fotografuojantys telefonai. apžvalga!

fotografuojantys telefonai. apžvalga!

Fotografuojantys telefonai

Daugialypės terpės funkcijomis pasižyminčių naujos kartos telefonų rinka auga neįtikėtinais tempais. Beveik kas antras pastaruoju metu anonsuojamas vaizdo telefonas turi integruotą skaitmeninę kamerą ir didelį spalvinį skystųjų kristalų ekraną. Nors ir brangūs, tokie telefonai ima diktuoti madas ne tik tarp mobiliosioms pramogoms skirtų modelių, bet ir atvirai kėsinasi į prestižinės klasės - verslui pritaikytus - aparatus.

Paaiškėjo, kad, nepaisant nedidelės ekranų skiriamosios gebos ir vis dar nepakankamai spartaus duomenų perdavimo, šių telefonų naudojimo sritys ir galimybės yra kur kas didesnės nei 3G aparatų. Vaizdo telefonai pasižymi panašiomis garso ir vaizdo atkūrimo (neretai ir įrašymo) funkcijomis, yra pigesni, dirba ilgiau, o svarbiausia - pokalbio minutės kaina - kur kas mažesnė nei 3G tinkluose. Kaip pavyzdį galima paminėti Japoniją, kur mobilusis telefonas su įmontuota skaitmenine kamera tapo ryšio tiltu tarp pacientus gydančio daktaro ir konsultacijas teikiančio specialisto. Pastarajam išsiuntęs rentgeno nuotrauką, gydytojas bet kuriuo metu gali gauti išsamią konsultaciją, kad vėliau galėtų greitai informuoti savo pacientą. Vienintele kliūtimi galėjo tapti nedidelė ekrano skiriamoji geba, tačiau, pasak gydymo įstaigose dirbančių specialistų, ligonio būklei įvertinti 128x128 taškų 65 536 atspalvius atkuriančio ekrano visiškai pakanka.
Fotografuojančių telefonų teikiamais pranašumais netruko pasinaudoti ir didžiausias Lietuvos mobiliojo ryšio operatorius – bendrovė “Omnitel”, neseniai pradėjusi teikti visiškai naują virtualaus “MMS albumo” paslaugą, asmeninėje saugykloje internete leidžiančią saugoti nufotografuotas ar parsisiųstas nuotraukas, ekrano užsklandas, polifonines skambučio melodijas, atvirukus ir kitokio pobūdžio vaizdo bei garso duomenis. Užsisakęs šią paslaugą vartotojas gali tiesiai iš jam skirtos svetainės siųsti MMS pranešimus į bet kurį su šia technologija suderinamą mobilųjį telefoną. Tiesa, kol kas svetainė negali pasigirti labai patogia grafine vartotojo sąsaja: trūksta paaiškinimų, neveikia šriftai, nėra įrankio kontaktams tvarkyti ir nuorodų į naudingus interneto resursus. Šiuo požiūriu ji negali lygintis su registruotiems “Nokia” telefonų savininkams siūloma analogiška “Club Nokia” paslauga, pasiekiama iš mobiliojo telefono adresu mobile.club.nokia.com arba internete http://www.club.nokia.com .

