apie ką čia Tamista?..

Gerbiamas autoriau, galeciau uzduoti viena puikiai nujauciama klausima del temos sasaju su klubu, bet vis tik man daug idomu butu isgirsti situacija o ne komentuoti sakini. Nes abstrakti situacija:

  1. Neaisku ka daro - Vagia? Valgo? Mylisi? Skaito?

  2. Kur daro - savo kambary? Laiptinej? Gedimino prospekte? Koncerte? Miske?

  3. kodel daro? - laisva valia? priverstas? Idomu? Nera ka veikti? Nori isprovokuoti aplinkiniu reakcija?

Ir dar visa kruva klausimu. Kurie gali nulemti atsakymus nuo "Taip geda" iki "Ne, negeda"

Atsakymas kiek kitoks nei tikiesi-
pazystu pilieti, kurio gyvenimiska pozicija tokia. Tai nesusije su vienu ar kitu veiksmu laiptineje ar pakrumeje.

sakyciau abiem vienodai

ziurnciajam geda…:
geda, kai lendame i privatu zmogaus gyvenima, jei jis to Ne nenori, noredami patenkinti savo smalsuma stengiames niekieno nepastebeti zvilgtereti i tai, ka zmogus laiko paslapty…

daranciajam geda…:
net jei ir ziuri ziopliu burelis, vis tiek Ne negerai skriausti silpnesni…, daryti "afioras" kitu saskaita…, t.t.

niekas man cie neaisku,apie ka kalbamaTaipNekaltas

Negi tau negėda, kad tau neaišku? Man jau darosi…Baisu

nesupratau

brrrrrrrrrrrrrr
nieks neaisq kas cia bus toleu

o man negeda. ziuriu per langa kai dziedukas kiema tvarko ir man visishkai negeda. (jam itariu irgi)

o as tai turiu gedos jausma…kartais geda ir del kitu buna…pvz-kai suniukas kur ne vietoj padaro…Drovus

Tada tokia pozicija man nepriimtina.

Geda ziurinciam tuo atveju, kai bet kuris pilietis daro kazka privataus savo teritorijoje arba stengdamasis islaikyti savo privatuma…

O jei kazkas daroma viesoje vietoje, kitaip nei demonstravimu aplinkiniams to nepavadinciau. O demonstravimas yra aktyvus veiksmas, iseinantis is demonstruotojo, o ne is ziurovo…

O kaip buna su veiksmais virtualioje viesumoje? Ar galioja tos pacios taisykles?

kaip suprasti virtualioje viesumoje? ka cia galima daryti? cia galima tik rasytiCha cha

O rasymas tai ne veiksmas? Galima graziai ir negraziai rasyti. Ar pilti Š prisidengus graziu Nicku grazu? Ar cia niekam - nei rasanciam nei skaitanciam geda nebuna?