Gal kas nors patartų

Gal kas nors patartų

Išdėsčiau savo problemą Šeimos forume:
http://www.banga.lt/admlt/2forum.showPosts/238913.222-=(401237553
Gal kas nors iš čia besilankančių ką patartų?
Gal kas parekomenduotų psichologą ar psichoterapeutą? Būčiau labai dėkinga.

ne daktaru ieskok!priezasties,kiek metu parasyk,tai labai svarbu!

Su priežastim sunku: paaiškinimas - "sunkus gyvenimas, tu nesuprasi". Metų 47, bet ar tai ką nors lemia?

Priklausomybių centrai,manau,geriausia išeitis.
Kaune-Giedraičių g.8,tel.:333255
Vilniuj-Gerosios Vilties g.3
Pasidomėk"Minesotos programa"Vilniuj,tel.:237480
http://www.lppa.lt/

Ačiū Gėlė
Bandysim kažką daryti. Svarbiausia, kad pats suprastų, kad turi problemą…

Sogne,
pasalūnės rekomenduota Minesotos programa ir AA - tikrai geriausia Lietuvoje pagalba žmonėms, turintiems priklausomybę nuo alkoholio. Kuo gėrimo "stažas" trumpesnis, tuo labiau tikėtina, kad greičiau atsities. Jam prireiks labai daug drąsos pažvelg į tamsiausią savo pusę - linkiu stiprybės. Ir Tau, ir Tavo mamai padedant jam suprasti, kad nėra kito kelio - tik blaivia galva spręsti savo sunkumus.
Žinai, gal taip lengvai neatstočiau, kai pasako "tu nesuprasi". Galbūt, bet gal lai pabando? Ar labai daug turi tikrai susidomėjusių klausytojų? Ar turi ką nors artimo? Taip, suprantama, kad jam baisu dėl Tavo mamos, dėl jos ligos. Bet jo dukrai (Tau) irgi baisu. Ar tą supranta?
Tavo mamai būtinai reikalinga parama. Iš to, kaip aprašei, spėju, kad buvote gana uždara šeima, todėl mamai mintis eiti "pas svetimą žmogų" pasakotis gali labai nemaloniai skambėti. Gal jai dabar - kaip niekad - labai labai jai reikalingas dukros palaikymas, išklausymas, atjauta. Juk ji turbūt ir išsigandusi, ir pasimetusi - gal nevisad parodo, bet - onkologinė liga visad išgyvenama kaip labai grėsminga gyvybei. Tai didelė trauma.
Ir dabar - Tu. Ar kas pasirūpina… Tavimi? Tavo tėvų šeimai, kuri, kaip rašei, Tau labai svarbi, dabar toks sunkus metas… Tada, kai Tu išėjai ir jie liko dviese. Tiesiog žinau, kad vaikai (net ir kai suauga) skaudžiai, dažnai su kalte išgyvena tėvų nesutarimus. Bet gal tai tikrai jau jų abiejų santykių problema? Gal jiems sunku gyventi tik dviese, nes poros santykis žymiai keičiasi, kai šeimą palieka vaikai… Galbūt, pasakiusi, kaip Tu matai situaciją ir ką Tu jauti, paraginsi juos (abu!) būti atviresnius vienas kitam ir sau patiems? Ir - galbūt - tai palengvins Tavąją naštą…
To Tau ir labai linkiu Gėlė

Visiems Jums reiketu susirupinti, o ypac - Tavo mamai. Nustojus jai grauztis del nereiksmingu dalyku, yra didesne tikimybe pasveikti ir reciau matyti teva isgerusi… Nekaltas