Fotografuojančių telefonų fenomenas

Amerikiečių bendrovės “Future Image” tyrimų duomenimis, šiemet visame pasaulyje bus parduota apie 50 milijonų mobiliesiems telefonams pritaikytų skaitmeninių kamerų (įskaitant išorines ir integruotas telefonuose). Spėjama, kad tai sudarys maždaug 59 proc. visų šiemet planuojamų parduoti skaitmeninių kamerų. Tokią informaciją po sausio mėnesį atliktų rinkos tyrimų pateikė vaizdo apdorojimo produktų srityje besispecializuojanti japonų asociacija CIPA (Camera and Imaging Products Association). Jeigu prognozės pasitvirtintų, jau kitąmet fotografuojančių telefonų pardavimai gali viršyti įprastų telefonų rinkos dydį. Tuo tarpu žmonės, baimindamiesi galimo naujo tipo paparacų antplūdžio, su nerimu kalba apie jų asmeniniam gyvenimui kylančią grėsmę. Atsižvelgdamos į šiuos nuogąstavimus, kai kurių šalių vyriausybės iš anksto pradėjo ieškoti būdų, galinčių užkirsti kelią pernelyg dideliam piktnaudžiavimui šiuolaikinėmis vaizdo technologijomis. Nepaprastą ryžtingumą šioje srityje pademonstravo Italijos valdžia, sukūrusi specialias taisykles, reglamentuojančias fotografuojančių telefonų (“Nokia 3650”, “SonyEricsson T68”, “Panasonic GD87” ir "Sharp GX-10&quotMirkt naudojimą viešose vietose. Šios taisyklės draudžia viešai skelbti telefonu nufotografuoto asmens nuotraukas be jo sutikimo. Tačiau demokratinėse šalyse tokių biurokratinių priemonių veiksmingumas kelia rimtų abejonių - juk spragtelėjus kameros mygtuką, telefono ekrane užfiksuotą vaizdą tą pačią akimirką keliais klavišų spustelėjimais galima išsiųsti į internete esančią virtualią nuotraukų saugyklą. O prie kiekvieno paparaco policininko juk nepastatysi. Būtent dėl šios priežasties šalyse su gerai išplėtota mobiliojo ryšio infrastruktūra buvo pradėtos kurti sistemos, tam tikrose vietose galinčios slopinti mobiliuosius telefonus. Su panašiais techniniais sprendimais teko susidurti ir kovą vykusioje “CeBIT” parodoje, kur viename iš stendų užkliuvo nedidelis 40 metrų atstumu veikiantis 2W galingumo universalus GSM ryšio “žudikas”. Atsitiktinumas?
Beje, sparčiai populiarėjantys fototelefonai neduoda ramybės ir Holivudo prodiuseriams, kurie baiminasi dėl galimo kadrų “nutekėjimo” iš filmų, kurie dar nėra pristatyti plačiajai auditorijai. Dėl to visi uždarų kino peržiūrų lankytojai, prieš patekdami į salę, savo mobiliuosius privalo palikti už durų. Analogiškų “represijų” griebėsi ir pramoginių klubų bei sporto įstaigų savininkai, stengdamiesi kiek įmanoma labiau užtikrinti savo klientų privatumą.

"Samsung SGH-V200"

Norėdama visapusiškai išnaudoti naujos kartos atlenkiamuose "Samsung" telefonuose įsitvirtinusias aukštos kokybės skystųjų kristalų matricas, korėjiečių bendrovė pagamino pirmąjį Europos ir Azijos rinkoms pritaikytą GSM standarto "Samsung" modelį su įmontuotu skaitmeniniu fotoaparatu. Kaip ir kiti atlenkiami "Samsung" modeliai, "SGH-V200" priklauso prabangių telefonų grupei, tačiau išvaizda gerokai nuo jų skiriasi. Akivaizdu, kad jo dizainas buvo derinamas prie įmontuotos kameros, todėl anksčiau vyravusias švelnias telefono linijas pakeitė aštresnės ir labiau akcentuotos. Nepaisant to, naujasis modelis neprarado savo žavesio ir atrodo išties efektingai. Ypač kai įjungtas išoriniame dangtelyje (po pagalbiniu ekranu) esantis telefono būklės indikatorius, kuris, suskambus telefonui, savo nepakartojamu švytėjimu gali perteikti polifoninių melodijų muzikos ritmą.
Palyginti su dauguma kitų fotografuojančių telefonų, "SGH-V200" turi vieną neginčytiną pranašumą – 180 laipsnių kampu apie savo ašį besisukantį kameros objektyvą. Nukreipus jį į save, atlenktame ekrane (atliekančiame įprasto vaizdo ieškiklio funkcijas) matomas aukštyn kojom apverstas savo paties atvaizdas, kurio orientacija keičiama šoniniais mygtukais. Tuo pat metu galima pakoreguoti būsimų nuotraukų ryškumą ir pasinaudoti skaitmeninio priartinimo funkcija. Tiesa, telefone įmontuota 110 tūkst. vaizdo elementų matrica atkuria viso labo 352x288 taškų skiriamosios gebos vaizdą ("Nokia" ir "SonyEricsson" telefonuose naudojamos didesnės raiškos matricos leidžia užfiksuoti 640x480 taškų vaizdus), tačiau to visiškai pakanka norint spontaniškai fotografuoti ir siuntinėti nuotraukas į spalvinius ekranus turinčius telefonus. "SGH-V200" atmintyje galima išsaugoti apie 100 nuotraukų, kurių dydis svyruoja nuo kelių iki keliolikos kilobaitų. Į kompiuterį jos perkeliamos naudojant RS-232 sąsają ir specialią "EasyGPRS" duomenų sinchronizacijos programą (gaila, kad to negalima padaryti pasinaudojus telefone įdiegta "IrDA" sąsaja). Su minėtos programos pagalba iš komplekte esančio CD taip pat galima parsisiųsti daugybę į atskiras kategorijas suskirstytų polifoninių melodijų ir ekrano užsklandų.
Po atlenkiamu "SGH-V200" dangteliu slepiasi 65 tūkst. atspalvių atkuriantis 128x160 skiriamosios gebos ekranas, kuriame net ir saulėtą dieną aiškiai matoma visa informacija. Gyvos ir tiksliai perteikiamos spalvos puikiai tinka paveiksliukams, nuotraukoms ir judančioms ekrano užsklandoms atkurti, o žaismingas ir beveik tobulas meniu suteikia papildomą komfortą. Telefone įdiegta ekrano apšvietimo sistema veikia dviem režimais: vienas atkuria ryškų, o kitas – prislopintą vaizdą (šiuo atveju ekrane matomas blankesnis paveiksliukas). Į antrąjį režimą telefonas pereina tuomet, kai jo dangtelis atlenktas, tačiau vartotojas neatlieka jokių operacijų. Tokia sistema leidžia taupyti baterijų energiją ir pailgina telefono veikimo trukmę (didelius spalvinius ekranus turintiems telefonams tai ypač aktualu).
Neliko nepastebėta ir pagrindinėje korpuso dalyje sumontuota itin patogi laiptuota klaviatūra, kurios klavišai šiek tiek iškilę virš korpuso, todėl nereikia baimintis, kad skubėdami paspausite ne tą klavišą. Palyginti su artimiausiu "SGH-V200" kaimynu "SGH-T100", pokyčių neišvengė ir grafinė vartotojo sąsaja: meniu piktogramos tapo įdomesnės ir šiuolaikiškesnės, taip pat atsirado galimybė pasirinkti vartotojui įprastesnę ir sparčiau naršomą "Film Style" meniu pavidalą. Nuo šiol atskirus meniu punktus galima pasiekti jį persukant tarsi fotojuostelę. Kita vertus, jeigu jums pirmiausia rūpi išvaizda, galėsite pasirinkti žaismingesnį variantą su spalvinga animacija. Nepaisant šių patobulinimų, pati meniu struktūra nepakito. Kaip ir anksčiau, vartotojui padeda speciali sufleravimo sistema, įspėjanti apie aktyvaus meniu punkto nustatymus tuo momentu, o ekrane netelpantys užrašai automatiškai persukami, kad būtų galima patogiai juos perskaityti.
Dėmesio vertas ir telefone sumontuotas garsiakalbis, kuris garsiai ir be iškraipymų atkuria atmintyje saugomas 40 tonų polifonines melodijas. Netriukšmingoje aplinkoje jis puikiausiai tiktų garsiajam ryšiui su pašnekovu užmegzti, deja šios funkcijos naujasis modelis neturi. "Samsung" inžinieriai nepagalvojo ir apie diktofoną bei rinkimo balsu funkciją, kurie šiuolaikiniam vartotojui taip pat praverstų. "Samsung SGH-V200" Lietuvos rinkoje turėtų pasirodyti gegužės pabaigoje, jo kaina gali siekti 2500 litų.

Privalumai:

Išskirtinis dizainas
Tvirta ir patikima konstrukcija
65 tūkst. atspalvių atkuriantis TFT LCD ekranas
180 laipsnių sukiojamas vaizdo kameros objektyvas
Patogus kameros valdymas
Skaitmeninis fotografuojamo vaizdo didinimas
Kameros laikmatis
23 pagrindinio ekrano ryškumo lygiai
Itin patogi plastikinė klaviatūra
40 tonų polifoninės melodijos
Žaismingas, nenusibostantis meniu
Gana ilga baterijų veikimo trukmė
Komplekte yra papildoma ličio baterija ir laisvų rankų įranga

Trūkumai:

Nenumatyta galimybė paveiksliukus perkelti į kompiuterį naudojant "IrDA" sąsaja
Nėra diktofono ir valdymo balsu
Netolygus (nors ir labai ryškus) klaviatūros apšvietimas
Trūksta elektroninio pašto programos

"Motorola T720i"

Tai atnaujinta Lietuvoje parduodamo “Motorola T720” modifikacija, kurios pagrindiniai patobulinimai susiję su pastarųjų metų mobiliųjų telefonų rinkos tendencijomis. Neatsitiktinai šio modelio komplekte atsirado prie korpuso tvirtinama išorinė skaitmeninė kamera, o galimybių sąrašą papildė MMS technologija ir naujesnė WAP naršyklės versija. Pašalintas ir didžiausias jo pirmtako ("T720&quotMirkt trūkumas – pernelyg trumpas darbo laikas. Dėl šios priežasties naujuose modeliuose naudojamos kur kas talpesnės 750 mAh ličio baterijos, kurios telefono darbo laiką (laukimo režimu) padidino iki 390 valandų.
“Motorola T720i” komplekte esanti skaitmeninė kamera jungiama prie telefono apačioje sumontuoto specialaus lizdo, o valdoma “Java” kalba parašyta programa. Dėl to labai sumažėjo kitoms programoms reikalingas atminties kiekis ir telefonų knygoje esantis kontaktų skaičius. Pastaroji savybė nebūdinga tokios klasės telefonams ir gali atstumti kai kuriuos pirkėjus. Nors skaitmeninė kamera turi 180 laipsnių sukiojamą objektyvą, fotografavimo patogumu “T720i” neprilygsta “Samsung SGH-V200”. Dešine ranka laikant telefoną ir fotografuojant priešais esančius objektus, dažnai netyčia užstojamas “elektroninės akies” matomas vaizdas, o telefone įmontuotas procesorius akivaizdžiai nesusidoroja su apkrova. Erzina ne tik “plaukiojantis” vaizdas, bet ir ypač lėtai atliekamos kai kurios operacijos. Gana skurdūs ir kameros nustatymai: galima pasirinkti vaizdo skiriamąją gebą (320x240 arba 160х120), fotografavimo esant silpnam apšvietimui (pavyzdžiui, debesuotą dieną) režimą, taip pat nustatyti vaizdo atkūrimo dažnį (50 arba 60 Hz), kartais praverčiantį peržiūrint paveiksliukus. Telefono atmintyje galima išsaugoti 48 nuotraukas, kurios telpa specialiame fotoalbume. Nors nuotraukų kokybė pusėtina, dėl nedidelės raiškos jų perkelti į kompiuterį neverta. Kad ir kaip būtų keista, mums to iš viso nepavyko padaryti, nes programa “TrueSync Plus” “pakibdavo” dar neprasidėjus sinchronizacijos procesui (beje, duomenų perdavimo kabelis įsigyjamas atskirai, todėl jam papildomai reikės išleisti 70-80 litų). “IrDA” ir “Bluetooth” sąsajų naujasis telefonas neturi. Vienintelė išeitis – nuotraukas išsiųsti sau kaip elektroninį laišką arba pasitelkti MMS technologiją, kurią įdiegus “Motorola” inžinieriams teko atsisakyti ankstesniame modelyje buvusios elektroninio pašto programos. Toks žingsnis priimtinas ne kiekvienam vartotojui. Tiesa, šį trūkumą iš dalies kompensuoja SMS mėgėjams pritaikyta “SMS-chat” funkcija, leidžianti patogiai, dialogo forma keistis trumposiomis žinutėmis. Didžiausias “Motorola T720i” koziris vis dėlto išlieka patraukli kaina, kuri, nepaisant atliktų patobulinimų ir komplekte atsiradusios skaitmeninės kameros, nepakito.

Privalumai:

Patraukli kaina
Ilgesnė telefono veikimo trukmė (palyginti su "T720&quotMirkt
Išorinis ekranas
180 laipsnių sukiojamas kameros objektyvas
Fotografavimo esant silpnam apšvietimui re˛imas
Galimybė nuotraukas peržiūrėti kaip skaidres (“Slide Show” režimas)
“SMS-chat” funkcija
Galimybė keisti grafinės sąsajos išvaizdą
Judančių paveiksliukų ir ekrano užsklandų kolekcija
Naujesnė WAP naršyklės versija
Dirželis telefonui pasikabinti
Kameros dėklas
“MotoGP” žaidimas

Trūkumai:

Nedidelė telefonų knyga
Pernelyg lėtas procesorius
Maža kameros skiriamoji geba
Nėra "IrDA" sąsajos
Rinkimo balsu funkciją galima pritaikyti tik 5 abonentams
Sudėtingi MMS nustatymai
Nepatogus SIM kortelės laikymo mechanizmas

"SonyEricsson P800"

Praėjusių metų pabaigoje pasirodžiusį bendrovės "SonyEricsson" sukurtą daugialypės terpės telefoną galima drąsiai vadinti tolesnės kartos mobiliųjų įrenginių šaukliu, sugebėjusiu pralaužti paskutinius įtvirtinimus, trukdžiusius mobiliajam telefonui konkuruoti su kišeniniais kompiuteriais. Pirmą kartą viename kompaktiškame įrenginyje pavyko suderinti beveik visas mobiliuosiuose prietaisuose naudojamas technologijas: didelį 208x320 skiriamosios gebos 4096 atspalvių lietimui jautrų ekraną, keičiamas išorines atminties korteles (iki 128 MB), įprastą (nuimamą) ir virtualią klaviatūrą, visapusiškas komunikacines galimybes ("IrDA", "Bluetooth", modemas, tiesioginis ryšys su kompiuteriu naudojant USB sąsają), ranka rašyto teksto atpažinimo ir diktofono funkcijas, garsųjį ryšį su pašnekovu, GPRS, HSCSD, EMS ir MMS duomenų perdavimo technologijas, naujausią WAP naršyklę ir kt. "SonyEricsson P800" gali fotografuoti, įrašinėti garsą, atkurti MP3, WAV, AU, AMR (diktofono įrašai) ir MIDI garso failus, groti MPEG 4 vaizdo siužetus, patogiai peržiūrėti "Word", "Excel", "PowerPoint" ir "Acrobat Reader" failus, skaityti elektronines knygas, be to, yra suderinamas su "Symbian 7.0" operacine sistema, kurios leidžia pasinaudoti šimtais nepriklausomų programinės įrangos gamintojų sukurtų programų (pavyzdžiui, nuotolinio kompiuterio valdymo tiesiai iš "P800" telefono arba HTML puslapiams naršyti internete).
Telefono konstrukcija ir valdymas ypač kruopščiai apgalvoti, o funkcionalumu šiam aparatui kol kas neprilygsta nei vienas rinkos naujokas. Vieninteliai trūkumai – asketiška išvaizda, šiek tiek girgždantis plastiko korpusas ir nelabai patogūs atlenkiamos klaviatūros mygtukai. Tiesa, pastarasis trūkumas iš dalies susijęs su konstrukciniais telefono ypatumais. Įdomu, kad klaviatūra neturi tiesioginio ryšio su elektronine telefono dalimi, t. y. nuspaudus bet kurį mygtuką veikiama atitinkama lietimui jautraus ekrano dalis, atliekanti konkrečiam mygtukui priskirtą funkciją: skaičių, simbolių ir raidžių įvedimo, patvirtinimo, pagalbinio meniu iškvietimo ir pan. Norint tuo įsitikinti, tereikia šiek tiek atlenkti klaviatūrą ir žvilgtelti į ekraną – jame bus aiškiai matomas virtualus klaviatūros atvaizdas. Ne mažiau nustebino ir unikalios konstrukcijos 5 krypčių valdymo ratukas "JogDial" – juo galima ne tik patogiai naršyti pagrindinį meniu, bet ir greitai patekti į ekrano viršuje esantį kontekstinį meniu, kurio turinį vartotojas gali keisti savo nuožiūra.
Norint aprašyti visas šio įrenginio galimybes ir funkcijas, neužtektų ir viso straipsnio, todėl pamėginsime pakomentuoti tik su fotografavimu susijusias telefono savybes. Juolab kad "SonyEricsson P800" įmontuota skaitmeninė kamera funkcionalumu pranoksta bet kurį kitą aprašomą telefoną. Laukimo režimu spustelėjus telefono šone esantį mygtuką, ekrane akimirksniu atsiranda 192х144 taškų dydžio vaizdo ieškiklis (gaila, kad jam neišnaudojamas visas ekranas), atkuriantis į kameros objektyvą patekusį vaizdą. Po ieškikliu matomas virtualus užrakto paleidimo mygtukas ir atmintyje telpančių nuotraukų skaičius, tiesiogiai priklausantis nuo parinktų fotografavimo parametrų. Vartotojui leidžiama nustatyti ne tik būsimos nuotraukos skiriamąją gebą (640x480, 320х240 ir 160х120), bet ir vieną iš trijų kokybės (suspaudimo) lygių, taip pat pakoreguoti vaizdo ryškumą ir kontrastą, parinkti apšviestumo lygį ir netgi ekrano atnaujinimo dažnį, padedantį išvengti vaizdo trūkčiojimo ranka atliekant staigesnius judesius. Kadangi telefonas neturi sukiojamo objektyvo, fotografuojant save galima pasinaudoti laikmačiu su laisvai pasirenkamu laiko vėlinimo intervalu (iki 25 sek.), o prietemoje – įjungti naktinį fotografavimo režimą, nors jo įtaka nuotraukų kokybei yra minimali. Norintiems bent trumpam pasijusti paparacu, neabejotinai pravers ir užrakto paleidimo spragtelėjimą imituojančio garso išjungimo funkcija.

Privalumai:

Lietimui jautrus ir šviesos neatspindintis ekranas
12 MB vidinė telefono atmintis
"Symbian 7.0" operacinė sistema
Galimybė naudoti keičiamas atminties korteles
Visapusiškos komunikacinės galimybės
Funkcionali skaitmeninė kamera
Įvairūs duomenų įvedimo būdai
Sparčiai ir beveik be klaidų atpažįstamas ranka rašytas tekstas
Nepriekaištingai veikianti programinė įranga
Galimybė sinchronizuoti įvairius duomenis (suderinamas su "SyncML" protokolu)
Elektroninio pašto programa
MP3 grotuvas
Autoatsakiklis

Trūkumai:
Gana sudėtingas atlenkiamos klaviatūros nuėmimo mechanizmas
Nepatogus fotografavimo mygtukas

"Nokia 7250"

Ypač kompaktiškas ir tik 92 g sveriantis visiškai naujas "Nokia" modelis, akivaizdžiai pretenduojantis į mažiausio ir stilingiausio fotografuojančio telefono vardą. Pagrindiniai šio mažylio akcentai – netradiciškai, tačiau patogiai išdėstyti skaitmeninės klaviatūros mygtukai, dizaine vyraujančios ramios spalvos ir elegantišką korpuso siluetą pabrėžiančios juodos linijos. Išsaugojęs svarbiausias pirmtako "Nokia 7210" savybes, naujasis modelis savo arsenalą papildė galinėje korpuso sienelėje įmontuota skaitmenine kamera, keliais papildomais meniu punktais ir vaizdingesnėmis piktogramomis. Kadangi pagrindinį meniu sudaro net 14 skirtingų skyrių, o jų naršymas atima gana nemažai laiko, "Nokia" inžinieriai pagaliau nusprendė vieną mygtuką skirti greitai iškviesti savarankiškai pasirinktus meniu punktus arba atskiras funkcijas. Dabar dažniausiai naudojamą operaciją galima atlikti vieninteliu spustelėjimu (pavyzdžiui, įjungti begarsį režimą, FM radiją ar atgalinį laikmatį, patekti į nuotraukų galeriją, atidaryti MMS žinučių kūrimo langą, aktyvuoti "IrDA" ryšį, sinchronizuoti duomenis ir t. t.). Jei vartotojas pasirenka ne vieną, o kelias funkcijas ar meniu punktus, nuspaudus "karštąjį" mygtuką atidaromas langas su jų sąrašu. Tai labai svarbus patobulinimas, palengvinantis naudojimąsi išties labai funkcionaliu vaizdo telefonu.
Vertinant "Nokia 7250" kaip fotoaparatą tenka pripažinti, kad jo galimybės gana ribotos. Integruota CIF (Common Interchange Format) kamera gali atkurti 352х288 skiriamosios gebos vaizdą, tačiau net ir labai ryškiame CSTN ekrane nuotraukos atrodo blankiai (trūksta detalumo ir kontrastiškumo). Tą patvirtina ir gaunamo JPEG failo dydis, kuris, nustačius geriausią kokybę, svyruoja nuo 15 iki 20 KB. Nepaisant to, vartotojui leidžiama pasirinkti du fotografavimo režimus (standartinį ir portretinį) ir net tris vaizdo kokybės lygius. Geriausi rezultatai gaunami fotografuojant nedideliu atstumu gerai apšviestose patalpose arba lauke. Bet kokiu atveju nereiktų pamiršti, jog kalbame apie nepaprastai kompaktišką fotografuojantį telefoną, iš kurio reikalauti išskirtinės vaizdo kokybės būtų nesąžininga. Kur kas svarbiau, kad vartotojas bet kuriuo metu gali spragtelėti kameros mygtuką ir vietoj įkyrėjusių šypsenėlių ar judančių paveiksliukų savo jausmus ir nuotaikas išreikšti siųsdamas "gyvas" nuotraukas. Šiuo požiūriu su "Nokia 7250" negali varžytis net ir tobuliausias fotografavimo funkcijos neturintis vaizdo telefonas. Iš papildomų kameros galimybių verta paminėti fotografuojančių telefonų standartu tampančias funkcijas: 10 sekundžių laikmatį, užrakto spragtelėjimą imituojančio garso išjungimą ir galimybę įvesti pirminį nuotraukos pavadinimą.
"Nokia 7250" privalumų sąrašą užbaigia integruotas FM stereoradijas, universalioji "Pop-port" jungtis skaitmeniniams priedams identifikuoti ir duomenims sparčiai perduoti, lietuviškas meniu, elektroninė piniginė, atgalinės atskaitos laikmatis, chronometras ir didesnė nei 5 MB atmintis nuotraukoms bei parsisiųstoms "Java" programoms saugoti. Tai funkcionaliausias šiuo metu "series 40" vartotojo sąsają naudojantis "Nokia" telefonas, greitai turintis pasirodyti ir Lietuvoje. Interneto parduotuvėse jis kainuoja apie 450 dolerių.

Privalumai:

Stilingas dizainas
Aukštas spalvinio ekrano ryškumo lygis
Didelė atmintis
Patogi skaitmeninė klaviatūra
Savarankiškai programuojamas dešinysis "soft" mygtukas
Lietuviškas meniu
Elektroninė piniginė
Integruotas FM stereoradijas
8 meniu spalvų deriniai
Stereoausinės-mikrofonas
"Pop-port" jungtis
Keičiami "Xpress-on" dangteliai

Trūkumai:

Nenumatyta galimybė reguliuoti ekrano kontrasto
Įjungus fotorežimą tame pačiame lange negalima keisti fotografavimo parametrų
Ekrano gamybai panaudota pasyvi matrica nelabai tinka kai kuriems "Java" žaidimams žaisti
4 krypčių navigaciniam mygtukui reiktų tikslesnės fiksacijos

"Nokia 3650"

Įkvėpti beveik prieš metus rinkoje pasirodžiusio “Symbian” platformai pritaikyto “Nokia 7650” telefono populiarumo, suomių bendrovės inžinieriai vėl ėmėsi eksperimentų. Naujasis jų kūrinys – futuristinės išvaizdos jaunimui skirtas vaizdo telefonas “Nokia 3650”, kuris nuo savo pirmtako skiriasi ne tik konstrukcija (nebeliko slankiojančios klaviatūros), bet ir talpesne baterija, integruotu keičiamų MMC atminties kortelių lizdu, naujesne WAP naršyklės versija ir papildomu veikimo dažnių diapazonu. Įdiegti patobulinimai taip pat leido išvengti pagrindinių “Nokia 7650” trūkumų – nesuderinamumo su “Bluetooth” laisvų rankų įranga (pastaroji technologija buvo naudojama tik duomenims perduoti) ir nenumatytos galimybės praplėsti telefono atmintį. Tuo tarpu grafinė vartotojo sąsaja, mygtukų paskirtis, valdymo funkcijos ir meniu struktūra liko tokie patys. Žinoma, jeigu nekreipsime dėmesio į papildomai atsiradusį meniu punktą darbui su atminties kortelėmis ir kelias vartotojų pramogoms skirtas programas. Pavyzdžiui, pasinaudojus įdiegtu “RealOne Player” grotuvu tiesiai iš interneto galima groti vaizdo failus, o pasitelkus “Video recorder” vaizdo įrašymo įrankį – nufilmuoti trumpus begarsius vaizdo siužetus. Ir nors pastarųjų kokybė gerokai skiriasi nuo originalo, pati idėja labai vilioja. Įjungus fotografavimo režimą abejonės pamažu išsisklaido – čia su “Nokia 3650” ypač sunku konkuruoti. Nustačius geriausią vaizdo kokybę, telefone įmontuota kamera leidžia užfiksuoti išties puikius kadrus, kuriuos galima drąsiai perkelti į kompiuterį arba iš karto patalpinti virtualių fotoalbumų paslaugas siūlančiose interneto svetainėse. Pagal pasirinktą režimą (“standartinis”, “portretas” ir "naktinis&quotMirkt, nustatytas vaizdo kokybės ir fotografavimo sąlygas būsimų nuotraukų dydis gali svyruoti nuo 10 iki 70 KB, todėl pritrūkus laisvos atminties vartotojas gali savarankiškai manipuliuoti minėtais parametrais.
Kadangi prakalbome apie atmintį, pats laikas užsiminti ir apie pagrindinį telefono konstrukcijos trūkumą – po baterija įmontuotą keičiamų atminties kortelių lizdą. Vartotojui, mėgstančiam klausytis MP3 įrašų, toks techninis sprendimas nelabai patogus, nes, kaskart norėdamas pakeisti atminties kortelę, jis privalės išjungti telefoną ir išimti bateriją. Kadangi atminties kortelėse gali būti saugomi įvairūs duomenys, visai logiška vienoje jų laikyti MP3 failus, kitoje - vaizdo siužetus ir nuotraukas, dar kitoje – programas, kurių šiam telefonui tikrai netrūksta. Pastarųjų galimybėmis nesunkiai įsitikinome telefone įdiegę “Symbian” platformai sukurtą programą “Bemused”, kuri leidžia nuotoliniu būdu (tiesiai iš telefono per “Bluetooth” sąsają) valdyti populiarųjį “Winamp” grotuvą. Kita vertus, jeigu nesiruošiate “Nokia 3650” naudoti kaip garso ar vaizdo grotuvą, minėtas trūkumas didesnių problemų nesukels.
Beje, dirstelėję į korpuso apačioje sumontuotas jungtis, pasigedome universaliosios “Pop-port”, kuri montuojama visuose naujuose “Nokia” modeliuose. Nors funkcionalumo nestokojančiam “Nokia 3650” (turinčiam “Bluetooth”, “IrDA” sąsajas ir lengvai virstančiam garso bei vaizdo įrašymo ir atkūrimo įrenginiu) tai nėra labai didelė kliūtis, ši ypatybė rodo, kad telefonas pagamintas ankstesnės platformos pagrindu ir buvo kuriamas gana ilgai. Neneigsime ir fakto, kad tai - patobulinta “Nokia 7650” versija, tik šį kartą kalbame ne apie verslo klasės modelį, o apie mobilųjį pramogų centrą išskirtinį stilių mėgstančiam jaunimui. Tai patvirtina ne tik masyvus telefono korpusas, ryškios spalvos, bet ir retro stiliumi išdėstyti mygtukai, taip pat didelis keičiamų dangtelių pasirinkimas.

Privalumai:

Gera nuotraukų kokybė
"Bluetooth"sąsaja
"Symbian" operacinė sistema
Lizdas keičiamoms MMC atminties kortelėmis
Filmavimo funkcija
Galimybė tiesiai iš interneto "groti" atskirus vaizdo fragmentus
Standartinė 16 MB MMC atminties kortelė komplekte
Įdiegtas elektroninis paštas
Didžiulis nepriklausomų programinės įrangos gamintojų sukurtų programų pasirinkimas
Keičiami "Xpress-on" dangteliai

Trūkumai:

Didokas korpusas
Neapgalvotai parinkta atminties kortelių talpinimo vieta (po baterija)
Nėra universaliosios "Pop-port" jungties
Nepatogus "plaukiojantis" 5 krypčių navigacinis mygtukas
Nėra jutiklio, automatiškai nutraukiančio garsųjį ryšį telefoną pridėjus prie ausies

[quote] http://www.neo.lt/nkm/index.phtml?lst=articles&ptid=2&tpid=36&
amp;arid=479

[/quote]

na cia neblogai, sveikinu. o apie siemensus nieko neradai?

apzvalga gera. tik reikia kad tie aparatai atpigtu Šypsena

o 7650 kur? Sharp gx10, panasonic gd87? Mirkt

Ir vis del to zjb tas 3650…Nors pakamkamai didelis…O tai kiek ta t720 eina?

Italijoje geri istatymai, tik gerai pasakyta, kad prie kiekvieno papracio nepastatysi mento… tai tas istatymas bus tik pagasdint Cha cha

SE P800 zjb aparatas Gerai, Bet wat girdejau jau isejo P810 Kietas

nepaslenku skaityt…Baisu

Pasigedau 7650 aprasymo is temos autoriaus…Wargsaj tie italai,juos lyg kokius arabus aukleja…Beto idomiai atrodo kaip paskaitinejau se800…

temai pusantru metu senumo o tu dar kazko naujo joje ieskai Juokiasi

ble galvojau ka per senolius aprasineja, o kad temai 1.5 metuku Juokiasi

Ah p800… Geras jis! Bet… Mėlynas!